Terkishead Terkishead komentáře u knih

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Opravdová chuťovka! Svižné, lehké čtení naplněné neuvěřitelnou tíhou světa. Naplnila mě novou energií do života i do práce. Díky za všechny, kdo se starají o děti - ať už jsou jakékoliv!

05.05.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Po delší době jsem se nechala \"přemluvit\" na detektivku a byla jsem opravdu mile překvapená. Kniha má svižný děj a sympatickou hlavní hrdinku ( která už tradičně tak trochu stále trpí). Kdyby se autor dokázal odprostit od tradičního klišé, kdy hlavní postava na posledních deseti stránkách knihy zažije smrtelné nebezpečí, byla by to vlastně perla mezi současnou detektivní tvorbou. Možná časem zkusím další z dílny tohoto autora.

02.02.2020 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tolik jsem se těšila! Dvojnásobná držitelka ocenění... Neřekla bych, že jsem byla úplně zklamaná, spíš jen jako když jdete na luxusní večeři a dostanete řízek s bramborem.
Zřejmě mě to neodradí od dalších knih této autorky, detektivky mám ráda, ale nebudu už čekat zázraky. Příběh byl myslím docela pěkný, byť v mnohém předvídatelný, jen ten styl mi nějak nesedl. Chvíli jsem měla pocit, že kdyby to byl překlad, doufala bych, že to je chyba překladatele a originál je lepší.

05.01.2024 3 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Svěží a lehký ( nikoliv lehkovážný) styl pro těžká témata. Příjemné čtení o ne nutně příjemných věcech. Možná, že ten příběh nebyl úplná pecka, něco co mě přišpendlí k židli, ale i "banální" příběh občas potěší. Alespoň si pak člověk nepřipadá, že je jeho život tak banální. No a poslední pátou hvězdu dávám za grafiku, kopr mám ráda!

05.01.2024 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Půvabné čtení, dojemné.. možná až moc.

28.10.2021 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Sci-fi určitě není zrovna můj šálek kávy, ale tuto knihu jsem poctivě přečetla hlavně kvůli výzvě. Kdyby se autor pokusil zredukovat děj na zhruba polovinu stran, nic by se určitě nestalo a unaveným čtenářům by se ulevilo. Dlouho se mi už u knihy nestalo, že mě vlastně vůbec nezajímalo, jak skončí. Takovou lhostejnost se zatím podařilo vykouzlit u mě jen málo autorům. ale nakonec jsem dočetla a ... nebyla obzvláště udivená... Předtsava, že bych měla číst další díl ve mně vzbuzuje vlastně silnější emoce než celá kniha. Bohužel ale ne pozitivní.

15.09.2019 2 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nejprve jsem viděla film. Nevím sice jak byl hodnocen, ale už dlouho jsem neviděla něco tak špatně natočeného - dobří herci, krásné prostředí moderní architektury a přesto se nepodařilo dát do kupy víc než melodramatický příběh, navíc řemeslně odfláknutý. Přesto jsem si řekla, že zkusím knihu. Příběh jistě nebude tak ukňouraný, jako na plátně. A měla jsem pravdu. Celou první polovinu knihy jsem si moc užívala. Jenomže všeho moc škodí a autor se do svého příběhu takříkajíc zamotal a nevěděl, zřejmě, jak z něj ven... To co bylo na začátku parádní čtení s výraznými charaktery, zasazené do mimořádně atraktivních kulis, stalo se zhruba na konci války rozbředlou kaší, kde se jen násilně autor pokoušel dohrát osudy hlavních postav.
Také mi nepřipadá úplně namístě, aby se muž snažil popsat hloubku citu mezi dvěma ženami. I zde došlo k zjednodušení, které malinko připomíná laciné porno. V knize se například celkem 3x objevuje věta: "Tak a je to venku... " To vážně autor neumí jinak vyjádřit jak těžké je sdílet své city s druhou osobou?

16.05.2019 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Vlastně úplně nevím, co si mám o téhle knížce myslet. Místy mě zcela zaujala, místy zase docela nudila. Nebýt těch poměrně pikantních scén, neumím si moc dobře představit, čím ohromila mladou generaci natolik, že je téměř povinnost mít ji přečtenou. Na samém konci jsem ale zjistila, že se mi asi bude stýskat. Zbyl mi po ní na jazyku sladký pocit, s kterým si ji asi v hlavě zařadím mezi příběhy, na které budu vlastně ráda a dlouho vzpomínat.

