TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Farma zrůd Farma zrůd Martin Štefko

Martin Štefko - Farma zrůd

Počet stran: 396
Žáner: #thriller #detektivka

Druha kniha od Martina Štefka Farma zrůd bola úžasna strhujúca jazda, kde ste nemali šancu predvídať a jednoducho ste sa viezli na vlne Hank.

Hanko Giorgio, detektív bez emócií, ktorého jednoducho milujete.

Veľmi sa mi páčilo, že tu v druhej knihe sa snažil o "humor", ktorý som koľkokrát sama nepochopila Ale kým sa nestali ine veci tak ma kniha veľmi pobavila. Hank je proste Hank.

Úvodná strana bola pre mňa rana! Hovorila som si to snáď nie, bol to sen? Nešťastná náhoda? Ale u Hanka sa náhody jednoducho nestavajú a ja som sa pripravila na emočnú jazdu, ktorá splnila moje očakávania a dokonca ich prevýšila.

Prvú časť knihy som stále uvažovala, čo sa mohlo stať a ako sa tieto všetky prípady prepoja, kto za tým všetkým stojí? A veru ušla mi slza
Druhú časť knihy sme sa dostali do minulosť a mne sa miestami zastavil dych! Všetky tie zverstvá,čo sa odohrávali na Farme,bolo mi na grc! A samozrejme úžasný Hank, ktorý na to prišiel. Slza mi ušla i druhý krát

Pri tretej časti knihy som už ani nedýchala! Odvaha, pevne nervy a odhodlanosť, ochota mstiť sa a pomstiť sa, to ako do seba všetko zapadlo ... Úžasný koniec!

Jednoducho túto knihu , čo knihu, tieto knihy Mrtvé ženy a Farma zrůd - to jednoducho musíte mať a odporucam si ich prečítať.

Už teraz sa teším keď Martin dopíše tretí diel a neviem sa dočkať kedy prečítam jeho tretiu knihu od ktorej očakávam zodpovedanie niektorých nedoriešených otázok.

Za knihu dakujem @goldendogbooks
V ramci nasej #spoluprace a ďakujem @martinstefko za tieto výborne knihy!

#ctuhoror #kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #recenznivytisk #milujemeknihy2 #goldendog #martinstefko #farmazrud

Antonacia
Sugar. To jméno zní sladce. Ale smrt sladká není. A Sugar je mrtvá
Hank Giorgio a Larisa Kramer jsou povoláni k případu, který bude osobnější, než si na první pohled mysleli. Nejde jen o to, že zavražděná je Larisinou milenkou. Ozývá se minulost, která chce Hanka uštknout jako jedovatý had. Minulost, kterou se rozhodl ignorovat. Minulost, díky které budou umírat další lidé.

20.11.2023 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Kristýna Sněgoňová - Krev pro Rusalku

Počet strán: 563
Vydavateľstvo: @nakladatelstviepocha
Žáner: #fantasy #thriller

Musím povedať, že toto bola jazda!

V prvom momente pri tom zhrození koľko má kniha strán som bola nakoniec prekvapená, že knihu som zhlta za dva dni.

Kniha sa číta veľmi rýchlo a velmi ľahko s hlavne veľmi pútavo.

Rusalky, divoženky - vily všetkého druhu a veľmi zaujímavá detektivna zápletka.

Môžu za všetko víly či ľudia bažiaci po moci?

Léto a Dominik , dvojica, ktorá bola fantastická, hoci ma Dominik poväčšinou fajne vytáčal, Léto ho našťastie vyvažovala svojou "normalnosťou"

Samotný dej bol výborne napísaný, postupne gradoval a ten záver bol strhujúci a prekvapivý a nezaobišiel sa bez menších zástav srdca.

Autorku veľmi chválim a teším sa na pokračovanie!

Ďakujem @nakladatelstviepocha za #recenznivytisk v rámci našej #spoluprace

#kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #krevprorusalku #kristynasnegonova

Antonacia:
#krv #smrt #magia #víly

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Pro dohled nad vílami je tu speciální policejní oddělení a lidé v něm vědí, že když děláte s kur... pardon vílama, vždycky se něco podělá. A Dominiku Stolbenkovi se teď život podělal víc, než by si kdy dokázal představit. Navíc se v řece objevila mrtvá víla a její smrt má vyšetřit právě on. Vítejte ve špinavém světě vílích bordelů, krve, staré magie a tajemství, která se nezastavitelně derou na povrch.

15.11.2023 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Ďalšia kniha z pera výborného autora psychothrilleru.

Je poznať, že to je jeho prvá kniha nakoľko bol dej až príliš psycho, psycho myslím tým, že aj keď som u autora zvyknutá skákať z jedného času do druhého , prípadne od postavy k postave a ste zmäteny tak, že sami cítite ako zraly na psychiatriu , tu to bolo ešte oveľa viac chaotické

Ale to nič nemení na Tom, že autor je jednoducho výborný ! a musím si zatlieskal že cca v polke knihy mi to začínalo troška docvakavat, hoci ma samozrejme zas úplne zmiatol ale mala som pravdu

07.11.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Rina Kent - Ocelová princezna (2. časť série Royal Elite)

- Princezna by neměla sesadit krále.

