účetní účetní komentáře u knih

Svůdný vévoda Svůdný vévoda Adele Ashworth

Pěkná kniha, i když musím říct, že první půlka mi přišla zdlouhavá, ale pak už se mi to líbilo až do konce.

02.03.2022 4 z 5

Něco nádherného Něco nádherného Judith McNaught

Krásný příběh, pěkně se to četlo.

13.02.2022 5 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Diana Palmer

Celkem to ušlo, ze začátku byl tedy Cannon protivný jak... Pak to bylo zase trochu přeslazené, čitelné to ale bylo. Jen tedy nechápu autorku - na každé straně si hlavní hrdina zapálil cigaretu, ať dělal co dělal, sedí s Margií v autě a on pořád hulí jak fabrika, to by z toho musela být celá vyuzená.

07.12.2021 3 z 5

Osten lásky Osten lásky Dorothy Garlock

Knihy této autorky mám moc ráda, takže pro mně opět moc pěkné. Mary Lee se mi moc líbila, byla tak odhodlaná poprat se s těžkostmi života a zajistit svému miminku domov. Úžasný byl malý Eli, našel u Mary Lee domov a lásku a oplácel ji pracovitostí a odhodláním bránit ji jako velký chlap. A Jake, samozřejmě velký sympaťák, pracovitý a ochranářský. Stejně jako v jiných knihách nechyběly další postavy přátel, Deke a Trudy a další a jejich vzájemná soudržnost.

13.11.2021 5 z 5

Studie svádění Studie svádění Sabrina Jeffries

Pěkná a čtivá romantika, Edwin se mi moc líbil a Clarissa také. A moc pěkný přebal, líbí se mi, když si hlavní hrdiny dokážu ztotožnit s přebalem, dává to čtení romantiky trochu jiný rozměr, když si ty postavy mohu ztotožnit s konkrétní podobou a zde to krásně sedělo.

27.10.2021 5 z 5

Šťastná volba Šťastná volba Jayne Ann Krentz

Ze začátku jsem měla chuť knihu odložit a přeskakovala jsem odstavce, ale pak se to zlepšilo a nakonec u mně celkem dobrý, Travis i Juliana se mi nakonec zalíbili a hlavně dialogy mezi nimi, ti dva k sobě opravdu velmi pasovali.

03.08.2021 3 z 5

Pán vášně Pán vášně Catherine Coulter

Bohužel z tohoto dílu tak nadšená nejsem, možná i proto, že nebyl čas a trvalo mi to dlouho, a to je vždycky špatně. Hastings se mi líbila, o mužích nic nevěděla, takže se dalo chápat, že někdy jednala zbrkle, ale Severina jsem vzala na milost až ke konci knihy. Ale výhrady mám a souhlasím s komentářem Pomněnky. Místy mi to přišlo opravdu těžkopádné až divné, stejně jako opravdu příšerný přebal.

03.04.2021 3 z 5

Svůdná Amber Svůdná Amber Sue Rich

Kniha mi přišla trochu slabá ( místy i hodně ), tedy kvalitou, počtem stránek stačilo.

26.07.2020 2 z 5

Víc než vzpomínka Víc než vzpomínka Dorothy Garlock

Také musím říct, že je to nádherná a velmi čtivá kniha, krásný příběh o lásce dvou mladých lidí, která přežila léta odloučení, a i když se i v této knize ukázalo, jak může být láska slepá a jak málo stačí, aby nedorozumění a přílišná hrdost dva milující lidi rozdělily, stejně tak se ukázalo, jak důležitá je v lásce upřímnost a schopnost o lásku bojovat a otevřít tomu druhému srdce. Mám tuto autorku moc ráda, její příběhy a postavy jsou krásné a sympatické a takové opravdové, jako by psala o skutečných lidech, kteří v té době opravdu žili.

