Tucaka Tucaka komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knížka výborná, ze začátku mi Ove připomínal typického českého důchodce, avšak jeho změna k ,,lepšímu" mi přišla místy příliš křečovitá.

12.05.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

Tak konec byla BOMBA! ... oproti Elitě nelze srovnávat. Akce, napětí, láska ... no prostě naprosto užasný.

06.04.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Za mě horší než první díl. Na knize mě nejvíc štvala nerozhodnost Americi mezi Aspenem a Maxonem. Sama musím uznat, že bez vysvětlení bych nad Maxonovým chováním odešla z paláce. Někdy jsem se u knížky opravdu nervovala :D jinak pěkně čtení, určitě pokračuju v sérii.

25.03.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Naprosto užasný fantasy. Knize nechybí ani nějaký ten románek (ikdyž jsem v části mého já truchlila nad tím, že jim to s Temnyjem nevyšlo). Příběh neobsahuje ..nudné'' části, stále je co číst a nad čím zatajovat dech. Za mě určitě plný počet hvězd a těším se na další pokračování. :)

17.03.2017 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Za mě zatím nejslabší díl. Docela mě začíná štvát, že ať se hlavní hrdinové dostanou do jakýchkoliv nesnází, nikomu se nic nestane a vše má dobrý konec. Zkrátka na mě až moc velká pohádka pro děti.

12.03.2017 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

NAPROSTO OHROMUJÍCÍ!
Škoda jen, že jsem tuto knihu četla až po Královně stínů, určuje si doporučuju přečíst Krvavé ostří jako první než načnete první díl Skleněného trůnu .. člověk tak počítá s tím co se stane na konci knihy.

11.03.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Dle procent na databázi a recenzí jsem čekala opravdovou knižní bombu jako každá knížka od jojo. Od spisovatelky jsem četla celkem 4 knihy, a tato mě bavila zatím nejméně.
Jinak úžasný příběh o lásce, škoda.. jsem spíše realista a na tak přehnané slaďárny zkrátka nejsem. V některých pasážích jsem se trochu ztrácela a některé bych úplně vynechala.
Jinak doporučuji přečíst, ale nejlepší kniha co jsem od Jojo četla byla slavné než jsem tě poznala.

27.01.2017 4 z 5

Moc pěkné čtení! Rozhodně zase něco trochu jiného. Těším na 2. díl.

24.12.2016 4 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Nato kolik má kniha stránek má stále zajímavý příběh. Pro mě ze všech nejlepších část o moru v Londýně, v té chvíli jsem hltala každé slovo!

10.11.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásné čtení :)
Jediné co bych knize vytknula je rozsah celé knihy. Některé části bych vytknula, aby nebyla kniha pro čtenáře tak dlouhá. U knihy byl nejlepší velmi smutný konec.

05.09.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádhera! První polovina knížky se četla pěkně, ale nic zajímavého se tam nedělo ... ale druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem. Rozhodně jsem nepochybovala o tom, že by si spisovatelka hravě neporadila s dalším strhujícím příběhem. Za mě bez zaváhání plný počet hvězdiček!

24.08.2016 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Knížka mě od začátku hodně bavila, ale ten konec... Konec je podle mého až příliš přehnaný.

08.08.2016 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Nemám slov! Zatím nejlepší díl skleněného trůnu. Ze začátku se nic moc tak nedělo, ale posledních 200 stránek se četlo samo. Za mě bez váhání plný počet hvězdiček.

24.06.2016 5 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

(SPOILER) Série, jejíž příběh se dal shrnout na 2 knihy. Působí to na mě tak, že úspěšný první díl chtěla autorka natáhnout tak, aby prodávala víc pokračování.
Konec absolutně nesmyslný. Kde je vysvětlení pro mlhu? Jestliže součástí mlhy byly mrtvé královny (včetně i těch dobrých), proč mrzačila nevinné vojáky?
Co rozloučení Billyho a Arsinoe po bitvě? Takže na bitvu čekat mohl ale hned jak zahodil měč musel utíkat za rodinou?
Kde je ta ''cena'' za nízkou magii o které autorka pořád píše? Jako kdyby se Arsinoe ke konci neřezala při každé příležitosti a nevyřešila naprosto jakýkoliv problém...
A co příběhová větev o Daphne? Dobře, vysvětlila nám, jak vznikla mlha... ale co nějaký souvislost s přítomností?
O chování Pietra Renalda a důvěře jeho ''věznitelů'' škoda psát.. a ten polibek? Achjo..
Spoustu omáčky, která vyplňovala prostory mezi napínavou částí ve finále nepropojila konec příběhu...
Tak krásný svět, se spoustou zajímavých postav a dějovou linkou zakončen a protahován za mě naprosto nesmyslně. Škoda.

24.04.2024 2 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Wildcard byl mnohem lepší než předchozí Warcross. Až na možná trošku přehnaný konec knihy byl příběh plný nečekaných zvratů. Ve druhém díle se také odhalilo něco z života vedlejších postav, díky tomu jsem si je ještě víc zamilovala. Co bych dále ráda ocenila je, že autorka "nepřesladila" vztah mezi Emikou a Hideem. Ve většině knih co jsem četla jsou zbytečné zápletky, bezhlavá zamilovanost a milostný trojúhelník. Vztah mezi nimi bych přirovnala reálnému souznění bez zbytečných "slaďáren".

19.12.2019 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Pro mě po nějaké delší době kniha, kterou jsem nedokázala odložit. Skvělé prostředí, doba, žádný zbytečný milostný trojúhelník, žádný zdlouhavý boj. Příběh se perfektně čte, těším se na další díl!

24.03.2019 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Při čtení měsíčních kronik mě Levana, ať už si převaluji její jméno na jazyku připadala velmi nesympatická, zkrátka typický záporák. Po přečtení Nejkrásnější jsem částečně změnila názor, stále ji beru jako tu ''zlou'', avšak po vykreslení jejího příběhu je mi ji spíš líto. Velmi napínavý příběh

19.09.2018 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Celou dobu co jsem knihu četla jsem očekávala zklamání, nikdy jsem se do hlavní hrdinky nevcítila, nesdílela její pocity a nikdy jsem vlastně nepochopila strategii jejího rozhodování.
To co ale přišlo nakonec? Tak to jsem fakt nečekala! Dlouho jsem se rozmýšlela kolik hvězd nakonec knize udělím, noo a jelikož ten konec rozdejchávám ještě teď tak nakonec 5.

03.09.2018 5 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Za mě naprosto nepřekonatelná kuchařka. Nádherné obrázky, perfektní nápady. Low carb je určitě zajímavá dieta, ale kniha mě nepřesvědčila. Zásady jedení low carb mě rozhodně netáhnou.

21.05.2018 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tak tuhle knihu napsal psychicky narušený spisovatel, jinak si to neumím vysvětlit :D.
Měla jsem spočítat slova, kolikrát napsal: růžolící dívka v červených šatech, muž s tvrdým bílým límečkem a červenou kravatou a počet, kolikrát se zblázní žena s perlovým náhrdelníkem a perem ve vlasech.
Zakončení knihy jsem absolutně nepochopila, stejně jako nechápu, proč je kniha v kánonu pro maturitu z českého jazyka.

26.06.2017 3 z 5