- Tolik jsem toužila, aby ste mi vrátily vzpomínky. Teď začínam chápat, proč jsem vůbec zapoměla. -

-------

Druhý diel bol tak isto strhujúci a temný ako prvý, neustále ma držal v strehu, kedy sa Else vrátia spomienky, čo sa stane keď sa jej vrátia, kto je ten nový fešák, ktorý prišiel do školy a koľko Aiden vydrží, kým mu jednu nenatiahne?

Táto časť nebola o tom, kto urobí prvý krok ale o tom, kto ustojí a bude zo vztýčenou hlavou a kto prehrá a bude plakať.

-Budeš kráľovná alebo figúrka? -

Celý temný príbeh sa skladá ako čriepky rozbitého skla a keď si ho Elsa nakoniec poskladala bolo to, že

Samozrejme "mladeži neprístupných veci" tam bolo viac než dosť

Záver má úplne dostal ostala som s otvorenými ústami, že ČOŽE?

Teraz už len čakat kedy vyjde tretí diel nech konečne zistíme KTO výhra celú VOJNU a hlavne AKO?

Ďakujen, že som mala možnost dostať knihy ako Recenzni výtisk a putuje dievčatám do štafety

07.11.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Jana Jánska - Mrazivá náruč

Počet strán: 286
Vydavateľstvo @mobaknihy
Žáner: #psychothriller

Ve chvíli, kdy devatenáctiletá Valerie jen o vlásek unikne pronásledovateli, netuší, že tím právě odsoudila k smrti svého milovaného, o dva roky mladšího bratra Romana. Dosud byla přesvědčená, že o něm ví vše. Po jeho smrti však vyvstávají nečekaná tajemství, při jejichž odhalování Valerie probudí i démony vlastní minulosti. Romanova šestnáctiletá přítelkyně Laura také nemá na první pohled zcela ideální rodinu, navíc má brzy vyjít najevo zcela zásadní fakt, který změní víc, než by jí bylo milé...
Co všechno může odstartovat jedna tragická událost?
----

Výborne, výborne !

Čo viac dodať? Veľmi sa mi páčilo, že táto druhá kniha od autorky išla uplne iným smerom ako tá prvá.

Toto bola riadna psychická nálož, kde som si myslela, že už bluznim i ja sama a nie len hlavné postavy knihy.

Vynikajúce dielo, v polke knihy som si hovorila veď už to vyriešili tak o čom bude zvyšok? Ale ten zvyšok som dala na jeden záťah s otvorenými ústami a neveriacky som čučala na knihu, že to vážne?

ďakujem ešte raz autorke @janskajanna za to, že som mala možnosť zúčastniť sa tejto štafety s pevne verím, že aj ďalšie jej knihy budú takto nadupané!

Štafeta č. 53/3

#kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #janajanska #mrazivanaruc #drogy

16.08.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Jana Jánska - Dokonale propojení

Počet strán : 312
Vydavateľstvo : @mobaknihy
Žáner; #psychothriller#detektivka

Když se šestadvacetiletá Anna odhodlá políbit svou spící platonickou lásku, spolubydlící Markétu, zjistí přitom, že namísto hebkých rtů líbá ledové, mrtvé tělo. Kdo je vrahem? Jeden z rodičů či Markétin bratr? Movitý přítel či zatrpklá kolegyně ze sborovny? Lehkomyslný kamarád, spolubydlící anebo za její smrt může někdo úplně jiný? Smrt mrtvé dívky z pohledu sedmi lidí odkrývá nejen otcovství jejího nenarozeného dítěte, ale i praktiky záhadné sekty. Jaká další tajemství ještě vyplují na povrch? Všechno totiž souvisí se vším, vše je dokonale propojené...
-------
Aj keď stále milujem fantasy a knihy ktoré sú v sériách, stále viac a viac prichádzam na chuť knihám Detektívka/thriller / psychothriller.

Dôvod? aj keď sa môže stať že je to séria alebo aj nie je, jednoducho tu dej ide, graduje až vám napokon tak odpáli dekel, že vy neviete kde je sever.

Čo sa týka tejto knihy od autorky to je jednoducho šupa a tým, že sa mi ešte nestalo, že by som čítala thriller od českej autorky (samozrejme zahraničné som čítala) toto bola riadna nálož!

Začiatok výborný, gradovanie deja vynikajúce a ten koniec to bolo že COZE???!!!

Stále hovorím, že naši CZ/SK autori sú NEDOceneny čo sa týka fantasy/detektívky/thrilleru a ja som vďačná, že som si túto knihu mohla prečítať v autorskej stafete priamo od autorky!

Táto kniha bola jednoducho jazda od začiatku až do samého konca!

Štafeta č. 53/1

@janskajanna #dokonalepropojeni #kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #vrazda

15.08.2023 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Isabella Maldonado - Šifra

Počet strán: 358
Vydavateľstvo: @cosmopolis_cz
Žáner: #thriller #detektivka

Máte radi hádanky v detektivkach?

Ja veľmi nie, nedokážem odhaliť vraha nie to šifru

Aj tu som sa snažila logicky uvažovať.. ale.. logika mi dala zbohom, takže som sa nechávala unášať na vlne zločinu.

Ninu som si okamžite obľúbila, život sa s ňou nemaznal ale ona povstala z popola a otočila sa mu tvárou v tvár ešte silnejšia! ( Tu mi veľmi pripomínala Kim od Angely)

Prípad samotného Šifri bol brutálny, vážne to bol magor so všetkým čo k tomu patrilo

Jeho zdielanie hadaniek a mučenie Niny bolo hnusne o to viac ma štvali ľudia co ho v tom "podporovali" vedome, ci nevedome bol to hyenizmus prvej kategórie!

