tinka1974 tinka1974 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Líbilo, asi první příběh, který jsem četla. Zatím jsem Agathu sledovala jsem v TV. Zamotané, neuvěřitelné. A přesně, zaslechla jsem o přejmenování knihy. To mi přijde hloupé, abychom se nedočkali ještě změny básničky, tak také není úplně korektní

12.05.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Další skvělý nový díl. Mělo to spád, zápletka zajímavá. Ava trochu stresovaná, Luc jako vždy. Moc hezky načtené. Co napsat víc? Jak už jsem jednou zmínila, zajímalo by mě, jestli jim to v soukromém životě vyjde. Tak se těším na další díl

17.06.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Za mě byl tohle zatím snad nejpovedenější díl. Úvod byl z minulosti a pak najednou skok do přítomnosti a už to jelo. Na konci mě čekalo velikánské překvapení. Pořád jsem sice čekala, kdy se objeví Hirtman a jak je do celé záležitosti zapojený, ale tentokrát nepřišel. I když vlastně skoro. Až úplně na konci se nám připomene. Také se rozvine vztah mezi Martinem a Gustavem, ze kterého už se stává super chlapeček. A Martin snad konečně pochopí i pohnutky svého otce, které vedly k jeho smrti. Určitě doporučuji, i jako čtená verze měl příběh spád a dobře se poslouchal

27.05.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Strhující příběh. Než jsem dostala tip a začala tohle číst, vůbec jsem nevěla nic o potopených lodích s uprchlíky v Baltském moři. Vždycky když něco takového čtu, říkám si,jak se máme dobře, ale také jak se historie opakuje. A ač to sem nepatří zrovna včera jsem měla zážitek s fotbalovými fanoušky, když jsem se večer vracela tramvají. Kolem projížděli policejní auta, těžkooděnci, koně. Až pak jsem si všimla, že kus od nás je dav "fanatických fandů". Ohně, světlice a hučící zpívající dav. V tu chvíli jsem si uvědomila, že se vlastně dívám na něco, o čem čtu. A přámýšlela o tom, co by se stalo, kdyby přilítl třeba jen kámen... Nic se nestalo, jen ty lidé za války, Židé v Německu, Poláci a ostaní si to prožili, s tím rozdílem, že rozlícené davy nikdo neusměrňoval, ale naopak podněcoval. Přišla jsem domů a román dočetla. S velkým obdivem a úctou k lidem, kteří dokázali přežít těžké doby a nepodlehnout beznaději a se vzpomínkami na ty, kdo zemřeli

15.02.2019 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

I třetí díl byl úžasný. Tato trilogie je pro mě zatím nepřekonatelná. Poslouchala jsem audio, představovala si přírodu, soucítila s postavami. Život nám připravuje velká překvapení a nakonec se všichni vracíme ke kořenům. A když máme štěstí, napravíme i zpřetrhaná pouta. Hondě štěstí v dalším životě Fine

20.05.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kate se mi prostě líbí. Ze začátku jsem si si sice říkala, že je to nic moc, a snad Erika je lepší, ale časem se to rozjelo do velmi hezkého příběhu. A potom už to byla jízda. Opět hezky načtená panem Stránským. Těším se na další díly. Už je mám v knihovně objednané.

17.12.2022 5 z 5

Skála Skála Peter May

Není sice Macleod jako Macleod, ale pan Dvořák čte stejně skvěle jako pan Matásek. Toto je první díl série. Hodně se zde prolíná minulost a současnost. Je vidět jak osoby zestárly, jak se na nich životní situace podepsaly a jak jedna příhoda dokázala obrátit jejich životy na ruby. Těším se na příště

13.05.2021 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Za mě povedený díl Harry opět nezklamal a "prochlastal" se ke zdárnému vyřešení sériových vražd. Cestou ještě stačí řešit Rachel, rozkrýt korupci ve sboru a zbavit se svých nepřátel. A samo sebou rozvíjet vztah s Olegem. Jeden z velmi povedených dílů

07.03.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tuhle knížku jsem začala číst dvakrát před tím, a nikdy nedočetla, což mě velmi mrzelo. Tentokrát jsem ji našla v knihovně jako audio a poslechla během víkendu. Příběh byl psaný velmi jednoduše, hlavně z pohledu mladičké tvrdohlavé a umíněné Liny. To mi v příběhu trochu vadilo. Děj se zaměřil hlavně na cestu do gulagu a pobyt ve dvou pracovních táborech. Kromě života vězňů se autorka zaměřila i na dozorce. Jak už to u těchto příběhů bývá, krutost někdy může maskovat laskavost a soucit. Pomoc a hrdinství se objevuje na těch místech, a od těch lidí, od kterých to vůbec nečekáte. Jen ten konec mě zklamal, ale možná to tak mělo být.

Před nějakou dobou jsem četla Sůl moře, vím že prolíná s příběhem Liny. I to byl příběh hodný pozornosti. Trochu jsem ho již pozapoměla a teď bych se k němu znovu vrátila.

