Ulala Ulala komentáře u knih

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Souhlasím s většinou komentářů. Napínavé, čtivé, zápletka propracovaná tak, že člověk neví, kam obrátit svou pozornost, aby nepřehlédl to nejdůležitější. Trochu mi vadí zmatek v hlavě Lottie a její nekomunikativnost s rodinou, ale to už patří k příběhu. Určitě si zaslouží 5 hvězdiček a já si nenechám ujít další díl.

27.04.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Tentokrát se autorka zaměřila na křehké sourozenecké vztahy. A že byly kromě toho drsné, to si pište. Nicméně mám dojem, že Kim trochu obrousila hrany a to ji přidalo na sympatiích, alespoň u mně. Všechny postavy týmu mně moc baví a jako obvykle dávám 5 *.

25.04.2023 5 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Tentokrát byla idyla Bretaně zastřená vraždou velmi bohatého a velmi nepřejícného obyvatele ostrova Belle-Ile. Tematicky se autor lehce dotkl chovatelství speciálního plemena ovcí. Opětovně je příběh plný dobrého jídla, krásné přírody a nádherných barev. Co dodat....objevil se přítel v podobě "přítulného" tuleně a náznak mračen v osobním životě. Nezbývá než počkat na další díl, abychom se dozvěděli víc.

17.01.2023 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Přes těžkou situaci v dění týmu Kim S., ztráta kolegy, se kterou se každý z nich vyrovnává po svém, musí fungovat dál a řešit vzniklé kriminální případy. A děje se tak i přes zádrhely, které byly zaviněny právě uvedenou situaci. Autorka citlivě poukazuje na vyrovnávání se se smrtí blízkého člověka a na problémy, které přes veškerou snahu mohou vzniknout. Musím však uznat, že se ji to povedlo moc dobře.

15.01.2023 5 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Královský jsem se bavila, škoda, že to trvalo tak krátce. I doba, ve které se děj odehrává, byla nesmírně krátká. Jen pár dnů, a řada událostí od rady starších, přes útoky medvědů, dvě mrtvoly a sadistického vraha až po padající motory letadel a zničený Katin příbytek. Autorce se tento veškerý zmatek podařilo mistrně skloubit v jeden celek a přikrýt ho stříškou "tání". S napětím budu očekávat další

30.11.2022 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

"Můj první" Martin Goffa a musím říct, že se mi docela líbil. Začátek mi sice připadal trochu divný - povídání o něčem, a nevěděla jsem co se z toho může vyklubat. Tento pocit byl určitě ovlivněn tím, že čtu tuto sérií od prostředka a neznala jsem autorův styl. Ale vývoj se mi zamlouval a určitě si přečtu další díly i ty předchozí.

15.05.2022 4 z 5

Smrt z milosti Smrt z milosti Peter Tremayne (p)

Dle mého názoru je to jeden z velmi dobrých dílů. Nepřestane mně překvapovat právní systém tehdejší společnosti a její vyspělost. Názor, že v právu nejde o odplatu ale o spravedlnost, by měli zvážit současní "mocipáni". Fidelma a její společnost mně určitě nepřestane bavit.

29.05.2021 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Odpočinková četba - ano, detektivka trochu natažená na skřípec - ano. Hlavní postava se však chová jako puberťačka a k tomu ještě naivní - to mně odradilo od dalšího pokračování. Četlo se to velmi dobře, ale budu si muset dát oddech abych se vrátila k "mladé svérázné" učitelce. Musím však pochválit grafické zpracování - docela vtipné.

31.01.2021 3 z 5

Neposvěcená půda Neposvěcená půda Mel Starr

Trochu pomalejší děj, ale celou sérií mám ráda. Opět jsem se dozvěděla něco víc o životě ve středověké Anglii. Autor velmi dobře popisuje profese, osoby a jejich životy, včetně domovů a to přece jde. Poznat něco nového a užít si čtení - vžít se do děje a představit si sebe sama jak bych tam mohla fungovat. Asi těžce.

07.12.2020 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

S knihami této série mám vždy dva problémy. Začátek, než vstřebám ty různé událostí v různých časových intervalech a pak nedostatek času, abych knihu shltla na jeden zátah. Napínavé, zajímavé a výstižně popsané charaktery některých typů lidí. Určitě doporučuji a já sama budu pokračovat v dalších knihách série.

27.01.2020 4 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Zatím fajn, vybrala jsem si první příběh zda mně zaujme. A zaujal. Na Aljašce jsem ještě nebyla a trochu jiný styl psaní mi nevadí, spíše naopak. S aleutskou komunitou se ráda seznámím i v dalších dílech.

15.12.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Případy oddělení Q umístěného ve sklepních prostorách policejního komisařství a netěšící se zvláštní oblibě u ostatních, jsou pro některé čtenáře asi vážně návykové. Pro mě určitě. Po každé knížce si říkám, že to bude stejný styl, podobné případy a pokaždé musím uznat, že styl je stejný (protože autor je stejný), ale obsah je zajímavý a určitě k doporučení. Z těchto mrazivých případů se dá poznat, jak se vyvíjela např. dánská kultura, ale také autor citlivě odhaluje změny osobnosti lidí ať byli na straně utiskovaných či na straně těch, kteří měli moc.

