Najdu si tě

Najdu si tě https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1943/bmid_capitol-theatre-najdu-si-te-gYy-1943.jpg 4 285 27

Capitol Theatre série

Julii Wentworthové leží celý Londýn u nohou. Krásná a šarmantní herečka se hřeje na výsluní divadelního světa a dostává se jí plnými hrstmi všeho, po čem kdy toužila. Nikdo netuší, že obletovaná diva má zdrcující tajemství: manžela, jehož nezná, bojí se o něm jen zmínit... a především ho nemůže milovat. Celé roky hledal markýz Damon Savage neznámou ženu, s níž ho nekompromisní rodiče oženili proti jeho vůli. Nechtěl nic víc než právně ukončit vynucené manželství a zařídit si život po svém. Pak ovšem ke svému úžasu zjistí, že jeho manželkou je opěvovaná herečka, z níž si hodlal udělat svou milenku!! Julia s Damonem se ocitají v nelehké situaci: nalezli v sobě sice zalíbení, ale ač jsou před zákonem svoji, ve skutečnosti si nebyli souzeni. Julia se zdráhá vzdát postavení divadelní hvězdy pro téměř neznámého muže, Damon váhá, zda je pro muže v jeho postavení dobré spojit život s herečkou. Bylo by moudřejší poslechnout rozum, nebo na něj nedbat a nechat se vést hlasem srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Somewhere I’ll find you , 1996

Senza Jenka
11.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Téma není špatné, ale po rychlém úvodu se potkají na plese - ona ví, s kým má tu čest, on ne, ale známá herečka mu padne do oka. Velmi brzy ale její totožnost vyjde najevo a zbytek knihy je takový vícekolový boxerský zápas na jedno téma. Ona ho nechce, ale jak na ni sáhne, neodolá, on na ni trochu tlačí a děj dokresluje otravná milenka, lehkomyslný mladší bratr, divadlo a rodiče z obou stran. Tahle "zápletka" se opakuje několikrát.
Nakonec samozřejmě dospějí k tomu jedinému možnému kompromisu a cukerínový epilog je už vyloženě navíc.

Ewe291
19.07.2023 4 z 5

Priznavam sa ze tuto knihu som citala prvy krat ale druhu cast mam precitanu asi uz asi neviem velakrat. K tejto casti no neviem neohurila ma a uz viem preco som sa zdrahala ju citat. Od autorky su moje srdcovky cakanky a Hathawayovi a aj Ravenelovi. Mam rada aj ostatne jej knihy ale prosto srdcovky su srdcovky..... Ale jedno musim povedat a to ze autorka dokaze zaujat aj v tejto knihe

Mesačnica
30.07.2021 2 z 5

(SPOILER) Ja sa tiež pripájam na stranu slabšieho hodnotenia tejto knihy. Páčilo sa mi, že bola z divadelného prostredia, autorka musela mať veľké množstvo hier zmapovaných, aby ich vedela zakomponovať do deja. Keď sa Julia/Jessica pripravovala na nejakú rolu a ako ju hrala, to sa mi páčilo. Dej teda celkom zaujímavý, aj zápletka dajme tomu, no horšie to už bolo s napredovaním deja. Pripadalo mi to tak, že autorka už nevedela, ako má pokračovať, tak to tam nahádzala jedno cez druhé - choroba Juliinho otca, súboj Damonovho brata, úmrtie Damonovho otca, nebudem všetko vypisovať, aby ste neboli sklamaní, ale na takom krátkom časovom úseku bolo toho dosť. A keď Damon unesie Juliu a potom sa bijú s Loganom, to mi prišla ako scéna vystrihnutá z telenovely. Damonova panovačná povaha mi liezla strašne na nervy a akoby lusknutím prstov je z neho krotký baránok? Prepáč, Lisa, ale toto bude iba za tri hviezdy... Viac sa mi páčili série Čekanky, Bow street runners, Friday Harbor alebo ešte aj Hathawayovci.

Jurajovamaka
28.02.2021 5 z 5

Pekný a romantický príbeh ❤
O D P O R Ú Č A M

PerlaZP
09.01.2021 4 z 5

Pěkné, moc pěkné. Zápletka vůbec nebyla špatná...
Knížce dávám čtyři hvězdičky a už teď se velice těším na příběh Logana (moje nejoblíbenější postava) a Madeline...

jinbr
16.11.2020 4 z 5

Ano, pěkné. Klasika. Kleypas píše hezky. příjemná oddechovka, určitě si přečtu i zbývající díly.

