tessiesulcova tessiesulcova komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

První polovina knihy je trochu nudná. Ze začátku jsem se musela trochu přemlouvat, ale druhá polovina knihy stojí za to! Strašně moc se mi líbí autorčin styl psaní. Miluji tenhle příběh víl x
Tuto sérii si musíte přečíst! Přelouskejte se první polovinu této knihy a přečtěte si druhý a třetí díl, jelikož jsou mnohem lepší a jsou prostě top! U druhého a třetího dílu se nemusíte bát, že se nezačtete nebo že první polovina knihy bude nudná.
Přečtěte si tuto triologii, protože nebudete litovat. Nechápu to nízké hodnocení... Krutý princ má tedy mnohem lepší hodnocení v zahraničí, tady v ČR to nějak vázne...nechápu proč...

Jude je skvělá hlavní postava, která je ambiciózní, soutěživá a vynalézavá. Nedá se jen tak zastrašit a nikdy se nevzdává, prostě super :D.
Cardan...no to je kapitola sama o sobě. Miluju tuto postavu! Bad boy, jak má být!!

Doporučuji všema deseti! Přečtěte si to, kdo váháte! Kdo miluje fantasy, tak určitě tato kniha musí být ve vašem seznamu "Přečtené" či v knihovně doma.

5 hvězdiček dávám proto, že mne kniha velmi zaujala a vlila se mi do paměti, kde už zůstane navždy. Nemůžu si dovolit dát 4 hvězdičky, prostě to nejde.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Od Coelho jsem četla ještě Ďábel a slečna Chantal, a ta mne zaujala mnohem více než Alchymista. Alchymistu jsem si vybrala k maturitě a sice to nebyl špatný výběr, ale kniha mne moc nezaujala. Je to kniha k přemýšlení a pro děti není.
Coelho je velmi zajímavý autor a též mě inspiroval, ale Alchymista se prostě nepovedl, i přes to kolika lidem se líbí, mě si nezískal...
Pokud si ji můžete zvolit k maturitě, tak si ji zvolte.

09.02.2021 1 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha přečkala mé očekávání! Jakmile se Feyre dostala na Jarní dvůr, četla jsem knihu jedním dechem jako všechny pokračování.
Uchvátil mne děj a všechno okolo něj a tak knihu mohu doporučit všem, kteří milují fantasy či young adult. Určitě se ke všem Dvorům znovu vrátím!
Byla to moje první zkušenost s retelingem a jsem spokojená, ale i přes to bych to ke Krásce a zvířeti vůbec nepřirovnávala. Nevím proč, ale cítím to tak a jsem za to ráda.
Takže určitě si to přečtete! Mne příběh uchvátil a doufám, že vás také!

08.02.2021 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Další díl Dvorů nezklamal! Začátek byl pro mě dost pomalý, ale jak Nesta začala chodit na výcvik s Cassianem nemohla jsem se odtrhnout! Ač jsem nečekala, že budu mít ráda Nestu…tak nakonec mi přirostla k srdci. Cassiana jsem vždy měla ráda, takže tato postava mi problém rozhodně nedělala. Za to Nestu jsem musela pochopit i její někdy rozhodnutí. Nové postavy Emerie a Gwyn mě moc potěšily!
Knihu rozhodně doporučuji a i slzy ukáply. Což se mi stává jen, když mě kniha opravdu pohltí!

09.07.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Když Kouzla rodu Thornů vyšla musela jsem si jí pořídit. Nejen, že mě zaujala obálka, ale také anotace a to je pro mne velice důležité. Začátek knihy rychle utíkal a toho si také velmi cením. Děj jsem si užívala, ale i přes to jsem se během četby zasekla a raději ji odložila na později, toho nelituji.
Hlavní postavu jsem si hned oblíbila a její dějová linka s Nathanielem se mi líbila, i přes její pomalý vývoj. Silas knihu velmi oživil a jsem ráda, že autorka tuto postavu napsala.

Všem milovníkům fantasy a ya knihu doporučuji všema desíti. 5 hvězdiček/5!

18.02.2022 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Nádherné zakončení příběhu, i když pro milovníka mého nejoblíbenějšího záporáka... Kniha mě velmi překvapila a četla jsem jedním dechem až do konce. Alina jako hlavní osoba mi přirostla k srdci už v prvním díle, i přes to, že některé čtenáře štve její rozhodování mezi Malem a Temnyjem, ale mě to nikdy nevadilo.

