tereza9371 tereza9371 komentáře u knih

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Bohužel jsem zklamaná. Od autorského dua Christina Lauren jsem to nečekala, ale co se dá dělat.
Kniha je psaná v er formě, což úplně nepreferuji, ale zvykla jsem si poměrně rychle. Nadchlo mě hlavně prostředí, které je hezky vykreslené - hned bych se k jejich výpravě přidala.

Příběh je na mě trochu překombinovaný a s momenty, které postrádají logiku. Nějaký ten zvrat byl příjemným osvěžením, ale znáte to - všeho moc škodí. Naopak jsem se bavila u dialogů, ve kterých si Lily s Nicole nenechaly nic líbit a pány s přehledem usadily.

Očekávala jsem romantiku ve stanu pod hvězdami. Dostala jsem dobrodružný a sem tam napínavý příběh s romantickou linkou v pozadí a hlavní hrdinkou, která mi vůbec nebyla sympatická.

Jestli máte rádi dobrodružné čtení nebo lehkou romantiku bez pikantních chvilek, kniha Láska nadivoko by se vám mohla líbit.

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

Z prvního dílu jsem moc nadšená nebyla, nakonec jsem ale ráda, že jsem přece jen sáhla po dalším díle.

Přestože byl rozjezd pomalejší, stále se něco dělo a stránky hezky ubíhaly. Vypadá to, že jsem přišla na chuť autorčinu stylu psaní. Největší radost mám ze skoro nepoužívaného slova perplex!
Lily i Juliana jsem si oblíbila. Ani jednomu nechyběla tvrdohlavost, která vedla k častým slovním přestřelkám. I když byli zranění každý jiným způsobem, pro oba byl následek zlomené srdce. Dát ho zase dohromady mohli jen s pomocí toho druhého. Bylo hezké sledovat jak se jeden druhému otvírají a pozvolna se mění.

Knihou Sny v nás určitě potěšíte svoji romantickou dušičku. Já už se těším na pokračování, protože celou jejich partu jednoduše miluju.

19.10.2022 4 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Knihu bych doporučila spíše "starším" čtenářům. Jako mladá (24) a bezdětná jsem se nedokázala vcítit do jednoho z hlavních témat, a to smrti syna. Možná i proto jsem si s Damiánem nesedla a byl mi nesympatický. Naopak Lindu jsem si díky jejímu odhodlání oblíbila hned. Nejvíc mi k srdci ale přirostla Nuria, na jejíž příběh jsem opravdu zvědavá.

Každopádně jsem si ráda přečetla milý příběh v úžasném prostředí, který jsem zhltla na dva zátáhy.

27.08.2022 3 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Příběh vyprávěný chlapem? Rozhodně příjemná změna!

I když je od začátku jasný, jak kniha skončí a žádnou hloubku v ní také najít nemůžeme, díky (nebo kvůli?) rychlému plynutí příběhu a krátkým kapitolám je kniha velice čtivá a než se nadějete je konec.

Během otáčení stránek se mi koutky úst neustále stáčely směrem vzhůru a ani chvilku jsem se nenudila. No a ta romantická dušička ve mně si taky přišla na své.

Pokud máte jako já rádi romantické komedie, určitě si přijdete na své. Pro mě je kniha Můj klenot romantickou komedií v tištěné podobě.

21.08.2022 4 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Od tohoto typu knih asi nikdo neočekává žádný složitý příběh a ani nějaké hlubší téma. Autorku i její "oddechové" knihy mám ráda, ale po přečtení keříku mám pocit, že je kniha až moc uspěchaná a s místy nuceným humorem.
Na druhou stranu se moc dobře četla, svůj účel (odreagování a vypnutí) splnila. Milé překvapení byl také William s babčou.

Času stráveným s keříkem nelituji, i když je přece jen dobře, že zakončuje sérii a Penelope se tak může soustředit na sérii novou.

