uzivatel6305 uzivatel6305 komentáře u knih

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Tak tento příběh mě naprosto dostal! Poslechla jsem si skvěle načtenou audioknihu a přímo se zamilovala do stylu psaní pana Nováka.

Neznala jsem příběh rodiny Mašínů zdaleka tak dopodrobna a jsem moc ráda, že jsem na knihu natrefila. Ještě víc ve mně prohloubila mojí už tak velikou nelásku ke komunistům. Zanadávala jsem si i poplakala nad osudem nevinných lidí a pochopila jsem činy bratří Mašínů, kteří jsou často nazýváni vrahy. Po gestapu, které zavraždilo jejich slavného otce a po KSČ a STB, které trápily, šikanovali je a utrápili jejich matku, se té pomstě naprosto nedivím. Vidím v nich silné osobnosti, které si to prostě nenechali líbit a bojovali proti režimu i s myšlenkou na vlastní smrt. Posuďte sami. Doporučuji

02.08.2023 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Má druhá kniha od Fulvia a opět velké nadšení. Ten jeho syrový styl je naprosto geniální. Je to taková historická pohádka pro dospělé, ale od začátku vás pohltí a nepustí. Středověk je popsán do úžasných mnohdy nechutných detailů, setkání s Janem Husem mě moc potěšilo, stejně jako i spousta zajímavých informací o životech chudých a bohatých, nespravedlnosti a prostě kruté době, před očima vám přímo běží film a člověku dochází, že lidé se nemění a všechno se neustále opakuje. Je to senzace. Doporučuji.

02.08.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Ooooooo! Tak to je napínák! Nevím, jestli může existovat ještě něco krutějšího než oba vyšetřované případy, ale jsou tu tito naši dva dokonalí vyšetřovatelé, kteří všechno dokáží perfektně zvládnout. Jeden charakter zajímavější než druhý, člověk je napětím bez sebe, ale do toho se usmívá, má slzu na krajíčku, nebo se chechtá tomu dokonalému sarkastickému humoru a věčnému pošťuchování. Prostě to miluju a doporučuju všem. Pořiďte si audio s nejdokonalejším panem Šťastným a jeho taaaaaak sexy hlasem. Nešlo by dát šest hvězd?

06.06.2023 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Moc pěkný příběh, dvě linie vyprávění, obě originální, hezky popsaná doba, láska, nenávist, strach, statečnost, podlost, povýšenost, no prostě takové ty lidské vlastnůstky. Líbilo se mi to, ale trochu tomu něco chybělo. Nebyla jsem schopna se úplně vnořit do příběhu, přišel mi tak nějak povrchní, nechápu trpělivé trpitele a lezou mi na nervy. Celkově pěkný příběh. Posuďte sami.

30.05.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Tak to bylo hustý! A protože to je naše Hanička, tak se to dá těžko odložit a musíte číst a číst ty osudy silných žen, které si zažily své a nesložilo je to. Příběh se mi líbil víc než první díl a po přečtení pořád myslím na ty úžasné pravdy, kterých je kniha plná. Naprosto civilní styl, ani slovo navíc a vyloženě české prostředí. Myslím, že všem ženám se někdy něco podobného stalo a právě proto to tak moc stojí za přečtení. A mezi námi, ty chlapi jsou snad fakt z jiný planety! Honem, ale honem do toho!

28.04.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Docela nadšení. Ze začátku mi to přišlo takové tuctové, ale pak se to pěkně rozjelo a konec byl pecka. Kniha je velmi čtivá, audiokniha je namluvená panem Stránský, který ji ještě povyšuje a dodává jí šťávu. Inspektorka je sympaťačka, tým se taky povedl, párkrát vtípek, můj Londýn, a zloduši jsou opravdu chuťovčička! Takže neváhejte a stejně jako já, jděte do toho. Už pomalu otvírám druhý díl.

28.04.2023 4 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Prostě Eriček! Kdysi jsem ho přečetla celého, něco i víckrát, tak jsem se k němu teď ráda s Výzvou vrátila v podobě audioknihy. Knížka nepatřila mezi mé nejoblíbenější, ale jako vždy v Eričkových románech najde čtenář spoustu hlubokých citů, myšlenek a pravd, nespravedlnosti, hlouposti, krutosti a naopak lidskosti, ale také nějakou komplikovanou nebo nemocnou ženskou, která je štíhlá, ale vždycky ráda jí. Hlavní je, že mu člověk prostě všechno věří, protože tolik zážitků z emigrace, všechny podvůdky, všichni ti zvláštní a osudem poznamenaní lidé, ironie, drzost a černý humor mohl člověk pouze potkat a zažít a to v té možná nejtvrdší době. Přednes byl skvělý, doporučuji! I když už se těším na ty největší Eričkovy pecky.

