TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Alena Mornštajnová - Les v domě

Počet strán: 297
Vydavateľstvo: @hostbrno

Tak smutná kniha :(

Toľko zla, tolko hriechov, toľko nenávisti a tak malo skutočnej lásky.

Dievča, ktoré si prešlo tým najhorším peklom.

Dievča, ktoré nikdy nezistilo, čo je to láska, čo je to neha, pohladenie.

Dievča, ktoré sa naučilo, že nikdy nemôže povedať pravdu, pretože čo je v dome v dome aj ostane.

Dievča z ktorého nikdy nevyrastie silná osoba s citom pre pochopenia a lásku k druhým.

Dievča, ktoré v poslednej chvíli chcela podať pomocnú ruku, no nik jej to nedoprial.

Dievča, ktorého meno sme ani nepoznali, pretože... Pretože to bolo úplne zbytočné, pretože keby už urobila čokoľvek aj tak by si na ňu nik nespomenul.

Depresívna kniha, ktorá vas prinúti zamyslieť sa, či dávate dostatok lásky, či ste ochotný pomôcť iným, či by ste vlastne dokázali rozoznať tiché výkriky a pohľady plné bolesti.

Túto knihu odporúčam a zaraďujem ju medzi TOP tohto roka @alenamornstajnova

Štafera č. 146
Kniha č. 50/2024

Ďakujem za štafetu @knihy_s_marcelom

A ďakujem dievčatám za #spolocnecitanie
@kniha_a_janca
@geekmom.sk
@books_for_every_you
@turnovapetra

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznastafeta #kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #milujemeknihy2 #skbookstagram #alenamornstajnova #lesvdome #topkniha

#rodinnépríbehy #dramatickýpríbeh #tajomstvo #rodina

Nečekaně mrazivý román od autorky bestsellerů Hana, Tiché roky, Listopád

Říkají jí cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc. Otec kamsi zmizel při povodních, matka utíká před odpovědností k milencům a alkoholu a děvčátko zůstalo viset na krku nevraživé babičce, která obhospodařuje zahradnictví a je přesvědčená o tom, že všechno špatné lze v životě vyhubit jako žravé plzáky. Nebo o tom prostě nemluvit. Jenže všude kolem je les, ve kterém se skrývá cosi hrozivého, a cácora jednoho dne mluvit začne

Alena Mornštajnová napsala silný a dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Budete se bát, ale nepřestanete číst, dokud se neobjeví na povrchu.

02.03.2024 5 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Usim povedať, že táto kniha je že wau

Koľko mám prečítaných thrillerov, psycho thrillerov či detektívok áno čítať o niečom vymyslenom je úžasné pretože rozmýšľate nad tým kam až siaha fantázia autora.

Ale povedzme si kam až siaha fantázia a psychika skutočných vrahov? A čo skutočný vyšetrovatelia, ktorý musíš nájsť vraha keď vedia, že mi na krk dýchaju pozostaly?

Veľmi sa mi u knihy páčilo že mala začiatok (s pohľadu vraha), ktorý začal svoj príbeh, hľadanie a nakoniec vypočúvanie a trest, poväčšine som bola sklamaná ale keď pri predposlednom príbehu objasnili čo vlastne znamenal ten druh trestu bola som spokojná pretože tak som si to vlastne aj predstavovala.

jedine čo by som knihe vytkla je to , že fotky z vrážd boli rád za radom v trištvrte knihy, viac by sa mi "páčilo" lebo asi musím vyznieť ako psychopat, keby tie fotky boli na konci každého prípadu aby sa uzavrel.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Angela Marsonsová - Diabolské hry

Počet strán: 390
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_ikar
Žáner: #thriller #detektivka

Druhy diel s detektivkou Kim Stone bol este brutálnejší než ten prvý!

Nie len, ze išlo o zneužívanie deti ale ešte aj pripad v pripade a musim povedať , že ten druhy pripad bol ten zásadný!

Ako môže niekto taký existovať? A verim tomu, že takýchto psychomagorov tu beha dosť!

Kim musi veriť svojmu inštinktu a zabrániť tak aspon jednej zlej veci.

Pri čítaní som mala chut obhryzť si všetky nechty alebo vojsť do deja a zabrániť v tom všetkom sama.

Výborne napísaný dej od ktorého sa jednoducho nedá odtrhnúť!

