Vatter83 Vatter83 komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Druhá kniha této autorky a opět přečtená jedním dechem. U této autorky se mi líbí, jak rozehraje příběhy několika lidí, které se pak spojí v jeden. Rozhodně doporučuji.

08.08.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Velmi čtivá a dobře napsaná česká detektivka. Autorka se odprostila od zbytečné přemíry postav. I z těch málo je těžké rozluštit, kdo je vrah. Podezřelý je každý a nikdo. Po dlouhé době opravdu dobrý příběh.

24.07.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

S touto českou autorkou vím, že nesáhnu vedle. Líbí se mi její styl psaní, její pojetí zápletky a mordu bez krvavých scén.

17.03.2024 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tato autorka je mistryní českých detektivek, opět dobrý příběh. Trošku zklamání, že nebyl objasněn osud Radima. Je tak na čtenáři, aby si sám domyslel, co se asi stalo na základě informací, které jsou zmíněné.

24.08.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Knihy této autorky mám opravdu ráda. Líbí se mi její styl psaní, pro mě je sázkou na jistotu dobrého čtení.

28.01.2024 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Začátek byl napínavý, ale postupně začal být děj zdlouhavý, liknavý a nezáživný. Oživily ho pouze některé pasáže... Znovu bych se ke knize nevrátila, nicméně se zvědavosti si přečtu Loutkaře.

25.04.2019 2 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé jednoduché čtení, nejvíc se mi líbila povídka se stejným názvem. Nad tou by se měl v dnešní době zamyslet každý z nás a tak trošku se inspirovat. Ale víc mě baví Klevisová jako autorka detektivek.

24.08.2023 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Severské detektivky patří k mým oblíbeným. Ani tato nezklamala. Sice pomalejší rozjezd, ale ani to neubralo na "čtivosti". Líbí se mi, že zde není přespříliš osob, které jsou do děje zapletené. Čtenář se snadno orientuje. Hlubší sondu do života jednotlivých aktérů hodnotím též velmi pozitivně. Určitě doporučuji a těším se na pokračování.

24.03.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Velmi čtivé stejně jako ostatní autorovy knihy. Čtenář je vtažen do děje hned od první stránky. Nicméně mi moc nesedla neschopnost policie v porovnání se schopností bývalé policistky. I tak si ráda přečtu další ze série s Kate Marshallovou.

12.09.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Jako vždy tento autor nezklamal. Jeho knihy mám ráda, odprošťuje se od "zbytečnosti", které nejsou pro dej podstatné, jako vždy to má spád, je to přímočaré a promyšlené. Jen bych zde chtěla vysvětlení, jak vražedkyně dokázala najít poslední oběť...

02.03.2023 5 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Ke knihám této autorky se vždy ráda vracím jako k oddychovkám. Ani tato mě nezklamala, potěšilo mě, že se nekonal žádný happyend. Takový je prostě život... Važme si toho, co máme, nehledejme jinde něco lepšího, nemuseli bychom mít nic.

06.06.2022 4 z 5

Střípky Střípky Táňa Keleová-Vasilková

Táňa Keleová-Vasilková mě asi nikdy nezklame. Oddychovka, nic přeslazeného, příběh ze života ... K této autorce se vždy ráda vracím.

03.04.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Super úsměvná oddychovka. ???? Stojí za přečtení, jednoduchý jazyk, nekomplikovaný děj, ve kterém by se člověk ztracel.

05.06.2019 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Začátek byl poměrně liknavý, zdlouhavý, dej se příliš neposouval. Obzvlášť v porovnání s rychlým a dost "odflaknutým" závěrem. Nicméně námět knihy poutavý, včetně detailních popisu přírody.

28.01.2024 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Napínavé od začátku až do konce, prostředí a atmosféra vykresleny tak dokonale, že z toho člověku běhá mráz po zádech.

02.04.2021 4 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Přečteno jedním dechem, naprosto úžasný příběh, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout.

02.04.2021 5 z 5

Manžel a záhadná blondýna Manžel a záhadná blondýna Alena Jakoubková

Oddechovka jak se patří. Přečteno jedním dechem. Zápletka na začátku, vyřešeno vlastně hned, a pak už jen samá pozitiva a pozitiva. Taková jedna velká slaďárna. Ale i takové knížky člověk někdy potřebuje.

06.06.2022 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mé druhé setkání s touto autorkou. První kniha, kterou jsem četla, Veselí, mě příliš nenadchla, poměrně nudný a liknavý děj. Oproti tomu bylo toto dílo čtivé, napínavé, se zápletkou, ... Ale i tak už se asi k této autorce nevrátím.

03.04.2021 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

První kniha od tohoto autora, přečteno doslova jedním dechem, čtivé, poutavé. Určitě si přečtu něco dalšího.

21.10.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje první kniha této autorky, oddychové čtení, přečteno doslova jedním dechem.

13.08.2019 4 z 5