Královna této říše

Královna této říše
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1654/bmid_kralovna-teto-rise-aYK-1654.jpg 4 39 39

Královny Anglie série

Na třpytivém a zrádném dvoře Jindřicha VIII. jsou Alžbětiny dny již od mládí vyplněny nebezpečím. Skrývá se v temných zákoutích a odtud sleduje osudy nešťastných žen, které se ubíraly ve šlépějích její milované matky Anny. Brzy poznává, jak riskantní je spoléhat se na přízeň mužů. A tak si mladá princezna slibuje, že bude sama řídit svůj osud a když skončí vláda její sestry Marie, je připravena usednout na trůn. Bouřlivá a zářící vede svou zemi k výšinám moci.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet

Queen of this realm , 1984

stanislava9718
12.05.2023 5 z 5

Poslední kniha ze série Tudorovci. Autorka věrně popisuje nástup dcery Anny Boleynové - Alžběty I. na trůn. Jak zvládala intriky, své oblíbence a úspěšně se vyhýbala návrhům na "výhodné" sňatky. Vláda Alžběty I., byla nazývána zlatým věkem. Tato kniha je jedna z mnoha dobře popisujících její život a vládu.

VendulaB
26.01.2021 5 z 5

Skvělý historický román popisující život Alžběty I. Kniha se drží reality, je dostatečně podrobná a zajímavá, přitom všem velmi čtivá a živě napsaná. Románů o životě této panovnice vyšlo spoustu, tento však patří k těm nejlepším.

Petra21
16.12.2016 4 z 5

Historický román okořeněný láskou rozhodně vytvoří zcela jiný pohled na dějiny, než na jaký jsme zvyklí ze školy ;)

Moňa69
09.03.2014 4 z 5

Věřím tomu, že i ve skutečnosti byla má nejoblíbenější panovnice takhle vyčůraná jako beruška:) Zajímavý pohled na tehdejší politiku i společnost.