Protektorát ve fotografiích

Protektorát ve fotografiích https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111344/protektorat-ve-fotografiich-111344.jpg 3 25 12

roman0903
19.11.2023 5 z 5

Můj otec pochál z Jablonce nad Nisou, takže jako mladík zažil, když je to hodní a mírumilovní Němci vyštvali z domovů, takže ten si nebral servítky, když mluvil o Němcích, zvláště o Sasech s tehdejšího NDR! To znamená, že by vás všechny poslal do háje, jelikož o Němcích z období Protektorátu a jim přisluhujících Češích nelze psát moc slušně a jemně!

Premek77
09.04.2023 odpad!

Bolševik Sýs zneužívá působivé fotografie z Protektorátu, aby v popiscích pod nimi a okolo nich blábolil komunistické žvásty, které byly vyvráceny už stokrát.

vvikingg
02.03.2023 1 z 5

Jediné pozitivum fota, hulvátský až debilní text v knize i u některých fotografii, jedna hvězdička za foto jinak odpad, autor textu nemá daleko do brouka Pytlíka, viz předchozí komentáře

Pastelka325
09.08.2022 odpad!

Knihu jsem si koupila. Karel Sýs není neznámý, ale již v několika větách textu jsem si řekla: "Tak tohle tedy ne!" Sám autor přiznává na prvních stránkách, že není historik, že se spoléhá na svou paměť. Fotografie, zachycující dobu protektorátu Böhmen und Mähren, jsou vypovídající a mnohdy je ani v jiných publikacích nenajdete. Nicméně popisky u nich mi přijdou, přinejmenším, velice zvláštní. Dost často se v knize vyskytují nevkusná slova a přirovnání. U knih takového titulu bych očekávala seriózní text. Asi jsem namlsaná kvalitními tituly.
Mrzí mne, že jsem si nepořídila kvalitnější knihu a "vyhodila" tak peníze. Jako "odstrašující" beletrii ji nechám v knihovně.

Historikbohouš
30.01.2021 5 z 5

Za mně kniha se my líbi fitografie o.k.

Tyquick2
10.03.2020 1 z 5

Tak toto ne! Jen kvůli fotkám nedám odpad. Podobní patlalové by neměli dělat naučnou literaturu. Omlouvám se, ale jinak to nešlo...

Darleen
01.02.2020 1 z 5

Jedna hvězdička čistě za zajímavé fotky, ale jak už zaznělo v předchozích komentářích, text i popisky jsou naprosto tragické.

ArwenAragorn
14.07.2019 2 z 5

Koupila jsem v levných knihách. Myslím, že v knihovničce bych ji měla mít, i když s autorem téměř vůbec nesouhlasím, píše navíc bez ladu a skladu, žádná posloupnost, najednou vkládá text, který s ničím nesouvisí apod. Takže v knihovničce bych ji měla mít spíš jako odstrašující příklad.
Byla to nelehká doba, to určitě. Za fotografie 2 * dám.

janule.betule
30.12.2018 1 z 5

Fotky zajímavé, text katastrofa. Výrazně kritický a negativní tón, často až vulgárního ražení (i když nejsem cimprlich, často mě styl vyjadřování naštval a přišel mi nevhodný). Občas jsem nechápala, co chtěl autor narážkami říci. Hromada textu bez jasnějšího členění, takže působil bez ladu a skladu. Text a fotky spolu příliš nekomunikují.

blackholesun32
30.12.2017 3 z 5

Já teda Sýse ne moc rád; každopádně bych si asi nedovolil úplně soudit dobu, ve které jsem nežil, bez příslušné erudice (tedy historické a jsem-li dobrý historik, zpravidla dobu nehodnotím). Mno pode mnou už to napsáno bylo a tak nějak s tím souhlasím, snad jen, že občas na mne vyskočila z těch textů i jakási smířlivost, pouze ovšem a jen letmo, letmá. Nejradši bych dal hodnocení 2,5 - fotografie jsou pěkné.

Abraxas666
18.12.2017 1 z 5

Dávam jednú hviezdičku iba kvôli pekným dobovým fotografiám. K textu dodám len toľko, že autor musí byť značne zakomplexovaný. Tak idiotské a zaujaté popisky som snáď nečítal ešte v žiadnej knihe. Mimochodom nachádza sa tu viacero chýb v popise k fotografiám.

panki
24.09.2017 odpad!

Kniha plná bolševických slintů a faktografických chyb. Hnus.

Protektorát Čechy a Morava

Autoři knihy

Miloš Heyduk
česká, 1933 - 2012
Karel Sýs
česká, 1946

Kniha Protektorát ve fotografiích je v