vcielka vcielka komentáře u knih

Sezdáni za rozbřesku Sezdáni za rozbřesku Lisa Kleypas

vztah Cat a fretka a vztah Leo a Cat. Oba vzahy uplne na 5 hviezd :) Zabavne a vtipne. Co sa uz ukazalo aj predtym. Musim povedat, ze kazda dalsia knizka z tejto serie je stale lepsia a lepsia, ale kedze prva nie je na jednu hviezdu tak tazko dat hodnotenie kazdej dalsej o jednu hviezdu viac.

29.06.2018 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Livia a Gideon sa mi asi viac pacili ako Aline a McKenna. Nejak mi nesedela Aline s jej komplexom, ktory prevazil nad tak velkou laskou. Radsej ublizi svojmu milemu viac ako by mala, nez by sa premohla. Takto budu trpiet obaja nenaplnenou laskou a to mi nejak nesedelo k tomu ako sa v ostatnom zdala byt rozumna.
Dokonca sa mi ani velmi nepacila prva cast knizky spred 12 rokov. Take akesi neosobne mi to prislo, ako ked zvykne autor na zaciatku knizky spominat co sa udialo v predchadzajucom diely alebo ked neosobnu retrospektivu zasadi do stredu diela. Proste styl pisania sa mi zacal pacit az po 12 rokoch.
Je zaujimave ze Westcliff sa javi trochu iny nez v neskorsich knihach.
McKenna oslovenie sa mi velmi nepacilo. Nedokazala som sa kvoli tomu zžiť s tym hrdinom tak, ako by som sa inak zžila. Skoda ze Olivia a Gideon nemali viac priestoru. Livia ma vela co ponuknut ako jej vztah s matkou ako jej dcera z mimomanzelskeho zvazku a prehliadana a mozno aj viac tej povysenosti zo strany ostatnych voci jej osobe by dalo viac vyniknut jej pribehu. Mala naozaj velky potencial.

A hlavne to nie je Bow Street ale patri k serii Cekanky ako nulty diel

21.06.2018 4 z 5

Síla lásky Síla lásky Johanna Lindsey

Typicke ciernobiele charaktery ako v rozpravke o Popoluske :) Zla macocha v podani zlej nevlastnej tety, ktora sa zmocnila jej dedicstva po nevlastnom bratovi a nuti ju od svitu do mrku sluzit a byvat v chatrci pre sluzobnictvo. Popoluska alá krásna Brigitte ma taktiez ako jej alterego svojho verneho psa i ked v tomto pribehu zastituje vsetky zvieratka z Disney pribehu dohromady.
Popolusku ma ale kazdy rad a preto aj tento pribeh bude mat kazdy rad.
Aj mne sa pacil.
Hrdina ale nie je princ Charming, ale drsny nevychovany rytier, zoceleney prisnym otcom, opat zlou macochou a dvoma zlymi nevlastnymi sestrami (niekedy som sa pytala sama seba ci ta Popoluska vlastne nie je on a aj asi bol, ked nakoniec je to on kto ziska ten svoj zamok a stane sa "princom") a bojmi so Saracenmi.
V knihe sa mi ale pacili aj ine veci a to, ze autorka sa nebala zajst az do krutosti. Na tu dobu sa ale podla mna stale dost miernila :)

23.01.2018 5 z 5

Láska bez citu Láska bez citu Mary Balogh

Mne sa velmi pacilo. A vobec mi nevadil chlap s vejarom a namalovany. v 17. a 18. storoci to bolo uplne bezne ako vo francuzsku tak i v anglicku. Chlapi chodili farebne obleceny v najjemnejsich latkach v crieviciach, podkolienkach, kratkych nohaviciach, dlhe vlasy v cope poriadne napudrovane alebo ak niekto na to vlasy nemal tak parochne, co sa ostatne odporucalo skor i ked vlasy boli, namalovana tvar a vela sperkov... Mne sa to paci a vobec to neznamena ze hned si clovek musi predstavit zozenstileho cloveka. Staci zhliadnut par historickych filmov ci serialov aby clovek videl ze muz moze vyzerat sexi i v takomto obleceni :)
Hlavny hrdina bol sexi. Velmi sa mi pacil jeho charakter aj vzajomny vztah s hlavnou hrdinkou.