Teším sa na tretí diel! A za štafetu ďakujem @zuzu_knihomol

Kniha č. 101/2024
Štafeta č. 168/2

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #angelamarsons #diabolskehry

#brutálnavražda #nebezpečenstvo #spravodlivosť #triler #zločin #psychopati

Vražedný experiment sa začína

Keď nájdu zohavené a na smrť dobodané telo násilného zločinca, povolajú na miesto činu detektívku Kim Stonovú a jej tím, aby prípad čo najrýchlejšie vyriešili. Pri vyšetrovaní tohto brutálneho činu čoskoro zistia, že nejde o obyčajnú vraždu, ale o čosi oveľa vážnejšie a oveľa
zlovestnejšie. Prípad naberá na obrátkach, doslova každý deň sa vynárajú nové, mimoriadne znepokojujúce fakty. Podivuhodná hra sa začína a Kim musí čeliť nemilosrdnému protivníkovi, ktorý sa zabáva vlastnými zvrátenými pokusmi. Zdá sa, že nebezpečný psychopat ju vytrvalo sleduje a pozná všetky jej slabé miesta, a tak každý jej krok môže byť posledný. Začína tušiť, že niečo bude v neporiadku aj s ľuďmi, o ktorých by to nepredpokladala. Lenže zatiaľ nemá v rukách žiadne dôkazy...

23.04.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Tereza Bartošová - Dceřina kletba

Počet strán: 311
Vydavateľstvo: @motto_redakce
Žáner: #detektivka

Druha kniha od tejto spisovateľky a ja žasnem

I keď prológ ma zmiatol a ja som furt čakala kedy to príde? po stej strane som si povedala - dočkaj času ako husa klasu - a dočkala som sa.

Tento prípad bol tak zamotaný, že som absolútne netušila kde, kto s kým, prečo?

Postupne sa to všetko pekne rozmotávalo a zacvaklo presne tam kde malo.

Bolo ohromujúce ísť po stopách vyšetrovateľov, riešiť ich osobne životy a prísť s nimi k zdárnemu koncu.

Sice musim povedať, se Klekánice nasadila latku tak vysoko, ze uz ju asi nič neprekoná ale teším sa ešte na Vodníka a verím, že autorka ešte neskončila zo svojou genialnou prácou

Dakujem za štafetu @knihy_s_lussy a za vybornu knihu @terka.bartosova.psani

Kniha č. 65/2024
Štafeta č. 153

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #kniznizavislaci #stafetovyzavislak #podporujemeceskeautory #skbookstagram #milujemeknihy2 #terezabartosova #dcerinakletba

#krimi #detektívka #vyšetrovanie #vraždy

Další díl úspěšné detektivní série z Příbramska se sympatickými vyšetřovateli Tomášem Vyskočilem a Honzou Richterem. Od autorky detektivního románu Vodník.
Poručík Tomáš Vyskočil má velký problém. Je blonďatý, rafinovaný a odhodlaný pořádně mu zavařit. Zatímco se Tomášovo manželství ocitá v ohrožení, je uprostřed Příbrami nalezen těžce podchlazený opilec, který po pár hodinách v nemocnici umírá. Taková smrt by kriminálku mohla nechat v klidu, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život. A tak se Tomáš s kolegou Honzou Richterem pouštějí do vyšetřování zločinu, po jehož vyřešení nikdo netouží.

20.03.2024 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Stephen King - Cujo

Počet strán: 335
Vydavateľstvo: @knihybeta
Žáner: #horor

Ach Stephen, báť sa, či plakať?

Cujo, úžasný, huňaty, priateľský bernardín, ktorý by za svojich ľudí položil i život.

Až do jedného momentu kedy mu bolo ublížené a on dostal besnotu.

Besnotu, ktorá jeho úžasnú povahu premenila na besniaci nástroj pre vraždu.

No musím sa priznať, že vo veľa prípadoch som ho nútila myšlienkami niekoho zabiť (moja cierna duša musela ), no v inych prípadoch som trpla.

Trpla som strachom o pasažieroch v Pinte. Modlila som sa a dúfala som, že sa zachránia.

Ale samozrejme to by knihu nemohol písať Stephen King, že že?

Pol knihy som prerevala!

Cujo nieje strašidelná kniha aj keď zo začiatku som mala kúštik nahnané ale Cujo je pre mňa hlavne velmi emotívna kniha.

Ďakujem za možnosť prečítať si knihu v štafete @terr_books

Štafeta č. 106

#kniznastafeta #kniznizavislaci #kniznarecenzia #milujemeknihy2 #recenzieTerka #cujo #stephenking

Antonacia:

#uväznenie #triler #hrozba #pes #zlo

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama.
Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy.
Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby...

02.12.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Výborná kniha , výborný dej.

Veľmi sa mi páčilo ako sa príbeh rozvíjal a ako má dokonalé miatol a keď už som si bola na sto percent istá bolo to inak a potom opäť a opäť a opäť . už som mala pocit, že možno za všetko môžem ja

Nie vážne táto kniha bola výborná a tým, že tam išlo malé dieťa tak som bola ako na ihlách celý dej od začiatku až do konca.