Knihu velmi doporučuji všem milovníkům fantasy a YA. Dávám 5 hvězdiček z 5 a nikdy bych neměnila. Akorát mě mrzí, že je konec...určitě se ke knihám znovu vrátím.

25.10.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Z knihy jsem měla ze začátku smíšené pocity a bála jsem se, že kniha se mi nebude líbit. Hlavně kvůli špatným recenzím, a přesto mě kniha velmi bavila a překvapila.
Děj se po pár kapitolách začne rozjíždět a já nemohla přestat číst. Holubici a hada vřele doporučuji! Byla opravdu skvělá nad má očekávání!
Postavu Lou jsem si oblíbila hned. Její sarkasmus mě neskutečně bavil a často rozesmíval. Reid jako hlavní mužská postava se mě též líbila a dialogy s Lou byly k nezaplacení.

Teď právě čtu druhý díl Krev a med, který už teď nesahá Holubici ani po kotníky, ale i tak jsem na ní zvědavá a vůbec jí neodsuzuji. Určitě též doporučuji, kvůli pokračování cesty Lou a Reida, kteří stojí za to!

06.09.2021 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Začátek měl rychlý spád podobně jako u Skleněného trůnu. Děj se mi velice líbil a bavil mě. Hned jsem se musela pustit do druhého dílu.
Jelenu jsem si oblíbila ihned na začátku příběhu. Valek se postupně začal odkrývat a též se mi velmi zalíbil.

Knihu jsem párkrát odložila v první třetině knihy, ale pak šlo čtení jako po másle. Kdo miluje fantasy a young adult, tak mu příběh doporučuji všema deseti!

Jen doufám, že od autorky vyjdou všechny díly, mrzelo by mě kdyby ne.

5 hvězdiček z 5

25.05.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nemohla jsem se do knihy začít. Měla jsem dlouhé odmlky a nechtělo se mi ke knize vracet. Pomalý začátek byl pro mě horor.
Nejvíce mě bavila poslední třetina příběhu, kde jsem se vše potřebné informace dozvěděla. Postavy z příběhu mě bavili asi nejvíce.
Chaola jsem si konečně oblíbila, což mi trvalo po třetím díle celkem dlouho, ale jsem za to ráda. Jeho tvrdohlavost mi připomíná mě samotnou. :)
Těšila jsem se na konec, abych se mohla pustit do posledního dílu Skleněného trůnu a konečně se tomu, tak stalo.
Knihu doporučuji jen nezbytně k doplnění důležitých informací pro poslední díl, bez kterého se neobejdete. Postavy byli na knize nejzajímavější a vztah léčitelky Yrene a Chaola. Vztah Sartaqua a Nesryn se mi též líbil, i přes pomalý průběh.

Jsem zvědavá, jak osudy těchto postav obstojí ve válce na severním světadíle, která se blíží každým coulem.

13.03.2021 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha se mi moc líbila. Měla jsem trochu problém se do knihy začíst, jelikož tam bylo hodně postav a jmen. Potom to šlo jako po másle.
Tato kniha není první ani poslední, co si od autorky přečtu.
Hlavní postavy jsem si oblíbila hned. Kaz Brekker je prostě top. Miluji jeho příběh a jeho vývoj v této i v druhém dílu knihy. Inej je skvělá postava, ale nejvíce jsem sympatizovala s Ninou. Její humor mě baví a nikdy nezklame. Matthias je ze začátku záporák a je nevrlý, přičemž nesnáší Ninu a po čtení knihy si ho též zamilujete, nedejte na první pohled. Wylan mě zaujal svým temperamentem a Jesperův humor je super :D .

Šest vran doporučuji všema deseti a druhý díl Prohnilé město též!
A jako třešnička na dortu je obálka knihy s mapou na první dvoustraně. :)

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihu jsem si vybrala k maturitě, ale nejdříve jsem viděla film, který mě velice zaujal. Kniha se mi moc nelíbila. Měla jsem v knize zmatek od začátku dokonce. K maturitě ji doporučuji a i jen tak k přečtení, ale je lepší si jí půjčit v knihovně než kupovat.

10.02.2021 2 z 5

První První Kiera Cass

Se zakončením této triologie jsem velice spokojená a čekala jsem s kým skončí America, bylo to jasné už od prvního dílu. Přesto mě překvapila ztráta...nebudu spoilerovat. Jsem vděčná, jak to autorka zakončila a tímto jí děkuji, že jsem si i já připadala při čtení jako princezna.
Knihu i celou sérii doporučuji!

