TessDragon TessDragon komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

První jsem viděla naprosto dechberoucí film, od kterého jsem očekávala hodně už jen proto, že ho natočil můj oblíbený režisér Baz Luhrmann. Poté jsem viděla v knihkupectví tu úžasnou filmovou obálku a neváhala jsem. Přijde mi, že Gatsby je hodně podceňovaný a hodně lidí si stěžuje, že se tam nic neděje. Ale z mého pohledu se tam toho děje hodně, jen si to uvědomit. Jsem ráda, že film se tak striktně držel knihy, což se v dnešní době moc nevidí a Gatsby se stal rozhodně jednou z mých nejoblíbenější knižních postav. Po celou knihu jsem s ním soucítila i litovala, co si pro něj osud nachystal.

09.05.2014 4 z 5

Jane Eyre Jane Eyre Anna Claybourne

Příběh o neuvěřitelné lásce Jane Eyrové a Edwarda Rochestera...no kdo by ho neznal? :) Musím říci, že knížka mě úplně pohltila a k tomu je psána zrcadlově, takže jsem si mohla i procvičit angličtinu. A dokonce knihu obohatilo i pár krásných kreseb, pod kterými jsem si úplně představila, jak je kreslí Jane. Nemůžu jinak, než dát plné hodnocení.

01.03.2014 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Musím se přiznat, že jsem dříve zhlédla film, který mě dostal a zařadil se tak do mých oblíbených. Knížka poté byla povinnost. A nelituji! Film se drží všech klíčových bodů, ale byl mnohem více romantický než kniha. Ale zato kniha je obohacena o mnoho důležitých a zajímavých scének. Konec mě dostal tak jako u filmu. Výborné scifi, více reálnější než jiné knihy z tohoto žánru, což je rozhodně velký plus. Knihu rozhodně doporučuju, života si je nutné cenit, někteří lidé nemají bohužel tolik času, kolik by chtěli.

29.12.2013 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Nádherná obálka, poutavý název, krásné fotografie a nezapomenutelné básně? ANO ! VŠE V 1.Láska na první pohled v knihkupectví. (♥ω♥*)

Kniha se rozděluje do 3 částí: LÁSKA, ONA a DIVOKOST.

Co mě nejvíc zaujalo :

„V celém rozjitřeném světě
není zoufalejšího tvora
než lidská bytost,
které hrozí, že přijde o lásku.“

„Trpělivě tloukla křídly
o jeho nebe,
a když
odešel,
vzlétla
a byla zase sama sebou.“

„Ještě to nevzdávej,
vždyť stále je naděje,
že teprve přijde
nejkrásnější polibek,
nejveselejší chvíle
a nejlepší den tvého života.“

VŘELE DOPORUČUJI všem kdo má rád melancholii, snění, a lásku, lásku především. :)

29.03.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha od které jsem ze začátku moc neočekávala, mě moc mile překvapila. Kniha se nejvíce zaměřuje na lásku, rozchod, trauma, zneužívání, sex, ženskost. Líbily se mi kresby, ač jednoduché, tak vystihující. Ze začátku jsem byla skeptická, ale s každou stránkou se mi kniha líbila více a více. Dost jsem se s knihou ztotožnila, což jen více umocnilo můj dojem z ní.
Ano, verše se nerýmují, ale hlavně jde o sdílení a obsah básní, které na vás nějakým způsobem zapůsobí a nechají vás o nich přemýšlet. Vřele doporučuji, k této knize se budu ve své melancholické náladě ještě mnohokrát vracet. :)

Kniha se rozděluje do 4 částí: ZRAŇOVANÁ, MILUJÍCÍ, OPUŠTĚNÁ A ODPOUŠTĚJÍCÍ.

Co mě nejvíc zaujalo :

byla jsi dračice
ještě než přišel a prozradil ti
že dokážeš létat

a pořád jsi
i když už dávno odešel

řekl jsi, jestli to tak má být. osud nás zase svede dohromady. na chvilku mě napadlo jestli jsi vážně tak naivní. vážně věříš že osud funguje právě takhle. jako by se na nás díval z oblohy. jako by měl pět prstů a trávil čas tím že s námi hýbe jako s šachovými figurkami. jako bychom neměli na výběr.
kdo tě to naučil. řekni. kdo ti nalhal že i když máme srdce a mozek nesmíme je používat. že naše činy nemají vliv na to co z nás bude. chce se mi křičet a řvát „jsme to my blázne. jedině na nás záleží jestli se dáme zase dohromady“. ale místo to sedím tiše. na třesoucích se rtech letmý úsměv a říkám si.
není to tragédie. když to někdo vidí jasně a druhý ne.

