ttoper ttoper komentáře u knih

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Skvělá ukázka moderního thrilleru. Napínavý příběh postavený na pravdivých datech, kterých Crichton opět posbíral obrovské množství. Povinná četba pro všechny, kdo neustále straší globálním oteplováním.

13.07.2011 5 z 5

Let číslo TPA 545 Let číslo TPA 545 Michael Crichton

Podle mě možná nejlepší Crichton. Perfektní zasvěcení do problematiky letectví. Zároveň přesně poukazuje na sílu médií i styl jejich práce. Přesto, že se kniha odehrává asi jen na třech místech, je neuvěřitelně čtivá a posledních padesát stran jsem musel dočíst i když byly už 3 hodiny ráno :)

23.08.2012 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Podle mě ta kniha hrozně trpí, pokud si člověk nejprve přečetl 4,5 a 6 díl (nebo kolik jich vyšlo dřív) a teprve potom se mu dostane do ruky ten první. Vzhledem k tomu, že celá série neustále stoupá, tak logicky první díl je nejslabší. Ale kdybych ho četl jako první, asi bych žádné námitky neměl.

31.07.2014 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Je zvláštní, že s každým dalším dílem se zvedá úroveň. Jaký nezvyk oproti většinou nastavované kaši :) Skvělá detektivka.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

King toto dílo označil jako své nejděsivější, ale mě tedy nevyděsil. Velmi předvídatelný děj.

22.06.2011 3 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Není to špatná kniha, ale... Vlastně jsem celou dobu nevěděl, jestli jde o detektivku, duchařinu, nebo drama. I když v závěru knížka dostane spád, tak vlastně ani po přečtení nevím, jaká to byla knížka. Čte se to celkem dobře, ale počítám, že za půl roku nebudu vůbec vědět o čem byla.

07.08.2013 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Kniha opravdu vtáhne do děje od první stránky. Doslova. I když od začátku "víte kdo je vrah", autor pomalu rozplétá celý příběh s celou jeho krutostí a úchylností, a člověk se od knihy jen těžko odtrhne. Možná je kniha svou brutalitou trochu poplatná době, ale každopádně jde o skvěle napsanou detektivku.

13.09.2012 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Nemůžu si pomoci, ale zatím nejslabší Crichton. Možná je to tím, že od Crichtona mám vyšší očekávání, ale pokus o rádoby literaturu faktů nevyšel. Pouze chvilkami mě kniha strhla a to v místech, kde se znovu přiblížil klasickému románu.
Přesto pro mě Crichton zůstává jedním z nejoblíbenějších autorů.

05.03.2012 2 z 5

Kaleidoskop (70 povídek) Kaleidoskop (70 povídek) Ray Bradbury (p)

Výborná kniha. Zejména povídky v kapitole Hrůza a děs patří k tomu nejlepšímu mezi hororovými povídkami.

Přízraky Přízraky Dean Koontz

První půlka knihy je dokonalá. Atmosféra prázdného města je prostě mistrovská. V momentě kdy je tajemství rozluštěno a začne akčnější pasáž, tak kniha sklouzává do průměru, ale jako celek určitě stojí za přečtení.

22.06.2011 4 z 5

Hra končí Hra končí David Morrell

Strhující kniha. Agent, který bez své předepsané identity neví kdo vlastně je. To vše zabaleno do dynamické a napínavé knihy.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Naprosto špičkový thriller. Je to můj první přečtený Kepler a okamžitě jdu koupit ostatní knihy :)

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nesbo stále drží pravidlo, že každý nový díl je o stupínek lepší. Levhart je strhující a nemohu se dočkat dalšího dílu.

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Je to takové naředěné. Jakoby autor nevěděl, co všechno chce vlastně vyprávět. Ne, že bych se u knížky nudil, ale na severskou krimi už mám vyšší nároky a proto dávám jen 3*

07.08.2013 3 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Nějak nechápu to všeobecné nadšení z této knihy. Podle mě velmi průměrná kniha. Neustále zvraty už přestávají býti zvraty a celá kniha se nějak zvláštně točí pořád dokola. Příběh moc negraduje, protože se vlastně po každém zvratu vrátí zase na začátek. 3* jsou s hodně přivřenýma očima.

13.07.2011 3 z 5

Hloubka Hloubka Eduard Fiker

Chvilku jsem si musel zvykat na jiný styl češtiny, ale pak už jsem se nemohl odtrhnout. Tahle knížka ve mě zůstala ještě hodně dlouho.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Pomalejší rozjezd, ale vyplatí se počkat. Po překonání dlouhých popisů a seznámení se s hodně rozvětvenou rodinou se zhruba po 200 stranách začne příběh rozjíždět a od té doby jsem se nezastavil až do konce třetího dílu :)

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Moje seznámení s Morrelem. Tuhle knížku jsem zhltnul za jedinou noc. Vůbec nešlo přestat. Kniha má neskutečný spád a je vám jasné, proč jí někdo musel zfilmovat. Kniha si o to přímo říká. Oproti filmu (který není úplně špatný) má ale daleko větší napětí a sugestivní Morrelův popis způsobí, že když si Rambo zlomí žebra, tak budou bolet i vás :)

Švábi Švábi Jo Nesbø

Druhý díl je lepší, ale pořád to je jen rozjezd, před tím, co bude následovat :)

31.07.2014 4 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Po prvním dílu, jsem zhltnul i ten druhý. Knížce vlastně není moc co vytknout, ale jednička byla lepší. Je to dobře napsané, má to tempo, jen to už nepřekvapí. Druhý díl neposunul ani úroveň, ani samotnou postavu někam jinam. Možná je to dobře, ale já čekal nějaký vývoj.

17.02.2014 4 z 5