Styl psaní autorky mi vyhovoval a dobře se mi všechny tři díly četli. Určitě se k nim znovu vrátím.

09.02.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Na Selekci jsem byla hodně zvědavá a přesto jsem byla překvapená, jak mne to bavilo. Další díly se mi líbily více, ale i přes to Selekce je má oblíbená kniha.
America je skvělá postava a v něčem jsem stejná jako ona. Její vztah s Aspenem je prostě smutný, kvůli kastám a rozdílům. Na řadu přišel Maxon a ten je prostě lepší! :D
Mrzí mě, že jsem s touto knihou, tak otálela a nepřečetla ji, když vyšla :)

09.02.2021 4 z 5

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Miluju Školu noci a přečetla jsem ji jedním dechem nejméně 5x. Všechny díly zbožňuju a patří k mým oblíbeným seriím v dětství, ale i přes to si je znovu přečtu.
Kalona je moje oblíbená postava a strašně jsem se na tento dodatek těšila a nezklamal mne. Je sice kraťoučký, ale i tak jsem s ním spokojená. Dozvěděla jsem se něco z jeho minulosti a nelituji toho.

09.02.2021 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Nechápu hodnocení tady na databázi. Kniha se mi četla moc dobře a strašně mě to bavilo! Děj se mi moc líbil a zápletky byly napsány skvěle. Hlavní postavu jsem si zamilovala jako postavu Finna. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, snad ho přeloží, co nejdříve jinak to nevydřím!
Toto fanasy a young adult doporučuji, komu se líbíly Dvory a Krutý princ. Dávám 5 hvězdiček z 5 a stojí za to knihu přečíst!

09.07.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Kniha formou komiksu se mi líbila a přečtená do půl hodiny. Další díly nemám v plánu si kupovat, protože mi to přijde ztráta peněz. Kdybych je našla v knihovně, tak neváhám a čtu.
Seriálové zpracování mám skoro dokoukané a podle mě to stačí.

14.06.2022 3 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Kniha mě nesmírně překvapila! Nemohla jsem knihu odložit. Určitě stojí za přečtení a nemůžu se dočkat pokračování. Mrzí mě většina špatných recenzích tady... Knihu doporučuji! Moc se mi kniha líbila a nedám na ní dopustit. Musíte se překousat pomalým začátkem a pak to stojí za to!

06.09.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Skvělé! Doporučuji. Kniha mě potěšila, rozbrečela a překvapila až jsem nemohla dýchat. Konec knihy ve mně zanechal prázdnotu. Nechci spoilerovat, ale bylo mi hrozně smutno.
Akce je v knize pořád, takže se při čtení nebudete nudit.
Vztah Aelin s Jeřábem je nádherný a kouzelný. Konečně se zde potká Elide s vílím válečníkem, který nezná lásku a nikdo ho nemá rád. Já si ho teda oblíbila, i když mě mrzelo, za to co udělal. Jsem zvědavá, jak se to mezi ním a Elide vyvrbí v dalším dílu.

Doporučuji všem všema deseti! :D Tahle jízda stojí za to.

02.03.2021 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Nejlepší zakončení jaké jsem si mohla přát! Opravdu skvělé zakončení této série.
Akce v tomto dílu bylo nejvíce a to oceňuji jen pozitivně. Vztahová linka mezi Jude a Cardanem je dokonalá a jsem ráda, jak to skončilo (snad to není spoiler).

Knihu jako celou sérii doporučuji všema deseti pro všechny milovníky Fantasy/víl/Young adult. Přečtěte si to a neváhejte. Podle mě, nebudete litovat.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

POZOR MALÝ SPOILER!
Knihu jsem přečetla poměrně rychle a hned se vrhla na další díl. Překvapil mne vztah mezi Celaenou a Chaolem, kteří si k sobě na chvíli našli cestu a i přes to jsem ráda, že to mezi nimi nedopadlo. Jelikož se těším na Rowena/Jestřába v dalších dílech :D

Kniha se mi četla lépe než první díl. Líbí se mi autorky styl psaní a proto se těším na další čtení zbytků dílu Skleněného trůnu. Jsem strašně natěšená, jak to vše dopadne.
Určitě knihu doporučuji a určitě na tuto sérii názor nezměním.

12.02.2021 4 z 5