16.08.2022 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

(SPOILER) Po přečtení této knihy lituji pouze jedné věci: že jsem ji tak dlouho odkládala.
I přes téměř 500 stran se kniha četla sama a stránky neskutečně rychle ubíhaly. Čtivost doplňuje příběh s WOW-efektem, přestože se tváří, že už jste ho tolikrát četli.
Oba hlavní hrdiny jsem si už od začátku oblíbila. Musím ale přiznat, že Mickey mi dala trošičku zabrat a nejednou mi hlavou proletěla myšlenka:,, To myslí vážně? ". Každopádně jsem byla ráda, že Mickey ani Julian nebyli klasicky samá rádoby dokonalost a nadpozemská krása.
Výjimečnost knihy pro mě spočívá hlavně v tématu. Laura,, osvěžila" obyčejnou lovestory originálním a v dnešní době velice aktuálním tématem. Jen mě mrzí spíše slabší zapojení. Osobně bych uvítala více informací či rozvinutí. Prakticky Julian odhalí své tajemství, Mickey chvíli uvažuje a přemýšlí, my čtenáři se dozvídáme něco málo o tomto bezpochyby složitém životě a je konec.
Celkově vzato knihu vracím zpět do své knihovničky a s klidným srdcem ji zařazuji mezi ty lepší.

Jedna rada na závěr: Abyste pocítili zmiňovaný WOW-efekt, neudělejte chybu jako já a nečtěte si prosím konec dříve než byste měli.

13.08.2022 4 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Zatracená láska je srdcovka. Takže když Tess vyšla nová kniha, musela jsem se do ní pustit.

V knize jsou hezky zachycené rozdíly mezi bohatým a chudým světem. Ani jeden není ideální. Ano, je to fikce, ale potvrdilo se, že být bohatý automaticky neznamená být šťastný a že ty nejlepší "věci" si za peníze nekoupíš.

**Bylo jedno, jak byla bohatá a já chudej. Když se spálíme, bude nás to bolet oba. **

Oceňuji, že si autorka pohrála s hlavními postavami. Nebyly to jen skořápky, měli prostě něco navíc. Možná bych jim trochu ubrala na vznětlivosti, občas bylo toho vzájemného urážení a vyčítání moc, na druhou stranu usmiřování bylo fajn.

Pohledy Donny a Sebastiana se střídají, což mám ráda. Příběhu nechybí láska, akce ani napětí. Byly chvíle, kdy jsem se usmívala i chvíle, kdy se mi svíralo srdce.

Propast mezi námi je krásná romantická oddechovka, která má co nabídnout. Těším se na další tvorbu, kterou nám Tess představí.

15.07.2023 4 z 5

Věž Věž Skye Warren

Věž je třetím a posledním dílem ze série Koncovka. Stejně jako u předchozích dvou knih ani tentokrát nechyběla čtivost, což je super. Byla jsem zvědavá, jak to s Avery a Gabrielem dopadne a konec příběhu jsem také dostala.

Kdybych knihu začala číst až od poloviny, o nic bych nepřišla. Kromě toho, že většina dialogů mezi hlavními hrdiny končila erotickou scénou a Avery se nemohla rozhodnout, jestli chce zůstat nebo odejít, se nic nedělo. Někomu to může vyhovovat, mně ne.

Zbytek knihy jsem si naopak užila. Dočkala jsem se očekávané akce a napětí. Také tajemství začala vyplouvat na povrch a dílky do sebe začaly zapadat. Některé "skutečnosti" mě fakt překvapily.

Přestože je Věž nejslabším dílem, svůj účel splnila a celý příběh dostatečně uzavřela. Série jako celek se mi líbila a určitě byste ji měli vyzkoušet.

15.07.2023 3 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

Kniha mě zaujala svou anotací a také krásně barevnou obálkou. No a ani název nemá chybu.

Překvapilo mě, jak čtivě je napsaná. Chtěla jsem jen nahlédnout a nakonec ne a ne se odtrhnout. Od autorky si budu muset zase něco přečíst, protože její styl mi krásně sedl.

Hlavní postavy byly fajn, přestože mám radši, když jsou více propracované a osobité. Velký problém to pro mě ale nebyl, svou "jednoduchostí" držely krok s příběhem.

Příběh je poměrně svižně napsaný, někdy až krapánek moc. Působí hodně optimisticky a častokrát jsem se musela usmívat. Chválím že není zbytečně přehnaný ani nijak nerealistický. A ten závěr! Čekala jsem nějakou jobovku, ale tohle... Přiznám se, že jsem bulela jak želva.

