Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Napínavé, akční, jak jinak by Raker mohl existovat, zase navlékne svůj kabát superhrdiny, aby vše přežil? Souhlasím s komentářem ennlady prakticky ve všem, Davidovy vylomeniny jsou nakonec milé a nějak k němu patří. Raději bych chvílemi přemýšlela, kdo je vrah, ale David jede jako mašina pořád dál a já přestanu přemýšlet a prostě jen čtu...

22.06.2021 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Je to těžké čtení, hlavně emocionálně, příběh lásky dvou lidí, kteří se ocitli v psychiatrickém ústavu ve 30. letech minulého století. I zvířata v Zoo se mají lépe, než duševně narušení pacienti. Ale nejhorší na tom je, že hlavní hrdinka je úplně zdravá. Konec je napínavý a jestli je dobrý je na každém čtenáři.

11.01.2024 5 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Tahle série se mi líbí, i když první polovina knihy mi přišla hodně táhlá, druhá polovina to ovšem vynahradila. Joseph je v podezření, že stojí za vraždou mladé ženy, musí pátrat na vlastní pěst, aby našel skutečného vraha. A líbil se mi jeho psychologický rozbor, který vedl k vysvětlení motivu vraha.

30.07.2023 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Já tedy nevím, zda se mi kniha líbila nebo nelíbila, je mnohovrstevná, s tím musím souhlasit a není to úplně jednoduché čtení, protože vyšetřovatelé pracují s informacemi, které jsou objasněny až později. Zůstalo mnoho nezodpovězených otázek. Nebylo ani tak důležité, kdo je vrah, ale vše se odkrývá během vyšetřování. Mila je sympatická vyšetřovatelka, která pátrá po nálezu 6 dívčích paží. Mnohem víc mě bavila ta obecná linka, kdy se rozdělují sérioví vrazi podle druhu a druh našeptávač je už opravdu ve vyšším levelu. Nicméně si brzy chci přečíst další díly.

14.07.2023 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Příběh židovské dívky Mileny a příslušníka SS vojska Franze. Kdyby se nepotkali v Osvětimi, místu které zabijí a trestá nejen lásku, ale i soucit a milosrdenství. O tomto místě jsem přečetla už víc knih, není to příjemné čtení, ale jednou za čas neškodí z tohoto tématu něco oprášit, aby si člověk uvědomil, jaké peklo to bylo.

01.07.2023 5 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Nejdříve mi nějak uniklo, že tato kniha je napsána podle skutečného příběhu a že odvážná ošetřovatelka Betty, ale i Mirjam a Sieny byly skutečné ženy, jen měly tu smůlu, ze žili ve čtyřicátých letech minulého století a byly Židovky. Nejen, ze se musely potýkat s tím, zda jejich blízcí nebudou muset do transportu nebo jestli se někdy shledají, ale pomáhaly zachraňovat židovské dětičky rafinovanými způsoby. A bylo to nebezpečné. Z válečných let o o Židech mám už něco načteno, ale tento příběh je zase trochu jiný a rozšiřuje obzory o této době.

17.01.2023 5 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Výborný počin! Jsem nadšená… Neměla jsem žádná očekávání, ale příběhy mladých lidí mě vždy přitahovaly, toto je thriller se vším všudy. A taky trochu psycho, když zapomínám u knih dýchat, tak nemůžu jinak než za plný počet. Začíná to vraždou jedné ze sester, pak se seznámíme se studenty gymnázia, kteří jsou členy party kolem zavražděné. A tam je třeba dávat velký pozor, protože zvraty, manipulace a divné hry jsou na denním pořádku. I když je kniha určena mladším čtenářům, mohu ji směle doporučit i jejich rodičům a těm, kdo mají rádi pořádné napětí.

28.12.2022 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Krásný historický román, zavedl mě až do Kostnice v 15. století na místo, kde zrovna byl upálen Jan Hus. Hrdinové byli sympatičtí, na odreagování to bylo to pravé. Kniha mi běžela v hlavě jako film, takže je pro mě snadno představitelná i pokud by byla zfilmována.

11.11.2022 4 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Příběh Riley a její rodiny, kdy Riley pátrá, zda její sestra skutečně spáchala sebevraždu. Nicméně pravda bolí všechny zúčastněné a zdá se, že vše je beznadějné a trest se zdá být nevyhnutelný. Příjemný vypravěčský počin i námět a u knížek této paní spisovatelky vím, že nešlápnu vedle.

