Ohnivý květ

Ohnivý květ https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20073/ohnivy-kvet-20073.jpg 4 70 14

Anglie a jiné kouty světa, 1887 – 1892. Osiřelá devatenáctiletá Lili dostane velkou příležitost. V závěti lorda Horatia stojí, že dívka zdědí jeho panství, pokud ho po dobu pěti let dokáže vést s hospodářským ziskem. Pro Lily to představuje šanci získat domov a nadšeně se vrhá do práce. Tím zkříží plány dobrodruhovi Averymu, Horatiovu chráněnci, který na panství Mill House vyrůstal, a tudíž si na ně sám také činí nárok. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

My Dearest Enemy , 1998

Kudík
20.06.2021 4 z 5

Sympatičtí hrdinové, kteří "bojovali" o dědictví. Tento boj trval skoro celých pět let v papírové podobě. Škoda, že těch dopisů neproběhlo více. Lily byla vzácná osoba na danou dobu, už jen to, co dělala pro služebné a dostihové vysloužilce. A Avery byl také zajímavá postava, i když od začátku se snaží Horatio svést čtenáře na scestí. Pobavil mě epilog, hlavně poslední věta. :)

vcielka
24.05.2021 5 z 5

Pekny pribeh. Hrdinov som si oblubila snad vsetkych, vratane vedlajsich postav. Pacil sa mi sarkazmus a doberanie si hlavnych hrdinov. Toto vzdy milujem. Zvlast by som vyzdvohla Francesku, ktorej charakter a osud ma zvlast oslovil a nedalo sa si ju neoblubit. Tie kone tam, bodla mna boli navyse, ale budiz. Idem snorit po dalsich knihach autorky. Dostala ma :)

mcabr
29.06.2020 5 z 5

Pěkné čtení na víkend. Děj příběhu tak trochu předvídatelný.

munka
12.09.2019 4 z 5

Pekné čítanie, pri ktorom si človek odpočinie.

mayinka
02.03.2019 3 z 5

Mno,... dostala jsem ji jako e-knihu. Precela jsem ji az na druhy pokus :) kdyz uz nebylo co cist. Cervena knihovna neni muj salek caje.

helenkan
29.02.2016 4 z 5

Moje první knížka od téhle autorky.A těšim se na další.Hezká romantika a hlavně žádná přehnaná erotika.

Luccy78
20.07.2015 4 z 5

Nečekaná závěť svede dohromady dva velmi rozdílné mladé lidi. Milé čtení..

PomněnkaPrvní
24.10.2014

Hezky jsem se bavila, když si milá nepřítelkyně dopisovala s drahým nepřítelem. Zajímavé byly i vedlejší postavy v knížce, jak se vyvíjely jejich vztahy. I dvanáctiletý Bernard byl sympatický, jen mi chvílemi neseděl jeho příliš přemoudřelý styl. Jedná se o třetí knihu, kterou jsem od této autorky četla. Celkově bych řekla, že paní Brockway má ráda citlivější mužské hrdiny, žádné sexuální stroje a sukničkáře. Tomu odpovídají i erotické scény - téměř žádné. Její hrdinky jsou vždy inteligentní, vtipné a samostatné - lehce se s nimi umím ztotožnit ;)

Kamiliana
18.10.2013 2 z 5

Kniha mě upoutala leda náhledem na historii sufražetek a bojem žen za nezávsilost. Zápletka, děj a vyjadřování průměrné i na červenou knihovnu.

Venezia
14.06.2013 5 z 5

Knihy treba hodnotiť v rámci žánru a v rámci žánru to bola pekná kniha. Aj obálka je pekná, len preklad názvu je divný.

Nibiru
30.05.2013 4 z 5

Vzhledem k tomu, že červenou knihovnu beru jako odreagování a útěk do světa snů z dnešní bezútěšné reality, tak mi nevadí, že jsou popisy hrdinů a situací trochu nadnesené. Konečně, kdo by si ve snech nepředstavoval ideálního muže, že?
Takže hodnotím tuto romanci kladně a doporučuji všem milovnicím podobné literatury.

Anne Leyyd
17.05.2013 2 z 5

Čekala jsem, že to bude opravdu typická červená knihovna a to se potvrdilo. Pokud bych tenhle žánr měla ráda, tak si ten příběh určitě zamiluju.

Bylo tam pár věcí, u kterých jsem se upřímně zasmála. Bylo to fajn na oddech, ale do budoucna se podobným dílům asi vyhnu. Pokud se v knize často používají slova jako „vášeň, smyslnost, přitažlivost a spalující“ atd… tak jaksi ztratí ze své síly a působnosti. Navíc popis „svalnatá stehna“ už byl na mě vážně moc :D

+ vážně nemám ráda, když se erotické scény odehrávají jen proto, aby tam byly a kniha byla více "přitažlivá", pokud už, tak aby to mělo nějaký smysl. Což jsem tady nenašla, prostě jen "vzplanutí" a ráno procitnutí, že to vlastně byla víceméně chyba...

Zápletka pěkná, ale ničím extra originální. Stačí si přečíst obsah knihy a už víte, jak to dopadne…

jaja10
08.01.2013 4 z 5

Pěkně napsaný příběh a moc vtipné pošťuchování mezi hlavními hrdiny :-)

snehule
10.04.2012 5 z 5

Tahle knížka mě mile potěšila - je vtipná a docela zajímavá (samozřejmě pro ty, kterým nevadí červená knihovna:-)

19. století

Connie Brockway