vcielka vcielka komentáře u knih

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Precitane druhykrat a stale sa mi to paci rovnako. Od Kleypasovej sa asi dozivotne neodtrhnem.

17.06.2018 5 z 5

Mary Rose Mary Rose Julie Garwood

Postavy miestami boli prilis ciernobiele. Dokonca aj biologicka rodina Mary Rose mala az pritiahnutym sposobom klapky na ociach. Verim v konvencne sposoby a podobne, ale neverim ze nikoho z nich po tolkych rokoch nezaujimalo co celych 19 rokov robila a ako sa mala atd. Bolo tam niekolko veci ktore autorka podla mna celkom nedotiahla a tak to straca pre mna na realnosti a vierohodnosti. Inak charaktery hlavnych 6 postav boli zaujimave. Velmi sa mi pacilo ze v popredi boli aj bratia Mary Rose a neboli brane len ako vedlajsie postavy ktore sa tam v pozadi obsmietaju ako krovie ako to zvykne byvat a autorka im venovala celkom slusny priestor, preto sa aj nazberalo tolko stran knizky.
Pribeh bol prijemny, mily, Mary Rose mi miestami liezla na nervy, miestami som ju chapala a drzala s nou. Hlavny hrdina nebol len sama kladna vlastnost ale bol aj miestami nesikovny. Kludne by som mu dala ovela viac zlych vlastnosti.
Niekedy som nerozumela myslienkovym pochodom niektorym z hlavnych hrdinov ale to ani Harrison takze je to zrejme v poriadku.
Inak sa mi knizka pacila. Bolo to nieco ine, nez som v poslednej dobe citala a preto davam 4 hviezdy i ked poznam plno lepsich knih.

11.01.2018 4 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Citala som slovensku verziu.
Kupene uz v predpredaji ale precitane az teraz pretoze bonbony si rada vychutnavam na konci niecoho horsieho. Setrila som si ju na chvile kedy mi bude zle z nejakej inej romance aby som si napravila mozog opat do spravnej hladiny.
Pandora super postava, neuveritelne som sa na nu tesila.
Hlavny hrdina taktiez super. Kleypasova ine postavy ani mat nemoze samozrejme. Tak sa mi pacilo ze ako jeho rodicia vystupuju hrdinovia z Kleypasovej inych romanov, ze mi to az srdce hrialo.
Skoda ze dvoreniu sa nevenovalo viac casu. Viac by sa mi pacilo, keby hlavny hrdina prichadzal Pandore na chut pomalsie a keby ona prechadzala cez jeho brnenie konvencie postupne.
Nepacili sa mi tie casove skoky, co tam autorka zapracovala. T.j. ano vezmem si ta....skok dva tyzdne a svadobna cesta. Svadobna noc....skok a po niekolkych dnoch.... atd atd.
A to ze pisem ze sa mi v tej knihe nieco nepacilo je co povedat, kedze Kleypasova je moja srdcovka.
Osobne by som ale viac casu venovala dvoreniu stylu chodim dokola... och boze naozaj chodi dokola a mate syfilis? Ach tie chvile som si strasne uzivala v tej knihe :))))
Inak napriek vsetkemu co bolo na tej knihe dobre a to bolo toho tisickrat viac nez u inych autorov, musim povedat ze patri dejovo menej rozvinutym, co Kleypasova napisala, preto som citatelsky nespokojna ze tak skoro skoncila. Totiz pribeh sa cita tak dobre, ze clovek ani nepostrehne, ze mu chyba dejova hlbka. Je to taka jednoducha poviedka na 300 stran. Ale jedna z najlepsich knih ktore som od tejto autorky citala :)

04.01.2018 5 z 5

Havraní princ Havraní princ Elizabeth Hoyt

Nevedela som sa od knižky odtrhnúť. Už dávno som nečítala knihu, ktorá by ma do takejto miery zaujala. Pačilo sa mi na nej úplne všetko. Postavy, dialógy, príbeh, štýl písania

14.05.2023 5 z 5

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

(SPOILER) Billy je na zozratie. Taky mily charakter cowboya som este nevidela. Ale to divadlo, co prisli robit do Londyna bolo divne. Aj to skrotenie Darlingovho gangu. Autorka ma rada karikatury postav. Tu ich bolo sice menej, ako v inych jej pribehoch, ale neodpustila si ich.
A to obetovanie svojich tuzob hlavneho hrdinu v prospech coho? Zivota Esmeraldy s dedkom a tetou? To akoze ma nejakej dospelej zene stacit? To akoze fakt nenapadne toho chlapa, ze moze mat aj aj? A potom par mesiacov a bum, rychla zmena nazoru? Ok. Inak to bol velmi pekny pribeh a velmi som si ho uzila.

