Veggi Veggi komentáře u knih

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Dávám 3 hvězdy, ale jen díky první polovině knihy. Druhá polovina byla pro mě totální zklamání. Ač nevěřím na čáry a kouzla, tak k Taitovi to tak nějak patří a doposud to bylo pro mě, ve snesitelné míře, až na druhou část. Jeho proměna a operace, které prodělal v Oblačných zahradách je na mě moc. Stejně tak jeho "boj" s čarodějnicí, která pokud je opravu tak mocná, jak doposud tvrdil Taita, tak by se přece tak lehce přemoci nedala. Nemluvě o jeho vztahu k Fenn, který je pro mě prostě pedofilní! Na konci knihy je jí sice asi 16 let, ale pokud si jí osvojil jako malé děvčátko, tak toto se přece neděla : )

03.02.2016 3 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Kniha čtená s delším odstupem od prvního dílu. Je to až k nevíře kolik smrtelných útoků a nehod přežijí hlavní hrdinové a mají maximálně modřinu. Místní lidé padají jak mouchy, jim holt štěstí nepřeje. Kniha je plná kliše, jako např. Němci jsou tu popisování v podstatě jako pervezní úchyláci s podivnými sexuálními praktikami : ) No i přesto všechno jsem se přistihla, že v některých pasážích ani nedýchám, jak jsem napnutá : )

16.01.2016 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Za mě nejlepší kniha od autora, kterou jsem četla zhruba třikrát během SŠ. Pro mě lepší než Na západní frontě klid.

12.01.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Čteno na SŠ, kdy mě kniha úplně pohltila a nemohla jsem jí uvěřit. Hltala jsem stránku za stránkou. Stejně jako řada ostatních jsem s Christian nesoucítila, ale o to víc mě tento příběh zaujal. Já bych jí zařadila do povinné četby. Toto mi dalo víc než přednášky o drogách, které jsme měli ve škole a které byly otřesné!

12.01.2016 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Čteno asi třikrát během dvou let. Knihu jsem si opravdu zamilovala!

Memento Memento Radek John

Čteno na střední škole a totálně mě to zasáhlo ...

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsem četla v rámci povinné četby dvakrát. Poprvé na základní škole a podruhé na střední. Na základní škole totálně nepochopeno a na střední škole, mě již zaujala více. Věřím, že kdybych si jí opět přečetla, tak by bylo hodnocení jiné. Nechápu proč se toto čte již na základní škole, podle mě naprosto nevhodná četba pro děti. Věřím, že tyto knihy odrazují řadu dětí od četby, protože toto nejsou knihy pro děti (dále například Povídky malostranské,....).

12.01.2016 3 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Poznat psí duši vypadá jako těžký oříšek, obzvláště když vidím ty desítky nevychovaných psů pobíhajících po sídlišti, ale ono to není těžké, jen si chce psa vybrat podle povahy a jeho potřeb (ne border kolii do paneláku, když na ní máme 1 hodinu denně) a chovat ke s k psovi jako k psovi a ne jako k dítěti. Tato kniha je ideální pro každého, kdo uvažuje o pořízení psa, díky ní se snadno vyhnete základním chybám. Chybí mi jen zde bližší popis výchovy psa, ale to je možná v dalších dílech.

02.01.2016 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Harry, Harry ... ještě, že tě máme : ) Opět další skvělý případ, jen si neumím představit, že takový policista, alkoholik a "drsoň" bude říkat takové rozumy o lásce a vztazích, jako říkal Martině. Prostě tohle mi k němu nesedí : )

26.12.2015 4 z 5

Nářek vlků Nářek vlků Wilbur Smith

Milostný trojúhelník na pozadí druhé italsko-etiopské války mě nijak neuchvátil. Emancipovaná novinářka, která chvílemi spíše připomíná hysterickou ťuňťu, snažící se o záchranu Etiopie a dva běloši, jejiž původní cíl (prodat zastaralá obrněná vozidla za co nejvyšší cenu), se změní v boj o Etiopii a její nezávislost. Už v polovině knihy víte, pro koho se Vicky rozhodne a celá řada scén, kdy se na poslední chvíli zjeví Gareth nebo Jake a zachrání člověka, nebo situaci vygraduje až směšně zachráněním Vicky ze spárů Gallů (to by fakt nikdo nečekal). Dala bych jen 2 hvězdy, ale posledí kapitola a úmrtí významné postavy můj názor trochu zlepšil. Už to není tak naivně pozitivní, ale zjeví se tam trocha realismu.
Musím bohužel pana Smitha zařadit do kategorii autorů, kteří by radši neměli popisovat milostný akt z pohledu ženy, řekla bych, že o tom nic neví, aspoň podle toho, jak to líčí v této knize : )
Prostě mi to nesedlo, velmi se mi líbily první díly Řeky bohů nebo Píseň slonů, ale tohle ne.

08.12.2015 3 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Děkuji autorovi a Harrymu, že mi pomáhají přečkat mojí 90 minutovou cestu z/do práce : ) Tento příbeh jsem zvládla za týden a musí říct, že mě bavil. Přišel mi svižný, ze zajímavého prostředí a retrospektiva mě zaujala. Až dočtu tuto serii, bude mi smutno, že to končí ...

