tittanie tittanie komentáře u knih

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Nevím proč, jsem s četbou otálela. Nakonec jsem ji přečetla během pár hodin. A měla jsem štěstí, že už vyšly další díly knihy a já jsem mohla celou sérii přečíst prakticky najednou. Díky tomu jsem si všechno pamatovala a trochu mě rušilo připomínání děje z minulých knih, ale to je jenom moje věc, protože kdybych knihy četla třeba během roku nebo tak jak vycházely, tak bych si to samozřejmě nepamatovala. Za mě skvělé a báječné a těším se na další díly.

17.07.2020 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Skvělé a báječné. Co dodat. Každý díl je perfektní a nedá se říct, že by klesala kvalita s dalšími díly.

17.07.2020 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Od autorky jsem četla Šepot z lesa a ta kniha se mi moc líbila, takže jsem se pustila do čtení i této knihy, na které mě velice lákalo, že se děj odehrává v místě, které znám velice dobře.
Kniha je napsaná velice poutavě, ale musela jsem ji odložit a nedočítat v noci, protože jsem strašpytel. Takže jsem knihu dočítala přes den za sluníčka.
Moje shrnutí je, že se mi kniha velice líbila, styl psaní, postavy... Taky propojení s předchozí knihou, jenom si nejsem jistá některými věcmi.
Třeba jsem si myslela že Petr Valeš byl rozvedený, ale třeba Kristýna byla druhá žena, nevím...

18.02.2024 5 z 5

Konečne normálna vražda Konečne normálna vražda Dominik Dán

Kniha, u které jsem nečekala na předklad, ale četla ji hned, jak se ke mě dostala.
Kniha byla super. Miluju, když se autor vrátí ke starým případům a začne je dořešovat, vždy si říkám, že si tu sérii musím přečíst ještě jednou.
Skvělé čtení a hodnotím 5* a samozřejmě se už těším na další díl.

13.12.2023 5 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Vždy záleží na tom, s čím začínáte knihu číst. Byla mi doporučená jako skvělá kniha, takže jsem trochu zklamaná, protože kniha mi přišla dobrá. Dobře se četla. U porcování kapra jsem se smála nahlas.
Příjemná oddechovka.

06.12.2023

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Krásné pohádky od bratří Čapků. Každá pohádka v sobě měla něco krásného.
Nejvíce se mi líbí jejich čeština. Hlavně to jak vyjmenovávají slovesa nebo podstatná jména a je jich straně hodně, jsou to vlastně synonyma a vždy mě překvapí, kolik slov jde použít. A nebo jak se snaží vzpomenout na něčí jméno a vyjmenuje tři a jsou absolutně nezaměnitelná mezi sebou.

06.11.2023

Povídky smíchovské Povídky smíchovské Marie Rejfová

Povídek jsem si všimla hned jak vyšly, ale nějak jsem na ně neměla chuť. Bylo to totiž moc jiné od toho, co autorka píše běžně.
Jsem ale ráda, že mi povídky přišly do cesty ještě jednou a já jsem si je přečetla. Líbilo se mi propojení povídek. Líbila se mi stará Praha. A nejvíce se mi líbila hned první povídka Kameník. Nejméně pak Antonín, kde bylo moc jmen, které se mi pletly.

20.09.2023

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Sympatická kniha. Více se mi líbila první část než se u Hany objevil David. Líbila se mi filozofie Hany a její zvířena. Co mi trochu vadilo, byl konec, přišel mi takový nepřehledný možná trochu překombinovaný.
Bezvadná oddechovka, určitě se podívám na další autorčiny knihy.

02.07.2023

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Oceňuju, že se autor snaží držet tuhle sérii při životě, ale dle mého už je to jenom ždímání suchého hadru.
Dále musím ocenit, že v tomto díle nebyl Ota děvkař, Diviš blbec a Oldřich se netahal za fousy, což mi v předchozích asi pěti dílech šíleně lezlo na nervy.
Musím říct, že jsem se snažila číst pozorně, ale ty jména na mě byly moc, stejně tak erbovní zvířata a barvy rodů. Vím jak to dopadlo, ale asi jsem nepochopila pohnutky vraha.

16.06.2023

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Za sebe musím říct, že to bylo super čtení. Strašně se mi líbí jak autorka píše o místě, které zná a mám ráda knihy o komunismu.
Celou tuhle sérii doporučuju. Co mi přišlo trochu přitažené bylo chování postavy německého otce.

06.06.2023

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Autorka umí psát. Ale tentokrát si vybrala téma, které se nečetlo dobře.
Postavy jsou nesympatické, jejich chování mi dlouho přišlo nelogické. Pak jsem ho do jisté míry pochopila. Konec byl překvapivý.

