Tyquick2 Tyquick2 komentáře u knih

Tak tahle kniha mi vážně skvěle sedla. Jednoznačně 5/5

25.11.2018 5 z 5

Memento Memento Radek John

V pubertě čtený a částečně zapomenutý kousek, který jsem jako dárek dostal coby audioknihu namluvenou Richardem Krajčem. Skvělé! Opravdu parádní dramatický přednes.

28.03.2024 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

U Peruna, tak tohle mě vystřelilo z bot! Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a četl ve většině Vašich recenzí. Akce, černý humor, hlášky, krev a zase akce. Jednoznačně 5 hvězd a velký dík za super "oddechovku".

14.05.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Na rozdíl od "Tatéra" si tahle kniha na nic nehraje. Už v předmluvě autorka zmiňuje to, že je příběh vlastně z větší části smyšlený a přizpůsoben tak, aby se "líbil". Pravě proto se mi to prostě četlo líp a tak často jsem se u Cilčiny cesty nezasekával s mnoha otazníky v hlavě. Velké plus za doslov Owena Matthewse, našel jsem tam inspiraci na další čtivo. Přesvědčivě o jednu hvězdu víc než Tatér z Osvětimi.

18.06.2020 4 z 5

Protektorát ve fotografiích Protektorát ve fotografiích Karel Sýs

Tak toto ne! Jen kvůli fotkám nedám odpad. Podobní patlalové by neměli dělat naučnou literaturu. Omlouvám se, ale jinak to nešlo...

10.03.2020 1 z 5

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Většinou, když mě kniha nezaujme po šedesáti stránkách, odkládám jí. Stále jsem si opakoval, že je kraťoučká a prokoušu se tím. Prokousal, ale ... příběh s takovým potenciálem si zasloužil trochu lepší podání. Bylo to nudné a bez akce. Britská pýcha a chování důstojníků mě přimělo vžít se do role doktora Climptona - "nenávidět je a obdivovat zároveň". Na každý pád jsem od knihy čekal mnohem víc, ale jak už zde někdo napsal, už jen kvůli posledním 10 stranám to stojí za to.

08.03.2020 3 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Tolik citů, tolik lidskosti v tak zlé době a na tak strašném místě! Skoro k neuvěření...? Kniha je jednoduchá a čte se sama. Osobně mi vadilo neustálé opakování jména hlavního aktéra. Tři hvězdy jen kvůli pochybám o důvěryhodnosti příběhu.

01.01.2020 3 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Taky jsem si poslechl jako audioknihu a byla vůbec první, co jsem opravdu vnímal! Hlas pana Ornesta působí velmi mile a "mazácky". Opravdu pěkný poslech krásné knihy. Děkuji!

30.10.2020 5 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Zatím asi nejlepší kniha co jsem o SAS četl a jedna z nejlepších celkově. Hltal jsem každou větu od začátku do konce a byl napnutej jak kšandy. Už teď se sháním po podobném příběhu.

03.12.2019 5 z 5

Dvacet minut na vsi Dvacet minut na vsi Jiří Padevět

Velice milá knížečka.

13.04.2023 5 z 5

Strach a svrab v Las Vegas Strach a svrab v Las Vegas Hunter Stockton Thompson

Jeden velký, šílený, drogový trip umocněný prostředím Las Vegas! Tohle opravdu není pro každého. Příběh je poplatný době ve které se odehrává.

11.08.2020 4 z 5

Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938 Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938 Emil Hruška

Moje první, ale rozhodně ne poslední kniha od pana Hrušky. Dost pro mě neznámých informací. Děkuji!

10.09.2018 5 z 5

Polní pošta ze Stalingradu Polní pošta ze Stalingradu Jens Ebert

Kniha plná polní pošty vojáků německé armády obklíčené u Stalingradu. Někdy velmi emotivní dopisy, které psali svým ženám, dětem, rodinám vyprávějí o "pohodlí" na bitevním poli.

30.09.2017 5 z 5

Krkonošští rodáci vzpomínají 2 Krkonošští rodáci vzpomínají 2 Libor Dušek

Životní příběhy "obyčejných lidí" v nelehké době kolem války čtu s obrovským nadšením. Ta lidskost v nich mě fascinuje. Jsem opravdu moc rád, že se najdou tací, co se snaží tyto příběhy posbírat a předat dalším generacím. Děkuji za další krásný zážitek autorovi knihy i lidem v ní.

14.02.2021 5 z 5

Z Donína do oblak Z Donína do oblak František Fajtl

Nádherné čtení!

02.11.2020 5 z 5

Vojáci studené války Vojáci studené války Jan Vogeltanz

Moc pěkně ilustrovaná kniha se spoustou doplňujícího textu. Věřím, že každého nadšence do vojenských uniforem a insignií nadchne stejně jako mě.

14.04.2020 5 z 5

Hraničářský prapor 2 "Roty Nazdar" Hraničářský prapor 2 "Roty Nazdar" Vladimír Hrubý

Jako rodák z Trutnova a milovník historie jsem si tohle nemohl nechat uniknout. Kniha plná informací určitě nesmí chybět v knihovně fandy ČS armády a našich moderních dějin.

10.10.2019 5 z 5

My, hoši z pohraničí My, hoši z pohraničí Emil Hruška

Kraťoučké, ale o nic méně zajímavé příběhy z pohraničí, kde se sešlo několik národností díky jeho dosídlování. Hltal jsem každý z nich. Pan Hruška opět nezklamal. Díky

07.01.2019 5 z 5

SS Reálie SS Reálie Robin Lumsden

Unifromy, odznaky, označení, vyznamenání a další... spousty doprovodných fotek a doplňujícího textu. Opravdu velmi pěkně zpracované pro sběratelé i pro laika! Doporučuji i Nacistické reálie!

26.09.2018 5 z 5

Waterloo: Historie čtyř dnů, tří armád a tří bitev Waterloo: Historie čtyř dnů, tří armád a tří bitev Bernard Cornwell

Ze začátku jsem krapet tápal v postavách, ale po pár poznámkách jsem se do knihy zabral. Skvěle vylíčený bitvy, přesuny, poměry mezi vojáky atd. Cornwell opět nezklamal. Za mě super! 4z5

08.03.2018 4 z 5