DUNIKO
04.07.2020 4 z 5

Nebylo to úplně špatné řekla bych slabší než ostatní knížky co jsem od paní Kleypas četla.

karamelka57
19.03.2020 3 z 5

Nebolo to zle, ale bolo to take light. Bez vyraznej zapletky, ktora citatela udrzi v napati. Ale inak fajn, prijemny dej, skvely par, nadherny chlap :)

kacenka6144
11.03.2020 4 z 5

Klasická romance. Možná lehce okořeněná nezvyklou zápletkou - ústřední dvojice je oddána již v raném věku a od té doby se nikdy neviděla. Žena toužící po nezávislosti a muž, který se snaží vykročit ze stínu svého rozmařilého otce. A jedeme po klasické lince - chci tě x nechci tě, ano x ne, vím x nevím, atd. Děj pomáhají rozvíjet vedlejší postavy - mladší bratr, odvržená milenka, ředitel divadla. Jejich existence není životně důležitá, ale dávají příběhu další náboj. Příjemné čtení, když nechceme a neočekáváme žádný hlubokomyslný příběh. A těším se už na další díl.

luci2
07.02.2020 4 z 5

Moc hezky příběh, který se dobře čte. Chápala jsem pocity Julie a líbil se mi přístup Damona. Avšak nejvíce jsem si oblíbila zahořklého Logana, takže se moc tesim na jeho vlastní příběh. A srdečně doufám, ze si někdy v budoucnu přečtu příběh o lehkovaznem Williemovi.

lucie.dc
22.01.2020 5 z 5

Trochu jsem se obavala, ze je kniha rozdelena do 2 casti a ja se konce snad nikdy nedoberu. Velmi vydareny dil, moc se mi libil.

Kiwicatko
16.10.2019 3 z 5

No udelat rodice tohle me, tak bych byla urcite velmi podobne “nadsena”. Trosku mi neslo na rozum, ze az tak moc vahala mezi divadlem a Damonem. Zvlast, kdyz on byl tak trosku roztomilej trouba, co se jen neumel spravne vyjadrovat :)

petraj30
26.07.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale druhý díl mi přišel lepší

viki77
11.12.2018 5 z 5

Hezký oddychový romám

moudivlacek
31.07.2018 4 z 5

Je to hezký příběh z doby, kdy žena po svatbě byla vlastně majetkem muže a musela jej v každém ohledu poslouchat, byly normální domluvené sňatky už v dětství - hlavně mezi bohatými a šlechtici. A tak tu máme pár, který vyrůstá od dětství zvlášť, byť už jsou manželé, každý z osobních důvodů má zcela rozdílné životní cesty i plány, a když se vše znovu zkříží, není vše tak jednoduché, jak by si oba přáli.
Nakonec oba musí hodně slevit z toho svého, aby měli šanci na lásku a štěstí.

vcielka
29.06.2018 5 z 5

Pekny pribeh.Na jednej strane hlavnu hrdinku chapem, nechcela zit v podruci. Konecne zistila ako chuti sloboda, kde nemusi pocuvat dominantneho chlapa, tak sa jej jej len velmi tazko zbavuje. Mozno len autorka malo vykreslila jej pocity z toho ako ju ohuruje slava , uspech, otlesk a obecenstvo a radost z hry, aby citatel pochopil, preco tolko vaha medzi tymto a zivotnou laskou. Je to tam len naznacovane ale na jej pocitoch sa to neodraza prilis okato, co je skoda.

ariel platto
27.05.2018 1 z 5

Netušila jsem, že i mě může L.K. takto zklamat. Kniha se mi nelíbila. A jak píšou některé dámy, tak je to hlavně tím, že mě hrdinka ničím neoslovila a vadila mi její posedlost prací před láskou.

avalonek
08.12.2017 5 z 5

Přečteno,a zase to bylo moc krásné..Autorka opravdu umí,to se musí nechat..

Turiel11
01.09.2017 5 z 5

Krásný příběh s neotřelým dějem. Hlavní hrdinové mi byli vysloveně sympatičtí a i ostatní postavy, včetně lady Ashtonové (které bych nejraději zakroutila krkem :-D), se mi líbily. Stránky jsem doslova hltala. Rovnou se pouštím do druhého dílu.

Majdule
14.04.2017 3 z 5

Tento příběh se pro mě vymyká v tom, že mě úplně neoslovila hlavní hrdinka. Její touha po nezávislosti je pochopitelná, ale v kontextu příběhu a žánrů až moc urputná.