10.03.2021 5 z 5

Zloděj srdcí Zloděj srdcí Teresa Medeiros

Toto bol nadherný príbeh. Povazujem ho za jeden z najlepsich od tejto spisovatelky. I ked cast s maskarnym plesom sa mohla napisat ovela lepsie a tak isto ta cast so sudom, tak stale som tomu ochotna dat 5 hviezd :)

14.02.2021 5 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Takym zvlastnym sposobom mile, ale ctive. Az pri tomto diely som si uvedomila, ze hrdinovia od Quinnovej sa celkom lahko poddavaju. Dlho sa nehnevaju, nerozhoduju, nekomplikuju. Je to take priamociare a teda viete, kam bude ich rozhodnutie na dalsej stranke smerovat. Napriek tomu to vobec nevadi.

24.01.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

No, knihy uz mam na policke niekolko mesiacov, ale rozhodla som sa ich citanie uprednostnit kvoli serialu. Boze, nikdy nerobte nieco take, ze budete citat knizku zarovno so serialom. Mam z toho v hlave maly mix. Nie ale obsahovy. Pri citani si vytvaram podla charakteru vykreslenom v knihe postavy a vkuse sa mi do tych predstav plietol cernoch vojvoda s hnedymi ocami s naivkou Daphne, ktora sa kniznemu vtipnemu a duchaplnemu charakteru, ktory vedel rozdavat celkom pekne rany pastou (nie take, co vyzeraju ako nahoda a ze vam ide zlomit ruku ako v serialy) vobec nepodobala. No, bolo to divne. V serialy je plno veci, co v knihe nie je a naopak, a kedze potrebovali tam hodit aj ostatne postavy, zrejme uz do plrvej sezony nakladli plno veci s dalsich kniziek serie.
A teraz ku knihe. Nie zle, citala som aj lepsie. Kladne hodnotim, ze postavy su duchaplne a celkom vtipne. Niektore situacie celkom pekne vykreslene. Velmi sa mi pacila ta mala epizodka v kuchyni s mliekom. Velmi zivo som si ju vedela predstavit. Mile to bolo. Bola aj v serialy, ale ta knizna bola lepsia. Ale ako som pisala, citala som aj lepsie. Je to tak na max 4*. Totiz, okrem prekvapenia, ze autorka vie celkom dobre a ctivo pisat ma dej nicim velmi neohuril.
Serial? Neviem, ci na databaze knih mam hodnotit aj serialovu verziu, ale tak dobre, nech mam pre svoju potrebu a mozno aj inych kompletny zaznam: Prvu cast mi pustil partner. Pozerala som na to celkom skepticky. Pacil sa mi zaciatok ako pani Whistledownova zacala opisovat rodiny a vsetko slo tak zhurta. Ok, nove spracovanie romantickych serialov. Povedala som si, ze wow, ale celkom som nechapala kam to smeruje, pretoze ak to zachova toto tempo, tak si romantiku velmi neuzijem. Priznam sa, ze som si ju velmi ani neuzila v serialy. Nie tu naozajstnu, taku hlboku, aku citam bezne v knizkach z cervenej kniznice. Tych par zamilovanych pohladov v serialy ma do kolien nedostalo, hlavne ak su prekladane niecim takym , ako rychly zaber ako hlavny hrdina vstava z postele s prostitutkou. Mimochodom, toto v knihe nie je. Zrejme mali tvorcovia potrebu doplnit realny pohlad na to, co sa zrejme dialo v sukromi takeho chlapa, o com autorka knihy radsej taktne pomlcala. Zmiesana farba pleti mi celkom vadilo. Celkom to na mna posobilo rusivo, hlavne po precitani stoviek regentskych romanci. Su jednoducho veci, ktorych historicku upravu prepacim a take, ktorych neprepacim. Ale ok, ak aj toto odfiltrujem a poviem si dobre, mame dobu, kedy musime vsetko zrovnopravnovat az do takej miery, ze budeme to pchat i do historie, kam to nepatri, tak mi potom velmi vadila poznamka: Kym sa kral neozenil s kralovnou (on bol beloch, ona cernoska), tak sme boli ako spolocnost rozdeleni podla pleti. WTF? Myslela som, ze to mam brat ako samozrejmost, ze na pleti nezalezi. Biely, cierny, cerveny, zeleny, snazim sa to ignorovat a ziadne taketo "politicke, rasove" veci tam netaham. Herecke vykony niektorych postav sa mi vobec nepacili. Boli velmi nadnesene. Lady Danbury. Tolkokrat prehravala, az to uz ani sympaticke nebolo. Daphne, naivka a pre mna osobne celkom nezaujimava osoba. Akoby skrizili Keiru Knightly, aby dostali Lizzie z Pychy a predsudku s Kristen Steward, aby dostali naivnu hlupucku Snehulienku a Swannovu z Twillightu v jednom. Kralovna zasa bola uplne nekralovska. Pohybovala sa na vecierkoch a spravala sa, akoby ani kralovna nebola. Mimochodom ten malicky princ George, ktoreho tam kralovna spominala ako malickeho chlapca, ma mat v tom case uz 51 rokov a vladnut Anglicku ako princ Regent. Vauxhallske zahrady boli zalostne urobene a Colin bol naozaj ovela lepsi v knizke. Penelopy netusim. V knizke bol len asi 2 riadkovy opis. Zatial ju len opisali jemne, ale v serialy to bola postavicka, ktora mi riadne liezla na nervy. Ale aby som nebola len zla, obe matky F aj B boli skvele. Bridgertonova matka bola uzasna. V knizke nebola vobec nejak zvlast vykreslena. Serial ju spravil naozaj skvelou. Nepochopila som vobec tomu inak, ako moze nejaky chlap prist za vikomtom a vyhrazat sa mu, ze rozhlasi, ze boli samy s Daphne a ak sa s nim neozeni, poskodi jej tym povest. Vsak ich nik nevidel. To by mohol potom prist hocikto a vymysliet si nieco taketo vzdy, keby chcel dostat niekoho dceru/sestru za manzelku. V knihe tato traposina nastastie nebola. Partnerovi som do tanca vo Vauxhalle opisovala predvidavo vsetko co sa stane a so 100% uspechom, pretoze naozaj tam nenajde clovek nic prevratne. Pozrela som si to, lebo takych serialov ala cervena kniznica z regentskeho prostredia, ktore prednostne citam, je zalostne malo, ale vysoko ho hodnotit nemozem. Ak mala kniha max 4*, tak serial ma u mna max 3*. Neurazi, neohuri.