Dej bol výborný ani jedno hluché miesto len akcia a emócie , veľmi sa teším na druhú časť, s kým sa bude Nina potykat.

Ďakujem dievčatám za #spolocnecitanie
Jana Sterankova
Kattykitty De Peyrac
Lenka Tomancová
Liesel von Possenhofen
Vlasta Śtěpánková
Anna Slobodnikova

#recenzieTerka
#kniznarecenzia #milujemeknihy2 #skbookstagram #kniznizavislaci #isabellamaldonado #sifra

Obsah:

#detektív #FBI #triler #vrah #sériovývrah #únosca #psychologickýtriler #sadistickývrah #minulosť #kybernetika #hádanky
Začínajú sa preteky s časom, ktoré sleduje celý svet.
V šestnástich rokoch sa Nine Guerrerovej podarilo uniknúť zo smrtiacej pasce sériového vraha. O jedenásť rokov neskôr je z nej dospelá žena, zvláštna agentka FBI, ktorá si nenechá skákať po hlave. Keď internetom preletí video, v ktorom si efektívne poradí s útočníkmi, ktorí ju napadli vo virgínskom parku, získa si zástupy fanúšikov.

Lenže pozerá sa aj niekto iný. Niekto, kto Nine nemôže odpustiť starú krivdu. Odhodlaný potrestať tú, ktorá mu unikla, spácha vrah z Nininej minulosti brutálny zločin, len aby ju zatiahol do vyšetrovania. Tým sa však jeho hra len začína. A vďaka internetu sa do nej tentoraz zapojí oveľa viac ľudí. Jeho hádanky a slovné hračky z neho možno urobili zvrhlú hviezdu sociálnych sietí – tajomného virtuálneho ducha nazývaného Šifra –, ale pre Ninu je stále tým, kým bol kedysi: netvorom priživujúcim sa na utrpení slabších.

05.05.2024 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Dominik Dán - Mucha

Počet strán: 312
Žáner: #thriller #detektívka
Vydavateľstvo: @slovart_vyd

Pripad v prípade.

V poradi 5 kniha v chronologickom usporiadaní, nečakane zvraty a zaujímavé uzávery v tejto knihe rozhodne nechybali.

To čo mi bolo na zaciatku jasne ako facka mi ku koncu knihy dalo facku lebo to tak nebolo

Ako inak Dán ma opäť dokonale zmiatol.

A najhoršie je, že to bolo vsetko jednoducho tak priehľadné a jasné, že to inak ani byť nemohlo!

Z jednej postavy v tejto knihe mi išiel tlak až do výšin. Väčšie hovädo som snáď ešte nezažila, sadistické, narkomanské prasa a opäť len ďalší omyl amnestie.

Máme tu i novinku entomologiu - uvidíme či ju presadia ale určite by to pomhlo pri ďalších prípadoch

Príbeh bol samozrejme úžasný a plný humoru, trojica (štvorica) po novom s Vaňom, ktorý by zožral aj seba keby mohol - inak výborná posila pre uzrejmenie kto je tu pánom (policajt verzus páchateľ) , Hanzel, Burger a Krauz to nemali tentokrat vôbec jednoduché a otvorený koniec mi vzal vietor s plachiet a dúfam, že sa ešte k tomu vrátime

Za #spolocnecitanie ďakujem Júlia Júlia Martin Petráš Jana Pumprdlik Zouharová Krista Kiksi Divínová Zuzana Žužu Dobiasova Anastázia Gorčošová Katarína Jantoláková Anna Slobodnikova

Kniha č. 98/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #dominikdan #mucha

Obsah:

Kriminalisti zápoliaci so starým "závratným" počtom vrážd, až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov a s nárastom brutality, o akom sa im zatiaľ ani nesnívalo. Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika, žiadneho multimiliónového otecka, nebola ničím zvláštna, iba taká obyčka. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Mladé a pekné dievča. Zaživa, teraz už nie. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom vlastnými pančuchami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Telo sa už začalo rozkladať a všetky stopy zmizli. Krauz a jeho kumpáni začínajú od nuly, ako už veľakrát predtým a veľakrát potom. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, takmer nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha

20.04.2024 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Alison Belsham - Balzamovač

Počet strán: 378
Vydavateľstvo: @knihazlin
Žáner: #thriller

Výborný tretí a zároveň záverečný diel trilógie Inšpektor Francis Sullivan. Až mi je ľúto, že končíme a kľudne by som uvítala ďalšie vraždy len aby sme sa opäť stretli.

Tentokrát sa stretávame s bláznivým balzamovačom, ktorý nám hneď úvode da podrobný návod ako na to.

Keď porovnám všetky tri diely tento mi pride najslabší ale zároveň najsmutnejší, smrť jednej z hlavných postav bola velmi smutná :( a jej vyšetrovanie zapeklité a tak isto aj prísť na to kto je ten šialenec čo necháva kanapy s vnútornosťami a mrtvoli roztrúsené kade tade po meste.

Dej bol rychly a napínavý a o akciu nebolo nudze.