Ďakujem za knihu v štafete

Štafeta č. 54

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Freida McFadden - Pomocnicka

1. časť
Zo začiatku tu máme zoznámenie sa s hlavnými postavami, bývalou trestankynou Millie , záhradníkom Enzom, podľa mňa totalnou schizofrenickou Ninou a jej manželom Andym a nechutné rozmaznanym frackom Cecile.
Hoci by sa dalo povedať, že sa vlastne nič neudialo až na každodenné nákupy, sen tam nejaký rodinný problém kniha vás pomaličky vťahuje do svojho vnútra a vy ani neviete ako a polku sfuknete na jeden dych, neustále uvažovanie čo a kedy sa to stane?
Poďme teda ja druhú časť pretože tá prvá vo mne vyvolala neuveriteľne veľa otázok ?!

2. časť
Druhá časť? Hotová jednohubka, hltala som stranu za stránku s vyplestenymi očami a krútila hlavou. Je toto možné? Naozaj? Nuž bohužiaľ naozaj :( Nechcem zachádzať do detailov nech nevyzradim dej ale teda toto bola veľmi silná káva a stále dúfam, že všetko bude dobré :( A hlavne nie vždy všetko vyzerá tak ako to naozaj aj je!

3. časť
Koniec knihy bol jedným slovom fantastický, pomoc, úľava, totálne znechutenie na posledných 5 riadkoch a v epilogu smiech. Naozaj som sa schuti zasmiala

Knihu určite odporúčam i po neistom začiatku to bola jedna úžasná jazda, plná prekvapení a vyrážani dychu!!

Dracula Dracula Bram Stoker

Zo začiatku to bola pre mňa zvláštna kniha a doslova som sa musela nútiť aby som pokračovala v čítaní , keďže je toto dielo o niečo rozsiahlejšie ale prvotným zdrahanim som sa do toho zažrala, poplakala som si, trocha vydesila :)
Celkový dojem s tohto diela je pre mňa úchvatný až po docitani som ocenila všetky tie možno zbytočne veci a ťažsie čítanie . Odporúčam

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Stephen King - Cyklus vlkodlaka

Počet strán: 129
Vydavateľstvo: Nakladatelství Beta
Žáber: #horor

O tom, že je King majster hororu všetci dobre vieme.

Tato útla knižôčka nie len, že ma neskutočne úžasné masakralne kresby ale aj úžasný hororový dej!

To tak sa jedného dňa zrodil vlkodlak, ktorý si každý mesiac niekoho zabije.

Otazka znie prečo? Vyberá si obete náhodne? či majú niečo spoločné?

Kto je ten vlkodlak? Ľudská bytosť, či divé zviera.

Dej samozrejme rýchlo ubieha nie, že by to bolo tým, že má málo strán ale hlavne preto, že vás to poháňa čítať ďalej a ďalej a neodtrhnete sa až kým neskončíte

Úžasné a skvelé dielo, tlieskam.

Za štafetu ďakujem Mirka Kolářová

Štafeta č. 129
Kniha č. 42

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #knihydobrovsky #knihybeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #stephenking #cyklusvlkodlaka #milujemeknihy2 #skbookstagram

#splnmesiaca #Vlkodlaci

První české vydání knížky Cycle of the Werewolf!

První výkřik se ozval od zasněženého železničáře, který cítil, jak se mu tesáky zahryzly do krku. Další měsíc se ozval výkřik extatické agónie napadené ženy v její útulné ložnici.

Nyní se scény neuvěřitelné hrůzy objevují pokaždé, když na odlehlé mainské městečko Tarker Mills zasvítí úplněk. Nikdo neví, kdo bude napaden příště.

Jedno je však jisté. Když měsíc ztloustne, Tarker Mills zachvátí ochromující strach. Ve větru je totiž slyšet skučení, které připomíná lidská slova. A všude kolem nechává stopy netvor, jehož hlad nelze ukojit...

06.02.2024 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Rina Kent - Zvrhlý král (1.cast série Royal Elite)

Všechno na Aidenu Kingovi je černé. Černa mysl. Černé srdce. Černá duše. Měla jeden držet jazyk za zuby a přetrpět čas, ktrerí mi ještě zbíval. Nemlčela idem. Udělala idem neodolateľnou chybu, provokovala jsem krále na jeho trůne.
Ďábla v jeho pekle. A nyní za to zaplatím. -
V Aidenovi hrdinu NENAJDETE. Pokud však toužíte po padouchovi, tak s chutí do toho.

------

Fu, že toto čo bolo?
Musím uznať, že autorka vie safra dobre vtiahnuť do deja a úplne chápem všetky recenzie zo slovami " buď budeš knihu milovať alebo nenávidieť"

Ja sa pridávam k tým, ktorých táto kniha uchvátila od začiatku až po koniec.

