Tída Tída komentáře u knih

Bedřich Smetana - Životopis Bedřich Smetana - Životopis Pavel Kosatík

Výborně napsáno a načteno. I když jsem o Smetanovi věděla dost, při poslechu mi víc připadal jako člověk z masa a kostí, a já se dozvěděla hodně nových informací. Tohle byla velká paráda, děkuji autorovi a ČRo za tenhle skvělý počin.

08.04.2024 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Hodně jsem se ztrácela ve jménech, což pro mě zážitek ze čtení rušilo natolik, že mi unikalo, kdo co kdy spáchal. Zajímavý náhled na každodenní život v Grónsku, určitě zkusím i druhý díl, kdy si asi raději na kousek papíru napíšu, kdo je kdo.

23.01.2024 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Autor není vypsaný a je to znát. Postavy podobných jmen (takže se pletou), zmatečně vykreslené osudy i pohnutky, snaha o rádoby psychologickou studii malého společenství. Navíc chabá čeština, často se opakující výrazy, slova. Těšila jsem se na nového zajímavého autora, který má rád Hrabala a Fukse, a dostala jsem rozplizlou podřadnou detektivku.

04.12.2023 1 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

(SPOILER) Připadalo mi to poněkud překombinované a na můj vkus tam bylo až moc náhodných setkání - např. Kate a Xenie ve vlaku. Měla jsem i problém uvěřit tomu, že by se v závěru knihy Alice takhle zachovala. Četlo se to dobře, postavy policistů jsou vykreslené zajímavě, ale za tu neuvěřitelnost jen 3*

10.10.2023 3 z 5

Tichá odplata Tichá odplata Hania Allen

Nic jsem neočekávala, a dostalo se mi příjemného překvapení. Logicky vystavěná zápletka, přehledný počet postav, pohled do života polské menšiny ve Velké Británii v době hlasování o brexitu. Jen by mě zajímalo, jestli Poláci vážně pijí tolik jako v knize. Autorka si závěrem chytře udělala oslí můstek k druhému dílu, který si ráda přečtu, až vyjde.

25.08.2023 4 z 5

(Ne)skrývaná pravda (Ne)skrývaná pravda Lindsay Cameron

Já vlastně nevím, jestli bych hlavní hrdinku označila za stalkerku/psychopatku. Mně připadala jako osamělá mladá žena, která svůj život úplně nezvládá, vysní si jiný a rozhodne se, že ho získá. Není to žádná velká literatura, ale mě to hodně bavilo, jako odpočinková kniha naprosto splnilo svůj účel. Četlo se to dobře a přiznávám, že konec mě hodně překvapil... zasloužené 4*.

29.07.2023 4 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Nepřipojím se k oslavným komentářům. Na základě zdejších recenzí a názorů jsem se těšila na skvělý jazyk, zajímavý příběh, magický realismus. Skvělého jazyka se mi dostalo, magický realismus byl na mě až moc magický a příběh mi vůbec nesedl. Opakovaně jsem se zkoušela začíst, zkusila jsem číst i uprostřed, jestli to nebude lepší, ale nebylo. Jedna z mála knih, které jsem nedočetla. Pro tuhle knihu zřejmě nejsem správná cílovka, a proto nehodnotím.

09.03.2023

Ohně: Láska a jiné katastrofy Ohně: Láska a jiné katastrofy Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Minimalisticky pojatý příběh o lásce, vztazích a skvěle vylíčené lidské osudy na pozadí přírodních událostí. A o sopkách jsem se dozvěděla víc, než jsem asi chtěla.

30.01.2023 4 z 5

Iluze pravdy Iluze pravdy Michal Vaněček

Odložila jsem už po třinácté straně, protože mi připadalo, že autor je zahořklý kvůli všemu, co se stalo od sametové revoluce a hlavní postava je tak trochu jeho alter ego. V thrilleru nechci číst autorovy politické názory.

24.01.2023 odpad!

Neotřelé téma, které si zasloužilo mnohem lepší zpracování. Mohlo to být skvělé čtení, ale dostalo se mi sladkobolného ženského románu s pár novými zajímavými informacemi. Hvězdičky dávám za fotky a mapky na konci knihy.