Ďakujem dievčatá za skvelé 3 týždne v #spolocnecitanie
@mamka_cte
Krista Kiksi Divínová
Eliška Staňová
@book_reviews_by_dzarule
Lucie Svobodová

Kniha č. 83/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #alisonbelsham #balzamovac

#múzeum #vrah #mŕtvola #vraždy

Bizarní vraždy. Prastarý kult. Strach, co svírá město
V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.

07.04.2024 5 z 5

List zo záhrobia (limitovaná edícia) List zo záhrobia (limitovaná edícia) Dominik Dán

Dominik Dán - List zo záhrobia

Počet strán: 320
Vydavateľstvo: @slovart_vyd
Žáner: #thriller #detektivka

V chronologickom poradí štvrtá kniha o trojici Burger, Hanzel a Krauz.

Musím povedať, že ma táto kniha prekvapila.
Vražda - riešenie, vražda - riešenie a medzi tym jemný nádych prepojenia.

A gratulujem si, konečne som odhalila vraha prv ako trojica (Nie, že by v tomto pripade to nevedeli všetci od sameho začiatku)

A v tom sa mi táto kniha veľmi páčila, niečo nečakané, pri predchádzajúcich knihach sme sa o vrahovi dočítali na posledných stranách tu to vieme a pozorujeme chlapcov ako sa k tomu dopracujú.

Výborné! A musím ich pochváliť, že ani toľko neschlastali .

Myšlienkové pochody vraha na konci mi boli jasné, zachovala by som ta tak isto. Takže vlastne celý čas som nadrziavala vrahovi.

A táto kniha bola zatiaľ najvtipnejsia - napriek vážnosti som sa nasmiala ako kôň

Ďakujem za #spolocnecitanie
Martin Petráš
Katarína Jantoláková
Jana Pumprdlik Zouharová
Anna Slobodnikova
Anastázia Gorčošová

Kniha č. 77/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #skbookstagram #milujemeknihy2
#dominikdan #listzozahrobia

Obsah:

#polícia #90.roky #vraždy #brutalita #detektívka #dopisy #krimi #priateľky #slovenskékrimi #novýrežim #posmrtnýživot #smrť

V roku 1990 sa začína nová éra v dejinách nášho štátu, staré socialistické štruktúry sa rúcajú, nastupuje demokracia so všetkými kladnými aj zápornými dopadmi na bežných ľudí, policajtov nevynímajúc. VB – Verejná bezpečnosť sa pretransformovala na Policajný zbor, ale otázka, kto ho bude tvoriť, vyriešená nie je. Stanú sa zo všetkých príslušníkov zo dňa na deň policajti? Čaká funkcionárov a politicky aktívnych príslušníkov odchod do civilu? Doplatia na nové zmeny aj skúsení renomovaní kriminalisti, ako je komunista Eduard Burger, alebo ich nový režim omilostí? Dilemu vyrieši osudové rozhodnutie novozvoleného prezidenta. Uvedie sa neuváženým, krátkozrakým činom – vyhlási širokú amnestiu. Nočné ulice Nášho Mesta sa presýtia ľudským odpadom, novodobí detektívi dostanú šancu poupratovať, dokázať spoločnosti svoju opodstatnenosť.

03.04.2024 5 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Jarmila Stráníková - Balada pro Emily

Počet strán: 412
Vydavateľstvo: @nakladatelstvi_rosier
Žáner: #triler

Pri tejto knihy som mala dva pocity
1. Pocit takého strachu, že aj pri čítaní za bieleho dňa som mala polky stiahnuté na kameň
2. Beznádej

Tri rozdielne časy a predsa sa tak ľahko a prehľadne čítalo.

Začíname Kamilou v roku 2021, zisti, že napriek tomu že celý jej život mali s matkou "ďaleko do úst" , sa jej zverí, že vlastnia dom. Veľké prekvapenie, ktoré pri predaji obom finančne pomôže. Mama však do domu ísť nechce takže všetko nechá na Kamilu.

Ďalej tu máme Veroniku v roku 2003, ihneď zistíme, ze sa vraciame do doby, kedy v dome žila Kamila s mamou.

A na záver tu máme rok 1945 a začiatok všetkého.

Trištvrte knihy som sa tak bála az som sa hanbila aký som strachoprd, ale teda nevydesi ma len tak nejaká kniha o duchoch takže toto je ten znak toho, že tato kniha ma riadne grády!

Ale tiež som cítila obrovskú nespravodlivosť, bezmoc, smútok a veľký hnev.

Hovorí sa: klin klinom vybíjaš, ale tiež: zlo plodí len ďalšie zlo a tu jedno s druhým išlo ruka v ruke a vzišlo s toho to najhoršie, pomsta, ktorá nema hraníc a neberie ohľad na nepriateľa a nieto ešte pre priateľa.

P.S. tie kresby v knihe boli úžasné!

