tosu69 tosu69 komentáře u knih

Mediální monopol Mediální monopol M. A. Verick

Ti, kdož stále ještě pochybují o duvodech existence televize a podobných médií, nechť si knihu přečtou. Jinou radu jim dát nemohu. Jistě, najde se mnoho těch, co si myslí, že ti hodní lidé v masmédiích nám sdělují čistou pravdu, bez postraních úmyslů. Tito optimisté na nás ostatní pak použijí moderní zaklínadlo "konspirace". Toto slovo se používá vždy, když chceme smést ze stolu nějaké nepříjemné téma. Je zbytečné se hádat a spekulovat. Ona se pravda nakonec stejně ukáže. Jen jí to někdy pár let trvá...Karel Gott před časem veřejně prohlásil, že je-li něco v současnosti opravdu ohroženo, pak je to soukromí člověka. Je to tak. Pro mne skvělá, pravdivá kniha. I když příjemné čtení to pro citlivého člověka zrovna není.

17.10.2018 5 z 5

Proč Židé zavrhli Ježíše Proč Židé zavrhli Ježíše David Klinghoffer

Knihy, které jsem na podobné téma četl, byly vždy pojaty z křesťanského úhlu pohledu. Tato kniha je pravým opakem. Jejím autorem je pravověrný Žid. Přistupoval jsem k ní s předsudky a s obavami. Tím více mne zaujalo, že jsem zde nenalezl žádnou zášť ani projevy nepřátelství. Dozvěděl jsem se mnoho historických dat a skutečností, které jsem dosud pouze tušil. Někdy je dobré naslouchat i lidem, kteří stojí na opačném konci názorového a ideologického spektra, nežli posluchač.

02.07.2018 4 z 5

Prales v Beskydách Prales v Beskydách Rudolf Janda

Černobílé fotografie hlubokých beskydských lesů, především pralesa Mionší. Na Rudolfa Jandu jsem narazil při studiu fotografického díla Josefa Sudka. Myslím, že toto dílo může i dnes oslovit každou citlivou duši, která dokáže i ve 21.století vnímat krásu. Natož pak starší ročníky, kteří ještě pamatují temnou komoru a prsty, žluté od vývojky...

08.02.2018 4 z 5

Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce Paul Babiak

Vřele doporučuji každému zaměstnanci. Zvláště pak těm, kteří žijí v iluzi, že jsou kolem nás jen usměvaví a hodní lidé...

15.01.2018 4 z 5

Mezinárodní žid: Světový problém - Díl 1. Mezinárodní žid: Světový problém - Díl 1. Henry Ford

Vřele doporučuji k přečtení každému, kdo si nechá denně vymývat mozek televizní obrazovkou...A kontrolní otázka: Hádejte, kdo nám to z té obrazovky do hlav cpe ? :-)

12.12.2017 5 z 5

Staroměstský orloj - skutečnosti a legendy Staroměstský orloj - skutečnosti a legendy Jan Žáček

Zajímavé povídání o pražském orloji bez zbytečných esoterických příchutí ( jak je to dnes v modě ).

08.11.2017 4 z 5

Lid český s hlediska prostonárodně náboženského Lid český s hlediska prostonárodně náboženského Karel Procházka

Zajímavá historická studie.

08.11.2017 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Radikální zesílení protináboženského trendu, který tento pán předvádí i ve svých předchozích knihách. Plivání na církev, zesměšňování věřících lidí. Nenápadné a systematické vymývání mozků. Pan King pravděpodobně vstoupil do zednářské lóže a slíbil věrnost Luciferovi. Budiž. Každý svého štěstí strůjce. Každopádně je to poslední kniha, kterou jsem od tohoto člověka četl.

21.07.2017 odpad!

Z dějin české každodennosti: život v 19. století Z dějin české každodennosti: život v 19. století Milena Lenderová

Zajímavá sociologická studie. Myslel jsem, že toho o 19.století vím hodně. Tahle kniha mě z toho vyvedla.