16.04.2023

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

(SPOILER) Autorku jsem objevila až letos a už mám od ní přečtené čtyři knihy, prozatím jsem nečetla jenom Hudbu z vedlejšího kupé. Musím říct, že první díl se mi líbil daleko více.
Tuhle knihu bych rozdělila do dvou částí. Na první ve které se Jack a Riley seznamovali a ukončila bych ji, když prasklo to s tím bulvárem. Musím říct, že mě Riley tak moc naštvala, že jsem si říkala, že bych ji neodpustila. A chvilku jsem si říkala, jestli to vůbec chci číst dál, ale samozřejmě, že jsem pokračovala. Ještě musím dodat, že mi docela vadilo, jak si Jack nevěřil, Riley mu řekla nějaký vtípek a on hned uvažoval, jestli je to vážně nebo ne jestli se má urazit nebo ne. Ať už to bylo víno, velikost auta nebo prstýnek (mimochodem až tady mi došlo, jak divné je, když vybírá muž snubní prsten pro současnou partnerku s bývalou partnerkou)
Druhá část mi přišla docela nedotažená, postavy nevěděly, co chcou nebo si to neuměly říct. Žili vedle sebe a pořád se sami uráželi. Ta zápletka s bulvárem mi přišla nedořešená a stejně tak ten tanec za odpuštění. Návštěva u doktora mi přišla hrozná.
Musím ale ocenit prostředí Nového Zélandu, přijde mi docela exotické. Líbily se mi zase dva obrázky pod názvem kapitol. Jenom jsem si pořád říkala, proč jsou u Riley ty klubíčka vlny a jehlice... no pak mi to došlo.
Komentář zní hodně kriticky, ale kniha je dobrá, dobře se čte, ale chtěla jsem jenom poukázat na věci, které se mi nelíbily.

14.02.2023

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Kristýna Trpková

První jsem od autorky četla Vesnici, která mě nadchla, tak jsem si začala shánět další knihy. Pokračovala jsem Stvůrou, která byla taky super. A tak jsem se rozhodla přečíst Rozsudek smrti.
A musím říct, že chápu nejnižší hodnocení ze všech autorčiných knih. Zajímalo by mě jestli první vyšla Stvůra nebo tato kniha. Co je její prvotina.
Dokonce i já, jsem už při čtení zjistila, kdo je vrah. Není to špatné čtení, ale oproti ostatním autorčiným knihám, je to slabší. Těším se na Vetřelce.

19.01.2023

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihu jsem našla dvakrát na databázi a dvakrát jsem si řekla, že ji číst nebudu. Ale pak přišel nový rok a nová výzva, takže jsem se pustila do čtení a nelituju toho.
Od autorky jsem četla knihu Vrány a ta se mi líbila.
Z knihy jsem taková rozervaná. Byla krátká a mi přišla neukončená. Strašně mě překvapilo, že už byl konec.

13.01.2023

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Co mě překvapilo bylo věnování. Myslím, že je to první kniha, kterou autor nevěnoval své ženě.
Ale jinak asi nic pozitivního říct nemůžu, leda že jsme se zase shledali s Otou, Divišem a Oldřichem.
Jinak zápletka byla taková podivně zamotaná, postavy měly divné nezapamatovatelné jména a celkově nic moc.
Kdyby to nebyla tato série, tak to snad ani nedočítám. Snad se přikláním k názoru, že by to mohl být poslední díl nebo že by si autor měl dát pauzu od této série.

17.09.2022

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Knihu jsem dočetla včera a ještě dneska je mi z ní smutno. Měla sice otevřený konec, ale nemyslím si, že můžeme počítat s optimistickou variantou, vzhledem k tomu, co se v té době v ČSR dělo...
Od autora jsem četla Chaloupky, které byly zajímavé, ale rozhodně nebyly tak dobré jako tato kniha.
Chtěla bych napsat nějaký lepší komentář, ale nemám na to nějak náladu. Napíšu jenom toto. Knihu si přečtěte a čtěte ji pomalu.

01.09.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Na knihu jsem narazila na databázi a chtěla jsem si přečíst nějakou lehkou romantiku. Musím říct, že prvních asi 240 stran bylo fakt super, kniha měla spád a krásně se četla, ale potom se nějak děj zasekl a všechno přešlapovalo na místě. Dost nuda a docela jsem se nutila číst, ale zajímal mě konec, který byl víceméně jasný.
Kdyby autorka knihu zkrátila tak o sto, možná sto padesát stran, tak by to bylo o hodně lepší. Ještě musím dodat, že za sebe nechápu, tak vysoké hodnocení.

29.08.2022

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Nejsem cílová skupina, ale kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji za hodinku. Celý ten svět vody je moc hezky vymyšlený. Hodně se mi líbí slovo spolukapky = spolužačky. Příběh doplněný krásnými ilustracemi.
Teď prší a sleduju kapky jak si hrají na dlaždicích. Nikdy předtím mě nenapadlo, uvažovat o dešti takto. Pohled na svět dětskýma očima.

27.07.2022 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

Super čtení, které jsem zhltla během jednoho dne. V knize byly dva případy, jeden se týkal brutálně zavražděné Barborky a druhý byl na hovno, jak říkal Burger a Hanzel. Nasmála jsem se, sice chvilkama trochu nechutný, ale super. Jdu se pustit do dalšího dílu.
Ale je tu zase ta situace, že jsem musela přeskočit Kožené srdce, protože prostě v knihovně není. Ani v jedné ze třech, kam chodím. Takže si budu muset Studnu a Kožené srdce asi koupit nebo se snažit číst slovensky a to mi moc nejde. Ale jak říká kolegyně: Aspoň tě to zbrzdí.

29.06.2022 5 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Moje oblíbená série. Musela jsem dlouho čekat než se na mě v knihovně dostalo a mohla jsem si ji půjčit. Vlastně jsem měla štěstí, že ji někdo vrátil v den, kdy jsem přišla do knihovny.
Musím říct, že první díl se mi líbil nejvíce, protože byl hodně o škole a školních lumpárnách, ale i tak byla kniha super a krásně se četla. Těším se na další díl.

29.05.2022 5 z 5