Když to shrnu, kniha je milá jednohubka na letní odpočinkové čtení, kterou vám s radostí doporučuji.

05.07.2023 4 z 5

Zeb Zeb Jay Crownover

Tihle potetovaní kluci se špatnou pověstí mě baví. Vlastně se mi líbí celé pojetí série. O to víc mě mrzí moje hodnocení.

Zebovi jsem od začátku fandila. S Hydem to zvládal dobře a byli spolu skvělý tým. Nebylo vůbec těžké si je zamilovat. Těžší to bylo se Sayer. Tahle právnička mi vůbec nesedla. Její "logika" a chování mě často vytáčelo.

Jak už je u autorky zvykem, nechyběl drsný vzhled, propracované postavy ani komplikované situace a nelehká minulost. Naopak tentokrát něco přebývalo, a tím něčím jsou stránky - kniha má zbytečně moc stran.
První polovina se četla dobře a příběh hezky plynul. Pak přišel obrat a kniha se začala táhnout a já se víceméně do čtení nutila.

Mě osobně kniha Zeb trochu zklamala a jsem zvědavá, co nabídne další díl s názvem Quaid, na který se těším.

05.07.2023 4 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Jako malá jsem milovala Sabrinu a Čarodějky a tahle kniha mi tu dobu připomněla.

Vodka a kouzla se nikdy nemíchají. Pravidlo, na které se Vivienne vykašlala. Chyba, které se musí po devíti letech postavit.
Přestože mi byli Rhys s Vivienne většinu času sympatičtí, postrádala jsem vyspělost úměrnou jejich věku. Celkově byli vykresleni tak nějak povrchově.

První polovina byla sice lepší, ale i tak se mi celá kniha četla hezky. Humor, i když místy jednodušší a "na sílu" byl také fajn. Povedený je i námět, zpracování už tolik ne.
Zklamala mě nedořešená minulost, situace postrádající logiku i místy nesmyslné chování (nejen) hlavních postav. Občas jsem vlastně nechápala ani tu magii, což může být tím, že tenhle typ knih čtu málokdy.

Nemůžu říct, že by se mi kniha vyloženě nelíbila a možná si jí někdy znovu přečtu. Jisté ale je, že mezi své oblíbené knihy ji nezařadím.

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Jednotlivé historky jsou krátké a velmi čtivě napsané. Některé více, některé méně, ale všechny se nesou v duchu optimismu. A to je ten správný náboj, který vám zvedne náladu.
Kniha je plná trapasů a milostných neúspěchů, které jsou podány s nadhledem a ironií. Autorčin humor je mému srdci blízký a ani u jedné historky se nestalo, že bych se nezasmála.
Moc se mi líbí, jak jsou historky zakončené. Ať už radou, pointou nebo trefným konstatováním, ale pokaždé je to ta pravá tečka na závěr.

Jestli se u čtení rádi zasmějete, Historky z Tinderu byste určitě měli vyzkoušet.

05.07.2023 5 z 5

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Máme tady další německou spisovatelku a ani tentokrát se zklamání nekonalo.

Asi bylo na vině moje momentální rozpoložení, ale kniha na mě působila depresivně. Paradoxně se četla úplně sama.

Romantický a zároveň smutný příběh, který se točí kolem dvou bývalých přátel. Obsahuje vtipné situace, sladké okamžiky, ale i ztrátu blízkého člověka a snahu vyrovnat se se svým strachem a obavami a nechybí ani staré známé tajemství.

Liv a Noah. Dva nerozluční kamarádi, dvě spřízněné duše - to skončilo před třemi lety. A v těchto záblescích minulosti jsem je měla nejradši.
Teď Liv nenávidí Noaha, protože ji bez vysvětlení opustil a Noah nenávidí Liv, protože je pro něj nedosažitelná.

Minulost se střetává s přítomností a oba se s tím perou po svým. Nevadila mi naivita Liv ani nerozhodnost Noaha. Co mě ale štvalo, byly jejich obraty. Všechno začíná být sluníčkový - CVAK - jsme zpátky na začátku. A znovu...