Ďalujem za štafetu Adka Klčová , ďakujem za úžasnú knihu Jarmila Stráníková a ďakujem dievčatá za #spolocnecitanie a spoločne prezivanie strachu
Evženie Pavelová
Lucie Dušková
Vlasta Śtěpánková

Kniha č. 68/2024
Štafeta č. 155

#recenzieTerka #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #kniznastafeta #podporujemeceskeautory #jarmilastranikova #baladaproemily #skbookstagram #milujemeknihy2

#Sudety #tajomnáminulosť #starétajomstvá #skutočnéudalosti #dom

Psychologický thriller inspirovaný skutečnými událostmi
Kamila slíbila své matce, že se postará o úklid a prodej starého domu, v němž před mnoha lety společně bydlely. S vidinou snadno získaných peněz, díky nimž by si mohla splnit své sny, odjíždí do pohraniční sudetské vesničky, aby se pustila do práce. Netuší však, že špína, zatuchlost a tajemně popsané stěny jsou tím nejmenším zlem, které tady na ni číhá. Opuštěný dům má totiž velice pohnutou historii a Kamilin příjezd v něm probouzí něco, co zde přebývá už hodně dlouho a co nehodlá jen tak zapomenout na dávné křivdy. To něco Kamilu volá to něco na ni celý ten čas čeká a teď, když se konečně vrátila, už ji to jen tak nepustí.

24.03.2024 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Alison Belshamová - Inkoust/Jej posledný výdych

Počet strán: 370
Vydavateľstvo: @lindeni.sk
Žáner:#thriller

Opäť výborná kniha!

Čakala som, čo autorku môže napadnúť v súvislosti s tetovaním v ďalšej knihe a toto bolo výborné!

Hneď v úvode vražda potom ďalšia, ďalšia , ďalšia , už pri prvej som uvažovala čo to mohlo spôsobiť, keďže ich nechával na žive a teda ústa dole! Perfektné!

Čo ma však hnevalo, neustále obviňovanie Alexa, nie teda, že by si Alex nejako pomáhal svojim tvrdohlavým správaním ale prirástol mi k srdcu a bránila som si ho ako Marni.

Tu ma trošku sklamalo, že Marni tam bola pomenej a hoci im pomohla s jednou pre mňa dosť závažnou vecou, nevidela som tam slová uznania.

Objavenie Paula bola riadna podpásovka a dúfam, že sa v tretej casti neobjaví a ak áno, nech to s ním uz niekto utne a nastálo!

Vrah ma chvíľkovo napádal ale nebola som si istá, predsa len tie kapitoli tam neboli zbytočne ale autorka mi aj tak vyrazila dych s objasnením!

Veľmi sa teším a pokračovanie, čo vymyslela autorka v poslednej časti.

Kniha č. 63/2024

Za #spolocnecitanie ďakujem dievčatám
@mamka_cte
Krista Kiksi Divínová
Eliška Staňová
@book_reviews_by_dzarule
Lucie Svobodová
Nika Vachová

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #alisonbelsham #jejposlednyvydych #inkoust

#vyšetrovanie #sériovívrahovia #tetovanie #obeť

Jeho tetovanie je rozsudkom smrti

V temných uličkách Brightonu ktosi napadol mladú ženu. Jej zranenia sa spočiatku nezdajú vážne, ale už o 24 hodín obeť v agónii umiera a na jej tele sa okrem zranení nájde smrtiace tetovanie. Po útoku na druhú mladú ženu inšpektor Francis Sullivan vie, že v uliciach Brightonu kráča sériový vrah. Jedno však nečakal: hlavným podozrivým sa stáva Alex Mullins, syn jeho bývalej milenky tetovacej umelkyne Marni. Dokážu sa preniesť cez minulosť a spojiť sily, kým sa rozsudok smrti objaví na koži ďalšej obete?

17.03.2024 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Ellison Cooper - Pohřbení
⭐⭐⭐⭐⭐

Počet strán: 395
Žáner : #thriller #detektivka
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #vendeta

Cooper opäť nesklamala!

Druhý diel s agentom Altairovou bol opäť plný akcie a nevyriešených záhad!

A opäť som sa netrafila! Ale našťastie mi to cvaklo a bola som rýchlejšia než Sayer

Dej sa odohráva v lesnom parku plnom skrytých jaskyni, dolov a pár kostlivcov, nanešťastie nie tych symbolickych v šatníku ale ozajstných v jaskyni!

Musím povedať, že podozrivý boli pre mňa všetci okrem Ezri a Sayer, lebo veď tých poznáme s prveh časti.

Všetky nové postavy boli výborne napísané od Maxa a jeho vernej Kony až po Kayla, miestneho šerifa.

Určite knihu odporúčam spolu s prvou časťou a teším sa na treti diel a som zvedavá, kam nas autorka zavedie a ci aj ty využije mytológiu, ktorá tejto sérii dodáva skvelý nádych.

Ďakujem za stafetu @knihy_s_marcelom

Kniha č. 47/2024
Štafeta č. 110/2

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #skbookstagram #milujemeknihy2 #ellisoncooperauthor #pohrbeni

Obsah:
Vyšší zvláštní agentka Sayer Altairová studuje mysl psychopatů. Nikdy ale nečekala, že odhalí vraha v řadách Federálního vyšetřovacího úřadu. Pátrání po něm a odhalení interní korupce jí vyneslo střelnou ránu v rameni a šest měsíců práce za stolem. Teď se konečně vrací zpátky do terénu, kam byla povolána, když se agent FBI, jenž se ve volném čase vydal na výlet do hor, propadl do jeskyně plné lidských kostí. Kosterní ostatky nalezené v Národním parku Shenandoah ve Virginii se ukázaly být téměř dvacet let staré.