27.11.2015 4 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Svižné čtění, příjemné na cestu do práce a z, ale že bych si z toho sedla na zadek, to asi ne.

06.11.2015 3 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Knihu jsem zhltla během pár dnů. Příběh byl zajímavý, ale podle mediální kampaně jsem čekala úplně něco jiného : ) Čekala jsem spíš horor nebo psychohoror. Dosud nevím, zda mám věřit tomu, že si autor odřezal kůži z boků a dokumentu, který je ke zhlédnutí na youtube. Mám pocit, že je to spíš reklamní kampaň na propagaci knihy než pravda : D Každopádně dokument na youtube je točený, takový tím americkým způsobem, kde se k problematice vyjadřují všichni od policistů, doktorů až po osoby, které komunikují s duchy atd.
Mě osobně příběh zaujal a konec se mi líbil. Přišel mi zajímavý a každý si tam najde to své : )

25.10.2015 4 z 5

Dilema všežravce Dilema všežravce Michael Pollan

Jídlo je pro mě velkým tématem již řadu let. Byla jsem vegetariánkou, pak zase ne a teď jsem někde mezi : ) Můj problém konzumace masa souvisí nejen s etikou, ale i s životním prostředí, které je masným průmyslem velmi zatíženo a zde je to krásně vylíčeno v prostředí USA. Koho zajímá potravní řetězec, do kterého jsou lidé zapojeni a řada jeho alternativ, tak si myslím, že se mu kniha bude líbit. Co se týče kritiky Dryády, tak nevím. Vím, že pomocí izotopů se dá sledovat původ a zdroj znečištění a v knize je u diskuze nad C3 a C4 rostlinami odkaz na profesory tuším, že z Berkley, což bych považovala za důvěryhodný zdroj, ale mohlo dojít k nějaké špatné interpretaci. Určitě bych knihu jako celek kvůli tomu neodsuzovala. Doporučuji přečíst každému a ať si pak udělá názor na věc sám :)

21.10.2015 4 z 5

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Tuto kuchařku mám již několik měsíců a moc se mi líbí. Dalo by se říci, že "koketuji" s vegetariánstvím a myslím si, že se maso jí zbytečně často, ale řada vegetariánských kuchařek mě odradila, protože měly zahraniční autory a to znamenalo kupu ingrediencí o kterých jsem nikdy neslyšela, pracně se hledaly v obchodech a hlavně nemám ráda jídlo, které se musí dovážet tisíce km a většina těchto receptů obsahovala tyto ingredience a nebo zeleninu a ovoce, které tady prostě v dobré kvalitě neseženete, nebo stojí majland. To tato kuchařka je jiná, až na výjimky se vaří ze surovin běžně dostupných v obchodech, nebo vypěstovatelných na zahrádkách. Největším překvapením pro mě byla zeleninová polévka s vločkami. Nikdy by mě nenapadlo je dát do polévky, ale jsou tam ohromující a tu chuť to "vystřelí" úplně jinam. Vřele doporučuji! Už mám pokračování kuchařky a budu z ní teď o víkendu určitě vařit : )

16.10.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Tak bohužel. Navnadily mě zdejší pozitivní komentáře, hodnocení a taky to, že mám ráda sci-fi, ale Silo mě zklamalo a to teda hodně. Zajímavá to byla kniha zhruba prvních pár desítek stránek (asi do druhého čištění), i když popis sestupu starostky a šerifa jsem protrpěla, pak už to není sci-fi, ale spíše politický thiller. Největší zápor této knihy spatřuji v rozvláčných kapitolách, kdy už 5 stránek dopředu víte, co se stane a autor to nedokáže "zamaskovat" a nebo nějak "vyšperkovat", takže se čtením nudíte. Kdyby to mělo o 50% méně stránek, tak by to šlo, takhle to byla děsná nuda a konec příběhu byl patrný dlouho dopředu ....

10.08.2015 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak tohle mi trvalo skoro měsíc než jsem Švábi dočetla! Ale nebojte, nebylo to kvůli nudnému případu, ale protože jsem si usmyslela, že to bude první kniha, kterou přečtu v angličtině (a ne ve zjednudušené podobě jako doteď). Už se těším na další díly : )

01.08.2015 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje první kniha od Larse Keplera a počteníčko to bylo super. Zvládla jsem to zhruba za 2,5 dne a jediná přestávka ve čtení byla, když jsem dorazila do kanceláře a musela jsem pracovat : ) Určitě nevynechám další knihu od autora/ů!

30.07.2015 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tuto knihu jsem zhltla během pár zimních dní a přiznávám se, že jsem děkovala přírodě, že zima je bez sněhu, protože jinak bych asi zničila každého sněhuláka, kterého bych potkala :D

28.06.2015 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Bylo mi jasné, že začít číst Levharta, když se učím na státnice není ta nejchytřejší volba, ale už jsem potřebovala číst něco jiného než geochemii :D Takže hlásím, že od pátka do sobotní půlnoci jsem se neučila a propadla dalšímu Harrymu vyšetřování! Kniha skvělá, takové odpočinkové čtění jsem fakt potřebovala! Jen mě ničí ta skandinávská jména, za chvíli mám zmatek, kdo je kdo, do hlavy mi prostě nelezou!

28.06.2015 4 z 5