účetní účetní komentáře u knih

Tajemství noci Tajemství noci Jo Beverley

Moc pěkné, četla jsem tento díl již před mnoha lety a už tehdy se mi líbil, ale po přečtení pátého dílu mi to nedalo a přečetla jsem ho znovu. Brand se mi moc líbil, byl to milý a okouzlující chlapák, s Rosou se k sobě moc hodili, pojily je stejné zájmy, smích, vzájemná láska a respekt.

21.02.2018 5 z 5

Černý markýz Černý markýz Jo Beverley

Pro mě byl tento díl moc krásný, protože Bey byl opravdu zcela výjimečný muž, inteligentní a rozvážný, s velmi pevnou vůlí, důstojná hlava rodiny nesoucí břemeno zodpovědnosti k rodině i ze svého vysokého postavení. Moc se mi líbila i Diana, získala si Beye svou odvahou, vnímavostí a přímostí, vyrovnala se mu silou své osobnosti a od začátku mezi nimi byla upřímnost, důvěra a oddanost. Ani mi nevadilo, že autorka neodkryla celou Beyovu mysl a zachovala jeho postavě vážnost a tajemnost Černého markýze, jeho důstojnost a charisma o to víc vynikají. Začátek knihy byl opravdu trochu nezáživný ( ale to u knih JB bývá ), ale pak už to bylo moc hezké až do konce a celá rodina Mallorenů byla sympatická.

12.02.2018 5 z 5

Dobře vychovaná dáma Dobře vychovaná dáma Rexanne Becnel

Moc hezká a čtivá kniha, pro mě byly obě postavy velmi sympatické. Olivia byla samostatná, inteligentní a nakonec dokázala nahlédnout Nevillovi do jeho bolavé duše a přesvědčit ho, že si zaslouží nechat bolest a smutek za sebou a žít dál, jelikož Nevill nebyl ničema a neotesanec, ale osamělý chlap s dobrou povahou a charakterem, který se jen sám nedokázal vypořádat s tím, co si prožil. Možná mohlo být v knize méně úvah, hlavně u Olivie a trochu více zápletek, ale i tak moc hezké.

30.10.2017 5 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Candice Proctor

Moc hezký příběh o lásce Damiona a Attiky, děj je zasazen do těžké a drsné doby válek, intrik a zrad a kniha je laděna spíš vážněji, místy je i smutná a prostoupená smrtí blízkých, o to více tak vyniká krásná a hluboká láska mezi Damionem a Atticou a jejich čest a odvaha.

03.10.2017 4 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Moc hezká kniha, děj stojí výhradně na krásně se vyvíjejícím vztahu mezi dvěma hlavními postavami, oběma moc sympatickými, nic vedlejšího tam není, a přesto se kniha hezky četla, pěkné a vtipné dialogy, krásná čistá romantika a láska. Konec mě hodně překvapil, také jsem netušila tajemství Samanty. ( Také mám knihu S vikomtem v ložnici, tak jsem zvědavá jaká bude v porovnání s touto ).

28.08.2017 5 z 5

Ten pravý Ten pravý Shannon Drake (p)

Moc krásná kniha, opět skvělá S.D jako vždy, super hlavní hrdinové, Jestřáb i Skylar byli úžasní - vášniví a silní. Moc hezký příběh od počáteční nevraživosti a nedůvěry až po krásnou upřímnou lásku, stále se něco dělo, napínavý závěr a konec přesně jak má být. Pěkný přebal, kvalitní překlad.

17.11.2016 5 z 5

Válečníkova svatba Válečníkova svatba Janet Chapman

I třetí díl byl moc krásný, romantika, magie, kouzla. Michael byl také super chlap, silný, chytrý, pracovitý, sebevědomý a láskyplný, a konečně, do třetice všeho dobrého našel svou lásku a malý Robbie novou maminku. Robbie byl tak miloučký, prostě zlatíčko klučina, moc se mi líbilo, že se z něj Michael snažil vychovat správného muže. Také Libby byla moc sympatická a skvěle zapadla do svého nového domova. Kniha byla taková plná děje, byly tam opět chybičky, jako v předchozích dílech, ale řekla bych, že byla z těch tří dílů nejlépe přeložená, moc pěkně se četla, byly tam i humorné momenty. Pochvala autorce, že chování Robbieho přesně odpovídalo věku, někdy autorky ty děti popisují tak, jakoby dítě v životě neviděly, ale tady to sedělo. Závěr knihy se odehrával v předvánočním čase, takže čtení na tento čas super. Celkově shrnuto první tři díly bojovníků ze středověkého Skotska rozhodně stojí za přečtení, jsou to krásné, romantické knihy, zasazené do nádherného prostředí státu Maine v Americe, super chlapi, žádné bábovky.

