Uroborus Uroborus komentáře u knih

Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Jozef Cíger Hronský

Nádherné detské čítanie (viac sa mi páči český výraz četba) a myslím si, že bez prepracovaných Vodrážkových ilustrácií by sme to ani nepoznali. Vďaka nemu je kniha takou "kultovou", akou je.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knihu mi doniesla moja pražská švagriná, na prečítanie ...patrí je za to vďaka :) Táto stránka konfliktu mi unikala. Bolo to teda drsné a mnoho ľudí, vplyvom okolností strácalo zo svojej ľudskosti nevídaným spôsobom. Dá sa tá neĺudskosť vôbec odpustiť?

Poľovačka na huby Poľovačka na huby Vladimír Aleksejevič Solouchin

Nádherná "hubárska próza", po zopár riadkoch máte chuť vybehnúť do lesa a poľovať!
Srdcom a so znalosťou opísané ruské lesy, stromy a hríby

Historie mého holubníku Historie mého holubníku Isaak Emmanuelovič Babel

Mám rád príbehy, poviedky židovských autorov,...sú to majstri rozprávači.

Kvety Tatier Kvety Tatier Ivor Mihál

Na výlete vo Vysokých Tatrách v 1993-ťom roku, obdarovala ma manželka touto knižkou. Je nádherná, vyčerpávajúca tématiku, snáď mohol byť väčší formát,...kvôli fotografiám.

11.03.2018 4 z 5

Viktor Kubal: filmár, výtvarník, humorista Viktor Kubal: filmár, výtvarník, humorista Rudolf Urc

Tak toto som si musel kúpiť hneď, ako som sa o nej dozvedel a trvalo to niekoľko rokov. Ale mám ju, je prečítaná, prelistovaná, je zaujímavá a krásna. Chcelo by to o Kubalov,i ešte aspoň dve takéto knihy.

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Prvýkrát som túto krásnu knižku čítal ako štyridsaťročný,...príbeh si ma vzal, milujem takéto príbehy a momentálne som si spravil radosť druhým vydaním tohto titulu, na ktorý som náhodou narazil v košickom antikvariáte :)

Velký obrazový atlas rýb Velký obrazový atlas rýb Stanislav Frank

A ďalší z nádherných atlasov môjho detstva!

Veľký obrazový atlas zvierat Veľký obrazový atlas zvierat Václav Jan Staněk

Nespočetne veľa krát som si v detstve týmto atlasom listoval a objavoval nové a nové živočíchy. Dnes, v dobe keď v televízii beží 60 dokumentov o zvieratách denne, to deti zrejme nepochopia :)

Zvieratá nad priepasťou Zvieratá nad priepasťou Jiří Volf

Túto krásnu knihu som v detstve dostal od rodičov. Krátko na to sme kamsi cestovali vlakom na západné Slovensko a moja kniha vo vlaku ostala. Dúfam, že niekoho potešila, pretože mňa to roky rokúce mrzelo,... Asi po dvadsiatich rokoch, som takúto knihu našiel v krabici na letáky. Niekto sa s ňou takto rozlúčil... A aj keď nie je v perfektnom stave, je aj trošku popísaná, mám tento výtlačok, odvtedy vo svojej knižnici.

Rastú! Rastú! Ján Majerník

Všetka tá "próza" o hubách a hubároch sa mi číta dobre, keďže je jej tak málo,...aj ja som jeden z "lovcov", nie zberačov :)

Čitateľ z vlaku o 6.27 Čitateľ z vlaku o 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Tak som sa na túto knižku tešil, ale nedokázal som to zakončiť, nedalo sa. Pre mňa hrozne nezáživné, ospravedlňujem sa!

11.03.2018 1 z 5

Spišské tajomstvo Spišské tajomstvo Jožo Nižnánsky

Ako chlapcovi, mi túto knihu požičala moja prababka (nech odpočíva v pokoji!) a odvtedy som začal čítať aj historické príbehy,... Stále mám pred očami to vydanie,...

Kámen ze Zdi nářků Kámen ze Zdi nářků Frederic Morton

Súhlasím, že je to výnimočná kniha, hrubá a v žiadnom prípade nie nudná, je plná života a osudov ľudí... Takéto príbehy ma uchopia a nepustia!

Žraloci Žraloci Xavier Maniguet

Na tento titul som naďabil, pred viac ako dvadsiatimi rokmi v Prahe, dal som zaň takmer posledné peniaze (169,-Kčs) čo mi ešte ostali, ale neľutujem. Stále má svoje čestné miesto v knižnici. Aj keď je to predovšetkým o žralokoch, zopár strán je venovaných aj piraňam, krokodýlom, kosatkám aj barakudám.

Objavenie neba Objavenie neba Harry Mulisch

Po celú dobu čítania tej hrubočiznej knihy som rozmýšľal nad zakončením, ale ten koniec, to šlo akosi mimo mňa! Nechápem!

11.03.2018 3 z 5

Smäd po živote Smäd po živote Irving Stone (p)

Po knihe som siahol čírou náhodou a neľutujem!

Odtajnené trezory slov III Odtajnené trezory slov III Šimon Ondruš

Všetky tri diely sú veľmi zaujímavým čítaním, ak niečo konkrétne vyhľadávate. Dnes sú takpovediac nezohnateľné! Utkvelo mi tiež v pamäti, že Maďari majú množstvo výrazov, prevzatých z nášho jazyka a tvrdohlavo sa tomu bránia, je to pre nich neprípustné... No čo na to povedať?

Večné hľadanie Večné hľadanie Joy Adamson

Svetoznámy príbeh neobišiel ani mňa a iných z mojej generácie,...s Elzou sme vyrastali, vychovávali mladé a neskôr plakali, nad jej odchodom z tohto sveta. Nezabudnuteľné!

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Čítal som to už dávno, za svojich zahradkárskych začiatkov a stále ju mám v knižnici.