TimeLord TimeLord komentáře u knih

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Včera som dočítal túto knižku a musím povedať, že som si to čítanie veľmi užil. Takto dobre sa mi už knižka dlhk nečítala. Bolo to výborne napísané, príbeh bol zaujímavý, trochu som sa nudil maximálne na začiatku, keď sa toho ešte veľa nedialo, ale inak som bol do toho dosť vžitý. Teším sa na ďalšie dva diely.

27.10.2019 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Toto berem ako jedno zo základných sci-fi diel. Nenašla sa ani jedna poviedka z tejto knihy, ktorá by ma nebavila.

To To Stephen King

Horory nejak nečítam ani nepozerám, ale toto ma zaujalo, a rozhodol som sa to prečítať. Skoro 1100 strán, písmen na strane bolo dosť, takže to dalo zabrať. Ale aj tak som to čítal rýchlo, lebo ma to veľmi chytilo. Niektoré veci by mi ani nikdy nenapadli, veľa ich bolo aj zvrátených. Ale neurobil som chybu, že som sa do tejto knižky pustil.

Krize na nekonečnu Zemí Krize na nekonečnu Zemí Marv Wolfman

Mám z toho zmiešané pocity. Začiatok ma nudil, potom sa to našťastie rozbehlo. Lenže potom prišli dva zošity plné nepodstatných vecí a veľa textu, čo akurát zdržovalo hlavný dej. Ale potom sa to zas rozbehlo a bolo to mega. Viem, aký je tento event dôležitý, to je aj dôvod, prečo som sa do toho pustil, ale čakal som od toho viac. No tak asi by som dal takých 70%.

31.01.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nedávno som si dával opáčko, a som spokojný. Jediné, čo môžem vytknúť je princ, miestami mi prišiel až otravný.

Hledaný: Hal Jordan Hledaný: Hal Jordan Geoff Johns

Čítam práve Johnsov run GL (v angličtine samozrejme) a toto je zatiaľ môj druhý najobľúbenejší komiks. Musím ale povedať, že vôbec sa nehodí sem do DCKK, určite by ste mali mať pred ním aspoň niečo načítané. Keby som nečítal predchádzajúce komiksy, toto by som si tak neužil.

26.09.2019

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Ďalšia dobrá detektívka od Agathy Christie. Rozbiehalo sa to síce pomalšie, ale keď sa už udiala vražda, začalo to byť veľmi napínavé.

SPOILER

Najprv som tipoval, že vrahom je Simon, potom som to zavrhol a povedal som si, že to bude Jacqueline... A nakoniec v tom boli obaja :D

15.01.2019 5 z 5

Lži Lži Greg Rucka

Od tohoto komiksu som čakal viac. Moc ma to neoslovilo, a docela som sa nudil. Dávam tak 60%

30.10.2018 3 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Flash je už moja najobľúbenejšia postava z DC. Tento komiks bol fakt super. Predstavenie Kid Flasha II sa mi páčilo, a tiež som rád, že hlavný Flash je Barry. Túto sériu si z rebirthu určite budem kupovať.

23.10.2018 5 z 5

Superman: Muž z oceli Superman: Muž z oceli John Byrne

Oproti filmu z DCEU, ktorý bol nič moc, a na to, že celkovo nie som veľký fanúšik Supermana, sa mi tento Supermanovský komiks páči. 90%

18.10.2018 5 z 5

Green Lantern: Tajemství původu Green Lantern: Tajemství původu Geoff Johns

Poprvýkrát som sa stretol s Green Lanternom, a tento komiks ma bavil. Tak 80% určite.

29.09.2018 4 z 5

Velká kniha komiksů #1 Velká kniha komiksů #1 Vlastislav Toman

Dobrá zbierka, niektoré príbehy ma síce tak nebrali, ale dávam 5 hviezdičiek, myslím, že si to zaslúži.

06.09.2018 5 z 5

Superman/Batman: Supergirl Superman/Batman: Supergirl Jeph Loeb

Dobrý komiks, podľa mňa sa hodí pre začiatočníkov

27.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

Moon Knight Moon Knight Warren Ellis

Vôbec som túto postavu nepoznal a vôbec som si najprv toto NHM neplánoval kúpiť. Ale veľa ľudí hovorilo, aké je super, tak som sa rozhodol, že to skúsim. A bolo to super! Kresba sa k Moon Knightovi a daju perfektne hodila, príbeh každého čísla bol zaujímavý, samotný Moon Knight mi tam prišiel taký záhadný... Určite to odporúčam.

06.01.2019 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Aj v tomto diele bola moc pekná kresba. Dej sa mi tiež páčil.

29.10.2018 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Na tomto komikse ma najviac zaujala tá kresba. Úplne sa to hodilo k Batmanovi.

29.10.2018 5 z 5

Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga Peter David

Zo začiatku ma to tak nebavilo, ale keď sa tam pridali dievčatá, začalo ma to baviť viac. Miestami mi vadil Superboy a Impulz, ale aj tak som si to užil, a príjemne ma to prekvapilo. Retro špeciál vzadu bol super.

29.09.2018 4 z 5

Hledači pokladů Hledači pokladů Jeff Smith

Tento diel bol tiež super

26.09.2018 5 z 5

Smrť pri bazéne Smrť pri bazéne Agatha Christie

Slabšie než iné detektívky, ktoré som od Agathy Christie čítal. Polovičku knihy trvalo, než sa vôbec udiala vražda, a Poirot to začal vyšetrovať. Lenže v ďalšej polovičke boli zase len opisy a dialógy iných postáv, a Poirot sa mi tam zdal taký okrajový. Miesto popisu vyšetrovania tam boli zbytočné rozhovory medzi postavami, ktoré by kľudne mohli byť skrátené na tri stránky, a malo by to rovnaký účinok. Vôbec som sa nevedel dostať do takej detektívnej atmosféry, a po väčšinu knihy som sa nudil. Keď už tam aj bola časť s Poirotom, tak bola veľmi krátka, a ani moc nepriniesla. Za mňa je to tak 50%

22.09.2018 3 z 5