04.04.2021 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Fantasticky provedená obálka + stejně poutavý příběh? Tato knížka má oboje! Také to není jen tak obyčejná duchařina, jsou zde ''peprnější'' scény, což jen dodává větší husí kůži a najdou se zde i prvky romance, ale opravdu jen minimum, hlavní téma je přece jen horor. Knížku jsem si zamilovala tolik, že jsem se ji rozhodla i napsat do slohové práce, takže mě rozhodně dostala. :) Z postav mě zaujala Anna. Byla to velmi rozporuplná postava a to jí dodávalo na zajímavosti a celkem i na děsivosti. Konec byl bravurní, popravdě jsem čekala všechno, ale tohle ne, což tomu dodává jen navrch. Docela dost mě mrzel osud Tybalta.... Ale jsem dost zvědavá na pokračování. :O

22.12.2013 4 z 5

Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

První čtyři pohádkové roky v Bradavicích. Harry si najde své nejlepší kamarády, Hermionu a Rona se kterými zažije nejedno dobrodružství. Také ředitele Bradavic, naše milované i nemilované učitele. A nastane i několik chvil, kdy se setká s tím-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit, Lordem Voldemortem. První čtyři roky v Bradavicích byly kouzelné, pohádkové a nevinné. Na ty úchvatné časy s mým milovaným Harrym jen tak nezapomenu.

27.09.2012 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

S Ronem by jsme si toho mohli hodně říct o naší fobii z pavouků. ;D

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nejkrásnější česká pohádka. Ovšem, že ta o pejskovi a kočičce. Doufám, že knížku si budou ještě číst má vnoučata. ;)

20.09.2012 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Á je tu konec mé oblíbené ba ne nejoblíbenější ságy. Bella už se stává dospělou a podle mě i rozumnější ;D Ta kniha mi připadá jako 3 v 1. V 1. Bella jako člověk, ve 2. Jacob a ve 3. upírka Bella. Ale líbila se mi každá část, kupodivu i Jacobova. Spousta nových postav přineslo do knihy větší jiskru. Volturiovy mě děsně naštvaly ,naštěstí to dobře dopadlo. Jinak romantická část svatba, líbánky byly úžasné až jsem Bellině záviděla ;D Poté rodinná část byla také úžasná viz. Renesmé. Hlavně, jak se ji Bella snažila urdržet naživu, at se děje cokoliv. Jacobovo otisknutí mě nejvíce překvapilo, chudák Edward :D Poté mě pobavilo hašteření mezi Rose a Jakem, a také to jak mu Bella skočila po krku. No přestanu spoilerovat, knížku doporučuji, hltala jsem jí jedním dechem.

20.08.2012 5 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Knihu jsem měla v knihovničce už nějaký ten pátek ( či rok (O.o) ), ale samozřejmě, kdy by byla nejvhodnější doba na čtení než-li po rozchodu ?
Nesmím zapomenout roztomilou obálku, která mě na první pohled upoutala a samozřejmě i název samotné knihy. Od knihy jsem moc nečekala, za což jsem ve výsledku ráda, protože se mi moc líbila. Počínaje tím, že je založená na skutečné události. Postavy jsem si vcelku oblíbila, Abi, hmm, vůbec bych netvrdila, že máme hodně společného, což mě jen umocnilo v žití se do příběhu.
Je zřejmé že se mi kniha líbila o to více, protože jsem prožívala něco podobného co Abi. Seznam, kterému chtěla být Josephovi blíž, ji nakonec odvál tím správným i když pro ni nečekaným směrem. Díky této knize jsem si uvědomila spoustu věcí a tak nějak mi i pomohla svým vlastním způsobem, za což jsem vděčná. :)
Vlastní seznam na konci byl třešničkou na dortu.
Jedinou výtku bych měla k nalezení dost gramatických chyb, kterých jsem si všimla a to na to ani nejsem nějak zvlášť vysazená.

Nakonec malý úryvek z knihy :
„Musela jsem myslet na Sian, které někdo ublížil podobným způsobem, a taky na svůj trapný rozchod s Josephem. Přemýšlela jsem, proč tu hru na lásku zkoušíme znovu a znovu, i když víme, že zlomené srdce dokáže člověka poznamenat na celý život.“

29.03.2021 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Jak to tak vidím, budu z té menšiny, kterým se Metro 2034 líbilo ba dokonce se mi líbilo více než 1.díl. Metro 2034 mi nepřišlo zbytečně tak roztahané jako 1.díl a přišlo mi i reálnější. Sice začátkem jsem se musela prokousávat, ale poté jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Hunter a Saša byli úžasné charaktery a držela jsem jim spolu s Homérem a Leonidem palce + mé oblíbené postavě z předchozího dílu. V závěru Metro 2034 rozhodně doporučuji, běhal mi z ní úplný mráz po zádech a ten epický konec......