Neustále som bola v strehu čo Aiden urobí a ako to urobí a čo bude musieť Elsa urobiť aby to on neurobil.

A veľmi som zvedavá, čo sa odohrá v druhej časti pretože ten temný príbeh čo sa odohráva v pozadí knihy a nakonci vyvrcholí do slov ČO TO MA ZNAMENAŤ bude stáť za to!

Pikantnosti bolo v tejto knihe vrchovato a teda aj keď mi vcelku vadil "drsný štýl písania" tak nejak mi to do tej temnej knihy jednoducho pasuje!

Knihu určite odporúčam tak pre 18+ , možno aj 25+

A posúvam ju do štafety nech sa môžu pohoršiť aj ostatné dievčatá a pridať sa do týmu ÁNO alebo NIE

07.11.2023

Tichý výkrik Tichý výkrik Angela Marsons

Angela Marsons - Tichý výkrik

Počet strán: 373
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_ikar
Žáner: #thriller #detektívka

výborná kniha!

Moja prva stretavka s Angelou a jej Kim vyšla na výbornú!

Kim, detektivka bez zábran s prerezaným jazykom a drsným humorom a jej tímom oddaných kolegov nam prinášaju prípad, ktorý si ide svoju trasu. Mŕtvolu za mŕtvolou a vrah neznamy.

Uz pri druhej mŕtvole bolo jasne, že tam bude spojitosť a mŕtvol bude skôr pribúdať ako ubúdať a nález pri vykopávkach nam pomaly odhalí ich príčinu.

Odhalenie mi doslova vyrazil dych! Jedno zverstvo za druhým!

Kim sa mi veľmi páčila aj priebeh celého vyšetrovania!

Teším sa na druhú časť a to co nam Kim pripraví.

Ďakujem za štafetu @zuzu_knihomol

Štafeta č. 168/1
Kniha č. 96/2024

#recenzieTerka
#kniznarecenzia #kniznastafeta #skbookstagram #milujemeknihy2 #angelamarsons #tichyvykrik

#strach #vraždy #ľudskázloba

ANI TEMNÁ DOHODA NIE JE ZÁRUKOU BEZPEČIA...

Záhadné a násilné vraždy, zdanlivo nesúvisiace okolnosti, tiene minulosti... Tým všetkým tento naozaj strhujúci triler oplýva vrchovato. Na začiatku príbehu stojí päť ľudí okolo plytkého hrobu a nad telom nevinnej obete uzavrú temnú dohodu – nikto sa nikdy nesmie nič dozvedieť. Lenže o desať rokov je brutálne zavraždená prvá žena z tejto pätice, po nej nasleduje ďalší člen a tretí unikne smrti iba o vlások. Počet zavraždených však stále pribúda. Vyšetrovaním týchto krvavých zločinov je poverená detektívka Kim Stonová, ktorá sleduje a preveruje všetky stopy, ale zdá sa, že jej psychopatický protihráč je vždy o krok popredu. Keď však objavia ľudské pozostatky na pozemku, kde stojí zhorenisko bývalého domova pre opustené dievčatá, začínajú jednotlivé dieliky skladačky do seba zapadať. Asi sa tu pred rokmi stalo niečo, čo so súčasnými vraždami súvisí. Kim je rozhodnutá šialeného vraha zastaviť skôr, ako udrie znova. Napínavý a miestami šokujúci dej, ktorého naozajstným protagonistom je strach, nenávisť a ľudská zloba, sa odvíja v niekoľkých časových rovinách a z pohľadu viacerých postáv, posadnutých démonmi minulosti.

18.04.2024 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Miriam Blahová - Příběh mateřidoušky

Počet strán: 264
Vydavateľstvo: @motto_redakce
Žáner: #roman

Čo nám Miriam pripravila teraz?

No predsa ďalší nádherný príbeh!

Minulosť pretkaná s prítomnosťou, láska, nádej a viera spojená s bolesťou, strachom a veľkým bojom!

Příběh mateřidoušky nás privádza opäť do Lomné, tak ako Akvamarin no trošku časovo dopredu.

Od roku 1923 až po rok 1945, spoznávame Věru, dievčatko, ktoré chce, chce a vie si ísť za svojím aj keď to vôbec v tej dobe nie je jednoduché jej sen sa pomaly splní, jej osud a život je na jednu stranu veľmi krásny no na druhu i veľmi smutný. Čo všetko si ženy museli pretrpieť? A čim všetkým si vtedy obyvatelia Lomnej museli prejsť. Najskôr Poliaci a neskôr Nemci.

