Krása a krev rodiny Borgiů

Krása a krev rodiny Borgiů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220462/bmid_krasa-a-krev-rodiny-borgiu-CHr-220462.jpg 4 19 19

Lze v dějinách najít rodinu tak fascinující a nebezpečnou, jako jsou Borgiové? V renesanční Itálii představovali mocný rod, jejich jméno se stalo symbolem bezohledné politiky. Otec rodiny Rodrigo se v Římě stává papežem. Je to vynikající politik a také muž s neukojitelnou žádostivostí. A nade vše miluje své děti. Nejstarší Cesare, později zvěčněný Machiavellim v knize Vladař, má chladné srdce, mladší Juan je záletník, nejmladší Jofré se musí oženit se ženou, která spala s oběma jeho bratry. A pak je tu krásná a kontroverzní dcera Lukrecie…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Blood and Beauty , 2013

VendulaB
01.08.2021 5 z 5

Výborný historický román o známé rodině Borgiů. Velmi čtivý, poutavý, napínavý. Vše skvěle a živě vykresleno, čtenář se do příběhu i hlavních postav dokáže snadno vcítit. Doporučuji.

tereza1198
03.01.2019 5 z 5

Další moje kniha o této rodině. A dodnes se autoři neshodnou, jak to bylo. Zvlášť Lukrécia to od spisovatelů schytává. V některých knihách je intrikářská a krvesmilná zrůda a jinde jen nevinná oběť okolností. Já vždycky víc věřila té druhé verzi. Juan je parchant všude a činy Cesara jsou zdokumentované, takže jeho osobnost nejde moc dějinně vylepšit. Tato konkrétní kniha se příjemně četla. Krásně vykreslené prostředí i charaktery. Nebyla bych k Borgiům tam přísná, ostatní rody té doby byly stejně kruté. A papežové vlastně taky.

zuzka894
12.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Tenhle rod mě fascinuje, mám o nich přečtenou kdejakou knihu, shlédnutý seriál.

speciale88
30.03.2018 5 z 5

Super. Kniha je čtivá. Ihned mě vtáhla do děje. Rodina Borgiů je velice fascinující z pohledu jak soukromého života tak politiky. Doporučuji všem co se zabývají historii o tomto rodu.

jindrusa
17.04.2015 5 z 5

Moc krásně napsaný román o Borgiech, některé skutečnosti autorka pojala jinak, ale nevadí, zas jiný pohled na věc, doufám, že bude i pokračování.

LadyElisa
26.11.2014 5 z 5

Rod Borgiů - láska, vášeň, intriky a moc :D Tahle kniha je pro mě pokladem a jednou se k ní moc ráda vrátím a vřele doporučuji pro milovníky historie :)

Itálie Borgiové 15.-16. století

Sarah Dunant