10.02.2014 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Čekala jsem, že to bude nějaké dokola ohrané romantické upíří love story, ale nakonec mě překvapilo, že to bylo vyspělejší než jsem čekala. :D Strašně jsem si oblíbila Fabiana a strašně mě naštvalo, jak obrátili jeho charakter a poté zcela zmizel. Nápad s Temnými hrdinkami je dobrý, jen doufám, že to nebude nekončící série. :D Večeře s vampýrem byla hodně čtivá, jen mi přišlo, že někdy až moc popisovaná a zacházená do detailů, takže kniha mohla být o čtvrtinu kratší. Ale na prvotinu mladé spisovatelky se mi to šíleně líbilo a už se těším na pokračování.

03.04.2014 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 jsem dříve znala jako jednu z těch vydařených her s kvalitním atmosférou a zážitkem, takže když jsem uslyšela o knize...neváhala jsem si jí přečíst. Mám za sebou i pokračování Last Light, které sice nebylo založené na událostí ani jedné z vydaných knih, ale je i tak vydařené jako 1.díl, ne-li lépe. Vraťme se teď ale k předloze veleúspěšné hry. Kniha mě nadchla. Sice je opravdu hodně odlišná od zmíněné hry, stejný je jen cíl a závěr. Také mi přišla místy moc roztahovaná, ale jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst, protože ta atmosféra stojí za to! Ale hra pro mě i tak zůstává lepší.

Ten konec mě nikdy nepřestane dostávat.....

03.02.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

50.odstínů šedi, jedna z nejznámějších a nejvíce diskutovaných knížek. Z těch negativních i ohlasných recenzí jsem měla strašnou chut si ji přečíst a bud zkritizovat nebo povznést. A je to tu. Knížka úspěšně dočtena a jsem z ní ano, nadšená. :D Ano, uznávám, že to není žádné umělecké veledílo, ale čte se velmi dobře, začtete se a už vás knížka nepustí. E.L.James píše hodně čtivě, knížka se hodně podobá Stmívání, takže fanouškům rozhodně doporučuju, těm se bude na 100% líbit, snílkům rozhodně taky, ale realistkám, kterým se třeba nelíbilo ani Stmívání, no být jimi, bych se do toho asi nepouštěla. Knížka je doopravdy jen pro někoho, a z toho máme taky tak různorodé ohlasy. A ted už k postavám, abych se přiznala, Anu jsem měla docela dost ráda, jako postava nebyla moc otravná, ani blbá a nechovala se povýšeně, Kate jsem měla ráda o trošku méně, Christian, vážně tohle potřebuje komentář? :D Ano, byl poněkud zvrhlejší v některých scénkách, ale nikdy by Aně neublížil a jeho minulost vám taky dost napoví, že se nestal tím čím je jentak. Kniha je dost tlustá (600 s.), ale mě to uteklo hodně rychle a přitom jsem si ji i pořádně užila. Takže ano, 50 odstínů šedi (Greye) doporučuju všem romantickým snílkům (fakt to není porno pro maminy) a už se těším na další 2.díly. ;) Matt Bomer a Alexis Bledel by byli skvělí jako Ana a Christian.

09.06.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Knížka je opravdu hodně tlustá (i když v jejím případě je to jen dobře ;D), ale děj je úžasný, sice knížka není nejlepší, ale rozhodně je nadprůměrná. Cho jsem zde moc neměla ráda, to snad více ve filmu, Ginny mi bylo líto, a k Umbridgeové- teď jsem ráda za naše učitele. ;D

11.10.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Dášeňka je jedna z nejkrásnějších českých pohádek. Na tu se nedá zapomenout. Doufám, že knížku si budou číst děti ještě hoodně dlouho. ;)

20.09.2012 5 z 5

Pozor na to, co si přeješ... Pozor na to, co si přeješ... Robert Lawrence Stine

Hodně jsem se Sam ztotožnila, taky jsem takové nemehlo. ;D Juditu jsem pěkně nesnášela, byla typická tyranka. Knížka byla úžasná, jako všechny ze série Husí kůže, ale ten konec ...

14.09.2012 4 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Poprvé jsme ji četli ve škole a já vždycky četla dopředu,ale nakonec jsme neskončili ani v prostředku, takže jsem byla nucena si ji půjčit v knihovně.Měla jsem na ni více času ,a také jsem si ji mohla více vychutnat.A nelitovala jsem,knížku jsem hltala snad ještě víc než ve škole.Rozhodně doporučuji.Měli by si ji přečíst i ti ,koho pravěk a obecně dějiny moc nezajímá,protože do toho se prostě zamilujete.

09.08.2012 5 z 5