Musím povedať, že tá časť s Poliakmi ma velmi nemilo prekvapila, netušila som (asi som nedávala pozor na dejepise), čo všetko si museli vybojovať, vydupať a získať a to co si získali opäť stratil kôli 2. sv. vojne.

Príbeh súčastnosti Anny - učiteľky na materskej, ktorej sa život zrúca ako domček s karát. Po príchode do Lomnej a návštevy starého domčeka, ktorý jej odkázala babička sa život zmení, vďaka objavenému vrecúšku a tomuto krasnemu príbehu.

Ďakujem @miriam.blahova za ďalší nádherný príbeh, ktory mi vzal srdce a píš ďalej! Tvoje knihy jednoducho potrebujem!

Ďakujem @freya_zlaskykpribehum za organizaciu #spolocnecitanie

A ďakujem za štafetu @traceybeegee

Kniha č. 70/2024
Štafeta č. 156

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #podporujemeceskeautory #kniznihratkysfreyou #skbookstagram #milujemeknihy2 #miriamblahova #pribehmateridousky

#spoločensképroblémy#manželstvo #láska #vzťahy

Když se Anně začne hroutit manželství, odjede s tříletým synem ke své matce a při průzkumu chaloupky po předcích najde pytlík s mateřídouškou. Díky ní se dostává k událostem první poloviny dvacátého století, vyhroceným vztahům mezi Čechy a Poláky i velké lásce, které stála v cestě řada překážek. Zatímco Anna poznává osud vlastní rodiny a historii Jablunkovska, příběh její prababičky Věry vypráví o zdejších poměrech a pokrokových myšlenkách, pro něž neměli sousedé v těžké době pochopení.

24.03.2024 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Alison Belshamová - Tatérka

Počet strán: 344
Vydavateľstvo: @lindeni.sk
Žáner: #thriller

Toto bola uzasna kniha.

Už od prvých strán mi bolo jasné, že to bude jeden veľký masaker so šialeným zlodejom tetovaní.

Autorka na metvolach rozhodne nešetrila a nešetrila ani na jemnosti podania vyrezávania a následného spracúvania kože.

Mladý inšpektor Francis bol úžasný a tvoril skvelú dvojku s Marnie, ktorá sa nebála ísť za svojím aby ochránila komunitu Tatérov (svoju rodinu)

Čo sa tyka zlodeja tetovaní, budem asi morbidna ale tieto časti sa mi veľmi páčili.

Policajné vyšetrovanie, ktoré brzdil hlavný komisár tu som mala chuť mu jednu plesknúť a zatriasť s ním či je normálny?! Tak mi dvíhal tlak ach bože.

Thierry "oddaný" ex-manžel, ktorý si užíva kade-tade ale rozbíja nosy každému kto sa pozrie na Marni, hoci slúži mu ku cti, že to zvládol ku koncu knihy.

Čo sa týkalo hlavného zberateľa s toho som bola paf! Výborne! Pretože pokial sa sám nepredstavil nemala som najmenšieho tušenia. Samozrejme napady som mala ake bola som vedle jak ta jedle.

Geniálna kniha a ja sa teším na pokračovanie!

Ďakujem mojim spolučitatelom, ze sme to zvládli a ďakujem @knizni_tipy_od_tricitky
Za skvely vyber knihy

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #alisonbelsham #zlodejtetovani #azkviz2024 #taterka

#sériovývrahv#obete #vyšetrovanie #tajomstvo #tetovanie #vraždy

Triler, ktorý sa vám zaryje pod kožu
Keď počas tetovacieho veľtrhu v anglickom Brightone objaví miestna tetovačka Marni Mullinsová zvláštne znetvorenú mŕtvolu, celé mesto ochromí strach. Podľa všetkého tu vyčíňa sériový vrah, ktorý zaživa vyrezáva umelecké diela z tiel obetí. Marni svoje tajomstvo skrýva a má pádne dôvody, prečo nedôverovať polícii. Ako sa však rozhodne, keď ju navštívi mladý, čerstvo povýšený inšpektor? Pomôže mu vyšetriť jeho prvú vraždu alebo sa vydá po stopách vraždiacej obludy sama?

16.02.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Petra Dvořáková - Zahrada

Počet strán: 185
Vydavateľstvo: @hostbrno
Žáner: #roman

Po nie príliš dobrom začiatku som knihu prečítala na jeden nádych.

Preco pre mna nebol dobry? Pretoze cirkev, pretože fakt nemam rada knihy kde sa objavujú svätý príslušníci, ktorý až taký svätý niesu a odsudzuju iných ale tak aby to nebolo take očividné....

Po tomto prvitnom zhnuseni som sa do knihy začítala a prisiel ďalší šok, kde to vo mne vrelo zlobou a neskutočným zdesením.