Ve stejné době zmizela svými blízkými milovaná místní dívka. Starý případ rázem získá na aktuálnosti, když mezi kostmi agenti naleznou dvě čerstvé mrtvoly. Když vyjde najevo děsivá pravda, že s jejich smrtí má co do činění žena, která byla unesena i se svou malou dcerou, musí Sayer odhalit souvislost mezi starými kostmi a novými těly dřív, než se unesená matka a její dítě stanou dalšími obětmi. Vrah je ale o krok napřed, napadne její tým a sabotuje úsilí všech. Když se Sayer ocitne ve slepé uličce, kdy neví, komu může věřit, dostane se jí nechtěné pomoci od subjektu 037.

27.02.2024 5 z 5

Městečko Městečko Łukasz Radecki

Robert Cichowlas, Lukasz Radecki - Městečko

Počet strán: 357
Žáner: #erotika #horor

Ľúbite Slovanskú mytológiu?

Stretla som sa s ňou vo fantasy, v thrilleri ale v horore až teraz a musím povedat, že to bol teda záhul.

Spisovateľ erotickych románov so svojou ženou vyrazia na dovolenku aby si oddýchli a nabrali nove sily a aby dopísal svoju knihu.

Ale to čo vyzera ako pohodová dovolenka na bohom zabudnutom mieste je v skutočnosti boj o vlastný rozum a život.

Kniha ubieha rýchlo pretože nebolo šance ju odložiť a povedať si a veď, dočítam neskôr.

S knihy som bola zmätená, bolo mi doslova na grc no na druhu stranu bola vzrušujúca a mrazivá.

Konečné odhalenie, čo všetko sa tam dialo a kto alebo čo? to má na svedomí bolo perfektné. Niečo som si myslela už hneď od začiatku a niečo sa spojilo a zrazu to dalo zmysel všetkému.

Hlavne postavy som si obľúbila hneď a držala som im palce celý dej, no ale niekedy ani tie palce nestačia.

Rozhodne knihu odporúčam a ďakujem @goldendogbooks za #recenznivytisk v ramci našej #spoluprace

Kniha č. 47/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #ctuhoror #milujemeknihy2 #skbookstagram #mestecko #łukaszradecki #robertcichowlas #goldendog

#podivnésprávanie #dovolenka

Spisovatel Marcin Lanowicz má problémy s autorským blokem, a tak se s manželkou rozhodne pro dovolenou v malém městě na Mazurech. Morwany zpočátku splňují jejich očekávání – příjemné chaty uprostřed lesů v blízkosti krásných jezer. Časem si však všimnou, že obyvatelé města jsou velmi podivní a někteří z nich vypadají vážně nemocní. Navíc je celou dobu provázejí tři světlovlasé ženy. Co jsou zač? Proč se před nimi nejprve skrývají? Brzy se ukáže, že Morwané i světlovlasé ženy nejsou těmi, za koho se vydávají, a že malá vesnice, kterou všichni nazývají „městečkem“, neexistuje na žádné mapě

11.02.2024 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Darcy Coates - Kořist

Počet strán: 363
Žáner: #horor #thriller
Vydavateľstvo: @nasenakladatelstvi #fobos

No teda musím povedať, že ma Darcy kapku sklamala v tejto knihe :(

Ale ja jej to odpustim :)

Začiatok knihy pecka! No potom uz to taká pecka nebola , hlavna vyšetrovateľka ma príšerné na*ierala takú antipatiu uz som dlho nezažila a vlieklo sa to so mnou celú knihu.

Ostatne hlavne postavy, ktoré sa vydali na cestu hier o život v temnom lese si vyslúžili môj obdiv najmä Anna mozog celej operácie.

Myslim, že keby kniha mala o 100 stran menej dostavil by sa tak ten wow efekt z ktorého by som padla na riť a vyslúžila by si plný počet hviezd ale zbytočne naťahovanie jej ubrali veľa.

Ani mi nevadilo tie seky v kapitolách kedy v tom najlepšom jednoducho prešla na inú postavu a vy ste v napätí čakali čo bude pokračovať.

A aby som nezabudla, záver bol výborný tak ako začiatok.

Teším sa samozrejme na ďalšie knihy mojej obľúbenej horor autorky.

Za štafetu ďakujem @stafety.rachel.roo

Štafeta č. 130
Kniha č. 43

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #darcycoates #korist #milujemeknihy2 #skbookstagram

#tajomstvo #duchovia

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení.
Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda.

V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě

09.02.2024 3 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Lisa Jewellová - Rodina v podkroví

Počet strán: 307
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_tatran
Žáner: #thriller

Perfektná kniha!

Zo začiatku trošku miž-maž, keďže sa prelínajú dve dejové línie a 3 samostatné osoby, ale po chvíľke čitateľ pochopí, kto sú ty ľudia zač a čo predstavujú v príbehu.

Keďže táto kniha je štafetová tak som na seba hrdá, že som na to prišla prv ako všetky ostatné

Kniha je výborná,ten hnev, aký ľudia žijú a čo dokážu spôsobiť, sekty, ktoré existovali vtedy, existujú i teraz, kompletné vymývanie mozgov, zo silného jedinca urobiť trosku...

Ako píšem úžasná kniha, ktorú rozhodne odporúčam, pretože som ju čítala s otvorenými ústami!

Lucy som si obľúbila najviac, úžasná matka, hoci no medzero v neschopnosti uživiť sa tam boli ale sila, ktorá ju poháňala bola úžasná.