25.01.2023 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Opět napínavé čtení. Hrůzostrašný případ v jedné amišské rodině. Problémy při vyšetřování se trochu opakuji, ale je to zábavné, velmi civilní, Kate je mi čím dál sympatičtější. Jen mi připadá, že v Ohiu existuje jen jedno roční období. Ale o to je příběh ponurejší. Před koncem velký zvrat a překvápko! Výborné! Těším se na další díl.

27.12.2022 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Já si nemůžu pomoct, ale knihy od B. A. Paris se mi opravdu líbí. Nejedná se o nijak náročnou literaturu, ale i tu člověk někdy potřebuje. Moc se mi u této autorky líbí postupné odkrývání děje, a už se nemůžu dočkat další kapitoly. Člověk při čtení/poslouchání pořád spekuluje, co bude dál a jak to vlastně je, a to mě prostě baví. Skvělé je i střídání vypravěčů a konec, i přesto, že ho člověk typuje je prostě překvápko. Kdo si chce odpočinout a pobavit se, jděte do ní, určitě splní to, co potřebujete. Já se těším na další. ;)

04.12.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

A opět krásná Colleen! Knížka, která se těžko odkládá. Nejedná se o hluboké čtení, ale o velmi lidský příběh, výborně popsané charaktery, příběh má vše, co má pořádná romanťárna mít. Zase se objevuje humor, překvapivé zvraty a u čtenářky slzy. Je z toho cítit s jakou chutí Colleen píše, o to víc, když sama něco podobného zažila. Doporučuji.

24.07.2022 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Velice silný příběh, doslova proti lidskosti. Vůbec jsem netušila, že se něco takového mohlo dít, obzvlášť v USA a v minulém století. Přišlo mi to trošku Dickensovské. Jsem ráda, že jsem na ni narazila. Obě linie vyprávění se mi líbily, hezky do sebe zapadaly. Ubírám jednu hvězdičku za chvílemi zbytečné natahování děje, ale hlavně za to, že není snad stránka, na které by nebylo hned několik chyb, což velmi ruší v požitku ze čtení (e-knihy). Jinak zajímavé, dojemné a čtivé. Doporučuji.

24.07.2022 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tak to byla zase jízda! Uf! Sice nechutné, ale má to spád, napětí a úžasný humor. Úplně jsem se do Fieldsové zamilovala. Jděte do toho!

26.04.2022 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Nechci se opakovat, dočetla jsem teprve druhou Colleen, ale opět pecka. Tato spisovatelka prostě umí vtáhnout člověka do děje a knížka se nedá odložit. Krásný příběh, velký spád, životní strasti, přátelství, péče, láska a pro mě nová a velmi zajímavá slam poezie. Jen bych doporučila hromadu kapesníků! Obzvlášť pro toho, kdo něco podobného zažil. Jděte do toho, nebudete litovat. Už se těším na další.

22.04.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Ovšem toto je kniha! Mnohokrát jsem si při čtení vzpomněla na 1984. Tohle je ovšem snad ta nejkrutější a nejnepředstavitelnejší realita vůbec. Co člověk dokáže přežít? Tolik vymytých mozků, tolik utrpení, tolik krutosti, ale hlavně klut osobnosti! Po přečtení myslím jen na to, že lidem v KLDR bohužel není možné pomoci, a také myslím na to, že se nejedná o středověk, ale současnost. Určitě budu číst znovu. A doporučuji všem, hlavně těm stále nespokojeným.

19.03.2022 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Asi nenapíšu nic nového, naprosto souhlasím s předešlými recenzemi.

Přečetla jsem všechny díly, tento jsem poslouchala jako audioknihu a byla jsem opět velice spokojená. Popisy míst činu jsou opravdu brutální, ale Hunter mě pořád moc baví, obzvláště jeho věta: "Já totiž hodně čtu." I když nechápu, jak s takovou nespavostí mu může mozek stále fungovat na více jak sto procent, sama bych potřebovala poradit.

Mustr je podobný jako u předešlých dílů, i když tentokrát mě to nějak vzalo víc, tedy to, co za tím vším bylo. Nechci nic prozrazovat, ale v tomto případě pachatele chápu určitě víc, než ty předešlé. Konec jsem si musela poslechnout dvakrát. Stačí chvíli nedávat pozor a už jste u Cartera ztraceni.

Opět nezklamal a doporučuji všem fandům se silným žaludkem.