Za zmínku rozhodně stojí Matylda, jedna ze spolubydlících. Ta holka s prořízlou pusou byla skvělá. Měla tu správnou jiskru a nebylo vůbec těžké si ji zamilovat.

Přestože se mi kniha líbila a vůbec by mi nevadilo se k ní vrátit, víc se těším na druhý díl, ve kterém bude figurovat zmiňovaná Matylda.

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

Démoni z Los Angeles jsou zpět a tentokrát se nám představuje Joaquin Ferro alias losangelský kat.

Kniha má něco málo přes 200 stran a nepostrádá čtivost, což z ní dělá chvilkovou záležitost. Dobrý dojem bohužel kazí množství překlepů, které by vystačilo na celou sérii a ještě by zbylo.

Pomsta je v názvu knihy, v srdci Eleny a v krvi Joaquina. Pomsta v podstatě pohání celý příběh. Jasně, proč ne? No když už jsem se dostala k pomstě samotné, byla jsem dost zklamaná, čekala jsem víc.

Joaquin překvapil. Už v předchozích dílech jsem z něj měla dobrý pocit a jsem ráda, že to tak zůstalo. Nejednou dokázal, že i nájemný zabiják má srdce na pravém místě.
Elena byla taky skvělá. Mladá, silná a vyrovnaná žena, která přizpůsobila všem situacím a nebála se zariskovat.

Drsnější prostředí, hromada pochybných lidí a když se budete soustředit, tak vám ani trocha romantiky neunikne. K tomu kniha nabízí dávku pikantnisti a oproti předešlým dílům ne tak jednotvárné.
Naopak jsem postrádala nějakou větší akci, drama nebo zvrat - prostě trochu oživení.

Přestože v mých slovech najdete negativa, a taky mám radši Jessicu s Liamem, za mě je kniha zatím nejlepším dílem série. V tom příštím se dozvíme víc o Morrisovi a na jeho příběh jsem hodně zvědavá.

05.06.2023 4 z 5

Druhý díl ze série Můj tak trochu komický románek od mé oblíbené autorky a za mě ještě lepší než ten první.

Kniha je skvěle napsaná a velice čtivá. Připoutala si mě už první kapitolou a nutila mě číst dál a dál. K tomu jsem se u ní neskutečně nasmála.
Chrise jsem zbožňovala už v předchozím díle. Jsem ráda, že se nezměnil a byl pořád svůj. Bavila jsem se u jeho úvah a jakmile otevřel pusu, tak to taky stalo za to. Belle byla taky skvělá už jenom pro její trpělivost. Líbilo se mi, že se nesnažila a ani nechtěla Chrise změnit.

V jednoduchosti je krása a toho se držela i Penelope. Žádné protahování ani žádné zbytečné drama. V podstatě nám téměř celou knihu shrnula v anotaci.
Já už netrpělivě vyhlížím další díl a jestli potřebujete zlepšit náladu nebo máte chuť na svižnou oddechovku, tak rozhodně doporučuju.

12.10.2022 5 z 5

Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví Emmy Abrahamson

Celá kniha je vlastně autorčin příběh o seznámení se svým mužem. Kolik je v příběhu pravdy? Do jaké míry je to jen fikce? O tom můžeme jedině spekulovat.

Kniha pro mě byla překvapením. Z počátku jsem byla poměrně skeptická, ale pak se na scéně objevil Ben a já se nemohla odtrhnout od čtení.

Zaujal mě kontrast mezi ústřední dvojicí, tedy mezi Julií a Benem. Julia měla práci, bydlení, jidlo i úspory, ale stále si na něco stěžovala a nebyla spokojená. Chvílemi na mě působila hodně pokrytecky,ale je pravda, že byla odvážná a nebála se riskovat. Oproti tomu Ben měl doslova jednu igelitku a kartonovou podlahu, ale za to byl pozitivně naladěný a užíval si života.

Příběh je skvěle napsaný. Hodně jsem se nasmála a překvapil mě všechen ten optimismus a vlastně i lehkost. Některé věci v životě jsou fakt malichernost.
V knize se najdou ale i chybičky. Především několik nevyjasněných situací, které jsou jakoby zapomenuty. A pak taky uspěchaný konec.

I když kniha není rozhodně pro každého, mně osobně se líbila.