Ale koniec koncov som hlavnú postavu ľutovala a veru mi aj slza vybehla, pretože aj keď ... predsa len sme všetky ľudské bytosti a každý si zaslúži odpustenie a našťastie všetko ostalo len pri myšlienke a snahe napravit samého seba a pripustením si svojich chýb.

Ďakujem za túto knihu bola krásna a smutná @mama_nad_knihou
@petra_dvorakova_koukalova

Kniha č. 26/2024
Štafeta č. 126

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #autorskastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #podporujemeceskeautory #zahrada #petradvorakova #milujemeknihy2

#hľadanieseba #cirkev #záhrada #sebapoznanie

Dlouho neobývaná stará vila se zanedbanou zahradou. A jedna velká životní prohra navrch.

Pětatřicetiletý Jaroslav Havlát se vrací do domu svého dětství ve chvíli vážného životního zlomu. Po zpackané „církevní kariéře“ hodlá začít nový život, poprvé konečně sám za sebe. Snad také s trochou naděje, ale především s nákladem vyhoření, samoty, s pocitem odcizení vůči všem a všemu. Jedinou laskavou náručí se mu stává zanedbaná zahrada a práce v ní. V odloučení mezi stromy, keři a květinami se pokouší znovu najít sám sebe a dát životu ještě nějaký smysl. Postupně se seznamuje se sousedy a stále víc začíná svému zvláštnímu odcizení přicházet na kloub. A s tím se dostavují i tísnivé konflikty, protože poznání sebe sama je děsivější, než dřív mohl snad jen tušit. Kudy vede hranice mezi odmítnutím a přijetím nepřijatelného? Najde se aspoň někdo, kdo mu porozumí a podá ruku? Existuje z této temné noci cesta ven?

02.02.2024 5 z 5

Balík Balík Sebastian Fitzek

Sebastian Fitzek - Balík

-Poštár vás požiada, aby ste prevzali balík pre suseda. Jeho meno ste dosiaľ nepočuli, hoci na tej ulici bývate už roky. Čo sa môže stať? Pomyslíte si.
A spustite tým nočnú moru. -

"Najväčšie zločiny sa páchajú z lásky."

----------

Moja prvá kniha od Fitzeka a veru neľutujem a ďakujem, že sa vybral v online čítaní.

Toto bolo niečo neuveriteľné!!
Kto je vlastne vrah? Je Emma naozaj psychopat, čo si všetko len predstavuje?

Do samého záveru knihy som absolútne netušila kto je tým spomínaným "holičom" - sused? manžel? manželov parťák? poštár? ona sama? a nakoniec to bola osoba, ktorej verila najviac na svete!!

Skvelo opísaný psychický stav Emmy a všetkého čo sa okolo dialo, zimomriavky snáď na celom tele.

A napokon ako to všetko do seba zapasovalo ani som nedýchala!

Naozaj skvelé dielo a už sa neviem dočkať kedy siahnem po ďalších knihách tohto skvelého autora a teším sa na ďalšiu dávku psychologického trileru v ktorom nachádzam veľké zaľúbenie

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Červy v hlavě

Počet strán : 216
Žáner: #horor
Vydavateľstvo: #goldendog

Spřízněnou duši můžete potkat kdekoli. Autoři této sbírky se setkali na kurzu tvůrčího psaní, kde se jim začalo říkat horor tým. Jestli milujete hřbitovy, přízraky, vetřelce, psychopaty, příšerná tajemství a čas od času vás děsí i vlastní děti, držíte v ruce knihu přesně pro vás.

Červy do hlavy vám nasadí Karin Novotná, Kristýna Lyach, Jarka Pelikánová a Jiří Koreš. O zbytek se postará svými ilustracemi Jiří Dvorský.

Tak čtěte, protože nikdy nevíte Hele, co se to té paní před vámi hemží ve vlasech?
--------

Mám veľmi rada takéto poviedkový knižky a hlavne v hororovom podaní, niektoré boli výborné duchariny niektoré úplne nezmysly ale zamrazili.

Najviac sa mi páčili
- Houpaci křeslo
- Dům na konci vesnice
- Márnice

Jiří Koreš - Návšteva

Karin Novotná - Hlupáci křeslo

Kristýna Lyach - Jen přes jeho mrtvolu

Jarka Pelikánová - Důn na konci vesnice

Jiří Koreš - Prosím, potichoučku!

