Veggi Veggi komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Mám moc ráda sci-fi a toto je první kniha za delší dobu, která mě zaujala a moc se mi líbila. Četla jsem, že Ridley Scot bude natáčet (respektive asi už natočil) film dle této knihy, na který se už teď moc těším (i když doufám, že to nebude takový propadák, jako banda nesvéprávných vědců v Prometheovi)! Pěkně pojatý příběh, kde nejsou zelení (ani rudí) mužíčci, ale přesto se nemůže od knihy odtrhnout.
Právě jsem viděla film Ruda planeta a nemůžu se zbavit pocitu, že se autor knihy nechal inspirovat (astronauti ztratí možnost komunikace a díky staré sondě jsou opět ve spojení; k záchraně se musí dostat ke starému modulu;....).

22.05.2015 5 z 5

Proč pandy dělají stojku Proč pandy dělají stojku Augustus Brown

Za mě 3* hvězdičky. Četla jsem mnoho nadčených komentářů na tuto knihu a tak jsem si jí půjčila. Asi je spíše pro děti než dospělé, což možná ovlivnilo moje hodnocení. V knize jsou desítky drobných zajímavostí ze světa zvířat, ale často jsou vytržená z kontextu a o některých se domnívám, že nejsou pravdivá. Mě osobně příliš nenadchla právě kvůli krátkým zajímavostem, ocenila bych delší popis a vysvětlení, než telegrafické sdělení, že "kobra vrčí" apod.

22.04.2015 3 z 5

Vlci u dveří Vlci u dveří Jamie Dutcher

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je v ní krásně vylíčen osud smečky "polodivokých" vlků a také způsob jakým se natáčí dokumenty o přírodě. Nedalo mi to a našla jsem i dokument o kterém je tato kniha psaná a chystám se na něj co nejdřív podívat!
Já dávám 5*. Mám velice ráda knihy o přírodě a tato je psaná s takovým citem, láskou a porozuměním, že jí ani jiné ohodnocení dat nemůžu. Pro milovníky přírody a obzvláště vlků je to povinná četba : )

22.04.2015 5 z 5

Nejistý plamen Nejistý plamen Václav Cílek

Knihu jsem četla poprvé asi před 7 lety a s chutí jsem si ji přečetla podruhé. Je to zajímavý pohled na svět skrze ropu a na závislost všech vyspělých států na ropě. Díky knize zjistíte, jak se zjišťují světové zásoby ropy, jak jsou ropná ložiska rozložena po světě a jak ropa ovlivňuje nejen ekonomii, ale i historii lidských dějin. Myslím, že kniha každého čtenáře přivede i k zamyšlení nad sebou samým a nad spotřebou surovin a častým plýtváním (nejen ropou).

24.03.2015 5 z 5

Veveřácká Kronika Veveřácká Kronika Kateřina Mojžíšová-Soukupová

Já prostě nemohu jinak, než dát 100%. Přiznám se, že jsem zaujatá a mé hodnocení není objektivní, protože veverky miluji! Myslím, že je to jeden z nejvíce kouzelných živočišných druhů na světě!
Knihu bych doporučila malým i velkým. Je to popis několika let života veverky Pinky, kde se seznámíte s životem veverek u nás (námluvy veverek, krmení, rituály a je zde vyvrácena řada mýtů o veverkách). Knihu napsal laik, který se ale dá, dle mého názoru řadit mezi největší odborníky na veverky u nás! Z knihy lze cítit, že veverky jsou pro paní Soukupovou srdcovou záležitostí! Založila i záchrannou stanici pro veverky, kde každoročně pomůže více jak stovce veverčích mláďat. Jak za knihu, tak za její (a jejího manžela) obětavou práci mají velký obdiv a držím palce ať se jim daří!

Rapsodie šedých stínů Rapsodie šedých stínů Jaroslav Monte Kvasnica

Kniha mi několik let ležela v knihovně a přečetla jsem jí až minulý měsíc a teď si to vyčítám, že mi ležela ladem, tak dlouho :D
Úžasné vyprávění o vlcích a vztahu lidí k nim! Při čtení těchto knih se někdy stydím za to, že patřím mezi Homo sapiens.

15.03.2015 5 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Pro mě slabší než první díl, i když je to možná proto, že Claudius zde ze sebe blázna dělat nemusí, to za něj udělá jeho milá ženuška : ) Jinak je nemám co vytknout, krásné pokračování prvního díla.

15.03.2015 4 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Knihu jsem přečetla již před mnoha lety a dokonce jsem viděla i seriál, který byl natočen britskou BBC v 70.letech (mimochodem velice povedený).
Kniha mě úplně pohltila a přečetla jsem jí během pár dní. Příběh je krásně propracovaný a splňuje všechny mé podmínky na zajímavou knihu. Děkuji prozřetelnosti autora za umístění rodinného stromu, protože mi ze začátku dělalo velký problém se orientovat v jednotlivých postavách.

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Knihu jsem přečetla na doporučení kamarádky. Nemohu jí hodnotit skrze hvězdy, protože to "není můj šálek kávy". Tento příběh mi přišel polovičatý, naivní, potřebuji trochu více informací o životě postav a na poetické příběhy asi nejsem....

15.03.2015 2 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Knihu jsem přečetla během pár dní. Je to úžasný příběh o vztahu člověka a polodivokého zvířete. Jazyk knihy je velice jednoduchý a některé pasáže jsou téměř jako přes kopírák, ale paní Joy nebyla spisovatelkou, ale především žena, která milovala svojí Elsu a chtěla se podělit se čtenáři o svůj jediněčný příběh. Na knize mi malinko vadila personifikace Elsy. Elsa byla něco jako dítě pro Joy, tak se její až přehnaná starost a vyjadřování o Else dá pochopit.
Myslím, že knihu by si měl přečíst každý, kdo má aspoň trochu rád přírodu : )