Idem sa hneď vrhnúť na druhú časť, kde dúfam, že budú tie iste postavy a nestane sa to čoho sa obávam

Za štafetu ďakujem Anna Slobodnikova

Štafeta č. 121
Kniha č. 16/2024

#kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #recenzieTerka #kniznizavislaci #milujemeknihy2 #lisajewellauthor #rodinavpodkrovi

#vyšetrovanie #vraždy

Desivý príbeh rodiny, ktorá k vám príde na pár dní a už nikdy neodíde.
Niektoré rodinné tajomstvá by nikdy nemali vyjsť na svetlo sveta. Nečakané dedičstvo prinúti mladú ženu pátrať po záhade jej pôvodu a to, čo zistí, môže mať pre ňu fatálne dôsledky. Libby Jonesová vyrastala ako adoptované dieťa a vo svojich fantáziách si predstavovala, že jej biologický otec bol grafický dizajnér a mama módna PR pracovníčka, mali športové auto a dvoch rozkošných psíkov. Potom zahynuli pri autonehode. Jedného dňa, krátko po svojich dvadsiatich piatich narodeninách, dostane Libby list, ktorý jej oznamuje, že zdedila obrovský dom v lukratívnej londýnskej štvrti.
Zdá sa, že jej život sa konečne obracia k lepšiemu. No ruka v ruke s rozprávkovým majetkom prichádza aj nechcené dedičstvo v podobe temnej minulosti – v dome sa pred štvrťstoročím odohral nevyriešený zločin spojený s čudnými ľuďmi, možno sektármi. Našli sa tri mŕtve telá a živé desaťmesačné dieťa. Celý ten čas čaká niekto v úzadí na svoju príležitosť, na chvíľu, keď adoptované „bábätko“ dosiahne plnoletosť a začne si uplatňovať nárok na dom.

23.01.2024 5 z 5

Krev pro divoženku Krev pro divoženku Kristýna Sněgoňová

Kristýna Sněgoňová - Krev pro divožeku

Počet strán: 489
Vydavateľstvo: @nakladatelstviepocha
Žáner: #fantasy #detektivka

Výborná druhá časť o českých špeciáloch a vilách.

Musím povedať, že táto druhá časť ma bavila možno kúsok viac ako prvá. Nielen preto, že tam nebol plačko Stolbenko hoci, keď sa tam zjavil bola som nakoniec rada ale preto, že tento krát sme do toho vhuply hneď od prvej strany.

Spoznávame novú policajtku Elišku, ktorá sa mi veľmi páčila, rázna ženská, ktorá si ide za svojím ale i napriek tomu nestratila rozum (našťastie)

Dúfam, že druhy krát už sa im podarilo nadobro prekaziť to čo prekaziť mali, keďže očividne si z prvej casti veľmi ponaučenie nezobrali

Ďakujem za poskytnutie #recenznivytisk v ramci #spoluprace @nakladatelstviepocha

Kniha č. 8/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #kristynasnegonova #krevprodivozenku

#magickýsvet #tajomstvo #víly

Rusalky, žínky, meluzíny, divoženky, magicky nadané bytosti žijící na okraji moderní společnosti a stále si strážící svá tajemství před lidmi. Jenže s lidmi se to má tak, že tajemství nesnášejí a chtějí zjistit i to, co by pro ně možná bylo lepší nevědět. Eliška Blažková slouží prvním rokem na malém slezském oddělení Centrály speciálních činností a její snahou je právě jedno tajemství odhalit. Jak to, že dokázala sama zabít divoženku? Kde se v ní taková síla vzala? A jak to změní křehké soužití lidí a víl?

Vítejte ve špinavém světě víl, krve, staré magie, světě, který z Kristýny Sněgoňové udělal takřka přes noc hvězdu české fantastiky.

10.01.2024 5 z 5

Vianoce, zas Vianoce Vianoce, zas Vianoce * antologie

Kolektiv autorov - Vianoce, zas Vianoce

Počet strán: 417
Vydavateľstvo: @vydavatelstvohydra
Žáner: #horor #scifi #fantasy

Sbornik rôznorodych vianočných poviedok, ľúbite sci-fi, horor či fantasy?

Toto bola úžasná nalož - s každého rožka troška a spolu výborné dielo.

Samozrejme ako pri všetkých poviedkových knihách niektoré vás zaujmú viac niektoré menej, každý si nájde to svoje pravé orechové a nudiť sa rozhodne nebude!

Prinášam moje mini recenzie na tie ktoré sa páčili mne

Monika Kandrikova - Malá priamočna hudba - krásny príbeh o tom, že viera nikdy neumiera a jedno male úprimné želanie môže zmeniť váš svet

Ivana Molnárová Dubcova - Život na splátky - výborná fantasy, kde dobrý skutok môže znamenať i ztratenie vlastného života

Pavel Skořepa - Nešťastné a neveselé - Zimomriavky mám ešte teraz!

Lucia Braunova - Adventna návšteva - Táto bola úžasný psychotriler

Ivan Kučera - Mama - Ako môžu dopadnúť deti v zlých rukách?

Katarína Soyka - Demonikine Vianoce - pohladenie na duši vďaka upirom a diablom

Dakujem @vydavatelstvohydra za poskytnutie knihy v ramci #spoluprace ako #recenznivytisk

#kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #vianocezasvianoce

Obsah:

Zbierka poviedok, ktorú by ste si priali na Vianoce!

