TheTara18 TheTara18 komentáře u knih

To To Stephen King

Někteří mohou tvrdit, že je kniha To zbytečně dlouhá, někteří mohou tvrdit, že je závěr knihy slabý, nikdo by ale neměl tvrdit to, že je kniha špatná. Chápu, že každému styl, jakým píše pan King, nemusí sednout, ale tvrdit o této knize, že je špatná, je stejné, jako tvrdit, že se v této knize neprojevuje fakt, že je pan King Američan každým coulem.

Kniha má zajímavý začátek, který čtenáři nastíní, že se To znovu po dlouhém "spánku" probudilo a dychtí po dětské krvi. Zprvu jsem si musel ke všem "Smolařům" najít cestu, naštěstí má kniha přes tisíc stránek, což mi to hledání dostatečně usnadnilo. Pan King krásně popsal každou z postav do těch nejmenších detailů a čtenář tak měl přehled o každé zálibě a mohl předvídat, jak se v dané situaci kdo zachová. Já osobně jsem měl nejblíže k Benovi, který měl vždy dobrou náladu a pro Beverley by udělal snad cokoliv.

V knize se také vyskytuje sepsaný deník Mikem Hanlonem, který jako jediný zůstal v Derry. Dozvídáme se zde, že klaun Pennywise zde byl již o mnoho let dříve a také to, jakých hrůz se v městečku Derry dopustil.

V dnešní době už klasická a velmi chválená kniha To se do mého podvědomí zapíše jako první kniha, která měla více než tisíc stran a jíž jsem přečetl. Kniha To je zářným příkladem, že pravé přátelství může porazit cokoliv na světě, dokonce jsem se párkrát přistihl, že i přes zlý osud, který tyto přátele potkal, jsem jim jejich přátelství záviděl.

30.03.2017 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhý díl o zaklínači Geraltovi s názvem Meč osudu nám přináší další dobrodružství a představuje nám spoustu dalších postav ze světa Zaklínače. Musím se přiznat, že mě první díl bavil o malinko více, i když nemohu říci, že by mě druhý díl nebavil - musel jsem si však k Meči osudu najít cestu. Rád jsem se opět dozvěděl příběhy a osudy určitých postav a hlavně okolnosti, za kterých se potkali Geralt s budoucí zaklínačkou Ciri. Už se nemohu dočkat, co přinesou další díly, ve kterých se již mnohem více začne objevovat Ciri.

30.10.2022 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Kniha mého dětství. Vždy jsem se těšil k prababičce až si opět přečtu o životě broučků, jejichž životním posláním je svítit lidem na cestu. Za nostalgii a příjemnou četbu hodnotím pěti hvězdami.

06.04.2017 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Třetí pokračování války o prsten v tomto díle vrcholí a my se konečně dozvíme, jak to vše dopadne. Kniha je už od samého začátku skvělá a vyvrcholení celé trilogie člověka pohltí. Celá trilogie od pana Tolkiena se pro mne stala mou biblí a pokud bych měl někdy někomu doporučit autora nebo knihy, měl bych v tom jasno. Za mne pět hvězd za tuto knihu a rozhodně také pět hvězd za celý svět Středozemě.

09.11.2016 5 z 5

J. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový komplet J. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový komplet J. R. R. Tolkien

Tento dárkový box by neměl chybět žádnému obdivovateli Středozemě. Krásné zpracování doplněné o ilustrace od Alana Leeho. Nakladatelství Argo předvedlo excelentní výkon. Sám jsem vlastníkem a nemohu si tento box vynachválit. V každé knize je na tvrdém obalu knihy zevnitř mapa Středozemě, která se vztahuje ke knize. V knize Silmarillion je zde dokonce přidána samostatná mapa Beleriandu. Tento dárkový box rozhodně doporučuji.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Musím se přiznat, že ke knižní sérii Zaklínače od autora Andrzeje Sapkowskiho jsem se dostal především díky veleúspěšné herní sérii o světě Zaklínače. Hry mne nadchly natolik, že jsem se chtěl o této vydařené tvorbě dozvědět co nejvíce. A jak jinak se dozvědět o nějaké tvorbě více, než z knihy, která všem ostatním tvorbám předchází. Kniha Zaklínač, Poslední přání mě jedním slovem bavila. Bavila mne velice. Vědomosti, které jsem načerpal při hraní her, mi tato první kniha mnohonásobně rozšířila. Nemohu se dočkat, co dalšího přinesou ostatní knihy o Zaklínači. Knihu Zaklínač, Poslední přání hodnotím 5 hvězdami.

03.12.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pro mne nejlepší kniha z celé trilogie. Zbožňuji detailní popisování přírody, postav, předmětů a mnoho dalšího, kterým je pan Tolkien znám. Vytvořit vlastní svět s několika národy, vlastními jazyky, propracovanými názvy osob, řek, hor a dokonce i lesů a plání, k tomu vymyslet napínavý a skvostný příběh, může dokázat jen opravdový mistr, kterým pan J.R.R. Tolkien opravdu je. Za mne jednoznačně pět hvězd a doporučení pro všechny, kteří si chtějí přečíst něco dokonalého a nezapomenutelného.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha o přátelství a nesplněných snech. Velice zajímavá četba z prostředí zemědělského ranče, která má smutný konec. Kniha je vskutku příjemně čtivá a hlavní postavy George a Lennieho si nelze neoblíbit. George za jeho ochranářské a přátelské chování k Lenniemu a Lennieho za jeho jednoduchost a upřímnost.

