Hrdá a krásná

Hrdá a krásná https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20061/bmid_hrda-a-krasna-7Xi-20061.jpg 4 35 5

Dolanovci série

Příběh mladé ženy, která v Oklahomě na počátku 30. let 20. století usiluje o udržení své farmy. Henry Ann Henryové, vyrůstající již od tří let bez matky, která rodinu opustila, umírá otec. Odvážná a nezávislá dívka je i v těžké době hospodářské krize odhodlaná pokračovat na nezadlužené farmě v pěstování bavlny i chovu dobytka s pomocí svých nevlastních sourozenců, kteří zůstali po její zemřelé matce. Musí se vyrovnat s neúrodou i se snahou příbuzných, pašeráků a zlodějů dobytka, kteří si dělají nárok na část jejího majetku. Nečekanou oporu nachází ve svém sousedovi, chudém farmáři Tomu Dolanovi, trpícímu v nešťastném manželství s duševně nemocnou ženou, schopnou týrat i tříletého syna. Vzájemný obdiv a úcta obou mladých lidí postupně přerůstá v lásku. Stávají se terčem pomluv obyvatel blízkého města, když Tom musí čelit obvinění, že zabil svou manželku kvůli dědictví.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

With Hope , 1998

účetní
22.05.2018 5 z 5

Moc krásná kniha, skutečně vás vtáhne do děje hned od začátku a prožíváte příběh s hlavní hrdinkou - krásnou, odvážnou a laskavou Henry Ann a sympatickým a čestným Tomem. V knize je hodně postav, jak těch kladných, tak i záporných. Moc se mi líbila soudržnost hlavních hrdinů a jejich přátel, kteří se potýkali nejen s těžkou dobou, ale i s darebáky a tupými a sobeckými pokrytci. Autorce se skvěle podařil vývoj soužití Toma s jeho nemocnou ženou, od počáteční zlosti a nechuti až po soucit, a stejně jsem to při čtení cítila i já, protože duševní nemoci jsou opravdu smutné. Byla to má první kniha od autorky a byla pro mě opravdu zážitkem, je velmi čtivě napsaná, jako by to byl příběh skutečných lidí. Taky musím dodat, že kniha má jeden z nejkrásnějších přebalů, jaké jsem viděla a láká k přečtení už od pohledu. Těším se na další knihy autorky a moc doporučuji k přečtení.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Určitě doporučuji přečíst, nebudete litovat.

vlastus52
19.01.2015 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, pěkný děj, doporučuji

helenkan
23.05.2014 5 z 5

Krasná knížka,příběh mě zaujal hned od začátku a pak už jsem se nedokázala odtrhnout.Moc se mi to líbilo.
Myslím,že stojí za přečtení a nikdo nebude litovat.

janna001
11.05.2014 5 z 5

Příběh mě moc bavil,připadala jsem si jako bych byla přímo v ději.Mohu jen doporučit k přečtení.

hospodářská krize Oklahoma

Dorothy Garlock
americká, 1919 - 2018
2006  81%Na konci duhy
2002  82%Hrdá a krásná
2002  83%S nadějí
2008  84%Rozmarná řeka
2004  87%Víc než vzpomínka

Kniha Hrdá a krásná je v