VendulaB VendulaB komentáře u knih

Krása a krev rodiny Borgiů Krása a krev rodiny Borgiů Sarah Dunant

Výborný historický román o známé rodině Borgiů. Velmi čtivý, poutavý, napínavý. Vše skvěle a živě vykresleno, čtenář se do příběhu i hlavních postav dokáže snadno vcítit. Doporučuji.

01.08.2021 5 z 5

Vítězná Viktorie Vítězná Viktorie Jean Plaidy (p)

Jak už je u autorky dobrým zvykem, jde opět o skvěle napsaný historický román - poučný, nabytý informacemi a přitom všem stále čtenářsky velmi příjemný. Nemůžu tím snižovat hodnocení samotné knihy, ale neodpustím si poznámku k samotné hlavní postavě - královna Viktorie (tolik opěvovaná) na mě - a nejen v této knize - působí neuvěřitelně nesympaticky a neschopně. To ale nemůžu vyčítat autorce.

01.08.2021 5 z 5

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Výborný historický román z období Války růží. Neuvěřitelně čtivý, poučný, napínavý, naditý událostmi a zvraty, čtenáři se ani nechce věřit, že se z velké části jedná o nesmyšlený příběh. Rozhodně všem doporučuji.

13.07.2021 5 z 5

Marie Stuartovna: Vášnivé srdce hrdé královny Marie Stuartovna: Vášnivé srdce hrdé královny John Alexander Guy

Velmi zajímavá kniha, jen je potřeba počítat s tím, že se nejedná o historický román, ale vyloženě o historickou knihu, která je trochu náročnější na čtení a u níž je lepší být předem alespoň trochu s osudem Marie Stuartovny seznámen. Každopádně kvalitní, naditá informacemi, zajímavá.

03.07.2021 4 z 5

Nezkrotná královna Nezkrotná královna Jean Plaidy (p)

Život jako román. Pokud někdo prožije tak zajímavý a plný život jako Henrietta Bourbonská, autor jejího životopisu má značně ulehčenou práci. Tady se sešlo všechno - výjimečný život i skvělé zpracování. Rozhodně doporučuji.

03.07.2021 5 z 5

Čínou nahoru i dolů Čínou nahoru i dolů Kateřina Stibalová

Příjemná, rychlá oddechovka. Kniha se čte dobře, jen mi přišlý čím dál víc otravné neustálé stížnosti autorky na jejího cestovního partnera. Kniha za přečtení určitě stojí, ze stejného ranku však spíše doporučuji Ladislava Ziburu, jehož cestopis o Číně tento poráží o celou koňskou délku.

03.05.2021 4 z 5

Márnivá sezóna Márnivá sezóna Karin Krausová

Tohle není oddechovka, to je prostě jen hrozně hloupá knížka. Moje chyba - nevím, proč jsem ji vůbec četla. Aspoň, že to jde rychle.

25.03.2021 2 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Jednoduchý, čtivý, romantický příběh. Trochu historie, trochu lásky. Stejně jako ostatní knihy autorky - dobrá oddechovka.

25.03.2021 4 z 5

Vévodkyně lucemburská Vévodkyně lucemburská Philippa Gregory

Příjemný, čtivý, historický román, z období Války růží. Možná trošku moc romantický, přesto ale dostatečně historicky přesný. Člověka přiměje přemýšlet nad spletitostí lidských osudů. Příjemná oddechovka.

19.02.2021 4 z 5

Královna této říše Královna této říše Jean Plaidy (p)

Skvělý historický román popisující život Alžběty I. Kniha se drží reality, je dostatečně podrobná a zajímavá, přitom všem velmi čtivá a živě napsaná. Románů o životě této panovnice vyšlo spoustu, tento však patří k těm nejlepším.

26.01.2021 5 z 5

Paměti Marie Stuartovny Paměti Marie Stuartovny Carolly Erickson

Miluju historické romány a nevadí mi, když autor popustí uzdu své fantazii, ale v tomto případě to bylo něco strašného. Od autorky jsem četla už více knih, které se mi dost líbily, ale tato konkrétní mi vyrazila dech. Začátek knihy nebyl špatný, ale od útěku do Říma jsem byla přesvědčená, že čtu nějakou parodii. Jímá mě hrůza, když si představím, že knihu čte někdo, kdo o životě Marie Stuartovny nemá bližší představu.

