tereza7804 tereza7804 komentáře u knih

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Miluju, miluju ,miluju. Tohle musíte číst :)

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Od knihy jsem měla velké očekávání a to se taky naplnilo :) kdo viděl filmy, tak kniha je úplně jiný level a rozhodně stojí za to přečíst ( filmy jsou trochu kýč, ale i tak je miluju :D)

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Úžasná kniha, nádherně napsaná a dechberoucí příběh...nelze jinak než doporučit... rozhodně stojí za přečtení :)

31.01.2020 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Srdcovka. Jedna z mých prvních knih a má rozhodně místo v mém srdci. Nápad naprosto originální a skvěle napsané! Hlavní hrdinové a ,,chemie" mezi nimi je dokonalá a ze zápletek někdy vážně mrazí. Jestli hledáte nějaký standalone, tak rozhodně tohle!

13.04.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Od knihy jsem čekala něco víc, ale četla jsem ji poměěrně mladá, tak se k ní určitě v budoucnu chci vrátit.

13.12.2018 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Po prvním dílu jsem nečekala, že vůbec bude možné napsat něco víc strhujícího.. omyl.. Vážně dlouho se mi nestalo, že by druhý díl byl o tolik lepší než ten první a to Skleněný trůn měl opravdu velmi, velmi málo k naprosté dokonalosti. 5/5

20.09.2022 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tohle asi ani nemusím komentovat :D měla jsem z knihy velké obavy, ale ty mě hned po pár stranách přešly :D neuvěřitelné zpracování postav, prostředí a celková zápletka a nápad... neuvěřitelné.. Maasová je vážně legendární autorka.

30.07.2022 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Rozjezd pomalý a chvílemi jsem vážně trpěla a chtěla části i přeskakovat, ale posledních sto stran to víceméně zachránilo a jako celek to vážně špatné nebylo. 3,5/5

30.07.2022 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Uznávám, nebylo to vůbec špatné. Super svět, zajímavý nápad a postavy Nathanaela a Silase byly fakt pecka (Elisabeth mi moc nesedla). Bohužel jsem od knihy měla obrovské očekávání a až tak mě bohužel prostě neohromila. Plno věcí nedotažených, pár zápletek nevysvětlených ( Elisabethtin původ?) a někdy jsem se vážně ztrácela v popisech. Kdyby kniha byla o 150 stran kratší, nebo měla více dílů, nebylo by to vůbec na škodu. Ke konci už totiž bylo cítit, že autorka moc neví, jak celý děj rozplést a tak to za mě skončilo dosti chaoticky. Buď měla některé zápletky prostě vynechat a zkrátit knihu, nebo to prohloubit a dát to do dvou dílů. Určitě není ztráta času si knihu přečíst, v tomhle případě vážně záleží jen na vkusu ( který šel prostě trošku mimo mě :D).
4,3/5

29.11.2021 4 z 5

Les bez stromů Les bez stromů Vladimír Holan

Pro mě najít dobrou poezii je vážně oříšek. I když plno lidí říká, že je Holan až moc komplikovaný a těžký na pochopení, tak mně se kniha vážně líbila. Konečně to mělo nějakou hloubku a pointu, což mi u poezie často chybí.

25.05.2021 4 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Tohle byl extrémní masakr.. Kdyby jste mi neřekli, že Studie jedu ( které jsem dala pět hvězd) je první díl tohohle, tak vám nebudu věřit.. Mnohem lépe napsané, MILUJU jak jsou popsané ty bojové scény, autorka má na to fakt talent s velkým T. Jelena je naprosto fantastická hlavní hrdinka a její vztah s Valekem je naprosto k sežrání. Celkově nové prostředí a nové postavy autorka také ztvárnila famózně. Jsem vážně zvědavá a doufám, že do češtiny přeloží všech šest dílů. Už teď se to šplhá na pozici TOP 3 série a jako samostatný díl i na TOP 5 knihu.
5/5!!!

15.04.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

I když kniha v zahraničí a někdy i tady u nás v Česku schytala velkou bídu, mně se to neuvěřitelně líbilo! Vtipné, svižné a hlavní hrdinové jsou pecka. Trošku jsem se bála toho náboženství a historie, ale bylo to vážně skvěle napsané. Slyšela jsem, že si hodně lidí stěžovalo na údajně málo popsaný svět. Mně to upřímně přišlo tak akorát, žádné okecávání a každý si umíme si myslím představit (zhruba) 17. století, kdy se upalovaly čarodějnice a ženy byly omezované. Za mě doporučuji všemi deseti. 5/5.

29.03.2021 5 z 5

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stephenie Meyer

Za mě super, hrozně mě to bavilo a autorka příběh rozhodně napsala lépe... Skvělé pro milovníky Stmívání♥

27.02.2021 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

NEMÁM SLOV...od knihy jsem žádné extra wau neočekávala, ale co přišlo mě dostalo do kolen...bylo to strašidelné, fantasy a co se týče psychického působení, tak mi to neuvěřitelně zamotalo mozek...Cassius? DOKONALOST...a ten konec? Brečela jsem (moje druhá kniha vživotě, co mě rozbrečela :D), myslím že hodně lidem se kniha tolik líbit nebude, ale i přesto doporučuji..třeba zrovna budete ten zlomek, který si to zamiluje stejně, jako já... (P.S. hlavně ten neuvěřitelně originální celý příběh se zápletkami!)
Love it!

10.01.2021 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

jedna z mých nejoblíbenějších knih . . . dokonalost

Solitaire Solitaire Alice Oseman

žádné wau , i tak ale vpohodě, dobrý příběh a dobře se četlo :) 4/5

08.10.2020 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Jak už tu jednou někdo psal, na tuhle knihu jak už je v názvu psáno vážně slova nestačí... lepší než Dopisy ztraceným. Knihu jsem zhltla za jeden den a prostě...wau...

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Hrozně moc lidí druhý díl nemá rádo kvůli tomu, že tam zhruba tři čtvrtě knížky není Edward.... I když Edwarda miluju celým svým srdcem, tak druhý díl je dokonalý stejně jako ty ostatní. Konec knihy mě vážně ZABIL a prostě wau.... skvost :D

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Jedna z mých prvních knih, které jsem četla a dostala mě do knihomolského světa. Příběh je neuvěřitelně originální, což už je v dnešní době dost náročné. Celá myšlenka děje je naprosto geniální. Agáta a Sofie jsou nejlepší hlavní hrdinky a zbytek postav jsou už jen třešnička na dortu. Moje TOP 3 série. Milovníci fantasy určitě ocení! ♥

09.08.2018 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Hodně lidí o téhle knize/sérii nemá ani povědomí a to je neuvěřitelná škoda. Kniha je napínavá, neuvěřitelně originální a ta obálka? Zbožňuju, jedna z mých TOP sérií, kterou doporučuji jak jen můžu.

09.08.2018 5 z 5