Vendis Vendis komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Mam rada Backmana čím dál víc. Jeho humor je skvělý. Vsechny knížky co jsem od nej četla (zatim asi 4) byly skvělé a hlavní hrdiny nešlo nemilovat, i kdyz to byli podivíni a morousové.
Babičku s takovou fantazií bych brala taky, treba budu jednou aspon trochu taková, i kdyz pochybuju ze bych byla až tak volnomyšlenkářská :D

23.09.2023

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Knížka se mi líbila. Je předvídatelná, ale je čtivá a humor a vystupování rodiny hlavní hrdinky mi bylo příjemné. Byli sarkastičtí a ironičtí a to mam ráda.
Po dlouhe dobe romantické čtení které příjemně překvapilo

23.09.2023 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Čtení na 2 dny. Nic moc se tam neděje, chybí nějaký zajimavy závěr knihy, ukonceni kapitoly.. cely ten koncept 4 království,etnik, mi prijde vcelku chabý.. škoda

05.06.2023 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Hezké, čtivé, nekomplikované... ideální na dovolenou.. na 2 dny

22.05.2023 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krasné lehké vtipné čtení

27.08.2022 5 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Nic moc, na dovču dobré, ale tak strasne naivní.
Nejlepsi je na tom Vivien, teda na začátku..

25.08.2022 2 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Knížku jsem si stáhla do čtečky jako výbavu na dovolenou a splnila očekávání, lehká čtivá, knížka s nádechem křupavych croissantu :)

09.07.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Skvělá knížka. Četla jsem už 3 od tohoto autora a tahle mi přišla nejlepší.

01.07.2022 5 z 5

Prsa a vajíčka Prsa a vajíčka Mieko Kawakami

Za mne knížka, která se mi četla hůř. Nejsem zvyklá na japonskou literaturu, a přišlo mi, že vyprávění se dost vleklo a nekteré odbočky a omáčky byly v knížce navíc. Ale vzhledem k tomu, že jsem si sama prošla umelým oplodněním tak to pro mne byl zajímavý vhled do problematiky v jiné kultuře.

08.05.2022

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Cetla jsem Medvedín a Oveho. Ove je dle meho o dost lepší, četla se jednim dechem.
Nekoho milovat je jako nastehovat se do domu. Zpočatku je clovek zamilovaný do novoty, kazde rano se pozastaví nad zazrakem, že je to skutečně jeho...behem let se naučí znat vsechny rohy a zakoutí a ví jak otevřít dveře od skríně aby nevrzaly
(Str.295)

Trochu v Ovem poznavam myho tatu a myho manžela.. to jsou taky takový brlalové, rozvrzaný :D ️

04.04.2022 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Podle přebalu mělo jít o strhující mrazivé drama.
Podle mne knížka o spratkovi, který jde hodně za hranici běžného chování.

13.06.2020 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Zajímavý námět, tetování se mi líbí, sama zadne nemam ale vsechny ostatní dost rada okukuju.
Co se tyce příběhu:
Sef policajtu nabubrely idiot, nevim jeatli nejaky další je takhle samoliby a arogantni.. vyšetřovatelé nevi jestli jsou nebo nejsou na jedne lodi.
Taterka mi ale byla sympatická.
Ze začatku jsem myslela, ze knížku nedočtu, protože na mne některé pasáže byly dost drsné, ale pak jsem se hecla.
Detektivky mam rada, tohle je průměr

12.04.2020 3 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Knížka se mi líbila.
Taková klasická detektivka.
Hlavní hrdina je trochu jako McGyver :) sympaťak co všechno vyřeší a nikdy nelže.
Uz se těším na další dil v sérii.

06.04.2020 5 z 5

Dokud jsme dva Dokud jsme dva Helena Tyburcová

První pulka knížky je trochu nezazivna. Myslela jsem ze zaujme spis mamku. Ale po přečtení cele knizky si nejsem jista jestli jí ji davat číst.
Je smutna, ale ze života... a pro mne drtivá.
V průběhu čtení jsem si říkala jak to jednou zpracuju já.

15.01.2020 4 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Knížka zajímavá, vzhledem k memu stupni tehotenstvi bych radši ale četla něco příjemnějšího..

05.11.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Prvni knížka, kterou jsem od autorky četla. Trochu jsem se bála, neměla jsem žádné reference. Ale jak jsem se dostala na stranku 10 nemohla jsem se odtrhnout.

12.08.2019 5 z 5

Okno do dvora Okno do dvora Pauliina Susi

Knížka se mi líbila, i když se mi na úvod hůř četla. Je napínavá až do konce. A téma kyberšikany je rozhodne zajímavé.

09.07.2019 4 z 5

Mimo hranice Mimo hranice Val McDermid

Knížku jsem dostala k Vánocům a ke čtení se rozhoupavala fakt dlouho. Nakonec jsem ji sbalila na dovolenou. Příběh se mi líbil, ale nejak mi prijde ze jsou všechny detektivky ted stejné. Komisař, kterému zemře spříznena duše a který postupuje tak trochu proti celému odděleni. Vsichni spolupracovnici kolem jsou trdla a tak on sam musi hledat dukazy, nekdy i trochu neortodoxnimi metodami.

05.07.2019 3 z 5

Knížka se mi moc líbila, krásné, klidné a něžné čtení o vášnivém tanci.

21.06.2019 5 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Ze začatku nic moc. Luis byl jak partner z cervene knihovny. Moc velka slaďarna. Pak se to trošku zkomplikovalo a vic to pripominalo realny zivot.. :D po prvnich 50 strankach jsem myslela ze to nedočtu, ale nakonec to bylo docela prima

17.04.2019 3 z 5