vemrazik vemrazik komentáře u knih

V Afghánistánu Bůh už jen pláče V Afghánistánu Bůh už jen pláče Síba Shakib

Kniha o každodenním životě afghánských žen. Změna režimu ani prostředí nepřinesla bezstarostnost, ale naopak nové problémy a výzvy.
Knížka člověka donutí přemýšlet. Lidé v různých koutech světa jsou různí, v odlišných podmínkách se jim žije jinak, a přesto jsme si v tolika věcech tak podobní...

14.09.2021 4 z 5

Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Puk Damsgard

Velmi syrový příběh, doporučuju si přečíst. Staví se proti sobě beznaděj rodin rukojmích a naprosto racionální postoj států v tom, že teroristům se zkrátka nebudou poskytovat obrovské zdroje ve formě výkupného.
Dost jsem nad knihou přemýšlela a zároveň si rozšířila obzory, takže rozhodně splnila účel.

17.02.2021 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajek bylo na můj vkus málo, ale byly přesně takové, jaké jsem si představovala.
Jednou je znovu přečtu třeba budoucím dětem :-)

31.01.2021

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

(SPOILER) Příjemné oddechové čtení. Ano, žádné veletoče v ději nejsou, ale ty bych tam ostatně ani nehledala. Další variace příběhu, kdy se Stázina dostane Kubovi za ženu, proč ne.

Chinaski poprvé Chinaski poprvé Michal Malátný

Jako fanynka jsem ji prostě musela mít, navíc podepsanou... Líbila se mi, Michalovy vzpomínky na mládí a hudební začátky ve mně vyvolaly obrovskou nostalgii (a to jsem ty časy nezažila, ehm).

Psychologie sportu Psychologie sportu Pavel Slepička

Velmi zajímavé téma, dobře se s knihou pracovalo. Ze zkoušky mám 1-, což je skvělé a dozvěděla jsem se spoustu nových informací.

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Knížek na podobné téma jsem už četla několik a, bez urážky, tato hlavní hrdinka mi přišla nejhloupější. Je samozrejme skvělé, že našla odvahu situaci vyřešit, ale... No. (A ty její pocity na konci ohledně vězení, to jsem na ni byla vysloveně naštvaná.)

27.01.2021 3 z 5

Úskok Úskok Ken McClure (p)

Ken McClure prostě umí! Mám ráda knížky tohohle typu a série se Stevenem Dunbarem je prostě skvělá, i když čtu dost na přeskáčku.
Jen teda pokud někomu vadí hlodavci, konkrétně potkani, asi tuhle knížku přeskočte.

02.01.2021 5 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Rozuzlení mě teda překvapilo. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, nejvíc mě bavilo líčení válečných let v Praze.
Ráda okouknu i další autorčiny knížky.

11.03.2023 5 z 5

Celkem jde o Merde Celkem jde o Merde Stephen Clarke

Přišlo mi to překombinované, nejlepší ze série jsou první dva díly.

13.10.2022 3 z 5

Podvody na talíři. Jak nás obelhávají potravinářské koncerny Podvody na talíři. Jak nás obelhávají potravinářské koncerny Thilo Bode

Pro lidi, kteří se o problematiku zajímají, vcelku zbytečná kniha. Dost věcí se tam opakuje, některé věci jsou podány dost tendenčně.

22.09.2021 2 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Humor přesně podle mého gusta. Lehký, ale rozhodně ne hloupý. Navíc Francie, jídlo a hlavní postava, co je tak trochu mimo, to je zkrátka skvěle fungující kombinace. Mám v plánu dočíst i zbytek série.

30.01.2021 5 z 5

Jóga - Fit na těle i na duši. Úvod do základů jógy Jóga - Fit na těle i na duši. Úvod do základů jógy kolektiv autorů

Opravdu základy - nic obsáhlého, vážně pro naprosté začátečníky.

03.01.2021 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Bohužel mě naprosto vytáčela stylistika - nevím, zda je to překladem, nebo už originál byl psaný takto, ale je pro mě velmi vyčerpávající, číst jedno souvětí na téměř celou stránku. Osobně bych neviděla problém v tom, udělat z toho několik kratších souvětí, případně i odstavců!
Každopádně téma je skvělé, odpovídá dnešnímu trendu ekologických katastrof a stejně jako u knížky Modrá bylo obsahově zpracováno moc hezky. Tři dějové linky v různých časových obdobích se prolínají a dávají prostor k přemýšlení.

02.01.2021 3 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Tahle knížka má ATMOSFÉRU. Je to moc příjemné čtení, bezděčně jsem se usmívala. Bude to tím, že jsem milovník jídla a tato knížka je ho vážně plná...
Doporučuju, četla jsem ji jako 'odměnu' po zkouškách a rozhodně si plánuju přečíst i pokračování.

16.12.2020 5 z 5

Ruku na srdce, náhody neexistují Ruku na srdce, náhody neexistují Petr Rajchert

Já vážně neposoudím, jestli opravdu takhle funguje mužský svět/mozek/pohled na svět, ale snad ne.

14.12.2020 2 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Příjemná a oddychová četba. První dva díly mám i v audioverzi a kolikrát se musím smát nahlas. Těším se, až si přečtu pokračování.

14.12.2020 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma (zkráceno) Chaloupka strýčka Toma (zkráceno) Harriet Beecher Stowe

Příběh v podstatě pro děti, ale četla jsem až coby dospělá. Nevím, jak bych otroctví, problematiku lidských práv atd. vnímala jako dítě. Každopádně kniha, která by neměla zapadnout.

22.09.2021 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Námět zprvu nezněl tak hrozně, jak se to v průběhu knihy vyvinulo. Nepříjemná kniha, ale pouze svým tématem a neustále se vtírající myšlenkou na to, že takové a dost možná o horší věci se třeba vážně dějí... Přes odpornost tématu se kniha četla skoro sama.

22.09.2021 5 z 5

Dětská nevěsta Dětská nevěsta Xiao Hong

Vhled do života na čínském venkově. Zvyky a pověry, tvrdý život ve velmi syrové formě. Přijde mi, že jsou tam dost upozaděny emoce... Emoce postav, ne ty vaše. Ty budou naopak vřít.
Dost dlouho po dočtení jsem o knížce přemýšlela, nemohla jsem ji dostat z hlavy.

22.09.2021 4 z 5