Uroborus Uroborus komentáře u knih

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Čítal som slovenský preklad a Grisham bol v tých časoch, mojou topkou.

Firma Firma John Grisham

Žral som to :)

12.03.2018 5 z 5

Zastavte Dubčeka! - příběh člověka, který překážel mocným Zastavte Dubčeka! - příběh člověka, který překážel mocným Jozef Banáš

Asi moja štvrtá, čítaná kniha od Banáša,...o A. Dubčekovi som predtým nečítal nič iné, páčilo sa mi to, takže 5 hv.......

Hollywoodski manželia Hollywoodski manželia Jackie Collins

...a zvedavosť vo mne pretrvávala naďalej,...

Kvety v podkroví Kvety v podkroví Virginia Cleo Andrews

Chlapi, prepáčte, občas som si prečítal aj knihy, ktorými si moja manželka, v krásnom období porevolučnom, vyzdobovala knižnicu. A túto pentalógiu som zhltol na jeden šup! No môžem za to, že je to dobré? A prečítal som si ešte zopár iných manželkiných kníh!

12.03.2018 5 z 5

Fyziológia chuti alebo Úvahy o gastronomickom umení Fyziológia chuti alebo Úvahy o gastronomickom umení Jean Anthelme Brillat-Savarin

Milujem aj takéto knihy (z výpredaja 90-tych rokov). Kopa krásnych a hodnotných kníh, za pár korún československých :)

12.03.2018 5 z 5

Svet živočíšnej ríše Svet živočíšnej ríše kolektiv autorů

Mám vydanie z 80-tych rokov a šetrili sme si na to so sestrou (popri iných výdavkoch), pol roka. Neverím, že nejaká iná moja kniha bola listovaná a prezeraná viac, ako táto krása! Mám ju stále :)

Neskutočné príbehy Neskutočné príbehy Ján Čomaj

Zaujímavé a písané pekným štýlom.

Záhady starej Európy Záhady starej Európy Erich von Däniken

Začiatok rokov 90-tych a my sme sa vrhli na Dänikena masovo a masovo začali vychádzať aj jeho tituly. S otcom(nech odpočíva v pokoji!), sestrou aj známymi, sme potom viedli dlhé debaty, kto sme a odkiaľ sme prišli. Boli to také nezabudnuteľné chvíle!,...a ja ich v sebe stále nosím a opatrujem.

Gorily v mlze Gorily v mlze Dian Fossey

Knižku som si objednal na konci 80-tych, počas ZVS, skrz nejakého časopisu a prečítal som ju až po ZVS-ke, keď som mal už kľud. Pre mňa výborná!

Stratený svet Stratený svet Arthur Conan Doyle

Tejto knihe som dal prednosť, pred autorovými detektívkami,...veľmi podarene napísané dobrodružstvo pre mládež.

Okouzlen brouky a hady Okouzlen brouky a hady Jiří Niedl

Aj ja som bol roky okúzlený teraristikou! Dnes už akoby toto hobby vymieralo...

Tarzanov syn Tarzanov syn Edgar Rice Burroughs

Na tarzanovky nedopustím!

Začiatky hľadania Začiatky hľadania Felix Barker

Krásna a objemná kniha mojej mladosti, ktorej stránky som obracal nespočetne krát. Pravidelne som si ju požičiaval z mestskej knižnice, čítal a obzeral fotky a ilustrácie, formovala ma :)

Staré grécke báje a povesti Staré grécke báje a povesti Eduard Petiška

Kniha ktorej príbehy som čítaval celeé svoje detstvo a ak som práve nečítal, tak som si donekonečna prezeral krásne ilustrácie. Škoda, že sa mi nezachovala,...skončila u sestry a zničila sa (?!)

PopCo PopCo Scarlett Thomas

Čítal som to už dávnejšie a trocha som sa v tom strácal, nezanechalo to vo mne nič, čo by som chcel a potreboval.

11.03.2018 2 z 5

Strom janičiarov Strom janičiarov Jason Goodwin

Pre mňa skvelé čítanie, zaujímavá doba, zaujímavé postavy,...žiadne výhrady.

Mamenka Mamenka Anna Bertová

Ide vlastne o prvú časť, myslím, štvordielného románu. Siahol som po ňom, aby som si krátil vyše dvojhodinové, denné cestovanie vlakom. Bol som milo prekvapený! Pekný, nenáročný, ale postačujúci štýl,...veľmi dobre sa mi čítal a opäť som si pridal nové čriepky do mozaiky vtedajšieho obdobia, ktorý nie je pre mňa príliš známe. Ak sa dostanem aj k ostatným dielom, poteším sa!

Pouštní lékárna Pouštní lékárna Daniel Oliver Bachmann

Celkom zaujímavá cesta, za zvláštnymi liečivými rastlinami a tradičnými liečiteľmi, do Namíbie. Dobre sa to číta... Oceňujem aj prítomnosť fotoprílohy. Mám slovenskú verziu.

11.03.2018 4 z 5

Ujo Fiodor, pes a kocúr Ujo Fiodor, pes a kocúr Eduard Nikolajevič Uspenskij

Pamätám si, že túto knižku som dostal ako chlapec na MDD, od mamky. Sestra mi tú novinku zreferovala vonku, pred kamarátmi a ja som sa strašne hanbil pre ten jej názov. Kamaráti sa totižto uškŕňali. Ustál som to, vyrastal som s ňou a je stále v mojej knižnici :)