12.06.2017 4 z 5

Sedmdesát jar, písniček a povídání Sedmdesát jar, písniček a povídání Pavel Žalman Lohonka

Vzpomínky mého oblíbeného folkaře. Pěkně se mi to četlo. Zvláště když jsem si uvědomil, že jsem před pětatřiceti léty "dřel" jeho songy na svou první kytaru...

11.06.2017 5 z 5

Sex a tabu v české kultuře 19. století Sex a tabu v české kultuře 19. století kolektiv autorů

Zajímavé informace o životě lidí v 19.století. Mnoho zajímavých detailů. Trochu mi vadila příliš silná propaganda tzv. volnomyšlenkářství. Jako bychom tehdy všichni žili v naprosté nevědomosti a ti hodní a vzdělaní humanisté nás učili, co je to nahota. A "zlý pan farář" trestal pohled na nahý zadek smrtí...Tak to jistě nebylo :-)

16.05.2017 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Zajímavý příběh. Kniha předpokládá určitou vzdělanost čtenáře, to se mi líbí. Drobné výhrady mám např. k propagaci feminismu a ostatních "moderních" trendů - homosexualita, lesbismus. To je v mnoha současných knihách i filmech. Někdy mi až připadá, že kdyby tato témata současná kniha neobsahovala, tak ji nakladatel ani nevydá...Zajímavé.

28.04.2017 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Zajímavý příběh japonského autora. Z knihy mám smíšené pocity, i když pozitivní převažují. Dost velký rozdíl oproti evropským autorům. Ale i proti jiným knihám tohoto spisovatele, např. "Norské dřevo". Nyní mám rozečtenou druhou knihu. Tak uvidíme...

26.04.2017 4 z 5

O starých časech a dobrých lidech O starých časech a dobrých lidech Marie Strettiová

Stará paní vypráví svým vnoučatům o svém mládí. Sonda do života českých lidiček 19.století. Zajímavé postřehy. Na můj vkus příliš mnoho obrozeneckých idejí.

25.03.2017 4 z 5

Toulky českým tajemnem I.-II. Toulky českým tajemnem I.-II. Aleš Česal

Trochu mi to zavánělo bulvárem. Zajímavá témata. Ale někde je to jak články z Blesku. Kdyby pan spisovatel použil citlivější styl - např. bez povinného plivání na církev a světce, tak by se mi kniha i líbila.

21.03.2017 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Zajímavé, melancholocké vyprávění, které se mi pěkně četlo. Pana Murakamiho prý nemají jeho japonští kolegové - tradicionalisté příliš v oblibě. Prý pro jeho nekritický obdiv k západní kultuře. I z řádků této knihy je to občas cítit, jak autor touží být američanem. S tím souvisí i to, co se mi na jinak pěkném románu nelíbilo: Silná propagace sexuální promiskuity. To pan spisovatel jistě nemá z japonských kořenů. To je idea, kterou USA, kromě svých žoldáků, exportují do celého světa. To jediné mi kazilo můj pěkný dojem z knihy.

21.03.2017 4 z 5

Život poddaných v 18. století: Osud, nebo volba? Život poddaných v 18. století: Osud, nebo volba? Markéta Pražáková Seligová

Skvělá sociologická studie. Velice podrobný popis života pracujících lidí v 18.století. Zajímavé nejen pro genealogy a badatele rodokmenu.

15.03.2017 4 z 5

Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / 1.díl A-G Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / 1.díl A-G Karel Kuča

Místopis Čech,Moravy a Slezska.Osmisvazková encyklopedie,kde jsem se dozvěděl,co jsem potřeboval vědět.Naprostá spokojenost.

17.02.2017 5 z 5

Učebnice pro začínající rodopisce Učebnice pro začínající rodopisce kolektiv autorů

Zajímavé a užitečné informace pro zájemce o tvorbu rodokmenu.

15.02.2017 5 z 5

Santini Santini Vladimír Kunc

Malá česká země dala světu mnoho géniů.Po Santinim zůstaly krásné stavby, architektonicky dokonalé a plné matematických otazníků a skrytých tajemství. Krásná kniha.

01.02.2017 5 z 5