Usire Online Usire komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Rozhodně zajímavý námět. Kniha se dobře čte a člověk se tak může ztotožnit i s postavami. Trošku mi to připomíná knihy George Orwella, bohužel závěr mě moc nedostal. Klidně bych přidal ještě jednu nebo dvě kapitoly o tom, jaký byl návrat do post apokalyptického světa.

09.07.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Rozhodně zajímavé mysteriózní čtení. Cítil jsem hutnou atmosféru a napětí. Vůbec mi nevadil pomalejší rozjezd, právě naopak, pomohl mi vcítit se do daného prostředí. Mám rád záhady a tady mi to sedlo.

09.07.2020 5 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Originální myšlení a argumentace. Kniha u které si člověk řekne, že na tom asi sakra něco bude.

27.08.2019 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Popis krajiny byl opravdu skvělý, stejně tak i dusná atmosféra. Trošku mi vadila hlavní postava, která jako by občas neměla vlastní rozum a pragmatické uvažování. Sem tam mi kniha připomínala červenou knihovnu, jinde zase horory od Poa.

25.05.2022 4 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Právem Patří Arthur C. Clark mezi největší velikány Sci-fi. Uvěřitelná zápletka, množství technických detailů a realistické problémy dělají z jeho knih opravdu skvosty. Samozřejmě některé technologie jsou již zastaralé nebo vůbec neexistovaly, ale to nic nemění na tom, že se jedná o skvělou knihu.

28.01.2022 4 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Skvělá kniha s uvěřitelnou zápletkou a postavami. Dokonale zvládnuté prostředí velké banky, její atmosféry a děje okolo. Příběh je dobře čtivý, ale i zajímavý a napínavý. Mnoho věcí je stále v bankovnictví, politice a světě zločinu aktuálních.

09.09.2021 5 z 5

Bohové Atlantidy Bohové Atlantidy Ludvík Souček

Vůbec to nebylo špatné. Krásné propojení sci-fi a světových záhad působilo kompaktně a hlavně smysluplně. Jen začátek mě moc nebral a působil rozporuplně. Kdyby se hlavní postavy potkaly jiným způsobem a na jiném místě, bylo by to věrohodnější.

19.05.2021 4 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Čapek mě vůbec nebavil, ale Asimov hraje na mou strunu. Další kniha, která nelze hodnotit jinak, než plným maximem.

26.01.2021 5 z 5

Ani tři filmy nedokáží nahradit tuto jedinou knihu. O čem to svědčí? Ta kniha je nepřekonatelný úvod do celého světa Tolkiena. Jak vás vtáhne, budete jen hltat další knihy v rychlém sledu.

26.01.2021

Tušení stínu Tušení stínu Ludvík Souček

Takový český Däniken, jehož mám hodně rád. Takže kniha byla přečtena jedním dechem a vzešla samozřejmě řada otázek, které se mě stále drží.

Inferno Inferno Dan Brown

Opět jsem byl napjatý jak struna a užíval si další pokračování proferosa Roberta Langdona. Tato série je velmi vydařená a každá kniha má neskutečný dopad na mé představy o světě.

25.01.2021 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Takřka pohádkové vyprávění o jedné fotbalové rodině. Kniha má většinu času dobře našlápnuto, bohužel její závěr mě už tak nenadchl a místy ztrácí dech. Pro pobavení si ji čas od času zase přečtu, protože místy je opravdu úžasná.

25.01.2021

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Profesor Robert Langdon a záhady jsou opravdu přitažlivá kombinace. Čekal jsem již nějaký úpadek série, ale kniha je čtivá a má svižné tempo, které mi vyhovuje. Snad tomu bude i nadále.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Přečteno jedním dechem. Hodně zajímavý svět s vnitřními rozpory. Jako začátek nové série se kniha velmi povedla.

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Upřímně jsem knihou víceméně zklamaný, protože jsem očekával něco jiného, lepšího. Film mi přijde lépe zpracovaný, než kniha, ale v knize je zase příběh drobátko jiný a i delší. Skvělý nápad na knihu, bohužel horší provedení. Nejvíce mi vadila Lex. Rozhodně její chování neodpovídalo daným situacím a nechce se mi věřit, že by jí nikdo prostě nepřetáhl, třeba lopatou.

10.09.2019 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tato kniha je odpad s velkým mediálním haló. Klišé se střídají s hloupými postavami a kdyby hlavní hrdina umřel někde v poušti, tak bych z toho příběhu měl možná i lepší pocit.

12.08.2019 odpad!

Zvon Zvon Neal Shusterman

Spokojený se závěrem trilogie nejsem. Konec byl uspěchaný, postavy se zázračně rychle vyvíjely a některé scény byly tak zdlouhavé, že jsem knihu několikrát odložil a měl ji problém dočíst.

27.06.2023 3 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Propojeni světa rostlinného a živočišného je zajímavá představa a kniha ji slušně rozvádí, jen některé pasáže mi ovšem přijdou už moc překombinované. Taky jsem si říkal, že s takovou úmrtností, by lidstvo vymřelo do pár let.

16.06.2022 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Zde jsem odhalil zločince rychle, ale guláš v ostatních postavách jsem opravdu netušil. Agatha umí překvapit tam, kde bych to nečekal.

25.05.2022 4 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Příběh má originální provedení a dobře se čte, vše zapadá skvěle do sebe. Zajímalo by mne, jak by to řešil Poirot. Tito dva "detektivové" prostě vždy snesou imaginární srovnání.

25.05.2022 5 z 5