Ulala Ulala komentáře u knih

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Nemám co dodat. Trudoš a Dela111 vystihli vše co bych chtěla k autorce a knize říct. Pouze bych si co nejdřív přála překlad dalšího příběhu, na který se těším.

26.12.2019 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Opět neskutečný příběh i přesto, že jsou zde popsány středověké způsoby mučení. Autorčin styl mi vyhovuje, krátké kapitoly vás nutí k tomu, aby jste si před odložením knihy přečetli ještě jednu a pak ještě jednu, až se během dne dopracujete ke konci a opět musíte čekat na další díl. Tentokrát jsou patrnější "obroušené hrany" Kim, i s Frostovou našla společnou nitku, i když asi dočasně. Zaměření na ochranu svědků také není nezajímavé, alespoň jsem se o tom dozvěděla pár informací. Kimin tým, alespoň do dalšího dílu, zůstává beze změny, zločiny jsou vyřešeny, padouchové za katrem a nám nezbývá, než si počkat na příště......

17.09.2023 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Už jsem párkrát přemýšlela nad tím, co vede vzdělané a chytré lidi ke kroku, který omezuje jejich svobodu myšlení, rozhodování a života vůbec. Zatím jsem si to sama pro sebe uspokojivě nevysvětlila. Když jsem se dostala do velmi kritických situací, napadlo mně jít někde do klidu rozjímat anebo se litovat, jak na tom jsem bídně, ale nikdy mně nenapadlo se přidat k někomu, kdo omezí moji svobodu. Tato část série mně zaujala z osobních důvodů a musím říct, že je napsaná velmi čtivě, napínavě a se znalostí věci. Málokomu dávám hvězdiček pět, ale pan Goffa si je zaslouží.

19.06.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Moje první slova po přečtení byla: dobrá budu pokračovat v příbězích Kim Stoneové. I když s touto zápletkou jsem se setkala již několikrát, ale tato byla zpracovaná zajímavě, čtivě a "přitažlivě". Myslím, že autorka si mých pět hvězdiček zasloužila.

14.02.2022 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Gogol patří mezi velikány klasické literatury a že jeho dílo je nadčasové nikdo nemůže popřít. Díky ČV jsem se opět vrátila do svého mládí, kdy Revizor byl povinnou četbou. Na rozdíl od té doby, teď jsem si knihu docela užila.

06.12.2023 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Bezpochyby je autor dobrým vyprávěčem (jak ovšem dokázal i v předchozí sérií "Katova dcera..."). Objevuje se zde několik dějových linek, které Leo s Julii a hrobníkem Rothmayerem dovedou do zdárného konce. Také osobní životy hlavních hrdinů se lehce stabilizovaly. Vídeň roku 1894 je autorem vykreslená velmi působivě, jak z té pozitivní, tak i z negativní stránky. Popisuje místa, lidi i situace, které mají historický základ a to mně na příběhu baví a moc se těším na další pokračování. Na konec musím ještě dodat, že zajímavé jsou i úryvky z knihy A.R- Pohřební kulty jednotlivých národů.

05.09.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

I čeští spisovatelé mají něco do sebe. Jak je u autorky zvykem kniha není klasickou detektivkou, převládá tu historie jedné malebné vesnice vyprávěné v příbězích jejich obyvatel. Kdyby se na okraji vesnice neobjevila mrtvola dívky, u které je podezření, že je další obětí sériového vraha, mohl to být psychologický román o strastech a slastech obyčejných lidí. Ale tak se mi to také líbí a jelikož čtu tuto sérií na přeskáčku, mohu říct, že i další příběhy jsou dobré.

01.07.2023 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Začínající série s Kate Marshallovou mně zaujala mnohem více, než předchozí. Příběh mi připadal ucelený, bez zbytečných "zbrklostí". Jednotlivé kapitoly na sebe navazovaly i se vzpomínkami na minulost, které byla nosnou osou vyprávění. Už mám na cestě další díl.

16.02.2023 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Téma útěku ze zabezpečeného vězení jsem v poslední době četla několikrát. Není to sice novum, ale panu Gruberovi se to povedlo zpracovat dokonale. Z této první trilogie jsem četla pouze poslední díl, ale avizované další části si nenechám ujít.

01.08.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Nemám co dodat, ale musím říct, že díl byl super.

24.07.2022 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Skvělý příběh, spojení současnosti s příběhem z druhé světové války se autorovi moc povedlo a přidat záhadu k tak slavnému obrazu to byl dobrý tah. Nebyla bych proti aby tato série pokračovala.

22.05.2022 4 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Ani jsem nestihla knihu navést jako čtenou. Nemohla jsem se odtrhnout od nádherných popisů přírody a gurmánských zážitků. Samozřejmě jsem si v průběhu čtení dělala dobré kafé, bez toho by to nešlo. Jak jsem knihu dočetla, vypadlo ze mně jediné slůvko - skvělé. Tentokrát mi sice trochu chyběla Nolwenová, její dobré rady a skvělá práce, ale všichni kolegové z komisařství v Corcarneau se alespoň v příběhu na chvíli po telefonu vyskytli. Přesto kniha nemá chybu a už by mohla vyjít další.

21.03.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Kniha mně docela překvapila., Má to příběh, je to napínavé a dobře se čte. Nedivím se už získaným cenám za detektivní příběhy.

06.11.2021 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Autorův styl mně baví. Zápletka skvělá. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová zajímavá. Co víc říct. Kniha mně bavila a určitě budu pokračovat v čtení této série.

31.03.2018 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Deprese, smutek, malost lidského bytí a také cit, vztahy a nadhled. Nevím co dodat. Byla jsem při čtení trochu zmatená, některé sekvence jsem nechápala, ale také jsem byla ohromená autorčiným stylem a snahou o vykreslení všech i těch nejdrobnějších momentů lidských vztahů. Je vidět, že A.B. má co čtenářům říct a také ví jak to říct, aby to zapůsobilo. Na mně to teda zafungovalo.

25.03.2024 4 z 5

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

Čteno jedním dechem. Musím však i sama sobě připomenout, že knihy L. Penny nejsou klasickými detektivkami, jsou to příběhy lidí, vyjádření jejich pocitů, vztahů, utajených myšlenek. Prolínají se zda osudy vyšetřovatelů, rodiny a obyvatel městečka Tree Pines. A v tom je to kouzlo jednotlivých knih i série jako celku.

27.06.2023 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Přes velmi komplikovanou zápletku si autor s tématem poradil velmi dobře. Byla jsem nadmíru spokojená s tím, že jsem si knihu zakoupila. Příběhy Martina S. Sneidera a Sabiny Nemezové sice čtu pozpátku, ale vůbec mi to nevadí a těším se na další.

05.06.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Ani jsem nestihla zapsat knihu do čtených. Skvělé, bez vraždy v přímém přenosu a přesto velmi napínavé a čtivé. Zhltla jsem to za den a těším se na další pokračování.

22.05.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

(SPOILER) Skryté karty i přes ztrátu kolegy Kevina, byly dílem opět velmi povedeným. Oceňuji dějovou linku, která v závěru vedla až do hluboké minulosti a výstižný popis elitářství ve společnosti.

25.12.2022 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Hodně dobrý příběh. Po "Faustovi" mi připadal velmi osvěžující. Sice trochu zbrklý mladý inspektor, ze kterého se snad vyklube něco "užitečného", Augustin Rothmayer - velmi vzdělaný hrobník, o kterém toho ještě moc nevíme a všechny ostatní postavy, které bojují se zločinem ve Vídni tvoří základ zajímavé série, na kterou se docela těším.

26.09.2022 5 z 5