Chaloupka strýčka Toma (zkráceno)

Chaloupka strýčka Toma (zkráceno) https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151916/chaloupka-strycka-toma-EHD-151916.jpg 4 8 4

Chaloupka strýčka Toma hýbala lidským svědomím, burcovala smysl pro právo na holý lidský život a budila lásku k bližnímu. Její velká zásluha o odstranění lidského otroctví, kterému byla vydána černá rasa, je nesporná. Chaloupka strýčka Toma se dnes čte jako pohádka ze starých, hrozných, a přece pravdivých časů. (Z dobové předmluvy) V podstatě nejde ani tak o překlad, jako spíš o zestručnělé převyprávění (původní kniha má přes 400 stran) určené spíš menším dětem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Nakladatelské družstvo Máje (Máj)

Uncle Tom's Cabin , 1852

vemrazik
22.09.2021 5 z 5

Příběh v podstatě pro děti, ale četla jsem až coby dospělá. Nevím, jak bych otroctví, problematiku lidských práv atd. vnímala jako dítě. Každopádně kniha, která by neměla zapadnout.

zuzi1162
05.12.2015 5 z 5

Opravdu krásná kniha.

cace
25.06.2013 5 z 5

Počet komentářů ukazuje na to, že se knížka už nečte. Já jsem ji četla v dětství, asi ve 14 letech. Myslím si, že by to měla být četba doporučovaná třeba i ve školách. Udělala jsem si tehdy jasný názor na otroctví a to je její nesporný přínos. Doporučuji ji svým dětem. Zatím se do toho nehrnou už kvůli starému vydání. Škoda.

denpek
20.02.2013 3 z 5

Poučné a dobrodružné čtení pro mladší děti - dospělým již nedoporučuji ;-)

zkrácená verze

Autoři knihy