tereza8258 tereza8258 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Za mě pět hvězdiček. Kniha byla zajímavá hlavní tím, jak byla zpracována. Přirovnávání lidí ke zvířatům, to byl super nápad.

Babička Babička Božena Němcová

Klasika od Boženy Němcové. Dobrá kniha.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kdybych knihy četla mladší, děj bych nepochopila. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla až nedávno. Jinak zajímavý děj, zpracování a závěr knihy byl krásný a smutný.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Oddechová kniha, při které se i zasmějete. Vhodná pro ty čtenáře, kteří hledají vhodnou poezii do vyplnění knih k maturitě.

Memento Memento Radek John

Skvělá kniha, zajímavý děj a dobře zpracováno.

Jama a kyvadlo Jama a kyvadlo Edgar Allan Poe

Zajímavá povídka. Místy mi šel i mráz po zádech a líbilo se mi zpracování toho, jak se autor dokázal rozepsat na tolik stránek a měl k tomu vlastně jen jedno místo děje, jeskyni.

08.01.2015 4 z 5

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Mě se povídka moc líbila. Nic bych nevytkla a děj byl zajímavý až do konce.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Mě tato kniha nebavila. Dlouho jsem dloumala nad tím, čím to bylo, že mě nenadchla, ale na nic pořádného jsem nepřišla.

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Kniha se četla dobře, děj byl normální. Kniha mě ničím nenadchla, ale ani neurazila.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha se mi líbila, ale na začátku jsem byla v ději trochu zamotaná.

08.01.2015

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Skvělý příběh, který ukazuje na tehdejší dobu. Ač nemám ráda ruské knihy, tak tato si ode mě zaslouží pět hvězdiček.

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Kniha, u které vás po dočtení donutí zamyslet se. Rozhodně mohu jen doporučit.

08.01.2015 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha je skvěle podaná a krásně se četla. Knihy na toto téma čtu nejraději a při další příležitosti si kniha přečtu znova.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihy mohu jen doporučit. Krásně se čte, děj je rozhodně zajímavý a líbí se mi, že i přes to, že hlavní hrdinové umírají, tak si dokáží dělat srandu ze své nemoci. Ale pokud se chcete podívat na film, nejprve si přečtěte knihu.