TerraNova TerraNova komentáře u knih

Fenomén Fenomén Marie Lu

Oproti prvnímu dílu je tenhle slabší (ono hold, první díly jsou vždycky nejlepší), na druhou stranu mi přišlo, že už po prvních 100 stránkách je tam víc Young Adult scének, než v celé Legendě. :D

Trošku (hodně) mi tam vadila Tess. :D Ano, byla neskutečně otravná a tlačila na Daye (Tess, to sis mohla odpustit!). Chudák! :D - Tess se mi v prvním díle líbila, přišla mi celkem sympatická, ale tady mi začala lézt neskutečně na nervy s tou svojí žárlivostí.
Taky mi dost přišlo, že Day ani June chvílemi neví, co chtějí. Občas mi Day přišel nepřirozený svým chováním, ale ke konci se to celkem srovnalo. A tahle maličkost se dá odpustit. ;D
Já bych nikdy nic tak skvělého nenapsala, takže.... Ono kritizovat je lehký, ale napsat něco pořádného a smysluplného, to už ne...

V celku to bylo jinak moc pěkný a stále můžu říct, že se těším i na třetí, závěrečný díl. :)))

01.08.2016 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Nádherná kniha. Podle mě je tohle jedna z nejlepších Young Adult knih.

Někdy v únoru jsem četla první díl a musím říct, že jsem se na tenhle těšila. A nezklamala mě. A ani konec, jsem ráda - moc!!! - jak to dopadlo.

Tenhle příběh mi bude chybět, to vím už teď. Někdy v budoucnu si obě tyhle knihy budu muset přečíst znova, protože jo! :D

31.07.2016 5 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Vzadu na obálce je napsané, kromě anotace, že je to originálně napsaný román.
S tím souhlasím, originální to je. :D
Ale svým způsobem hezky originální. Jo, asi to není knížka pro každého, ale mně se líbila. Pro mě tahle kniha spadá pod ty typy knížek, u kterých jste rádi, že jste je četli.
Je milá, čtivá a originální.

30.07.2016 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Pecka!
Někdo někde říkal, že to má být lepší jako Divergence. Já si sice netroufnu říct, co bylo lepší, ale nelituji (!rozhodně ne!), že jsem Legendu četla. Líbila se mi stejně jako Divergence. Ale na rozdíl od Divergence mi tady stránky mizely (!!doslovně!!) pod rukama
June mi byla sympatická od začátku, prostě puberťačka, ale ne zas tak velká na dnešní poměry. Day mi byl snad ještě víc sympatický než June, no...prostě mi sedli oba dva.
Tuhle trilogii řadím mezi ty nejlepší, už jenom po prvním díle. Je fakticky skvělá.

Moc se těším na další díl, na který se hned vrhnu. :)))

24.07.2016 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Skvělí, super, bomba!
Nemůžu uvěřit, že jsem to dočetla! Já to dočetla?!

Poslední díl byl rozuzlením. Všechno, co se nestihlo vysvětlit v předchozích dílech, je tady vysvětleno. Gwen a Gideon měli opravdu k závěru promyšlený plán.
Jediné, co jsem předvídala bylo to s Lucy a Pulem, jelikož mi to od začátku nesedělo. Nesedělo mi to, koho tam nechali, že z toho byli tak mimo. A kdyby to nebylo podstatný, tak by to tam autorka nepsala. :D Ale i tak to bylo pro mě překvapením a všechno ostatní ještě větším.

Moc pěkný závěrečný díl i když se mi konec zdál trošku uspěchaný, na druhou stranu Xemerius to vždycky zachrání. Jak ten mi bude chybět. :3

22.07.2016 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Opravdu povedený díl. Oproti prvnímu je v tomhle víc akce. :) Za což jsem vážně ráda. Nemůžu se dočkat, až si tuhle trilogii dočtu. Takže hned zítra (no jo, dneska je za třičtvrtě hodiny půlnoc, to už nedávám :D) se pustím i do závěrečného dílu. Doufám, že mě nezklame. Určitě vás tenhle díl nezklame, až se prokousáte Rubínem...pokud vás teda vůbec zklamal první, což mě ne. :) A už jenom za Xemeriuse bych dala pět hvězd. :D

18.07.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Naprosto suprové zakončení! Nevím proč, ale mně byl tenhle díl nejsympatičtější ze všech. Konec je nejvíce povedený, jak jen mohl dopadnout. Trilogie byla skvěla, rozhodně nelituji toho, že jsem jí četla. :3

16.07.2016 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Super! Na první sice nemá, ale to je tak vždycky, první je nejlepší. Ale pořád se těším na další díl. :)

11.07.2016 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Super knížka, hlavně ten konec je nejlepší.Jenom mi přijde, že je taková...prostě v ní nebyla skoro žádná pořádná akce - za to hvězda dolů. Ale já doufám a tuším, že v druhým díle to je napravené. Gwen je skvělá, jen ať si to Charlotte sežere a její máma taky. :D Hned se vrhám na druhý díl. :)

08.07.2016 4 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Četla jsem, když mi bylo 12 let. Ráda na to vzpomínám, prostě moje knížka dětství, no. :)

29.06.2016 5 z 5

Ve znamení sovy Ve znamení sovy Tamara Tainová

První kniha, co jsem nedočetla až do konce. Absolutně mě to nebavilo. Ale to je asi člověk od člověka. Někoho to baví, bohužel mě ne. Četla to má kamarádka, takže mi tak nějak řekla, o čem to je a to mi stačilo.