11.01.2021 4 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Ja som po dlhej dobe bola knihou celkom nadsena. Nebolo to take naivne divadielko ako pisu niektore autorky. Prislo mi to celkom realisticke s plynulo postupujucim vztahom dvoch celkom pekne vykreslenych hrdinov

01.11.2020 5 z 5

Cizí nevěsta Cizí nevěsta Kinley MacGregor (p)

Pekne vystihla autorka ukecanu hrdinku. Bolo to vtipne a mile. Velmi sa mi pacilo ako liezla vsetkym na nervy a nic si z toho nerobila pretoze vedela aka je a napriek tomu, ze vsetkym liezla na nervy, vsetci ju mali radi. To sa casto nevidi. Jej otca som vobec nepochopila. Preco zasnubil svoju dceru s Ryanom, ked ju chcel cely cas vydat za MacAllistera? A ak je zasnubena, rodic vzdy vie zasnuby predsa zrusit. A ten suboj mecov zeny proti zene? Preco? Preco mala autorka nutkanie napisat ako mistrne zachadzaju tie dve zenske s mecom, ked okrem tej jednej chvile to uz nikdy nebolo potrebne a vlasnte ani v tej chvili to bolo absolutne od veci. A este bojovalik s chlapskymi mecmi. Ak teda nemaju svaly ako amazonky, velmi by im to s nimi neslo. Ledva by ich zdvihli zo zeme. Nikde sa nepominalo, ze by i Nora bola pekne urastena a svalnata. Ale v takychto kiksoch sa asi autorka vyziva, lebo vo viacerych jej pribehoch som sa zvykla pozastavit a zufalo kricat: Preco?
Na zaver spoiler, takze kto nechce pocut viac tak nech prestane citat: Na konci vedela, ze je tehotna a nenamahala sa to povedat svojim rodicom ani ako argument, aby sa vyhla svadbe s Ryanom.