23.10.2016 5 z 5

Muž s mečem Muž s mečem Janet Chapman

Krásný druhý díl, nádherná romantika, děj byl tak nějak docela pěkně poskládaný, Morgan byl vážně krásná postava, silný mužský a skvělý i charakterově, uchovával si toho v sobě více ze své doby a v novém životě nebyl šťastný. A potom mu do cesty vstoupila Mercedes, skvěle se k sobě s Morganem hodili, svým vztahem k přírodě, svou houževnatostí, odvahou a touhou po někom, s kým by navždy sdíleli s láskou svůj život. Bylo tu i dost kouzlení, pěkné bylo, že i Callum nezůstal sám. Jen konec bych si představovala trochu jinak, autorka tedy nemusela zrovna zničit nádherné místo, které měl Morgan tak rád. Taky to chtělo epilog. A jedno minus za to, jak Morgan neustále říkal Sadie manželko, ke konci už to bylo otravné, ale to nebyla jeho vina, ale spíš překladatelky, která asi neví, že v češtině se manželkám říká jednoduše moje žena. Překlad prostě místy trochu slabý. Škoda, že se této autorky neujalo nějaké lepší vydavatelství. Ale jinak oba dva díly našich skotských bojovníků ze středověku rozhodně stojí za přečtení, doufám, že třetí bude stejně hezký. A opět pochvala za přebal s krásným Morganem.

03.10.2016 5 z 5

Ďábelské svádění Ďábelské svádění Susan Johnson

První kniha této autorky, trochu jsem byla překvapená, ale nakonec se mi líbila, Kit byl super ( opravdu Drahoušek jak píše Ewik, to sedí). Hodně erotiky, ale líbila se mi taková otevřenost mezi Kitem a Angelou, oba byli tak velmi zkušení, takže si užívali beze studu a nechyběla ani něha, která byla pro oba něčím novým.

12.07.2016 4 z 5

Půvabná Jade Půvabná Jade Sue Rich

Pěkná kniha, přesně jak se píše v předchozím komentáři, Morgan byl super chlap a Jade nám pokazila konec, od takového chlapa se neutíká. Ale stojí za přečtení.

12.07.2016 4 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

Krásná kniha, krásný příběh dvou silných osobností. Tři komentáře od děvčat pode mnou naprosto přesně knihu vykreslují. Moc pěkné čtení, kdo má rád témata ze starších dob, neměl by tuto knihu vynechat.

28.06.2016 5 z 5

Úspěšný člověk Úspěšný člověk Sandra Field

Pěkná Harlequinka, hezky se to četlo, na závěr sice zápletka jak vystřižená z tohoto žánru, zcela se dalo předpovědět, co hlavní hrdinka provede, ale co už.

22.09.2023 4 z 5

Spisovatelka a milionář Spisovatelka a milionář Melanie Milburne

Docela to šlo, četlo se to dobře a konec se mi líbil.

11.07.2023 3 z 5

Teď a navždy Teď a navždy Merline Lovelace

Popravdě po předchozím díle jsem čekala více, tolik dílů série o uneseném dítěti a poslední díl tak slabý, a ten konec ! Manévry jak blázen, všechno nacvičené a pak padouch dopaden na jedné stránce a konec !! Kde pak celá ta Lukova vyzbrojená armáda byla ?! To se dalo tak krásně napínavě rozvinout a autorka to takto odflákne, úplně to postrádalo smysl, logiku, k čemu to všechno pak bylo, to bylo moc i na tento druh knih.

22.05.2023 3 z 5

Věčná naděje Věčná naděje Maggie Kingsley

(SPOILER) Docela se to dalo, ale na konci se mi nelíbilo, že autorka nechala zemřít člověka, který byl pro svou dceru, která byla ve velmi těžké životní situaci, tím jediným blízkým člověkem, kterého měla. Čtu romanci a nevím, co je romantického na tom, že nezletilé těhotné děvče , kterému vědomě ublížil jeden dacan, zůstane samo bez obou rodičů. Někdy mají ty autorky potřebu nechat zemřít někoho naprosto nevinného, aby to jako dodalo knize na vážnosti a nevypadalo to moc červeně, ale červená knihovna zůstane červenou knihovnou a tyto dramatické prvky jsou naprosto zbytečné.

07.11.2022 3 z 5

Muž mnoha tváří Muž mnoha tváří Josie Metcalfe

Docela to šlo, jen konec se mi vůbec nelíbil, ten přesun a jak se problémy najednou vyřešily ani nevím jak.

21.10.2022 3 z 5

Štěstí na dosah Štěstí na dosah Caroline Anderson

Tento díl byl docela pěkný, čtivější, o tom, jak může málem ztroskotat manželství, když se partneři vyhýbají jeden druhému a nemluví spolu, přesto že se mají rádi.

13.10.2022 3 z 5

Milostná komplikace Milostná komplikace Melanie Milburne

Četlo se mi to trochu lépe, než většina ostatních dílů, ale nějak mi ti dva nešli dohromady, na jedné straně si od začátku nepadli do oka, a na druhou stranu on po ní šel hned od prvního dne, což mi tedy vzhledem k tomu, proč tam přijela, vůbec nesedělo.

07.07.2022 3 z 5

Zakázané doteky Zakázané doteky Ann Maxwell

První díl se mi moc líbil, tak jsem byla zvědavá, ale bohužel musím říct, že toto se opravdu nepovedlo, protože to bylo téměř o ničem, první dvě třetiny tedy doslova, stále dokola to samé, žádný děj a jen celé stránky nesmyslného, nezáživného a krkolomného textu. Magie mi v knihách nevadí, postavy a příběh by se asi dal, ale toto bylo hlavně špatně napsáno. Poslední třetina už se dočíst dala, ale tuto knihu už určitě podruhé ne.

03.04.2022 2 z 5

Novoroční přání Novoroční přání Sarah Morgan

Docela slabé, myšlenkové pochody hlavní hrdinky a to, jak se zachovala k manželovi, to by snad nikoho normálního nemohlo ani napadnout.

28.03.2022 2 z 5