19.05.2020 5 z 5

Nebojácná nevěsta Nebojácná nevěsta Stephanie Laurens (p)

Z této série jsem si pořídila jen tento a poslední díl a určitě mi to bude stačit, celkově to šlo, ale pro mně to bylo moc zdlouhavé, natahované, příliš mnoho popisů a úvah. Taky mi vadilo, že v půlce knihy už autorka z Linnet dělala téměř supermanku, která musela mít vždy velení, ale nakonec snad pochopila, že silný, spolehlivý a poctivý muž jako Logan stojí za to, aby si ho pustila do svého života. Místy mi i překlad přišel velmi těžkopádný a v knize bylo i dost překlepů. Takže na čtvrtý díl jsem zvědavá, ale slovo kultista nechci nějaký čas vidět, tak si počkám. Taky mně napadlo, že by vůbec nebylo na škodu, kdyby B vydal znovu sérii Bastion a některé díly Cynsterů, které nelze sehnat.

28.04.2020 4 z 5

Lvi a krajka Lvi a krajka Meagan McKinney

Krásná kniha, kniha o boji lásky a nenávisti, o boji s neskutečným snobismem, nadřazeností a tupostí v tehdejší době a především o boji Alany o Trevorovu lásku. Trevor byl opravdu velmi složitá, komplikovaná, uzavřená a rozporuplná osobnost, autorka nás nepustila do jeho myšlenek ani na chvíli, místy byl opravdu na nakopnutí a přesto byl právě tím vším postupně jak kniha ubíhala stále přitažlivější, zrovna tak jako pro Alanu, jak se postupně naučila chápat jeho dobré i špatné stránky jeho povahy a tím ho začala milovat. Říkala jsem si, že začátek byl trochu zdlouhavý a že nemusel Trevor přestat vzdorovat na poslední stránce, ale autorka to tak dala, takže to beru. Jen tedy opravdu nechápu, proč po tak dlouhém boji bylo k vyjádření lásky použito slovo mám tě rád, tady bylo opravdu na místě slovo milovat a to nejen pro nás čtenářky, že by se nám to víc líbilo, ale vzhledem k síle charakterů obou hrdinů by to především více sedělo.

14.03.2020 5 z 5

Příslib deště Příslib deště Shana Abé

Za mně trochu zklamání, ne proto, že v knize bylo více smrti než romantiky, byl to prostě středověk a tehdy to tak bylo, ale za první dvě třetiny knihy, hlavně za styl psaní. Jen samé těžkopádné úvahy a popisy a žádný děj, téměř žádné dialogy a oba hlavní hrdinové mi přišli trochu nevýrazní. Poslední třetina byla docela pěkná.

28.02.2020 3 z 5

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Když jsem knihu vytáhla z knihovny, tak jsem si říkala - vážně jsem si koupila knihu s takovým názvem - prostopášník a ještě ke všemu mu všichni říkali Svatoušek ?! Ale byla moc pěkná i humorná. Evelina se mi líbila a postupně si mě získal i Michael, líbilo se mi, jak pomalu vycházel na povrch jeho charakter, tedy že má také nějaké kladné stránky, jelikož na začátku knihy se opravdu jevil jen jako chlap, který by tedy rozhodně neměl být hlavním hrdinou romance. Začátek knihy byl trochu méně čtivý, ale u předchozího dílu to bylo stejné. Celkově tedy pěkná romantika, i když musím souhlasit i s tím, co se píše v některých komentářích, že kniha měla i určité nedostatky, nad kterými ovšem také přivírám oči.

24.10.2019 5 z 5

Píseň tajemství Píseň tajemství Catherine Coulter

Další pěkný díl této série, předchozí dva se mi ale líbily víc. První třetina byla spíš přehlídkou středověkých názorů Dariina strýce a únosce na tehdejší úlohu žen, ale i já bych také Ronalda s chutí nakopla za jeho chování. Ráda jsem se opět setkala s hlavními postavami z minulých dvou dílů.

06.10.2019 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Opět moc pěkná kniha od této autorky. Julia Q. je sázka na jistotu, její knihy jsou moc milé, zábavné, pohodové a plné sympatických postav a krásných rodinných vztahů.

10.08.2019 5 z 5

Svůdnice Svůdnice Catherine Coulter

Docela pěkné, ale místy mi to přišlo trošičku přeplácané až zdlouhavé, ale také si myslím, že celkově to šlo hlavně díky Ryderovi, ten se mi líbil.