24.01.2023 1 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Tohle mě bavilo hodně a cením si nového neotřelého tématu :-)

03.11.2022 5 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Boučkovou mám ráda, četla jsem všechny její knihy, ale tenhle cestopis se mi nelíbil. Myslím, že její parketa je silné romány a tohle nebylo ono.

22.01.2021 2 z 5

Krvavý úplněk Krvavý úplněk Katrine Engberg

Mně se to líbilo moc, stejně jako první díl. Relativně normální dvojice vyšetřovatelů, zajímavé prostředí "smetánky"

19.03.2019 5 z 5

Ajša Ajša Jesper Stein

Napínavý příběh, ve kterém je výborně ukázáno, jak se přistěhovalci mohou zapojit do společnosti - je mezi nimi policista, oběť i zločinec. Navíc se děj částečně odehrává v úžasné budově Osmičce (viz obálka) - doporučuji vyhledat na internetu, stojí to za to a líp pochopíte, jak se vše odehrálo. Hlavní postava - Axel - se chová normálněji než v minulém dílu a vůbec je celý příběh realističtější a uvěřitelný. Vřele doporučuji. Jen nechápu, proč jsou tady uvedeni dva autoři - Jasper Stein je špatně.

02.01.2018 5 z 5

Rozložíš paměť Rozložíš paměť Marek Torčík

Páni, tak tohle byla jízda! Vyslechnuto na ČRo a asi i díky skvělému načtení mi tahle kniha hodně dlouho zůstane v hlavě. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem četla natolik niternou, ale uvěřitelnou zpověď navíc vylíčenou tak zajímavým jazykem. Pohybuji se v jiné bublině, ale obávám se, že takhle opravdu žije hodně lidí - z ruky do úst, alkohol, nuda, maloměsto, jinakost....Velké díky autorovi, že šel s kůží na trh a porotě Magnesia Litera, protože bez ocenění bych si tu knihu neposlechla.

13.05.2024 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Opět napínavý příběh z komunity amišů. Musím si dohledat, zda autorka z tohoto prostředí pochází, protože mi připadá, že vše popisuje velmi zasvěceně a věrohodně. A s potěšením konstatuji, že na rozdíl od mnoha jiných sérií, si tahle udržuje vysoko nastavenou laťku. V žánru detektivek jedna z nejlepších spisovatelek.

13.05.2024 4 z 5

Po zemi do Bangladéše Po zemi do Bangladéše Majda Slámová

Dobrá oddechovka, poslouchala jsem na ČRo. Opět se mi potvrdilo, že všude žijí normální lidé, dobří i zlí, a cestování rozšiřuje obzory a napomáhá lepšímu porozumění světu. Zážitek by byl asi větší, kdybych měla tištěnou knihu s fotografiemi.

30.04.2024 3 z 5

Transfer Transfer Bianca Bellová

Nádhera! Každé slovo má své místo a je přesně tam, kde má být. Opravdu jsem se do příběhů vžila a cítila tu atmosféru. A závěr už byl skvělou třešničkou na dortu.

30.12.2023 5 z 5

Poslouchej, jak šeptám Poslouchej, jak šeptám Mons Kallentoft

Vzhledem k tomu, že autora mám ráda, rovnou jsem si pořídila oba díly nové série. Velká chyba! První díl se číst nedal, velké špatné, a druhý je na tom úplně stejně. Doufám, že Kallentoft nebude v téhle sérii pokračovat. A všem případným zájemcům dobře radím - pokud to chcete zkusit, půjčte si to v knihovně, ať nelitujete vyhozených peněz jako já.

08.11.2023 odpad!

Dívej se, jak padám Dívej se, jak padám Mons Kallentoft

Proboha proč??? V sérii s Malin se hodně líbily první díly (pak to taky začalo jít z kopce), ale tohle byl naprostý propadák. Divně napsané, přeskakování v ději, rádoby pokus o filozofování, no, celkově fakt průšvih. Tohle se vážně číst nedá, odkládám.

08.11.2023 odpad!