22.10.2022 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Chtěla jsem si přečíst od autorky i knihu ze současnosti a příběh rodiny, jejíž účastníci se musejí vyrovnávat s mnoha těžkostmi. Tady je krásně vidět, když si někdo myslí, že si může dělat co chce. Mnohá rozhodnutí ovlivňují i lidi kolem něj, ač si to nepřipouští, ale někdy to to může být i fatální. Příklad jak naše sobecká rozhodnutí dokážou zničit celou rodinu. A není to tak i v životě?

13.09.2022 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Lottie tentokrát pátrání přivede na stopu minulosti svého otce, která je také velmi zajímavá. O napětí a zvraty není nouze. A konec byl lepší, než jsem čekala. Už si ani nedovedu představit, ze by Lottie měla v rukávu další záhady svého života. Ale určitě má, a tak jsem na čekací listině dalšího dílu.

27.08.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Hodně mě zaujala obálka knihy i název, nabízí totiž velké možnosti, ale nečekala jsem po recenzích žádnou bombu, ač jsem si to toužebně přála. Ztrácela jsem se v ženských postavách, žila každý den se “Stepfordskými” paničkami a očekávala jsem, která je ta panička s velkým P. Tam jsem byla opravdu překvapená a konec už se mi taky líbil. Ale celkově takový průměr.

11.07.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Moc se mi líbilo, jak se nitky příběhu postupně rozplétaly pěkně pomalu, aby byli podezřelí všichni. A mě to moc bavilo, jen ten konec by si zasloužil trochu víc vysvětlení, už jen z toho důvodu, že se tam vysvětlovalo vše, co se událo.

04.07.2022

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Neměla jsem z nějakého důvodu žádná velká očekávání, ale kniha měla velmi zajímavý námět, záměnu dětí v porodnici, což víme, se může stát, ovšem vždy je to emocionální peklo a to pro všechny zúčastněné. Nejinak tomu bylo i v této knize, kdyby to nebyl psychothriller, ale jen příběh dvou rodin, stačilo by to. Ale ten příběh byl povýšen do dalšího levlu mnohem děsivějšího ( a znovu koloběh právní byrokracie ) kdy mě to hnalo dál číst, jak tato kauza dopadne. Myslím si, že z ní autor vykřesal maximum. A mě to příjemně překvapilo.

26.06.2022 5 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Velmi syrový psychothriller, já opět skoro do konce mimo kdo je vrah. Ale to nebylo asi to nejdůležitější, obě hlavni postavy byly protivně na facku, zvlášť jak se chovaly k dětem. Kniha se četla dobře, ale na závěr je třeba mít silný žaludek a to si myslím, ze už jsem přečetla vše možné. Překvapila mě bezcitnost vraha. A víc než jeho odhalení.

22.06.2022 3 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Přečetla jsem Modrou jedním dechem…. Jako stíny nad zálivem, mořemořemoře, moře všeho - moře tajemstvi, moře psycho, moře vztahů, moře otevřených minulostí. Vtáhne vás to na loď a zapomenete na problémy všedního dne…. problémy tu má někdo jiný a zase moře až do konce. A nakonec se ptáte, to už je konec?

29.03.2022 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Detektivní román ze staré Prahy se sympatickou aktérkou všeho dění Emily a jejího akurátního komorníka, který si bravurně a s humorem sobě vlastním hraje na detektiva Scotland Yardu. Vlastně jen poslouchá a plní příkazy Emily. Nejdříve mi to přišlo bez šťávy, ale druhá polovina knihy byla už v jiném napětí. Souhlasím s tím, že je to trošku překombinované, ale až do poslední věty je na co se těšit. Dopouručuji k přečtení a nenechám si ujít další případ Emily a komorníka.

22.03.2022 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Taková neobyčejná svatba na neobyčejném místě vyprávěná různými lidmi, nevěstou, družičkou, svědkem, organizátorkou a přítelkyní a postupně se odkrývají motivy, proč můžeme čekat, že se stane něco zlého. Kniha má spád a nutí vás číst pořád dál, abyste se dozvěděli, kdo vlastně je obětí a kdo ne. Napětí je gradováno až do konce, ale není to žádné krvavé drama, ale vyústění prožitků vyprávějících postav.

10.03.2022 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Zajímavý případ honu na mrtvého nemrtvého Alexe, trochu překombinované, David Raker je sympaťák, i když tady byl jak nesmrtelný superhrdina, ale díky vaším komentářům se ráda pustím do dalších příběhů.

08.09.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak to byla jízda! Kdo má rád knihy typu není vše jak to vypadá a pravda může být viděna z různých úhlu jinak, tak si přijde na své. Kniha šokuje už v počátku a pak jí jde těžko odložit, protože vás zajímá skutečná pravda.

21.06.2020 5 z 5