10.04.2019 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Především jsem to vůbec nečekala! Prostě si jen tak vezmu knížku - "klasiku", že si ji teda přečtu, a od prvních stránek jsem byla v šoku a údivu a vůbec nechápala co se děje. Bohužel pro mě, ani po přečtení plně nechápu, co všechno chtěl autor vyjádřit. Vrstev i postav tam bylo prostě příliš mnoho. Když jsem se už ale tempu knížky přizpůsobila, bylo to skutečně zajímavé a opravdu neobyčejné čtení.

20.01.2019 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tak já nevím, bylo to zfilmované, nebo ne? Harry je moje stará láska, tak mi vlastně nakonec tolik nevadilo, když jsem zhruba v polovině získala dojem, že už jsem to četla. A pořád nevím, protože jestli jsem to četla podruhé, tak jsem stejně byla do poslední stránky napnutá k prasknutí.

01.01.2024 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Na dovolenou dobrý, ale jinak žádný velký zázrak.

06.08.2023 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Zase jednou jsem díky čtenářské výzvě objevila nečekané. Knížka, kterou bych si pro sebe zaškatulkovala pod pojem "romanťárna", měla nečekaně zajímavou zápletku, která mě nezačala do konce nudit. Je to příjemné a lehké čtení, kde stránky ubíhají skoro samy.

28.04.2023 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Jsem trochu v rozpacích. Předchozí komentáře a zápisky ze středoškolského čtenářském deníku hovoří o krásném a smutném příběhu lásky a přátelství... Já jsem měla spíše pocit, že čtu náhodně navrstvené vzpomínky. Trochu jako by to autor psal pod vlivem toho množství alkoholu, které knihou proteklo. Ze začátku mě bavili některé pasáže, nejvíce například scéna kdy si hlavní hrdina s náhodným kolemjdoucím nadávají, později mě ale obtěžovali dlouhé chlastací scény, které byly líčeny do nejmenších podrobností, ale na děj neměly žádný vliv. Scény ze kterých se naopak mohl rozvinout děj se oproti tomu vždycky tak nějak do ztracena úkončily. Nakonec jsem slzu sice přecejen uronila, ale jen tak nějak že slušnosti.

11.12.2022 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po naprosto dechberoucí Haně jsem byla plna očekávání, které se ale nenaplnilo. Tato plytká rodinná sága mě sice neunudila k smrti, ale také nenadchla. Je plná jednobarevných postav, které se nevyvíjejí - jen dějem a životem plynou. Nejlépe bych asi knihu přirovnala ke kuchyňské židli - dobře řemeslně zvládnuté, která nikoho neurazí a je pohodlná, ale brzy zapomenete, že jste na ní seděli.

15.03.2019 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Víc než jen kniha! Nikdy bych se k ní asi nedostala nebýt čtenářské výzvy a rozhodně nelituji. Kundera se mi dostal hluboko pod kůži.

13.04.2018 5 z 5

Cesta na jih Cesta na jih Michal Ajvaz

Podivuhodná kniha. Vlastně jsem do toho šla, protože byla zdarma ke stažení a taky se mi líbily recenze tady na databázi. Protože nejsem ochotným čtenářem mužských filozofických vykecávek, byly pro mě některé pasáže méně záživné. Cítila jsem ale, že se autor tímto způsobem jen omlouvá za svoji zjevnou touhu psát brak a neztrapnit se před pražskými intelektuály a tak jsem to brala. Samotný příběh byl perla, která mě nepřestala bavit a opravdu jsem se jen těžko odpoutávala. Absurdní zápletka i samotný příběh byl tou nejfantastičtější a nejoriginálnější cestou na kterou jsem se v poslední době s knihou vydala. Úplně mám teď taky chuť putovat na jih.

05.08.2023 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Vůbec nechápu, kde se ve mně vzala odvaha přečíst tuhle knížku. Díky výzvě jsem to zkusila a uznávám, že to byl velmi netradiční zážitek. Nemohu říct, že příjemný, ale zaručeně skutečně intenzivní.

10.03.2023 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Čtenářsky zřejmě vděčné dílko - ani moc stránek, ani veliká nuda. Moje maminka tomuto stylu říkávala "limonáda" a to sedí. Závěrečná scéna mi výrazně připomněla konec filmu "Červená Karcoolka" a to mě hodně pobavilo. Na dovolenou ovšem úplně optimální čtení.

20.02.2023 3 z 5

Kříž Kříž Ken Bruen

Vlastně mě udivuje, že jsem ji ještě nečetla. Vážně dobrá!! Jen mě udivuje, že se kolegyně Sasena opravdu někde smála..

13.01.2023 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Znám a mám moc ráda film. Kniha je trochu jiná, ale to je v pořádku.

03.07.2022 5 z 5