Jana Tabačková – Tri listy Ježiškovi
Monika Kandriková – Malá prianočná hudba
Anna Olejárová – Poľovačka na Santu
Miňo Tichý – Do nekonečna a ešte ďalej!
Ivana Molnárová Dubcová – Život na splátky
Ivan Kučera – Mama
Naďa Vojteková – Znamienko
Marián Kubicsko – Jožo Fero a Dedo Mráz
Patrik Slanina – Vianočná nakládka
Miro Švercel – Kde je Ježiško?
Katarína Soyka – Démonikine Vianoce
Lenona Štiblaríková – Aj v noci noc, aj vo dne noc, príďže mi voľakto na pomoc!

28.12.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Martin Štefko - Nikdy se nepřestala usmívat

Počet strán: 222
Záner: #thriller

Tato recenzia sa mi píše ťažko, pretože jednoducho bez spoileru to nepojde...

Masova vrahyňa Alexandra? Alebo len obeť?

Príbeh, ktorý sa ťažko čítal, či už s pohľadu psychológa, z pohľadu vrážd a nakoniec aj zo samotného pohľadu Akexandy.

Začiatok knihy bol úžasný, poprava, ktorá sa vôbec nepodarila.

Dej, ktory mrazil! Doslova!

Koniec knihy?

Chcelo sa mi vrieskať, chcelo sa mi plakat, chcela som pomôcť!

Martin opäť stvoril svet nad ktorým krútite hlavou, nechápete, nerozumiete.

Hlavná postava bez emocii v jednom momente máte chuť jej nafackovat! Nech sa preberie! Prečo to robí?! Prečo?!

„"Jsem už pořádně unavenej bolestí, kterou slyším a cítím, šéfe. Jsem unavenej z cestování, z toho, jak jsem sám jako kůl v plotě. Věčně bez kamaráda, s kterým bych chodil nebo co by mi říkal, odkud přicházíme nebo kam jdem nebo proč. Jsem unavenej z toho, jak jsou lidi na sebe oškliví. V hlavě to cítím jako střepy. Jsem unavenej z každé situace, kdy chci pomoct, ale nemůžu. Jsem unavenej z toho, že jsem ve tmě. Hlavně je to ale ta bolest. Je toho moc. Kdybych to uměl ukončit, udělal bych to. Ale neumím" -John Coffey“

Prečo som použila tieto slová? Pretože Alexandra je náš John

Dakujem za tuto knihu @martinstefko bola uzasna a dakujem @goldendogbooks za zaslanie knihy v ramci #spoluprace ako #recenznivytisk

#kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #podporujemeceskeautory #nikdyseneprestalausmivat
#martinstefko

Obsah:

Robert Jenkins je uznávaný soudní psychiatr. Před sebou má případ, díky kterému už jeho jméno nikdy nezapadne. A přitom stačí jen mluvit a naslouchat.

Alexandra je obyčejnou ženou, která nikdy nestála v centru dění. Až doposud. Ocitla se ve světle reflektorů s krví na rukou. Alexandra je vražedkyně. Na svém kontě má 168 zabití.

Robert se těší na jednoduchý případ. Všechno je jasné. Alespoň do chvíle, než se s Alexandrou poprvé setká.

25.12.2023 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Oyinkan Braithwaiteova - Má sestra je sériový vrah

Počet strán: 213
Vydavateľstvo: @hostbrno
Žáner: #thriller #detektivka

toto bola paródia na Thriller?

Neviem čo by som k tomu viac dodala, jednanie hlavnej postavy bolo na hlavu, jednanie jej sestry bola čistá psychiatria ale okej no...

Ďakujem za stafetu aspoň som sa zasmiala Martin Petráš

Štafeta č. 112

#kniznastafeta
#kniznarecenzia
#recenzieTerka #milujemeknihy2 #stafetovyzavislak #masestrajeseriovyvrah

Obsah

#milostnytrojuhelnik #rodina #vraždy

Korede je zahořklá. Není divu Její sestra Ayoola je oblíbená a hezká, ale dost možná i šílená. Měla přítele, ale ten je teď po smrti. Stejně jako ti dva před ním.

Korede vytrhne od večeře vyplašený telefonát. Volá jí sestra Ayoola a Korede hned ví, co se od ní čeká: bělidlo, gumové rukavice, pevné nervy a silný žaludek. Tohle je třetí chlap, kterého Ayoola poslala do věčných lovišť prý v sebeobraně. Třetí tělo, kterého se bude Korede muset zbavit. V zájmu všech Nigerijců by měla jít na policii, jenže svou sestru miluje a rodina je přece na prvním místě.

Pak ale Ayoola začne chodit se sympatickým lékařem z nemocnice, kde Korede pracuje jako zdravotní sestra. Korede doktora Tadeho už dlouho miluje a nehodlá se smířit s tím, že i on skončí s kudlou v zádech. Jenže zachránit jednoho by znamenalo obětovat druhého

Do milostného trojúhelníku mezi Korede, Ayoolou a Tadem se vplétá obraz dětství obou sester, poznamenaný temnou vzpomínkou na krutého otce a jeho tragickou smrt. Nebo snad ne zase tak tragickou?

Román o lásce, o Lagosu a o tom, že krev je hustší než voda. A hlavně se hůř odstraňuje z koberce.

22.12.2023 2 z 5