Terrez93 Terrez93 komentáře u knih

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Tak tahle knížka bylo milé překvapení.
Krásný příběh zasazen do děje druhé světové války a popisuje následné roky po ni, kdy Neonila čelila různým životním situacím, které nebyly zrovna nejpříjemnější, protože za války pomáhala všem raněným bez rozdílů jejich národnosti.
Hlavní hrdinka působí, až bezcitně, ale měla to hodně těžké a snažila se přizpůsobit, udělala by cokoliv, aby se její rodina měla dobře. Některé její činy byly až přes čáru, ale i o tom život je.
Knížka mě bavila a líbila se mi o něco víc, než Až uvidíš moře.

24.03.2024 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

První setkání s autorkou a jsem velice mile překvapena, nejdřív mě překvapilo množství postav, takže mi dělalo docela problém se zorientovat kdo je kdo, ale pak už to bylo super. Příběh byl plný zápletek, různých vyšetřovacích verzí, nabízelo se více pachatelů, mělo to spád, bylo to skvělý.
Nejdřív jsem nechápala, proč se vracíme do té minulosti, ale pak se vše krásně propojilo. Z poslední kapitoly mi bylo úzko, fakt hrůza čeho všeho byla za svůj život schopna.

Super detektivka, určitě kouknu po dalších autorčiných knížkách.

22.01.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Tak tohle byla krásná kniha.
Hned v první části mi pukalo srdce, jaký dokážou být lidi svině! Bylo mi Willa tak hrozně moc líto, jak se k němu všichni chovali, až hrůza, že tohle někdo musí snášet. Jednání Victorie mi v druhé části přišlo, až na hlavu, jak si mohla myslet, že tohle bude fungovat a všechno bude v pořádku? Ale je to kniha, takže to dobře dopadlo, ale v reálu si tím nejsem tak jistá. Poslední část byla super, vrácení se ke kořenům a řešit věci, co za sebou nechala.
Krásné popisy krajiny, mělo to hloubku - hrozně mi připomínalo knihu Kde zpívají raci.

Jednu hvězdičku musím strhnout za konec, doufala jsem, že bude popsáno jak se bude dále vyvíjet.

16.11.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tak tohle bylo parádní, četla jsem od autorky už Daisy, ale tou se mi do vkusu vůbec netrefila, ale tahle knížka byla hodně čtivá, autorka umí velice rychle vtáhnout do děje.
Životní příběh Evelyn chvíli milujete, chvíli nenávidíte, chvíli nechápete a nedovedete si ho tak představit, má to všechno.
Těšila jsem se na každého manžela a jeho příběh, původně jsem se bála, ale by to nebyla pořád jedna a ta samá básnička pořád dokola.
Postavy skvěle popsané, děj měl spád a konec? Konec, který jsem rozhodně nečekala a mile mě překvapil, propletení příběhů Monique a Evelyn jsem neodhalila.
Rozhodně nelituji přečtení, 400 stránek uteklo jako voda.

05.04.2023 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Čtivá knížka, děj má spád, nenudila mě. Hlavní hrdinové si mě hned získali, jednu hvězdu ubírám jen za ten "rychlý" konec.

06.02.2023 4 z 5

Uzasny, krasny a jedinecny!! Jako milovnik Harryho Pottera (nejvice tedy Draca) jsem byla pro ctecni v sedmem nebi.

Tomova uprimnost, laskavost, sedecnost sepsana do jedne knizky. Nechava nas nahlednout do jeho (ne)obycejneho zivota. Zacatek jeho nataceni, nejenom o svete HP.. Tom odhaluje taky svuj boj s demony, ze slavny svet nemusi byt jen ruzovy.

Samozrejmne me nejvic uchvatily pribehy o nataceni Harryho Pottera, to je proste srdcovka.

Kniha ve me vyvolavala po celou dobu hroznych emoci.

05.11.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak za me zatim nejctivejsi dil ..sice uz od 10 stranky vime, kdo co jak s kym,ale co...je to letnioddechova romantarna, co bychom taky jineho cekali.
Libilo se mi prostredi i popis krajiny ...jidlo i kultura Irska

15.07.2022 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Tak to se mi už dlouho nestalo, abych u knížky tolik bulela. Příběh mě hodně zasáhnul, ale věřila jsem ve šťastný konec.

26.04.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

oddechovka, kdy už na začátku víte, jak to dopadne :D ale někdy i takové knížky jsou potřeba na odreagování, jen konec mohl být trochu více napínavější, za mě bylo moc rychle hotovo :D

05.04.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Čtivá oddechovka, ale musím přiznat, že jsem do Hartla zvyklá na lepší humor. Některé pasáže v životě mi přišly, až nereálné, hrozně přitažené za vlasy. A poprvé mi nesedl hlavní hrdina, občas by potřeboval na hubu, aby se probral i ty jeho dcery to bylo taky něco, v jiných knihách mi byly hlavní hrdinové sympatičtí, ale tyhle teda ne.

08.02.2022 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zatim asi nejlepsi knizka, co jsem od neho cetla :) ..knizka se mi cetla sama, super humor spojeny s mistni kulturou a poznavanim. (Y)

11.01.2022 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

přečteno kvůli čtenářské výzvě, jinak bych se k tomu asi nedostala.. a vůbec nechápu, proč jsem si to nepřečetla už ve škole.. super, pochopitelné a přečtené za pár minut :)

24.11.2020 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Super oddechovka, krasne se mi cetla. Pribeh babicky mi prisel trosku pritazen za vlasy po jeji smrti, ale dalo se to. Pribeh Barbory super, ten me vazne bavil. Pekne zpracovane, humor, ironie, nekdy az sarkasmus - JO urcite zkusim od autorky neco dalsiho.

22.05.2020 5 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Styl psani me hodne vyhovoval, cteni utikalo a knizka mela spad..nektere postavy mi teda vubec neprirostly k srdci, misty, az moc prekombinovany dej, az neuveritelny...ale do posledni chvile jsem myslela, ze to byl nekdo jiny.

14.04.2020 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvele!! Dalsi knizka od Bryndzy a dalsi skvele cteni! Dalsi pekny pribeh,zapletka, reseni..hltala jsem kazdou stranku. U jeho knizek jsem jeste nebyla zklamana doporuciji!

30.03.2019 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

super oddechovka, od Jojo moje druhá knížka a musím říct, že jsem dost spokojená, styl kterým píše, super příběh..sice víte, kdo s kým na konci skončí, ale to u romanťáren prostě je :D

08.03.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry... krásná knížka, čte se sama, prostě klasika :)

24.08.2018 5 z 5

Tak při téhle knize jsem se hodně trápila..dlouhé pasáže, které mě vůbec nebavily, v necelé polovině, jsem myslela,že knížku nedočtu, ale kousla jsem se. Znovu už rozhodně nikdy číst nebudu.

29.06.2018 2 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

nadherny pribeh..hodne silny,porad jsem ale doufala,ze dopadne jinak. rozhodne prectu nekdy znovu

17.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečtená jedním dechem, tenhle typ knížek prostě miluju! Napínavá a super se čte.

19.10.2016 5 z 5