15.12.2017 5 z 5

Černý markýz Černý markýz Jo Beverley

Velmi som sa tesila na Rothgara kedze sa stal mojou oblubenou postavou a velmi mi pripomina Wulfrica Bedwyna zo serie Bedwynovci od Mary Balogh. Nastastie nie vo vyzore a v povahe inak by som bola sklamana keby som si tie dve postavy predstavovala ako jednu ale v tom ako zasahuje do zivota svojich surodencov, ako hlavu rodiny ktorou sa stal v mladom veku a tazi ho bremeno zodpovednosti a vysokeho titulu a ine velmi podobne veci. Som cakala trochu iny pribeh a mozno by som aj povedala ze ma trochu sklamal, ale ked sa tak zamyslim nad Beyovou pokojnou, vyrovnanou povahou a rozvahou a pevnou volou zrejme ani nemohol byt iny. Osobne mam rada vasnivost a to obojstrannu a kedze autorka sa snazi ostosest zachovat Beyovu mysel zahalenu tajomstvom, ktore vyvolaval v predchadzajucich knihach tak sa snazi jeho myslienkam kde sa da vyhnut a zameriava sa hlavne na Dianin pohlad na vec. Trochu skoda, rada by som mu videla viac do hlavy. Dianin pohlad na vec sa mi tiez az tak nezahovaral sice a mam k nemu vyhrady, ale rozhodne kniha stoji za precitanie

24.11.2017 5 z 5

Tajný sňatek Tajný sňatek Jo Beverley

Pacil sa mi namet. Viac by som len chcela vidiet do mysli hlavneho hrdinu. Na toho sa autorka sustredi len vo chvilach ked je to absolutne nevyhnutne aby hned citatelovi neodhalila ake city chova k hlavnej hrdinke a snazi sa tak citatela rovnako ako hrdinku nechat na pochybach. Pri Jo Beverley ale to nie je vobec nezvykla strategia. Osobne mam ale radsej odhalene karty a rada sa zaoberam pocitmi oboch hrdinov v danej chvili. Myslim si, ze i napriek tomu by kniha nestratila svoje caro. Koniec knihy dospel presne k bodu ktory je ocakavany v kazdej romantickej knizke ale osobne by som ho mozno vykreslila trochu inak. Prijemne citanie. Knihu urcite odporucam. Knihy od tejto autorky delim na dve skupiny. Tie co su naozaj zaujimave a stoja za precitanie a potom tie ktore su viac menej nudnejsie ale kedze u tejto autorky je vsetko so vsetkym prepojene i tak stoja za precitanie. Tato patri k tym prvym.

24.11.2017 4 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

To bolo pekné. Záver by som síce osobne prepracovala, trochu viac popísala, čo sa dialo počas tej pauzy, pretože by som si to chcela vychutnať.

04.12.2023 5 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Krása. A koniec nečakaný. Po dočítaní som na ňu myslela ešte celý deň. Poskytla mi nielen lásku a vášeň dvoch krásnych ľudí, ale aj iný materiál na zamyslenie. Príbeh je pútavý, inteligentný a čtivý. Odporúčam. Teším sa na tretí diel ako na Vianoce.

20.11.2023 5 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Knižka sa mi páčila. Babička bola dobrá. Sebastian bol taký typický nehrdinský hrdina. Bezstarostný, vtipný. Taký kamarát zabávač. Šteniatko na pohľadenie. Veľmi sa mi páčil. Páčilo sa mi ich prvé stretnutie a jeho úprimnosť.

05.06.2023 4 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Hrdinovia boli roztomilí, aj keď musím pripustiť, že Andrew v prvom diele mi učaroval oveľa viac. Asi mi tu ten Andrew trochu chýbal

28.05.2023 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

(SPOILER) Zhltla som to ako malinu. Bolo to pekné. Aj keď bratovu smrť som nečakala. Každý krok autorky bol predvídateľný a tým pádom totálne romancové klišé, ale vôbec to nevadilo. Naopak. Zatiaľ čo som, myslím, že len jednej knihe autorky dala plný počet hviezd, toto je druhá, aj keď kniha od Franceske a Michaelovi sa mi stále páčila viac ako táto :)

21.05.2023 5 z 5

Falešná společnice Falešná společnice Alexander Stainforth (p)

4,5* Bolo mi sprvu čosi čudné, keď som ju čítala. Na prvých stranách sa mi zdala hlavná hrdinka príliš hrrr a nezrelá a jej konanie a hovor bol trochu od veci, ale kupodivu sa to neskôr celé zlepšilo a kniha ma naozaj zaujala. Niečo mi ale stále bolo divné na štýle, čo som celkom nevedela uchopiť. Pozrela som sa na titulku a chvíľu som premýšľala, či je to ženské alebo mužské meno. Som si tak povedala, že možno toto bude to, čo muži pri romantických príbehoch uprednostnia a nenapíšu tam veci, čo by tam zrejme žena napísala, ale mužov to neuzaujíma. Avšak človek rozdiel v tom, že tú romancu písala žena alebo muž v tomto prípade ano nepozná. Klobúk dole pred tým autorom.