Karin Novotná - Našeptávač

Kristýna Lyach - Tá druhá

Jarka Pelikánová - Márnice

Jiří Koreš - Statek

Karin Novotná - Nekoukej ven

Kristýna Lyach - Tvořitel

Jarka Pelikánová - Výzkumná činnost

Štafeta č.25

ďakujem za štafetový knihu @knihaopate a určite odporúčam prečítať

#kniznastafeta
#kniznarecenzia #knihomolka #kniznizavislaci

11.06.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Ellison Cooper - Až na kost

Počet strán: 365
Vydavateľstvo: #vendeta
Žáner: #thriller

posledný pripad Sayer Altairovej bol výborný ako tie predošlé. Kruh sa uzavrel a mne je ľúto, ze nie je napísané pokračovanie.

Táto tretia časť sa od začiatku javila ako rýchly pripad s jasným vrahom ale samozrejme to by nebola autorka keby to nezašmochtlila tak, že ste nevedeli už vôbec kto je dobrý kto zlý, kto je vrah kto nie je vrah a ako to celé skončí.

Rozhodne by som uvítala keby sa viac venovali tajomnému 037 ale je mi jasné, že takto ukončená kniha je lepšia ako by mala otvárať ďalší príbeh, ktorý by nemusel byť tak dobrý .

Čítali ste celú trilógiu?
Ktorá časť sa vam páčila najviac?
Mne druha - Pohřbení

Za túto štafetu ďakujem @knihy_s_marcelom

Štafeta č. 110/3
Kniha č. 49/2024

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznastafeta #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #stafetovyzavislak #ellisoncooperauthor #aznakost

Obsah:

V samostatném románu Až na kost autorky Ellison Cooper se ve Washingtonu ztratí autobus plný středoškoláků a neurovědkyně Sayer Altairová musí dopadnout viníka, s nímž ji pojí její vlastní minulost.

Poté, co oplakala smrt svého snoubence a téměř přišla o práci, začíná agentka Sayer Altairová konečně svůj život budovat znovu od začátku. Její výzkum mozků psychopatů začíná přinášet své výsledky a její podivné malé rodině se daří. Sayeřina nově nalezená spokojenost se však ocitá v ohrožení, když je povolána k vyšetřování případu zavražděné dívky, jejíž tělo bylo nalezeno v kruhu zvířecích figurek pod záhadným, krví napsaným vzkazem. Když zjistí, že mrtvé děvče je jedním ze čtyřiadvaceti pohřešovaných středoškoláků, Sayer rychle pochopí, že nic na tomto případu není tak, jak to vypadá.

Přestože se v průběhu vyšetřování zaplétá do sítí falešných identit a stop, vše stále více poukazuje na její vlastní život. Má-li si Sayer zachovat naději na záchranu pohřešovaných dívek a zároveň ochránit vše, co miluje, musí se postavit své bolestné minulosti a zjistit, co ji s vyšinutým vrahem spojuje.

02.03.2024 5 z 5

Jiný kraj Jiný kraj * antologie

Kolektív autorov - Jiný kraj

Počet strán: 307
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Žáner: #fantasy #scifi #horor #povidky

V skutku zaujímavý rozsah poviedok, každý si nájde to svoje, tu svoju topku, ten svoj oribeh ci oribehy, ktore sa budu pacit najviac.

Nájdeme tu fantasy, sci-fi ci horor , zrod nového života šialenou vilou či dokonca aj nechuť k sliepkam !

Na niektorých poviedkach som sa smiala na iných čítala s otvorenými ústami a na niektorých skôr neveriacky, že toto vážne? Ako s tými sliepkami

Ja som si tu našla moje TOP poviedky a to:

Jan Hlávka- Sami na ceste - aká je detská psychika a kam až dokáže deti zaviesť? čo takto k duchovy a hrobarovej lopate

Jana Abasová - Kéž by se netočila - krásny a zároveň smutný ale i mágiou nabity príbeh

Barbora Vrobelová - Kra - veľmi zaujímavé obmenenie ženy a muža v prirodzenom kolobehu, tu sú ženy tie silne a muži su "domace panicky"

Veronika Salášková - Křídla - ako sa da použiť dvoch nešťastných ľudí vo svoj vlastný prospech? No v tomto pripade tou najhoršou cestou

Za možnosť prečítat si túto knihu ďakujem za našu #spoluprace @goldendogbooks

Kniha č. 11/2024

#recenzieTerka #recenznivytisk #kniznarecenzia #jinykraj #ctuhoror #goldendog

Obsah:

Antologie Jiný kraj je výběrem povídek žánru fantasy, sci-fi a hororu, ale přesto se věnuje tématům, která hýbají současným světem. Problémy osobní identity, ochrana životního prostředí, potíže v rodině nebo intenzivní chov drůbeže. Mořské panny plavou mezi igelitovými sáčky, mágové experimentují na dětech s mentálním postižením, kmen žijící na obří kře prchá ze své domoviny, protože přichází doba tání

Obsah povídek je často kritický a varující, ale nejednou se na konci mihne jiskřička naděje. Nebo aspoň rozkošné koťátko.