01.01.2020 5 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Z celej serie sa mi pacila tato cast najmenej. Velmi sa mi nepacili nedoveryhodne situacie a tvrdenia. Na zaciatku ked sa znechutene zatvari, ked sa dopocuje o Maggii a tvrdi, ze ma predkus to vyzera tak, ze k nej chova zast. Ukaze sa vsak, ze cele detstvo sa poznaju a spraval sa k nej dobre. Lepsie ako jej vlastni bratia. To uhryznutie potom ani velmi nespomina, resp. sa na neho ani velmi neupina. Kde sa potom vzala ta hneviva reakcia na nu z toho zaciatku? Alebo na zaciatku ked si uziva s tromi zenskymi, stale mysli len na to ako sa do niektorej zeny ponori, ledva niekam pride a potom Maggii tvrdi Sin, ze urcite tolo zien jeho brat nemal ako sa o nom hovori. Nanajvys tri. To asi tri len z ich klanu mozno. Co podla toho ako ho na zaciatku autorka vykreslila asi tazko. Sam dokonca v myslienkach cely cas pripusta sam pred sebou, ze Maggii asi nebude vediet byt verny. Jednoducho same protichodne veci. Neverila som nicomu, a ani som si tych hrdinov vdaka tomu nevedela velmi oblubit. Cele to bolo take urychlene a nedovercive. Ostatne casti boli uz ovela lepsie.

01.01.2020 3 z 5

Spoutej mě láskou Spoutej mě láskou Johanna Lindsey

Pacili sa mi dialogy aj hrdinovia ale nepacilo sa mi, ze mali malo prekazok. Teda prekazok by bolo mozno aj dost, ibaze hrdinovia ich preskakovalo sta olympionici, takze si ich clovek ani nevsimol. Vsetko im akosi vychadzalo na prvy raz, nikdy nenarazili, vsetko sa darilo a to je trochu nuda z mojho pohladu. Ak toto pominiem tak to bola velmi dobra knizka :)

20.10.2019 5 z 5

Schovanka Schovanka Teresa Medeiros

Na konci to hlavny hrdina podla mna prilis zbytocne zdramatizoval. Inak to podla mna jej styl prejavu je skvely :) Paci sa mi ako u nej hrdinovia reaguju a jej opisy ich cinnosti, dialogy. To vsetko dava dokopy nieco co sa mi v hlave odohrava ako film s takou lahkostou, aku mnohi autori vykuzlit nedokazu. Ja som sa vytesovala pri citani nad slovnymi spojeniami. Velmi sa mi to pacilo ako celok

18.03.2019 5 z 5

Provdána za vikomta Provdána za vikomta Sabrina Jeffries

Z celej serie najlepsia knizka. Nemam vyhrady voci nicomu. Aj ked Sabrinine zavery sa mi vacsinou nepacia pretoze hlavny hrdinovia su v nich az prilis presladeni a vacsinou tam je tam vtesnana nejaka rychla blbost, tu toho patosu bolo o nieco menej a dalo sa to prehltnut bez namietok. Odporucam

03.09.2018 5 z 5

Tanec vášní Tanec vášní Sabrina Jeffries

Este lepsie ako treti diel. Ale zasa na 5 hviezd to nie je, kedze som citala ovela lepsie pribehy, ktore by uz na 6 -7 hviezd nebolo mozne posunut takze davam 4,5*
Hlavny hrdina sa mi pacil. Kludne mohol viac francuzstiny zapracovat do svojej reci ako len par fraz. Clara bola fajn i ked mi jej prislo trochu aj luto. 28 rokov a prislo mi to ze nema ziadny zivot. Rano sa zobudi, ide medzi deti, vecer pride domov a ide spat. Na ples zavita len ak chce pre deti vybrat peniaze, takze ho cely stravi opat len pracou a nie zabavou. Doma ma otravnu nudnu tetu, ktoru ma sice rada a je urcite mila, ale koho by neotravovalo, keby stale spustila svoje tirady o nudnom napadnikovy, a kedze Clara posobila celkom inteligentne, urcite jej musel liezt na nervy i tetine mdle reci vychadzajuce z jej nie prilis bystreho rozumu. Proste 10 rokov Clarinho zivota za vela podla mna nestalo a preto mi jej prislo dost luto. V podstate nudna tretina zivota.
A opat autorka na zaciatku nacrtla jej zalubu v zbierani rozpravok ale okrem jedneho predcitania detom sa uz viac v knizke neopakovala. Par narazok na Morgana ako vlka z cervenej karkulky vedela autorka prirovnavat aj bez tejto zaluby a aj citat detom by sa bez nej zaobislo. Cakala som, ze bude mat nejake hlbsie vyuzitie, ked uz je tak na zaciatku vyrazne popisane. V tomto ohlade opat sklamanie, rovnako ako pri vsetkych vlastnostiach a schopnostiach ostatnych casti tejto serie. Autorka ma pekny napad ale nedokaze ho vyuzit. Skoda.
Tak isto nechapem tu zaciatocnu a zbytocnu scenu s pravnikom a dedicstvom. Vobec nebola nijak vyuzita neskor v deji. Taka hlucha epizodka v deji, co nema buducnost. Ako Clara ponukla 500 libier Morganovi ale tak ako dcera markiza ich mohla mat aj odinakial. Predsa len prijem mala 1000 libier rocne.
Inak pribeh pekny.

