Tobík Tobík komentáře u knih

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Jsem překvapený, že tato skvělá kniha z roku 2009 vychází až teď. Moc se přimlouvám, rychle vydejte i další díly!!!! Vtipné monology, lehce napínavé, i lehce erotické, kniha kterou si užijete a spraví vám náladu.

18.10.2022 5 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Výborná kniha. Neřeště zbytečnosti, cvičte, jezte méně a užívejte si tuto knihu. Dozvěděl jsem se i věci, které jsem nevěděl. Čtivá a zajímavá. Doporučuji.

21.09.2021 5 z 5

Virus Virus Leonard S. Goldberg

Stresující četba. Jak jednoduché je provést teroristický čin.

29.08.2021 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Vysoký účet patří do jedné z nejlepších detektivních sérií, které jsem četl. Těší mě, že inspektor Gamache je takový, jaký je a jen otevřu knihu, jako bych zmizel z tohoto světa a žiju ve vesničce Three Pines se všemi jejími obyvateli.

09.06.2021 5 z 5

České snění České snění Pavel Kosatík

Úžasná kniha. Na mnoha křižovatkách se náš národ nalézal a zajímavé je přemýšlet, jak by to asi mohlo být jinak.

Dalimilova kronika
"Každý k vládě zve si rádce,
cizince jen hňup a zrádce.
Cizák s cizáky se spojí,
váš hlas před ním neobstojí.,
najde na vás na sta hříchů,
dům vám vezme, skot i líchu.
Neměň své za cizí právo,
neskláněj se česká hlavo,
o to prosím naléhavě.
V jednotě je cesta k slávě."

22.03.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Bezvadně propracovaný temný a pochmurný román. Zabíjet nikdo nechce, ale když musíš, tak musíš. Když Nesbo přidal ještě trochu filozofování hlavního hrdiny, tak jsem spokojen.

27.01.2021 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Napínavé čtení to bylo, ale připadalo mi to takové ploché. Akce, útěky, atd., to by bylo v pořádku, ale ta Gina, neboli Gwen mi šla docela na nervy. Nechce se mi věřit, že by se tak ženská chovala, ale co já vím. Myslím, že za chvíli nebudu vědět, o čem kniha byla.

19.12.2020 3 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Výborné čtení, čím dál aktuálnější. Určitě doporučuji k přečtení všem, kteří Kukačky ještě nečetli.

09.12.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Nový člen týmu je sympatický a věřím, že v dalším díle už vztahy nebudou drhnout. Dvojí pokračování se mi líbilo, jen Kim by se mohla trochu zklidnit.

09.12.2020 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Skvělé čtení, napínavý a inteligentní thriller s arogantním, ale pro mě nesmírně sympatickým Sebastianem. Příběh má spád, jsou tu velice dobře propracované hlavní postavy a už se těším na další vyšetřování s touto partou. A hlavně, co teď udělá Sebastian.

31.07.2020

Řezník Řezník Jennifer Hillier

To je jeden z nejnapínavějších thrillerů, co jsem četl. Psychopata a vraha známe hned, ale to nevadí. Jen je škoda, že z toho vyklouzl tak lehce.

31.07.2020 5 z 5

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Kniha, u které je dobře, že byla napsána. Je hrozné, jak je s lidmi odjakživa manipulováno. Ale vědět se to má, je třeba to nezapomínat a obdivují pana Motla za všechnu práci, kterou si se sháněním materiálů dal.

31.07.2020 5 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Ta trocha historie byla docela fajn, ale když je to kniha o manipulaci, tak i tam by se autoři měli manipulaci vyhnout.

20.09.2019 1 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Pěkné, paráda, napínavý thriller bez hluchých míst. Na konci se klubko rozmotá a závěr opravdu překvapující.

12.05.2019 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Deon Meyer opravdu psát umí. Dlouho jsem si tak nepočetl. Přimlouvám se, aby spisovatel napsal i druhý díl.

08.04.2019 5 z 5

Jednoduchý plán Jednoduchý plán Scott Smith

Přečetl bez dechu až do konce. :)))

25.02.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Mně osobně se kniha líbila, čtivé, zajímavé, napínavé. Vše co jsem od Dana Browna chtěl, tady bylo.

15.03.2018 5 z 5

Zabijákova hra Zabijákova hra Ward Larsen

Chcete-li thriller, dostanete přesně to, do Zabijákova hra dává. Super dílo, stále se něco děje,stále akce, napětí, žádné hluché místo, až najednou jste u konce. Když je to thriller, má takto vypadat.

27.02.2018 5 z 5

X X Sue Grafton

Patřím k fanouškům Kinsey a s radostí jsem si přečetl i tuto zatím poslední knihu ze série. A ano, vůbec mi nevadí její ukecanost a miluju její nadhled a sebeironii, vše plyne v klídku , na rozdíl od severských detektivek.

17.09.2017 5 z 5

Podoba Podoba Tana French

K této knize nemám žádnou připomínku. Napínavá, čtivá až do konce a i když se někomu zdá, že ta neuvěřitelná podoba zavání sci-fi, tím je to zajímavější. Napínavé, skvělé dialogy, vygradování děje, to vše se mi velmi líbilo a doporučuji

16.02.2017 5 z 5