tittanie Online tittanie komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Vlastně nevím, co napsat. Chce se mi vzteky brečet. A obdivuju a zároveň nechápu bývalé vězně a jejich rodiny, že dokázali odpustit a nevzali spravedlnost do vlastních rukou.

21.09.2020

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter - kniha mého dětství. První díl mi koupila mamka a já jsem si říkala: Pche kniha o klukovi, to číst nebudu. No kniha ležela v knihovně a pak jsem viděla ve škole film Harry Potter a tajemná komnata. A řekla jsem si, ty jo to není špatné a tak jsem si přečetla první díl. A propadla jsem světu čar a kouzel. Je to docela paradox, protože filmy, se mi nakonec vůbec nelíbily, ale knihy moc. Vždy když měla vyjít další kniha, tak jsem si znova přečetla všechny díly, které už vyšly. No a protože jsem měla doma jenom první díl, tak jsem ho četla nejčastěji, po dvanáctém přečtení jsem to přestala počítat. Dneska už se ke knize nevracím, protože je fakt pro děti. Ale zase ji z nostalgie občas otevřu a přečtu si kapitolu.

14.08.2020

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Slib. Prostě jenom jeden slib.
Takhle kniha mě dostala. Absolutně a moc. Srazila mě do kolen. Jak někdo může dát slib a vydržet to všechno? Vojnu, vězení, léčebnu... komunisty. Málokdy čtu knihu vícekrát a vím, že tuhle budu číst ještě hodněkrát. To že je to podle skutečnosti. Neuvěřitelné.
Za posledních x let je to kniha, která mě opravdu dostala. A ještě jsem to nenapsala u žádné knihy, kterou jsem četla, ale tady lituji, že nemůžu dát více než 5*. Opravdu je to kniha, že kdyby mi někdo řekl, že můžu doporučit jenom jednu knihu byla by to tahle. Ano někomu se může zdát trochu nepřehledný styl psaní, protože je děj prokládán novinovými výstřižky, ale mi to jenom dokládalo tu dobu.

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Knihu jsem původně číst nechtěla, protože jsem byla trochu zklamaná z Pramenů Vltavy. Ale potřebovala jsem nějakou eknihu, tak jsem sáhla po této knize.
Kniha se čte velice dobře, na to o jakém tématu pojednává. Nemohla jsem se odtrhnout a škoda, že linka o pomstě je jenom fikce.

23.04.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Ke knize jsem se dostala náhodou. A přečetla ji za pár hodin. Nešlo se od ní odtrhnout. Líbila se mi jak pracovní, tak osobní linka Laury a Adama. Musím si sehnat první díl.
Neuhodla jsem, kdo je vrah. Ale můj tip, nebyl tak daleko od pravdy.

27.12.2022 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Tak přesně takové témata knihy mám ráda a vyhledávám je. Jsou to silné příběhy v těžké době. Líbilo se mi jak si s tím autorka poradila. Jak vykreslila postavy i jejich proměny. Konec mě docela šokoval, protože jsem ho vůbec nečekala.
A jsem ráda, že jsem se mohla setkat s postavou z Kyselých třešní, škoda jenom, že jsem tuto knihu četla docela dávno a úplně přesně se mi příběh nevybavil.

11.03.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Strašně dlouho mi trvalo než jsem tohle hodnocení dopsala. Mám pocit, že ať napíšu cokoliv, tak to nebude vystihovat ty hrůzy z knihy.
Je rozdělena do třech částí. První popisuje Zuzanino dětství, které je docela idylické, ale je prostoupeno smrtí, mrtvýma očima, krví... druhá část se odehrává ve válce. Ta je sama o sobě hrozná, ale mám pocit, že už tohle čteme všichni v pohodě, omlouváme hrůznost války, tím že to bylo za války a za té je to všechno jinak. Ale ta část po válce mě úplně rozbrečela a to se mi už dlouho nestalo. To co Zuzana prožila v koncentráku bylo hnusné nespravedlivé..., ale to co zažila po tom mi přišlo vyloženě odporné. Musela prokazovat, kdo je, co vlastnila.. nakonec nic neměla a vlastně ani nikoho. Je hrozné, jak jdou životy dál a do toho starého nemůžeme patřit. Je hrozné jak si teď stěžujeme na všechno, ale nedochází nám, že oproti Zuzaně a dalším se máme více než dobře.
Bylo pro velice zvláštní pozorovat vývoj postav nejvíce asi Hanuše. A ještě některé situace byly popsány tak stručně až vyrážely dech.
Kniha mi dost připomínala Hanu od Mornštajnové.

14.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Co dodat. Souhlasím s hodnocením i s většinou komentářů. Kniha je úžasná a těším se na další díl. Autorka si podle mě hodně znepříjemnila práci, protože všichni budou čekat něco minimálně takhle dobrého jako je první díl. Jestli se ji to podaří, tak to bude jenom dobře.

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, trochu se mi pletly postavy, hlavně ženské. Ale potom mě kniha neuvěřitelně vtáhla a musela jsem číst dokud jsem se nedostala na poslední stránku. Bože to bylo něco! Člověk si při takových knihách přerovná priority a uvědomí si, jak se vlastně máme dobře i když si to nemyslíme.