14.05.2023 4 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Len chcem podotknut, ze bazov Dabel v prestrojeni vyplyva priamo z knihy. Este niekde ba zaciatku to spomenie Merrit a v podstate prirovna Keira k Dablu v prestrojeni. Pretoze je diabol pokusitel.
Pribeh ovela lepsi nez posledne dve knihy, ktore ma trochu sklamali. Zboznujem Kleypasovu a naozaj som rada, ze to zacina opat naberat ten spravny smer.

07.04.2022 5 z 5

Milovat zlodějku Milovat zlodějku Julie Anne Long

M8m rada Pygmalionsky motív asi rovnako ako motív Popolušky. S tým spisovateľ nikdy nič nepokazí. Dá sa to v obmenách čítať znova a znova. Rovnako som si to užila i tentokrát. Táto autorka píše milo a čtivo. Nie je to svetoborný príbeh, ktorý by si zasluhoval plný počet hviezd, ale patrí k romantickej červenej knižnici na tej lepšej strane. Rozhodne si jeho prečítanie čitateľ užije. Škoda len, že sa viac autorka nepohrala s dopadmi Lilinho hlasu. Škoda, že Lilina sokyňa bola tak hlúpa. Škoda, že starý pán sa v príbehu neplietol trochu viac.

30.03.2022 4 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

(SPOILER) Príbeh už začína zle. Ešte by som pochopila, že si hlavná hrdinka vyberie neznáme peniaze od neznámeho zdroja. Čo však nepochopím je, keď prišiel po ňu Harris a chcel ju odviezť, vôbec netušila, čo ako, kde, prečo, čo ju čaká. Teda mala nejakú sexuálnu predstavu. Ale podriadila sa veľmi ľahko a šľa nevediac kam. Ako povedala kamarátke do telefónu, možno robiť prostitútku, možno do háremu a tá kamarátka ju len poľutovala, na konci sa zasmiala jej vtipu a tam jej obavy skončili. Veta typu: Toto sa môže stať len tebe... ok aj ja to používam, ale nie takto. Najlepšia kamarátka jej v podstate nič viac nepovie, len toto a volaj mi ako sa to vyvíja a žiadny strach o jej NAJLEPŠIU kamarátku. No ja by som ako najlepšia kamarátka určite nebola tak v pohode. Hlavná hrdinka by tiež nemala byť tak v pohode. Iba ak jej v konečnom dôsledku nevadí byť prostitútkou, v háreme, natáčať porno s 10 chlapmi naraz, byť zožraná kanibalmi, predaná do otroctva... Svet nie je ružové miesto a v skutočnosti sa v ňom odohráva veľa svinstva. A neviem, či vôbec je tomu chlapovi niečo dlžná, keďže s ním nepodpísala žiadny dlžný úpis. A keby si tým nebola istá, stačilo skočiť do právnickej poradne. Miesto toho si povedala, že vyberiem a uvidím, čo sa stane. Myslela sií, že je dlžná a ak si to myslela, potom jej vážne nevadilo, že by niekto od nej mohol pokojne o rok vyžadovať vrátenie prachov aj s úrokmi a mohla skončiť ona alebo jej brat s rozbitou čeľusťou alebo so zlámanými nohami? Autorkine dôvody ma nepresvedčili. Neznášam hrdinov hlupákov. Jej upišťaná mentálne zaostalá najlepšia kamoška mi tiež neskutočne liezla na nervy, ešteže sa tam vyskytovala tak zriedka. Všetok zvyšný text bol len 100% sex bez nejakej hĺbky, hlbokých myšlienok, logických krokov. Hlavne si dosť i protirečili v konaní. A tie kecy o tom ako Harris odpráskal tých španielsky hovoriacich chlapov a podobne, to už i na mňa bolo moc. To ako keby celé písalo 11 ročné decko so sexuálnymi skúsenosťami. I porno sa dá napísať lepšie.