31.08.2018 4 z 5

Vévodovy hříchy Vévodovy hříchy Suzanne Enoch

Zasa knizka v tejto serii s trochu zbytocne prekombinovanym dejom. Zasa hlupak, ktoreho detinsky prekabatili. Ani ta kralovska rodina sa mi velmi nepacila, ani hlavna hrdinka mi neprisla tak zaujimava ako pripadala vojvodovi. Mozno len vojvoda bol fajn. Ale rozhodne najlepsi hrdina tejto serie vol Valentine a toto jedine kvitujem ze sa tu celkom hojne vyskytol a to nie len pritomnostou ale aj jeho cynickymi pripomienkami, ktore aspon trochu dodali pribehu stavu. Inak by som isto dala o dalsiu hviezdu menej. Ako autorka na konci pribehu pise, ze skutocne udalosti neospravedlnuju fikciu. Davam jej ucitelovi za pravdu a podla mna tato udalost bud nemala vobec dostat pribeh alebo mala byt napisana trochu inym sposobom a dodat jej trochu uveritelnejsej dostojnosti. Uz len preto ze podla skutocnosti sa tej udalosti nepodarilo zabranit ako v tomto pribehu. Cina, Honduras (aspon predpokladam ze je to terajsie uzemie Hondurasu) a Anglicko. Privela toho bolo. Trochu pritiahnute za vlasy.

20.07.2018 3 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Mne sa to pacilo. Sice stale som cakala kedy sa to rozbehne, ale pisane to bolo zaujimavo takze som to prekusla. Az potom mi doslo, ze to nie je tak celkom pisane ako klasicka cervena kniznica, kde muz snov sa vyskytne hned na zaciatku a hned od zaciatku to medzi nimi iskri. Ked som to konecne pochopila uz tam hlavny hrdina bol a to uz sa zacali odvijat presne tie kapitoly, kvoli ktorym cervenu kniznicu citam. Nemam knizke co vytknut. Ja som si ju uzila.

03.07.2018 5 z 5

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

Madeline je na mna az tak trpezliva osoba az sa cudujem, ze sa mi to pacilo. A Logan... pacili sa mi autorkine opisy ako na Madeline reaguje ako pri skuske a v pracovni a podobne. Inak sa mi vobec nepacilo ako sa ju snazil vytrestat. To sa mi vzhladom k jeho inteligencii napriek ranenej pýche dost obmedzene. Chvilku to je ok ale nie tak dlho. Autorka z dni robi cele tyzdne az mesiace, co je podla mna uz dost vela. Ale inak z ineho pohladu, ked prizmurim vsetky oci a pozriem sa na to z ineho uhla tak ako som sa aj na to pri citani pozeralo tak sa mi to velmi pacilo

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

Pekny pribeh.Na jednej strane hlavnu hrdinku chapem, nechcela zit v podruci. Konecne zistila ako chuti sloboda, kde nemusi pocuvat dominantneho chlapa, tak sa jej jej len velmi tazko zbavuje. Mozno len autorka malo vykreslila jej pocity z toho ako ju ohuruje slava , uspech, otlesk a obecenstvo a radost z hry, aby citatel pochopil, preco tolko vaha medzi tymto a zivotnou laskou. Je to tam len naznacovane ale na jej pocitoch sa to neodraza prilis okato, co je skoda.

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Tazko sa mi rozhoduje, ci sa mi tato pacila viac ako ta predchadzajuca s Leom, pretoze kazda mala nieco ine do seba. Leo bol vtipny, zabavny a cela knizka tak nejak odlahcena ale putava a tato knizka zasa vydava zo seba viac trpkosti, sladkobolu a neposobi az tak lahko. Pacil sa mi velmi hlavny hrdina a jeho premena. Najviac sa mi ale pacil ichh vztah, ked sa na nu hneval. Mozno mi tam trochu chybalo, ze Beatrix Christophwer trochu nepotrapil ziarlivostou a falosnymi zasnubami. Myslela som si, ze ked to tam autorka dala a ze sa Christopher tvari ako zakerna pomsta sama, ze to aj patricne vyuzije, ale autorka sa asi necakanerozhodla zmenit smer. A mozno by som aj trochu chcela viac slov na konci o tom vojakovi a Audrey. Nejak mi to nestacilo.