02.10.2022 3 z 5

Perleť na klice Perleť na klice Petra Nachtmanová

Podzim pro mě začíná už skončením prázdnin, tak jsem sáhla po knize, jejíž obálka je zahalená do podzimních barev.

Docela hezky se četla a chvílemi jsem se i upřímně zasmála. Zaujalo mě, že autorka do knihy zakomponovala poměrně velký věkový rozdíl mezi hlavními hrdiny a zcela netradičně učinila starší ženskou postavu Martu. Pozitivně také hodnotím vyspělost mladšího Dušana.

Co mě na knize vadilo, byla zbytečná spousta jmen. Bohužel mě také zklamal zmatek jednotlivých kapitol, chvílema jsem se fakt ztrácela. Mrzelo mě také málo děje z farmy, těšila jsem se na její prostředí a prostě mi to chybělo.

Kniha má rozhodně potenciál, chtěla by jen více propracovat, příběh by mohl být více rozvinutý a i Marta s Dušanem by si zasloužili více prostoru. Ale chápu, že to na necelých 200 stranách není úplně reálné.

Za mě je kniha taková oddechová jednohubka, která neurazí. Myslím, že pro "občasného" čtenáře nebo pro moji maminku s babičku dobré čtení.

11.09.2022 3 z 5

Ztraceni v divočině Ztraceni v divočině Sandra Brown

Příběh začíná po pádu letadla, který přežije jen ústřední dvojice. Dva rozdílnější lidé už v letadle neseděli a teď se musí spojit, aby přežili. Většina knihy se věnuje právě jejich přežívání uprostřed lesů, daleko od civilizace. Přesně tahle část mě bavila nejvíc.

Hlavní postavy byly na můj vkus celkem povrchní. Ocenila bych i více přitažlivosti nebo čehokoliv mezi nimi. Nepomohly ani časté hádky, které místo jiskření spíše zraňovaly. Jasně, měli jiné priority, ale pro mě jako čtenáře bylo těžké jim lásku uvěřit.

Co mě milo překvapilo, byla čtivost. Stránky mi mizely pod rukama opravdu rychle. Ani nápad nebyl špatný, jen ho lépe propracovat.

Na knize mě zaujala anotace, tak jsem si ji na zkoušku vypůjčila. Moje první setkání s autorkou a možná si od ní zase něco přečtu, bohužel moje krevní skupina to úplně není.
Doporučila bych jí ale milovníkům harlequinek, kteří by si mohli přijít na své.

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Nechala jsem se zlákat dobrým hodnocením a knihu si přečetla. No a teď se snažím přijít na to, kde se to hodnocení vzalo.

Drž mě je volným pokračováním z erotického klubu Phoenix. První díl jsem nečetla a do příběhu nikterak nezasahoval - pokud tedy nepočítám objevující se postavy.

Už když se podíváte na obálku, očekáváte erotiku - a tu taky dostanete. V tomhle směru kniha splnila má očekávání na jedničku.
Překvapením (a nedá se říct milým) pro mě bylo zajištění, že mě víc než vztah hlavních hrdinů bavila ta "detektivní" část.

Od knihy nečekejte žádné složité čtení, nepředvídatelné zvraty ani dramata. Řekla bych taková jednodušší četba u níž si vaše hlava odpočine.

Za mě bohužel slabší průměr - žádné waw pocity se nedostavily, ale úplné zklamání také ne.

05.06.2023 2 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Je velice poutavě napsaná, bez zbytečných zádrhelů a "hluchých míst". Navíc byly chvíle, kdy jsem se mohla zasnít, ale i zasmát.

Bohatá modelka a "chudý" muzikant. Každý pocházel z jiného světa a přeci si byli tak moc podobní. Sebevědomí nebo arogance by se dalo v jejich případě označit za sprosté slovo. Pro mě to byla velice příjemná změna.

Pozastavím se ještě u Daniela. Sice mám slabost pro badboye, ale DO HÁJE, chlap kterej vám zpívá "Just the way you are" má něco do sebe.

Za mě je kniha skvělá oddechovka, která nejednou vykouzlí úsměv na tváři a už se těším na další autorčinu knihu, kterou si přečtu.