19.01.2021 3 z 5

Delirium nevinnosti Delirium nevinnosti Jiří Zídek

Jde o velmi zajímavou knihu. Velmi vysoko hodnotím atmosféru 70. let, která je v knize neuvěřitelně vykreslena, čtenář úplně cítí prostředí, kde kde se příběh odehrává. Velkým zklamáním byl ale příběh samotný - neuvěřitelně překombinovaný. Neustálé přeskakování v čase činí knihu zmatenou. To mě hodně mrzelo, protože kniha se tak prostě příliš dobře nečte.

20.12.2020 3 z 5

Zimní koruna Zimní koruna Elizabeth Chadwick

Skvělý druhý dál výborné série o životě Eleonory Akvitánské. Přestože byla královna a vévodkyně, měla velmi těžký život plný dramatických okamžiků. Velmi zajímavě je vylíčen vývoj jejího vztahu a bezmoc, kterou často zažívala. Výborný historický román o zajímavé době a neuvěřitelné ženě.

28.11.2020 5 z 5

Turbulence Turbulence David Szalay

Milý soubor povídek, kdy jedna lehce navazuje na druhou. Jde o příjemné, lehké a nenáročné čtení. Škoda jen, že příběhy jsou pouze lehce načrtnuty a než se stačí rozjet, je konec. Ale to je holt podstata povídek.

19.10.2020 4 z 5

Valdštejn: Zkamenělé srdce v moci ďábla Valdštejn: Zkamenělé srdce v moci ďábla Jaroslava Černá

Autorka píše velmi lehce a čtivě, pro první seznámení s osudy vojevůdce bych knihu doporučila. Na druhé straně jsem měla pocit, že je dílo trochu odbyté (snad stokrát se opakuje Valdštejnův "dravčí pohled") a rozhodně nejde o knihu, ke které by se čtenář opakovaně vracel. Nenadchne, neurazí.

15.02.2020 3 z 5

Třetí královna Třetí královna Carolly Erickson

Tradičně velmi dobře psaná kniha od zkušené autorky vypráví známý příběh Jany Seymourové. Autorka sice skutečný příběh mísí s vlastní fantazií - příběh se ji ale daří držet v uvěřitelné rovině. Čtivé, poutavé, lehké, příjemné. Doporučuji.

13.02.2020 4 z 5

Čtyři královny Čtyři královny Nancy Bazelon Goldstone

Velmi zajímavá kniha o životních osudech čtyř dcer obyčejného hraběte, která mi zprostředkovala pohled do (pro mě) nepříliš známé části evropské historie. Knížka je zajímavá, i když pro čtenáře trochu náročná. Rozhodně to není beletrie, i když je příběh psán poutavě a čtivě.

06.02.2020 4 z 5

Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Veronika Moreira

Moje oblíbené téma zpracované zatím nejhorším způsobem, s jakým jsem se kdy setkala. Nápad prokládat text autentickými dopisy Jindřicha VIII. je zajímavý, v praxi bohužel nefunguje. Kniha se čte špatně, působí zmateně a nepřehledně. Dalších případným čtenářům bych ji nedoporučila - tématu se věnují spousty jiných autorů a dle mých čtenářských zkušeností tak činí mnohem lépe.

20.01.2020 3 z 5

Sloni v soumraku Sloni v soumraku Iva Pekárková

Příjemné překvapení. Moje první kniha od autorky, kolem které jsem už dlouho kroužila. I když jde ve své podstatě o jednoduchý příběh, je knížka skvěle napsaná. Autorka prostě umí vyprávět - čtivě, lehce, přitažlivě. Knížku rozhodně doporučuji.

06.12.2019 5 z 5

Královna dvou králů Královna dvou králů Robert Fripp

Životní příběh královny Eleonory je fascinující, samotná kniha je ovšem neuvěřitelně slabá. Je naprosto trestuhodné, jak autor s daným tématem naložil. Kniha je vyprávěna z pohledu umírající královny a skutečně působí dojmem vyprávění umírající stařeny, která už pouze bez bližších souvislostí blekotá, opakuje se, přeskakuje... Kniha za přečtení rozhodně nestojí.

16.09.2019 1 z 5