25.02.2022 1 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Velmi dobre sa to citalo. Mozno by som privitala miestami dramu trochu ineho razu, ale inak som si knizku uzila

02.08.2021 4 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

(SPOILER) Hrozne daco. Nato, ako mi odporucali tuto autorku, ostala som hrozne sklamana z tejto knihy. Taky paskvil som fakt necakala. Mozno autorke krivdim a je to jej prvotina, ale ak nie a toto je vzorka jej tvorby, potom nechapem ako toto moze niekto vydat, nieto prekladat.
Dielo bolo naivne, charaktery ciernobiele, hlavna hrdinka strasne nudna. Vsetku zlobu (vrazdu) co chystali na toho druheho hned vykvakali len tak prvej osobe na ktoru narazili. Zjrniem keden rozhovor: hladam tu a tu osobu? - Ano? Poznam ju. Len tak mimochodom, najali si ma, aby som ju zabila. Nenavidim ju. A vy ju reco hladate? - aj ja ju nenavidim. Chcem ju vidiet mrtvu a vy mi ju zabijete…. Toto fakt nejaky citatel zozral? O vrazde sa vsetky vrazdiace osoby (a nebolo ich malo v tejto knihe. Vlastne co postava to vrah) rozpravali akoby to bola ich denna rutina a nieco normalne. Vsetci hned vsetko predavali v Anglicku a stahovali sa do Ameriky. Vobec nevadi, ze maju tam dedicne majetky a titul ich zavazuje. Obaja lordi boli clenmi parlamentu a snazili sa presadit zakony, cize boli to cinni politici, ale to ich asi vobec netrapilo. Babka Markiza cestuje 3 mesacnu plavbu bez akehokolvek sluzobnictva. Len tak sa nalodi. Uplne uveritelne, fakt. A potom sa ubytuje v podstate v bordely a necha prostitutku jej robit sluzobnu? No, toto len tak nevymyslis. To musis byt ako autorka uplne odtrhnuta od reality… Podla topanok, ktore mala nejaka vezenkina, zistia, kam sa podela Ich stratena dcera. To by ma fakt zaujimalo, ako na tu zenu narazili. Boli sa poprechadzat v Newgate? Ci sa prechadzali Eastendom? Ci nahou predavala pomarance v Parku? Ako uplne smiesne to cele bolo. Aj s tou hordou nepriatelou, ktori nemali nic ine v hlave len: ja ta zabijem, zomries, pomstim sa ti, vrrrr, grrr, vrazdaaaa. A aj ta klebetnica bola neskutocne pritiahnuta za vlasy. Fakt je niekto schopny dat tomuto 5 hviezd? Dam sancu este jednej jej knihe. Ak to bude obdobne, ritualne vsetky jej knihy, co som si kupila spalim.

04.07.2021 2 z 5

Ohnivý květ Ohnivý květ Connie Brockway

Pekny pribeh. Hrdinov som si oblubila snad vsetkych, vratane vedlajsich postav. Pacil sa mi sarkazmus a doberanie si hlavnych hrdinov. Toto vzdy milujem. Zvlast by som vyzdvohla Francesku, ktorej charakter a osud ma zvlast oslovil a nedalo sa si ju neoblubit. Tie kone tam, bodla mna boli navyse, ale budiz. Idem snorit po dalsich knihach autorky. Dostala ma :)

24.05.2021 5 z 5

Samec Samec Alice Clayton

(SPOILER) No, zatial najslabsia cast serie. Bolo to strasne nudne a nezazivne. Najviac sa mi pacila pasaz, kedy sa stretli na veterine a podali si ruky, ona mu povie, ze ju tam posiela Lou a Lucas odpoveda "vdaka Lou", aj ked vobec netusi, kto to je, hlavne ze vdaka nemu tam je :) To bolo velmi mile a len kvoli tejto malej epizodke davam 2. hviezdu. Inak sa tam absolutne nic nedialo cely cas a az na konci, ked sa mu priznala to konecne zacalo byt fakt zaujimave, az kym sa nevratil z Belize a vsetko bolo ok. Vobec nevadilo, ze sa jej 3 mesiace neozval, neodpisal, nezavolal. A este jej aj povie, ze sorry ze som sa neozval a vdaka, ze si mi nevrazila a ona to vsetko presla a vsetko super. Akoze fakt? Mam chut z celej tejto serie plakat. Fakt nechapem, co sa ludom na takychto hlupuckych pribehoch paci. Takuto vec by dokazal spatlat hocijaky nevypisany autor v Cechach i na Slovensku za mesiac a ziadny vydavatel, ktoremu by to poslali, by to v CR a v SR nevydal a poslali by ho do haja, ze sorry moja, mas sa este vela co ucit a vlastne asi na to nikdy mat nebudes. A potom si pride nejaka Claytonova a vydaju jej rovno celu seriu toho paskvilu. No, je to fakt vtipne.
Mimochodom hrdinovia boli celkom nezazivne charaktery. Hlavny hrdina vyzeral byt normalne zrely chlap, az kym ku koncu nespravil to, co spravil. Keby to bola zenska, ok, poviem si, je to zenska s menstruacnym syndromom, to sa nam deje pravidelne. Ale chlap? Este k tomu podla vsetkeho mal byt inteligentny. Ma predsa este i celkom inteligentnu vysoku skolu. Je to veterinar a aj sa sprava celkom pricetne. Potom citatel spozna jeho byvalku a tak si hovori, ako mohol niekto inteligentny, tak dlho chodit s niekym ako ona, absolutne hlupuckou osobkou a este si ju chciet aj vziat a pripadne mat s nou nieco spolocne. A autorka to ani nezachrani prehlasenim, ze spolu su od strednej a dobre sa poznaju. Az na taketo nerealne ulety charakterov fakt nie som. Mimochodom, najlepsi charakter pribehu je jednoznacne matka. Aspon jeden aspon niecim zaujimavy charakter.
A opat mam vyhrady k nazvu. Akoze, preco sa tak vola? Vie niekto? Videl v tej knihe niekde niekto nejakeho samca, ak teda opomenieme Sammyho Daviesa Juniora?
Za mna to celkovo nebola knizka hodna vydaja, nieto prekladu.