19.08.2019 5 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

(SPOILER) Nádherný popis přírody, trochu méně jídla ale za to tři vraždy. Přeháním a dělám si legraci. Připadá mi, že příběhy Jeana-Luca Bannaleca jsou čím dále lepší. Drsná krása Bretaně, zejména tentokrát ostrovů, na kterých se příběh odehrává. Pověsti, které se k historii ostrovů vážou. Na tomto pozadí tři vraždy a když čtenář již zná postupy komisaře Dupina a jeho kolegů, může si při čtení pouze užívat smyčky, která se postupně zatahuje kolem pachatele a soustředit se popisy, které se týkají jak historie, tak i současnosti Bretaně, ve kterých autor vyniká. Pro mě skvělá kniha a jelikož je konec neuzavřený, předpokládám, že se mohu těšit na pokračování, ve kterém se objeví ztracený zlatý kříž.

17.02.2018 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Smekám před stylem autorky. Bravurně spojila minulost a současnost a je více než zřetelné, že i pro ní je tato kniha v mnoha ohledech výjimečná (slova autorky v úvodu). Citlivě propojené linie příběhů nás zavádějí jak do Quebecu tak do starého známého Three Pines a opět ukazuje krásu přírody a náklonnost k zemi ve které má svůj domov. Příběh sice staví na mrtvých, ale je o životě, ve kterém (a opět budu citovat autorku) bychom měli minulost respektovat, ale zároveň ji nechat odejít.

29.01.2018 5 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Pět let na pobřeží Atlantského oceánu je dlouhá doba a Bretaň je nejen drsná ale patrně i krásná a příběhy komisaře Dupina za těch pět let jeho působení v Bretani jsou právě o tom. O drsném životě na krásném pobřeží, o lidech, jejich vztazích a jejich práci. Tentokrát se autor zaměřuje na pěstování ústřic a obchod s nimi. Řešení případů vražd a dalších zločinů se střídá s nádherným popisem krajiny, srozumitelným výkladem o pěstováním ústřic a popisem dobrého jídla. Právě proto se mi tyto příběhy líbí. Závěrečná oslava v příběhu odhaluje možné bretaňské kořeny komisaře Dupina, že by návnada na další příběh? Dávám pět hvězdiček. Na konec musím pochválit i krásnou češtinu překladatele.

22.03.2017 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Opět nezapomenutelná atmosféra vesnice Three Pines, jejíž obyvatelé si žijí svým životem. Jejich osudy narušené náhlým úmrtím se neustále vyvíjejí a otevřené konce knihy slibují další zajímavé čtení. Inspektor Gamache kromě řešení vraždy čelí svým „nočním můrám“ a druhá linie příběhu odtajňuje i jeho život. Dávám zasloužených pět hvězdiček a těším se na další pokračování.

03.04.2016 5 z 5

Jeden mrtvý navíc Jeden mrtvý navíc Edith Pargeter

Jsem ráda, že začaly vycházet opět první díly této série, které ještě nemám ve své sbírce a ve kterých se dozvídám něco o začátcích, tady například o vzniku přátelství mezi bratrem Cadfaelem a Hughem Beringarem. Baví mně také ta trocha historie roku 1138 a bojů mezi králem Štěpánem a císařovnou Matyldou. Prostě je to příběh, který se čte s lehkostí a radostí, že i tehdy existovali lidé, kterým záleží na pravdě a spravedlnosti

07.04.2024 5 z 5

Pověz mi Pověz mi Anne Frasier (p)

Začnu od přebalu knihy, který se mi zdál hodně trefný. A kniha - ta se mi líbila ještě více. Námět skvělý, prostředí odpovídající hlavním postavám. Akce měla spád a to, že se autorka obrací zpět do historie hlavních hrdinů je pouze plus, protože čtenář si alespoň propojí zážitky z prvního dílu s tím, co čte a jak to ovlivňuje každý krok Daniela a Reni. Prostě se mi kniha opět líbila a to včetně nehostinné pouště.

01.03.2024 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Souhlasím s názorem, že někomu mohl připadat děj trochu "natahovaný". I mně v tomto díle autorka trochu napínala nervy. Dokonce jsem měla chuť přeskakovat stránky. Nedělám to, protože věřím, že tyto "upovídané" kousky knihy mají svůj smysl. Přesto byl děj skvělý a Patricia Gibney opět dokazuje, že psát umí. Otevřený konec slibuje další skvělé zážitky s Lottie Parker, kterých se dočkáme ještě letos.

01.10.2023 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Byla jsem zvědavá na novou sérií a autorka nezklamala. Opět silná osobnost, hlavní hrdinka, která prožívá své osobní drama, řeší ve spolupráci s detektivem z vražd případ starý 30 let. Bohužel tento případ se týká osobně obou. Krásné popisy pouště vyvažují dramata, které se tam odehrávaly. Kdo si oblíbil první autorčinu sérií, nemůže vynechat tu další.

20.09.2023 5 z 5