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou. Neměla jsem žádnou eknihu a při procházení žebříčků 100 nejlépe hodnocených knih jsem našla tuhle a sehnala jsem ji jako eknihu. Až potom jsem zjistila, že od autora jsem četla knihu Mosty do Tel Avivu.
Teď k samotné knize. Je psaná ze všech stran tj. parašutistů, prezidenta Beneše, gestapa. Autor si to může dovolit, protože všichni víme, kdo jsou ti dobří a nestane se nám, že budeme fandit gestapu. Kniha obsahuje veliké množství informací, ale protože jsem na toto téma četla již spoustu knih, tak pro mě asi žádná nebyla překvapivá.
Tyhle knihy se čtou ze začátku vždy dobře, protože všichni jsou optimističtí, věří, že přežijí. Jakmile se ale děj dostane dál, tak zjistí, že nemusí vyváznout živí a kniha se začíná číst hůře a hůře, protože my víme jak to dopadlo.
Další věc, kterou si u čtení této knihy říkám, jak bych se asi v takovýchto situací zachovala já a druhá věc, kterou si říkám, jestli stálo za to bojovat, když potom přišli komunisti, jestli jejich oběť nebyla marná. A pak si na to odpovím, že oni by stejně zemřeli, akorát za jiného režimu.

Pokud by někdo chtěl inspiraci:

26.09.2023 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Miluji tohle období a hlavně ten seriál, který byl podle této knihy natočen.
Líbí se mi atmosféra knihy.

29.06.2023

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Když jsem letos přemýšlela nad čtenářskou výzvou u témata, kniha, kterou nebudu číst poprvé, tak jsem si řekla, super to mi jistí Harry Potter, ale pak jsem se podívala do předchozích výzev a zjistila, že HP už mám všechny díly, kromě prvního, u všech možných témat a některé díly dokonce dvakrát.
Tak jsem si řekla ne musím si přečíst něco jiného a pak jsem si říkala, že mám ráda Čapka a že je to super příležitost ke znova přečtení Války z mloky, kterou jsem četla asi před 15 lety a četla jsem ji jenom jednou.
No a co k tomu dodat? Obdivuji Čapka. Jeho knihy jsou opravdu nadčasové a je jenom škoda, že umřel tak mladý.

02.02.2023 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Procházela jsem regály v knihovně a narazila na tuto knížku už loni v prosinci, ale odhodlala jsem se až letos. Začátek se četl velice dobře, ale jak se začaly nabalovat další svinstva, které chemický Ali dělal, tak se mi začalo dělat více a více zle. A trvalo mi více než týden než jsem knížku dočetla.
Vzhledem k tomu, co všechno mu už prošlo a ještě projde se obávám, že se ho jenom tak nezbavíme, snad aspoň nebude na hradě.

20.01.2023

Tento díl jsem začala číst 11.8, to má narozeniny Ginny. Letos jsem se rozhodla číst každý díl HP v nějaký datum spojený s touto sérií.
Už ji čtu po tolikáté, že sérii nečtu kvůli ději, ale kvůli atmosféře. Knihu jsem si jako vždy užila.
Nějak nevím, co dál napsat. Kniha kdysi patřila k mým nejoblíbenějším. Teď už nejoblíbenější díl série nemám.

24.08.2022

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

No tak to bylo něco. Případ ze kterého mrazí. Jenom mi bylo líto, že vlastně celý případ odsunul do pozadí případ Petry. Ano, mordýřská parta jsou tvrdí chlapi, takže se v tom nebudou nijak babrat, ale čekala jsem, že bude daleko silnější touha po pomstě nebo spravedlnosti. Doufám, že tato linka bude pokračovat i v posledním díle série, protože mi přijde, že se mě to dotklo nejvíce, ze všech příběhů.

08.07.2022

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Autorka prostě umí psát. Příběh byl úžasný. Bylo tam všechno. Válka, nálety, láska, vztahy, samozřejmě i smrt a šifry.
Ještě jsem od autorky nečetla Lovkyni a Paní Říma. Asi vím do čeho se pustím dál.
A zase je to tady, čím nadšenější jsem z knihy, tím divnější napíšu komentář. :(

26.06.2022 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Musím říct, že čím více čtu Dána, tím více se mi líbí policejní parta. Ze začátku mi třeba trochu vadil Váňa, ale teď čekám na jeho snídaně, svačiny, obědy, večeře.... No jsou to miláčci.
Těším se na další díl.

06.06.2022

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Tak jsem si dala pauzu tři dny a přečetla několik jiných knih a musela jsem se pustit do dalšího Dána.
I tento díl je super. Jsem hodně nadšená straně se mi líbí jak autor proplétá více knih dohromady, akorát je to trochu náročné na moji paměť. Moc se mi líbilo propojení s případem v ČR. Tak zase si dám chvilku pauzu a pustím se do dalšího dílu.

23.02.2022

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Jsem nadšená. Ke knize jsem se vlastně dostala díky čtenářské výzvě. Ne že bych o knize nevěděla už dřív, ale odradila mě nějaká recenze. A jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Četla se sama. Čtení odsýpalo. Krása. Ke konci jsem brečela.
Jestli si to dobře vybavuju, tak kromě komiksu Článek II., který taky můžu doporučit, jsem vlastně nic jiného o tématu atentátu nečetla.

13.02.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nejsem cílová skupina, ale protože jsem v dětství četla Harryho, tak jsem si říkala, proč si nepřečíst knížku od Rowlingové.
Ze začátku jsem byla nadšená na konci dojatá. Rowlingové se podařil vytvořit krásný a zajímavý svět.

27.11.2021 5 z 5