03.08.2023 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Tahle série se opravdu díl od dílu lepší. Martin se přes své průšvihy posouvá v životě dál. Opět pátrá po vrahovi jako pozorovatel, protože je znovu mimo službu. Vrací se Iren ale i Marion a jejich osudy se odhaluji. Pachatelé vražd a pohnutky k ním, klobouk dolů tohle vymyslet. A co mě opravdu dostalo jsou poslední dvě kapitoly. Poslouchala jsem jako audio a tyto dvě jsem si pouštěla několikrát. Martin jde opravdu do sebe a jeho řeč k jednomu pachateli (abych neprozradila, kdo to je) je opravdu obdivuhodná a plná mouder. Na druhou stranu od prvního dílu uběhlo devět?? let a z Martina se stává padesátník čekatel, tak aby také ne.

08.06.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Do Kate jsem se zamilovala. Je to moje krevní skupina. Příběh jsem poslouchala jako audio a neměl chybu. Od prvního příběhu je to velký posun. Kate tady řeší další případ, prohlubuje svůj vztah k synovi. Tristan je jedno velké překvapení. A oba na konci řeší jedno velké dilema, Katin sen. Vřele doporučuji a těším se na další díl.

14.04.2023 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Tak tohle nebyl známý May. Tohle je úplně jiný žánr. V dnešní době by se dalo říct, že jen pro silné nátury. Zajímalo by mě, kdy to začal psát, protože to silně koresponduje s dnešní situací. Vir chřipky, farmaceutická společnost, asijská dívenka. Nebylo to špatné, ale také to nebylo ono. Možná by to chtělo víc propracovat konec. tím nemyslím zápletku.

04.11.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Druhá v sérii a opět vyslechnutá. Pan Šťastný velmi hezky načetl. Tentokrát se Ava a Luc zabývají zákeřnými vraždami, z kterých se vyklube zákeřná hra řízená přes počítač. Luc si rozhodne pro ne zcela obvyklý způsob řešení a pro změnu není tím, kdo řeší osobní problémy. Tentokrát je to Ava. Prostě si to musíte přečíst nebo poslechnout. Těším se na další

26.05.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Takovéto knížky jsem četla si dva tři roky zpět a moc se mi líbily. Na Slavíka jsem dostala tip od kamarádky. Bohužel, jak rok končí, není času na čtení. Nakonec jsem dala prvně audioknihu a nelitovala jsem. Krásně se mi to poslouchalo. Příběh byl strhující od začátku do konce. Prostě miluju beletrii ze druhé světové. Nelehké osudy, těžké časy, charktery lidí, ať šlo o Francouze či Němce. Pro mě je to i povzbudivé. Bývám ráda, že žijeme kde žijeme. A poslední asociace: minulý týden se otevřely zase po více jak měsíci obchody. Když jsem tam stála ve frontě na košík, poprchávalo a šla ně mě "blbá", najdenou jsem viděla ty francouzké ženy, co stály od noci frontu na maso a byly šťastné, když dostali kosti

12.12.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

opět jsem poslouchala audio. Tento díl byl o level lepší než předchozí. Už od začátku to mělo spád a napětí. Během příběhu docházelo ke spoustě zvratů a konec byl docela překvapivý. I postava Martina se se vyvíjí a od minula se posunula. Odhalil nám část své minulosti, která ho formovala. A závěr, závěr poslední kapitola, byla působivá

27.04.2023 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Znovu jsem poslouchala jako audio. A znovu prvotřídní případ. Kate s Tristanem se díl od dílu zlepšuje. Těším se na další díl. Jen ta jména se mi trochu pletla.

15.04.2023 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

To byla tedy jízda. Našla jsem v knihovně jako audio a při poslechu jsem se rozpomínala. Svižné, hezky načtené a až do konce napínavé.

05.12.2021 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Příběh zajímavý, moc hezky se poslouchal. Jen postavy bych vylíčila víc do hloubky. Baví mě příběhy, kde mystično staré rituály ovlivňují současnost. A tady v tom příběhu jich bylo dost. A Irko jich je jak koukám plné. Je někdy až k nevíře, jak jsou podobné těm našim. stačí jen pozměnit jméno

05.12.2021 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Jedním slovem úchvatné. Lepší čtení jsem už dlouho neposlouchala. Výtečně načtené, zápletka neuvěřitelně propracovaná. Fin již není u policie, přesto řeší případ rodiny muže nalezeného ve vřesovišti. Krom příběhu se tady hodně dozvíte i životě v této části Anglie. Současném, ale i minulém.

16.05.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Úžasné, super. Poslouchala jsem dva víkendy a vraha bych neodhalila ani omylem. A to už od začátku by se nechal důvod k vraždě rozpoznat. Příběh má několik linií a vždy když se zdálo, že už je završení na spadnutí, něco se nepovedlo, prostě slepá stopa. Ale každá slepá stopa v sobě nesla poznání, něco, co když se poskládá dohromady, tak to prostě vyústí k dopadení vraha, objasnění postupu. Prostě i Harry se pořád učí. Mě osobně se líbila linka s Kajou, v ní by se dalo i pokračovat. A konec, tak ten mi opravdu dostal. Ještě chvíli jsem čekala, jak hod kostkou dopadne, kam Harry odletí. A ono nic. Ticho. Nezbývá, než doufat, že možnost, kterou si Harry vybere přinese nový zajímavý díl. A nebo tuž to bude jen na nás, jelikož takto se nechá brilantně uzavřít série

28.03.2021 5 z 5