29.01.2024 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

V první řadě musím napsat, že miluju paní Körnerovou a málokterá kniha od ní mě nechytla. Kočár do neznáma není tedy nic jiného, než zase skvělý, propletený, dobrodružný příběh plný překvapení, lásky, nenávisti, přátelství Děj je zasazen do podobného prostředí jako v autorčiných ostatních knihách - Francie - Čechy, ale originalita zůstává. A těch informací o tehdejší době, zvycích, nevýhodách žen a výhodách mužů!

Ihned na začátku se čtenář dozví vše důležité o době, ve které se děj odehrává, tedy Francie po dobytí Bastily. Paní Körnerová zná výborně francouzskou historii a dokáže skvěle proplést skutečnost a románový příběh. Příběh má tím pádem spád a člověku nezbývá než číst a držet hrdinkám palce. Všechny postavy jsou opravdu zajímavé a musím se přiznat, že jsem si při čtení i párkrát pěkně zanadávala. To je prostě příběh!

Jsem moc ráda, že se jedná o sérii. Už se chystám na další díl. A vy se taky připojte.

08.01.2024 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Výborná kniha o životě v Nigérii, o manželstvích a jejich pravidlech, o právech žen, o tamějších tradicích a historii.

Má již několikátá kniha o Africe a osudech jejích obyvatel. Vždy si uvědomím, jak musíme být vděčni za to, kde žijeme, tedy obzvláště my ženy. Na jednu stranu ty starší do všeho mluví a dělají jen potíže a ty mladé musí pouze spoléhat na svůj osud a rozum svých rodičů. Muž, jako vždy, je pánem, kolem kterého se vše točí a přes všechny své nedostatky má prostě a jednoduše moc a všechna práva. Mladá, vzdělaná žena, s vlastní hlavou a názory nemá ve spoustě afrických zemí pražádnou šanci. A i z toho nejrozumnějšího a nejvzdělanějšího muže se stává to samé, jako z jeho předků.

Situace je v podstatě bez východiska a ani nejmodernější doba, vzdělání, technologie a sociální sítě tyto tradice nepřekonají.

Poslouchala jsem jako audioknihu, která je senzačně načtená. Byla to opravdu radost poslouchat, doslova pohlazení, a připojená hudba také neměla chybu. Příběh je napínavý, plný překvapení. Nemohu než doporučit.

30.12.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Opravdový román pro ženy. Paní Hoover má neskutečný dar - umění vyprávět. Přestože její knížky jsou pouze naprostá fikce, spisovatelka vždy umí pobavit, napínat, rozplakat a hlavně nutit, abyste pořád četli. Tolik opětované lásky existuje snad jen v jejích románech. Ale proč po něčem takovém semtam nesáhnout?

Tato se opravdu povedla, je tam asi úplně vše, co pořádný zamilovaný román má mít. Chvílemi jsem si říkala, že je to až trochu moc přitažené za vlasy, tolik zmateného chováni, tolik spravedlivých lidí, tolik lásky a vděčnosti! Ale kdo by nakonec nechtěl ty poslední tři zažít na vlastní kůži a ke všemu prince v oranžovém náklaďáku!

Jediné, co se mi opravdu nelíbilo, byla ta vybraná jména.

Jinak dámy, připravte si kapesníky a do toho!

02.12.2023 4 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Tak tentokrát mi pan Follett dal do těla. Kniha mě na začátku nadchla, ale ta církev a neustálá nespravedlnost mě chvílemi až odpuzovala. Ken Follett je neskutečný vypravěč a dokáže barvitě popsat veškeré situace a jakékoliv období, díky němu jsem zase nakoukla do doby, která pro mě nebyla tak známá. Četla jsem všechny ostatní Pilíře a bylo milé seznámit se s počátky Kingsbridge. Postavy jsou jako vždy skvěle vykreslené stejně jako atmosféra té doby . Ubírám hvězdičku za poněkud pro mě zdlouhavé pasáže a to, že se děj v mnohém dosti opakuje, ale i tak opravdu doporučuji.

02.08.2023 4 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Právě dočteno a jsem toho plná! Na jednu stranu mi začátek připadal trochu přitažený za vlasy, rozjezd sám byl pomalejší, ale pak se to pořádně rozjelo. Je to příběh, který působí na city, je zde napětí, spousta lásky, ale i nenávisti a nespravedlnosti, ale je to opravdu lidské. Málem i slza ukápla. Má druhá kniha od Diane a opět nadšení, její příběhy mají hloubku a jsou originální a těžko odložitelné. Prostě a jasně - doporučuji.

30.04.2023 4 z 5