terka6559 terka6559 komentáře u knih

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Kniha byla zajímavým a poutavým výkladem britské historie. Hlavní postava Ambra mi byla silně nesympatická posledních 200 stránek jsem ji už nemohla vystát :( ale bylo krásně vidět, jak se vlivem prostředí člověk změní.
Kniha byla velice poutavě napsaná a četla se dobře.
Ambřin zájem o Bruce mě už unavoval od půlky knihy.

23.04.2021 4 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Kniha se mi libila, namet byl zajimavy. Zezacatku bylo velice tezke ji cist, kvuli rozsahlym popisum, ale po nejake dobe si clovek zvykne nebo je vzdy muze preskocit... :D

10.04.2019 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha je zařazena mezi sci-fi, ale bohužel mám pocit, že se pomalu stává skutečností. Lidé se snaží vyvinout umělou inteligenci, ale nevím, jestli si uvědomují, že to až tak dobré být nemusí.... pan Čapek se nás podle mě snažil varovat, ale moc lidí naneštestí neposlouchá.

27.03.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Asi moje nejoblíbenější kniha! Připadá mi jiná než ostatní fantasy. Je v ní dán důraz na psychologii postav a to mě na knihách baví. Další díly jsou také moc dobré. Moc doporučuji!

18.12.2017 5 z 5

Sestry duše Sestry duše Plótínos

Kniha se mi líbila, má opravdu zajímavou myšlenku. S některými názory nesouhlasím, ale to vůbec nevadilo. V některých částech knihy se autor opakoval a někdy si podle mého názoru dokonce i odporoval. Ale celkově kniha splnila svůj účel a donutila mě se zamyslet a udělat si na věc svůj názor.

18.12.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knihu jsem hltala plnými doušky. Přečetla jsem ji za 3 dny. Velice mě zaujal nápad knihy, myslím si, že je velice originální.
1 hvězdičku strhávám za to, že jsem už na začátku knihy uhádla vývoj příběhu kolem milostného trojúhelníku Amerika, Aspen a Maxon. Mírně mne zklamalo, že jsem zápletku prohlédla už na začátku, ale stejně jsem si knihu velice užila. :)

14.01.2021 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Za 1 den jsem přečetla téměř 400 stran, což je můj nový rekord. :)
Těším se na čtení dalších dílů.

31.05.2020 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Než jsem knihu začala číst, tak už jsem znala její příběh, ale stejně mne mnoha zvraty překvapila. Musím říct, že jsem hodně vnímala, že je kniha z úplně jiné doby, protože mnoho Janiných pohnutek jsem vůbec nedokázala pochopit...

18.12.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Přiznám se, že ačkoliv se mi celá sága velice líbila, tak poslední díl mě tolik neoslovil. První půlka byla velmi zdlouhavá a trvalo asi 150 stran, než mě čtení opravdu začalo bavit.
Druhá půlka knihy mě jako u předchozích dílů zcela pohltila.

30.05.2020 4 z 5