27.06.2016

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

Kniha byla super. Můj první thriller. Moc se mi to líbilo. Leon a Theresa se k sobě hodili. Chudák Julia. Nic nevěděla a beztak se stalo, co se stalo. A to nemluvně o Melisse, která si za to muže sama. Ke konci mi došlo, kdo je za Juliinu smrt zodpovědný. A potvrdilo se mi to. Přijde mi, že její smrt byla zbytečné, že mohla žít, ovšem stalo se to, co se stalo. Bohužel.

25.06.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha byla super. Jsem asi jediná, co ji čte tak opozdile? Snad ne.. :D Užila jsem si ji celkem čtyři dny a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. ;)

19.06.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha je super! Zhltla jsem ji během pěti dnů. Trochu (hodně) mě zklamal Maven. Oblíbila jsem si ho, ale už od začátku jejich "najednou hezkého vztahu" mi něco přišlo divné. Cal se mi líbil ze začátku, ale pak se to nějak... vytratilo. :D Strašně moc se těším na další díl. Přímo se nemůžu dočkat.

19.06.2016 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Skvělá knížka. Na stejný princip je napsána i kniha Solitaire. Kniha je plná záhad. Je vtipná - není divu, že jsem ji přečetla do dvou dnů.

Heather je dobrá a milující sestra, která má silnou vůli, když jde do tuhého.
Dodge je svým způsobem skvělí bratr, který má sva tajemství.
Nat je dost upřímná kamarádka, až to někdy škodí. :D
Bishop byl jasnej od začátku, alespoň pro mě. Je to takový ten typ kluka, který vás vytáhne ze smutku a deprese už jenom tím, že se usmívá.

Celkově se mi knížka líbila a lituji, že ji mam jen vypůjčenou z knihovny.
Dávám 5 hvězd.
Za mě pecka! Naprosto skvělý. :)

14.06.2016 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Zajímaví příběh, ale mě to chvílemi až nudilo. Vůbec mi to nesedlo. Za prvé mi vadí, když jsou knížky z 3 osoby (ty pohledy skousnu, ty jsou v poho), ale pak to popisování...nuda. Ačkoliv jsem výše napsala, že pohledy jsou ok, ale toho Marcuse si odpustit mohli.

12.06.2016 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Tak tohle bylo... :D To ani nejde popsat. Nikdy bych neřekla, že to přečtu, ale přečetla jsem a nelituju. Jakože, bylo to praštěný na druhou a zároveň taková oddychovka na jeden den. Markéta mi přišla chvílema jako puberťačka na to, kolik jí bylo. Ale četla jsem toho už hodně a existují i víc šílené příběhy (blogy), takže za mě 4 *.

12.06.2016 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Čekala jsem trošku něco jiného, ale... Řekněme, že tohle bylo lepší než moje představa. Ze začátku se mi příčil pohled Poutnice - Wandy - duše. Ale pak jsem si ji oblíbila. Film je oproti knížce slabej. :D Ale to je většina... Obálka sice mohla byt lepší, ale to je maličkost. Samotný příběh mě bavil a jen tak na něj určitě nezapomenu.

04.06.2016 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tuhle knížku jsem po pár stranách chtěla odložit. Naštěstí jsem nemohla, protože jsem ji za dalších pár dní musela vrátit do knihovny. Teď jsem za to ráda, že jsem ji dočetla. Kniha je netypicky zaměřená na smrt a všechno okolo toho. A vůbec nebylo nudné číst stále a pořád jeden den dokola. Tady je vidět, že jenom ten jeden jediný den, se dá žít 100x. A pokaždé jinak. Hlavní hrdinka je taková ta typická rozmazlená a namyšlená holka, co si myslí, že se kvůli ní svět zboří, a její kamarádky tomu přidávají na síle. Ke konci Sam konečně dostala rozum a přestala se chovat jako děcko, co si myslí, že dospělo. I když od začátku mi do jejich party Samantha neseděla. Ona vlastně všechno dělala jen pro to, aby nebyla nula. Osobně bych radši nula byla - v jejím případě. Knížka je prostě originální a nikdy jsem nic podobného nečetla. Proto dávám 5 hvězd a určitě doporučuji. P.S. Někdy jenom stačí, když si sednete na místo spolujezdce a ne dozadu.

28.05.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Krása. I když se docela dost hádali. Chvílemi mi připomněli manželství po 50 letech, pak to dorazilo to, že šla tam, kde věděla, že umře. No a když měla umřít, tak jí došlo, že chce vlastně žít. Bravo! :D

24.05.2016 4 z 5