12.01.2024 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Stephen King - Zelená míle

Počet strán: 338
Vydavateľstvo: @knihybeta
Žaner: #fantasy #thriller #roman

Od chvíle čo som videla film a dozvedela som sa, že je natočený podľa knihy a dokonca knihy od Stephana Kinga, bol môj sen knihu vlastniť a prečítať.

Bohužiaľ knihu nevlastnim ale vďaka štafete som si ju konečne prečítala

Musim veľmi pochvalit, že az na niektoré časové nezhody bol film skoro od slova do slova natočený podľa knihy.

Moja fantázia išla ako po masle, celý film sa mi odohral v knihe a ja som revala a revala a revala.

ďakujem za možnosť zúčastniť sa štafety a užiť si knihu @knihaopate

Myslim,ze ty co videli film alebo čítali knihu so mnou súhlasia, ze toto sa naozaj podarilo. Nie je to horor ale je to úžasné smutné dielo s veľkým posolstvom vďaka Johnovy - duši tak krásnej a nevinnej s veľkým srdcom

„"Jsem už pořádně unavenej bolestí, kterou slyším a cítím, šéfe. Jsem unavenej z cestování, z toho, jak jsem sám jako kůl v plotě. Věčně bez kamaráda, s kterým bych chodil nebo co by mi říkal, odkud přicházíme nebo kam jdem nebo proč. Jsem unavenej z toho, jak jsou lidi na sebe oškliví. V hlavě to cítím jako střepy. Jsem unavenej z každé situace, kdy chci pomoct, ale nemůžu. Jsem unavenej z toho, že jsem ve tmě. Hlavně je to ale ta bolest. Je toho moc. Kdybych to uměl ukončit, udělal bych to. Ale neumím" -John Coffey“

Kniha č. 2/2024

Štafeta č. 114

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #stephenking #zelenamile

Obsah:

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt.
John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....

02.01.2024 5 z 5

Farma zrůd Farma zrůd Martin Štefko

Martin Štefko - Farma zrůd

Počet stran: 396
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Žáner: #thriller #detektivka

Druha kniha od Martina Štefka Farma zrůd bola úžasna strhujúca jazda, kde ste nemali šancu predvídať a jednoducho ste sa viezli na vlne Hank.

Hanko Giorgio, detektív bez emócií, ktorého jednoducho milujete.

Veľmi sa mi páčilo, že tu v druhej knihe sa snažil o "humor", ktorý som koľkokrát sama nepochopila Ale kým sa nestali ine veci tak ma kniha veľmi pobavila. Hank je proste Hank.

Úvodná strana bola pre mňa rana! Hovorila som si to snáď nie, bol to sen? Nešťastná náhoda? Ale u Hanka sa náhody jednoducho nestavajú a ja som sa pripravila na emočnú jazdu, ktorá splnila moje očakávania a dokonca ich prevýšila.

Prvú časť knihy som stále uvažovala, čo sa mohlo stať a ako sa tieto všetky prípady prepoja, kto za tým všetkým stojí? A veru ušla mi slza
Druhú časť knihy sme sa dostali do minulosť a mne sa miestami zastavil dych! Všetky tie zverstvá,čo sa odohrávali na Farme,bolo mi na grc! A samozrejme úžasný Hank, ktorý na to prišiel. Slza mi ušla i druhý krát

Pri tretej časti knihy som už ani nedýchala! Odvaha, pevne nervy a odhodlanosť, ochota mstiť sa a pomstiť sa, to ako do seba všetko zapadlo ... Úžasný koniec!

Jednoducho túto knihu , čo knihu, tieto knihy Mrtvé ženy a Farma zrůd - to jednoducho musíte mať a odporucam si ich prečítať.

Už teraz sa teším keď Martin dopíše tretí diel a neviem sa dočkať kedy prečítam jeho tretiu knihu od ktorej očakávam zodpovedanie niektorých nedoriešených otázok.

Za knihu dakujem @goldendogbooks
V ramci nasej #spoluprace a ďakujem @martinstefko za tieto výborne knihy!

#ctuhoror #kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #recenznivytisk #milujemeknihy2 #goldendog #martinstefko #farmazrud

Antonacia
Sugar. To jméno zní sladce. Ale smrt sladká není. A Sugar je mrtvá
Hank Giorgio a Larisa Kramer jsou povoláni k případu, který bude osobnější, než si na první pohled mysleli. Nejde jen o to, že zavražděná je Larisinou milenkou. Ozývá se minulost, která chce Hanka uštknout jako jedovatý had. Minulost, kterou se rozhodl ignorovat. Minulost, díky které budou umírat další lidé.

20.11.2023 5 z 5