Ulala Ulala komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

K autorům, kteří nepatří k mému "šálku kávy" se většinou dostávám při plnění čtenářské výzvy. A tak se stalo i u tohoto díla. Film jsem viděla několikrát a velmi mně zaujal, tak jsem sáhla po knize. Musím říct, že má něco do sebe. Ne že by mně nalákala na další Kingovy romány, ale je dobrá. Velmi působivý příběh.

16.08.2023 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Musím říct, že D.Lagercrantz psát umí. Sice závěr knihy byl trochu ujetý a superschopnosti Lisbeth byly nadsazené, přesto s celkem jsem spokojená a konečně si mohu s klidem přečíst první 3 díly Milenia.

13.06.2023 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Neotřelý příběh Jude mně velmi mile překvapil. Knihu jsem dostala jako dárek a musím kolegyni poděkovat, skvěle se trefila do mého vkusu. Od prvních stránek mně kniha chytla a jsem zvědavá na další pokračování.

09.05.2023 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Na začátku jsem si myslela, že oproti minulému dílu přidám knize jednu* - zvolené téma jednovaječných dvojčat a jejich rozdělení se mi velmi zamlouvalo. Děsivost příběhů a osudy těch, kteří jsou ovládání "všemocnými", se prolíná celou knihou a proplétání minulosti a současnosti osvěžuje děj. Na konec jsem se však rozhodla zůstat u 4*, ke konci mi děj připadal trochu zašmodrchaný a natahovaný na pomyslný skřipec. Celkově však musím, nebo chci hodnotit knihu kladně. Bylo to zajímavé a napínavé čtení. Za pár dnů se pustím do dílu posledního

06.05.2023 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Mám ráda sérií s Kim Stoneovou. Je to svižné, je to napínavé a autorka se zabývá případy, které jsou aktuální pohromou společnosti. Mám přečtené asi 4 díly, ale chytlo mně to tak, že už se chystám na další.

24.07.2022 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Při čtení této série se vždy těším na konec knihy a když ji dočtu je mi smutno, že to už skončilo. U této knihy obzvlášť, byla plná krásných příběhů, které mně moc bavily. I když složitost místní politiky a mocenských vztahů byla tentokrát hodně komplikovaná, ale zase jsme se dozvěděli, jak to na Aljašce funguje. Opět musím říct, že to bylo skvělé počtení.

25.05.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Zvratů si v této knize autoři dopřáli až přehršel. Spousta postav, ve kterých se zorientovat dá velkou práci. Je ale faktem, že po malých krůčkách se dostáváme k podstatě a to k hlavní postavě Joony Linny a jeho "nočním můrám". Čtení jednotlivých dílů na jeden zátah má něco do sebe. Zatím mně to nepřestalo bavit. Mimochodem zajímavý název knihy - ti kdo knihu přečetli, asi pochopí tuto poznámku.

01.05.2022 4 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

U příběhů Oldřicha z Chlumu , Oty a Diviše si vždy prostě užívám atmosféru té doby. Autor svým stylem psaní umí zaujmou, přidá k tomu historická fakta, pár vražd, okoření to dobrou nebo špatnou náladou tehdejšího panovníka Přemysla II Otakara a jako přílohu dává k dobru popis tehdejší šlechty, která stoji buď na straně panovníka anebo proti němu. Co chtít víc. Já se celou dobu u seznamování se s hříšnými lidmi Království českého chovám jako mlsný kocour nad miskou mléka - čtu, nehledám chyby a podobnosti, prostě si to užívám a těším se na další.

19.03.2022 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Trochu odlišné, možná netradiční, ale na druhé straně jsme se o Kate dozvěděli více než obvykle. Plně souhlasím s Trudošem, přesto dávám hvězdiček pět. Za vystihující popis blbosti fanatismu, za poukázání na problémy, které se vyskytují ve všech končinách světa a napříč generacemi, za vystižnou charakteristiku povah lidí a samozřejmě i za popis krásné přírody a ještě musím dodat - za přístup k tradicím národa, ke kterému patříme.

28.12.2021 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Po přečtení skoro celé řady Hříšných lidí... jsem se konečně dozvěděla jaké byly začátky. Tři krátké příběhy byly napínavé a a mně konečně doplnily odpovědi naznačované, ale přesto nezodpovězené na otázky jak a kdy proběhlo seznámení s hlavními osobami této série.

28.09.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Má to švih, je to čtivé a jako obvykle dobrá zápletka. Ty, kteří patří mezi fandy Martina Servaze, kniha určitě nezklamala.

06.07.2021 5 z 5

Zločin na stříbrném plátně Zločin na stříbrném plátně Vilém Křížek

Tentokrát se autor zaměřil na film a bylo to čtení velmi poutavé a zajímavé. Vřele doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o Praze konce dvacátých let minulého století a filmovém průmyslu.