27.07.2017 4 z 5

První čtená kniha k maturitě, za kterou jsem byl velice rád. Nebylo to žádné nucené čtení, příběh se mi líbil. Převyprávění od pana Plevy je velice povedené.

06.04.2017 4 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Velmi napínavá četba. Poslední kapitoly působí strašidelně a napínavě. Bylo mi chudáka Harryho líto, jak dopadl. Za své nekontrolovatelné chování z větší části nemohl. Opět mne velmi překvapil dobře vymyšlený příběh s různými zápletkami. Rozhodně doporučuji a hodnotím pěti hvězdami.

04.12.2016 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Kniha Silmarillion od pana J.R.R. Tolkiena podtrhuje excelentní tvorbu, kterou se autor prezentoval. Stvoření světa od samého počátku a popsání průběhu budování světa, toto obsahuje kniha Silmarillion. Kniha vypráví o tom, jak vznikla Středozem, jak vznikli elfové, trpaslíci a lidé. Dočteme se zde o mnoha hrdinech, kteří zde byli mnohem dříve, než se narodili hrdinové z Pána prstenů, také se dozvíme, že před Sauronem zde byl jiný temný pán, který byl daleko strašlivější a mocnější. Vyskytuje se zde mnoho postav, proto jsem velmi uvítal rodokmeny na konci knihy. Mně osobně se nejvíce líbila kapitola O Maeglinovi. Nelze hodnotit jinak než pěti hvězdami. Opravdu vynikající kniha, kterou doporučuji přečíst.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Opět jako u prvního dílu výtečně napsaná kniha. Svět, který pan Tolkien stvořil se pro mne stal naprosto výjimečným. Jako u prvního dílu, i zde rozhodně doporučuji přečtení tohoto fantastického díla. Za mne znovu pět hvězd.

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Další z poutavých příběhů od mistra detektivek Edgara Wallace. Kniha se rozjíždí trochu pomaleji, ale druhá polovina se čte jedním dechem a člověk je zvědavý, jak vše nakonec dopadne. Pochvala také podle mého názoru náleží za vymyšlení dvou velice zajímavých záporných postav. Tato kniha bezesporu patří mezi ty lepší, které tento anglický spisovatel napsal. Hodnotím skvělými pěti hvězdami.

11.07.2018 5 z 5

Dcery noci Dcery noci Edgar Wallace

Tato kniha se převážně odehrává na lodi, kde strážníci ze Scotland Yardu pátrají po Silné čtyřce. Příběh mě od začátku bavil, ale s přibývajícími stránkami napětí trochu opadalo. Rozuzlení hodnotím průměrně, jako celou knihu.

24.09.2017 3 z 5

Maska Maska Edgar Wallace

Výborná a napínavá kniha. Užíval jsem si ji od začátku až do konce. Velmi mne potěšil konec knihy, který byl vymyšlen opravdu skvěle.

29.06.2017 5 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Knihu o anglickém zbojníkovi ze Sherwoodu jsem poprvé četl v mládí a oblíbil jsem si ji natolik, že jsem ji přečetl několikrát. Miluji přírodu a moc se mi líbil život zbojníků v krásném Sherwoodu.

06.04.2017 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

O Húrinovi samotném a Húrinových dětech se dozvíme již z knihy Silmarillion. Zde je příběh popsán daleko detailněji a propracovaněji. Zabrousí se zde do Húrinova dětství, jeho dospívání až po jeho dospělý život. Příběh vypráví o prokletí Húrinova rodu samotným temným pánem Morgothem. S tímto prokletím se musí v životě vypořádat dvě Húrinovy děti - syn Túrin a dcera Niënor. V knize jsou popisována jejich utrpení, která jsou místy až příliš krutá a smutná. Knihu zkompletoval syn pana Tolkiena Christopher, který dal dohromady všechny otcovy spisy a ucelil je tak v knihu. Osobně musím hodnotit knihu pěti hvězdami za mimořádně povedenou knihu. Doporučuji přečíst.

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Kniha Hobit je narozdíl od knih Pána prstenů psána více pro děti. Opět se zde projevuje obrovský talent pana Tolkiena. Krásně popsané prostředí a bravurně vymyšlený děj. Osobně se mi moc líbila část, kde spolu promlouvají Bilbo s drakem Šmakem. Nemohu jinak než hodnotit pěti hvězdami za skvělou knížku.

Záhadná nálepka Záhadná nálepka Edgar Wallace

Kniha vypráví o vynikající zlodějce, která za sebou na místě činu zanechává nálepku ve tvaru čtyř čtverců a písmene "J" uprostřed. Musím se přiznat, že u pár zločineckých metod jsem byl mile překvapen. Pan Wallace opět prokázal, že je mistrem svého oboru.

06.09.2017 5 z 5

Čtvrtý mor Čtvrtý mor Edgar Wallace

Kniha Čtvrtý mor není špatná, děj je dobře vymyšlen, jak už si čtenář mohl u knih od pana Wallace zvyknout. Mně osobně nesedlo celé to "poitalštění", které se v díle vyskytuje v hojném počtu. Každopádně se jedná i tak o celkem zajímavou knihu. Lepší tři hvězdy.

20.08.2017 3 z 5