29.03.2021 2 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

(SPOILER) Prečo Hřebec? Lebo Hank? Alebo jeho kôň o ktorého sa stará? No, priznám sa, že pod takýmto titulkom som si predstavovala úplne iný typ literatúry. Miesto toho som dostala "mierne" romantický príbeh s pusou až za 90% knihy. A to doslova. Že erotický román. Bože, kde na to chodia? A obálka? Nemôže byť viac vzdialená od reality. Hlavné postavy sa k tým na obálke nepodobajú absolútne v ničom. A ak na obálke nie sú hlavné postavy, to už by knihu viac vystihoval starý dom alebo polonahý kovboj.
Inak príbeh nebol zlý. Čítal sa ľahko a príjemne. Clarka som mala naozaj rada. Bol to typ chlapa, na ktorý nie som v romantických knihách zvyknutá, ale nevadilo mi to. Práve naopak. Bola to dobrá zmena. Len škoda, že sa neprejavil viac. To sa ale stáva, keď je niečo písané v prvej osobe. Je to škoda. Clark bola milšia postava ako hlavná hrdinka, ktorá mi občas liezla na nervy, ale to bude tiež tou prvou osobou. Človek si sám sebe občas lezie na nervy aj sám, že? Lebo do seba vidíme. Okrem toho, veľmi nie som na až tak drsňácke typy dievčat. I keď na Vivien mi to vôbec nesedelo. Nedokázala som si ju predstavovať s tými piercingami. Nešlo to. A to pritom nemám nič proti, len k jej typu mi to nesedelo. Aj jej štýl obliekania nejako rýchlo pošiel. Väčšinu času bola v šortkách a tričku. Martenky a sieťované pančuchy sa kamsi záhadne stratili. Škoda, že s touto premenou neodputovali aj náušnice. Chápem, že malo asi dôjsť k postupnej premene jej osobnosti, no za mňa to autorka nedotiahla. Nezvýraznila jej fázy premeny.
Inak je to motivačná knižka. Motivovala ma k prerábaniu domáceho interiéru, na ktorý hľadám náladu už vyše roka. Autorka má nejakú úchylku v interiérovom dizajne a oblaží nás ním riadne. Opäť. No i tak jej nedám viac ako 3* (Možno aj práve preto). Príbeh bol na to príliš plytký, predvídateľný, málo inovatívny, i keď celkom solídne napísaný. No ničím neohúri. A prečo? Lebo za mňa bola hlavná hrdinka menej zaujímavá ako Clark. A toho tam bolo málo ako šafránu.
Nabudúce viac Clarka a menej Vivien a som ochotná ísť aj na 4*
Ďalšia vec, čo sa mi nepáčila je, že o Clarkovi sme sa toho takmer nič nedozvedeli. Okrem toho, že je milý a citlivý, nedostal priestor sa veľmi prejaviť. Nevieme takmer nič o jeho koníčkoch, rodine, živote, nejaké story zo života, okrem tej, čo porozprával Hank. Vieme, a aj to len asi a z náznakov, že je nerd. On to ale nijak nedáva najavo. Ak nerátam obrázok na tričku. A čo povedala Jessika ohľadom Clarka a Pana Prstenov.
Tak to ešte raz zopakujem: Nabudúce viac Clarka, menej Vivien.

23.03.2021 3 z 5