05.04.2021 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Krátké, rychlé a výborné. Autorka zúročila své zkušeností z dětství straveného na moři a myslím, že se ji to moc povedlo. Přiblížila nám opět o kousek Aljašku, zvyky a život původních obyvatel a nebezpečné povolání - lov krabů. Těším se na další pokračování.

27.12.2020 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Vyprávěčský talent autor v poslední části série nezapřel. Pospojování všech nitek proplétajících se i z minulých částí bylo skvělým počinem. Oproti první sérií z ostrova Levis je to takové lehčí čtení, ale nemohu a nechci k tomu říct nic nelichotivého. Kniha se dobře četla a jen doufám, že autor začne nějakou další sérií.

17.12.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Napínavé, čtivé, dobré. Možná se autor držel víc při zemi, ale o to tu bylo více informací o Servazovi. Pokud bude další příběh, ráda si ho přečtu.

17.05.2020 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Musím říct, že Peter May umí rozvinout příběh. Pomalejší začátek tohoto dílu, který popisuje soukromí obou hlavních aktérů vystřídá část, ve které se do hledáčku dostanou čínští sportovci, nakonec strhující poslední část, ve které se do problému dostane Margaret včetně vyústění detektivní zápletky. Některé části mi připadaly trochu naivní, ale to neovlivnilo můj názor na knihu. Další skvělý díl čínských příběhů, které dávají na váhy dva absolutně rozdílné světy.

05.07.2018 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Wow, tak tohle byl nářez. Knihu jsem přečetla za dva a půl dne i když má více jak 500 stran. Krásné prostředí, zajímavý příběh trochu naředěný legendami a mýty a úžasně představené postavy. Prostě thriller jak má být. Jsem ráda, že jsem navštívila Shetlandské ostrovy.

13.05.2018 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Překrásná Bretaňská příroda, kterou autor v knize popisuje. Bílá země s vůni soli, kterou člověk skoro cítí při čtení a na tomto pozadí sympatický detektiv Dupin, tentokrát ve spolupráci s komisařkou Roseovou řeší zamotanou vraždu známé novinářky a pak i majitele salin. Autor ve všech svých knihách ze série o komisaři Dupinovi brilantně využívá historii Bretaně, pověstí kolující mezi lidem, hrdost Bretaňců na svou zemi. Kriminální příběh spojený s dobrým jídlem, krásnou přírodou a zvyky země – co víc si čtenář může přát. Za mně super.

29.05.2016 5 z 5

Vykoupení krví Vykoupení krví Peter Tremayne (p)

Mám ráda Irsko. Odpověď na otázku proč, však zní: ani nevím. O Irsku jsem pouze četla, viděla o něm filmy. Připadá mi však, že je to země, která kromě úchvatné krajiny má svou historii. Když jsem objevila spisovatele píšícího historické detektivky situované do Irska, koupila jsem knihu a začetla se, už ani neví do kterého z titulů. Tremayne mně „chytil“. Je překvapivé kolik historických informací jsem se dozvěděla při čtení detektivky. Právní systém doby, ve které se příběhy odehrávají, je úchvatný. Vývoj tzv. pravé víry velmi zajímavý. Nelpím na přesných historických datech v beletrii, ty si mohu najít v historických spisech či encyklopediích. Příběhy sestry Fidelmy mi však poopravily názor na některé historické události, které jsem dříve nezkoumala, protože jsem si myslela, že je vše jinak. Poslední kniha (za rok a půl se mi povedlo přečíst všechny příběhy) mi připadala ucelenější. Zápletka opět skvělá. K vyřešení případu je komentář zbytečný. Kniha se čte jedním dechem. Je velmi zajímavé sledovat myšlenkové pochody právničky, která přes různé překážky a své vlastní problémy, dospěje pro čtenáře většinou k překvapivým závěrům (pokud ovšem nejuknete na konec knihy – to však nedoporučuji, zajímavější je postupný vývoj situace). Doporučuji a dávám pět hvězdiček.

09.03.2016 5 z 5

Bretaňské noci Bretaňské noci Jean-Luc Bannalec (p)

Je obdivuhodné, jak se autorovi vždy podaří najít námět, který odpovídá "365 kulinářským svátkům bretaňského roku". Tentokrát se bretaňské chutě snoubí s jablky. Jak autor říká : "v Bretani jablkům neutečete". Vše se odehrává v opatství andělů, kde inspektor Dupin se svým týmem řeší násilné problémy spojené s rodinou inspektora Kadega. Samozřejmě v překrásném prostředí Bretaně a občas i při vynikajícím jídle složeném z mořských plodů a jak jinak jablkových sladkostí. Častěji než obvykle se v tomto díle objevují i komisařovi oblíbenci - tučňáci. Prostě skvělé.

28.02.2024 5 z 5