12.04.2019 4 z 5

Dáma s tajemstvím Dáma s tajemstvím Mary Jo Putney

Pěkná kniha, velmi čtivá a se sympatickými hlavními postavami. Líbilo se mi, jak si od začátku Randall a Julie rozuměli a byli k sobě upřímní. Děj byl bohatý a i konec byl moc povedený. Jen jsem měla začít prvním dílem a je škoda, že u nás nevyšla celá série, tato kniha by určitě zasloužila vyšší hodnocení ( i když nemám ráda, když to autorka přežene s následky, které si týrané hrdinky nesou životem, bylo mi líto, že potom co si Julia prožila, zůstala jí ještě zrovna taková připomínka toho zmetka a hlavně opravdu nevím, zda bylo nutné, aby dítě bylo nuceno zabít ). Celkově se mi ale kniha moc líbila.

05.07.2018 5 z 5

Západ slunce nad Edenem Západ slunce nad Edenem Elizabeth Haran

Nádherná kniha, opravdu tak krásně napsaná, jsem plná dojmů, ta se autorce moc povedla, je velmi čtivá od začátku do konce. V knize je spousta postav a oba hlavní hrdinové Eva a Jordan se setkávají hned na začátku. Eva byla zvláštní osůbka, odvážná, hrdá a nezávislá, ale pod chlapeckou fasádou byla i zranitelná a nevinná. Jordan byl laskavý, velkorysý a čestný a dával pocit důvěry a bezpečí všem ostatním, kteří mu s odvahou pomáhali obnovit Eden. Moc se mi líbilo, jakou sympatickou komunitu všichni na Edenu vytvořili a oddanost, která je pojila. V závěru mě také dostala scéna s Maxem a Evou, bylo to velmi dojemné i přes to, jaký on byl. Tato kniha je důkazem toho, že v knize nemusí být plno vyznání a milostných scén a přesto může patřit mezi ty nejkrásnější, na které pět hvězdiček ani zdaleka nestačí.

10.06.2018 5 z 5

Hrdá a krásná Hrdá a krásná Dorothy Garlock

Moc krásná kniha, skutečně vás vtáhne do děje hned od začátku a prožíváte příběh s hlavní hrdinkou - krásnou, odvážnou a laskavou Henry Ann a sympatickým a čestným Tomem. V knize je hodně postav, jak těch kladných, tak i záporných. Moc se mi líbila soudržnost hlavních hrdinů a jejich přátel, kteří se potýkali nejen s těžkou dobou, ale i s darebáky a tupými a sobeckými pokrytci. Autorce se skvěle podařil vývoj soužití Toma s jeho nemocnou ženou, od počáteční zlosti a nechuti až po soucit, a stejně jsem to při čtení cítila i já, protože duševní nemoci jsou opravdu smutné. Byla to má první kniha od autorky a byla pro mě opravdu zážitkem, je velmi čtivě napsaná, jako by to byl příběh skutečných lidí. Taky musím dodat, že kniha má jeden z nejkrásnějších přebalů, jaké jsem viděla a láká k přečtení už od pohledu. Těším se na další knihy autorky a moc doporučuji k přečtení.

22.05.2018 5 z 5

Sladký hřích Sladký hřích Susan Johnson

Ze začátku byla tato kniha moc krásná, hlavní hrdinové se mi moc líbili. Chelsea byla srdečné, upřímné, vášnivé a moc šikovné děvče a Sinjin byl sice pěkný divoch, ale choval se přirozeně, zajímal se o spoustu věcí a jeho šarmu se nedalo odolat. Moc se mi líbilo, jak byli ze začátku knihy jeden druhým vzájemně okouzleni. A pak přišel stupidní a úchylný konec, ponižující a nedůstojný pro Sinjina i Chelseu, opravdu nechápu, jakým směrem se ubíraly autorčiny myšlenky, že si v tomto libuje a nemohla vymyslet nějakou normální zápletku, mě tím koncem hrozně naštvala a znechutila, protože tím jinak krásně rozjetou knihu pokazila. Bez konce bych dala pět hvězdiček, za konec mínus sto.

15.03.2018 3 z 5