Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Tak já jsem z tohohle díla opravdu nadšená a moc se mi to líbilo. Tyhle YA knížky můžu a dostala jsem to, co jsem od knihy čekala. Trochu romantiky, napětí, zvratů a citlivých témat, o kterých se pořád v dnešní době moc nemluví, i když by se mělo.

Hlavní hrdinka je sympatická a vžila jsem se do ní hned od první chvíle. Občas udělala hloupé chyby a rozhodnutí, ale to, co nakonec dokázala, tak jsem jen zírala s otevřenou pusou.

Konec byl opravdu nepředvídatelný a byla jsem mile překvapena, jak toto celé skončilo. Za co ubírám * je to, že některé pasáže knížky byly trošku nudné, zdlouhavé, ale za ten konec to opravdu stojí si přečíst.

20.01.2022 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Zrovna jsem dočetla tuto knížku a musím říct, že jsem z ní fakt moc nadšená! Prvně jsem si ji moc nechtěla kupovat, jelikož mě nějak sociální sítě neberou. Nakonec jsem vážně moc ráda, že jsem si knihu přečetla!

V knize jde skvěle vidět, jak opravdu záleží na tom, co zveřejňujete na sociálních sítích. Jak lidem, kteří Vás sledují na IG, sdělujete informace o sobě, či příspěvky, kde se zrovna nacházíte, co děláte atd ...

Velice se mi na tomto čtení líbilo, že je tu přesně zachyceno, co s Vámi udělá sláva, když jste více známí na sociálních sítích. V knize je popsána práce, rodina, přátelství i milostný život známější osoby na soc. sítích, i když máte několik set tisíc sledujících, přesto všechno se můžete cítit osamělí a zoufalí...

A ten konec? Nechápala jsem, co se sakra stalo a jak je to možné, že se ten příběh zvrtnul takovým způsobem a směrem.

Všechno v knize perfektně na sebe navazuje, užívala jsem si to čtení, jak nejvíce jsem mohla. Knížku jsem měla opravdu přečtenou skoro hned.

15.01.2022 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Pro mě tato knížka byla fakt dlouhá, jak celý pochod ... Někdy to bylo fajn čtení, někdy to byla prostě bohužel nuda a do čtení jsem se nutila. Zajímavý byl začátek a konec, u kterého jste upustili i nějakou tu slzu. Jinak 90% knihy se točilo jen okolo životu soutěžích, tedy Chodců, kteří si vyprávěli své různé životní příběhy atd. Některé příběhy byly silné, některé slabší.

Dávám knížce takové lepší 3*/5... Je to spíš oddechová knížka, u které je občas nějaké to menší napětí. Konec mě celkem ale zklamal, jelikož se mi zdál spíše otevřený a nic okolo hlavního hrdiny, co se s ním stalo potom atd., nevysvětlil...

10.01.2022 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Miluju, opravdu tuto knížku zbožňuju, i seriál je dech beroucí!

08.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četla jsem to jako maturitní četbu a musím říct, že pro mě je tato knížka úplně bezvadná, nenudila jsem se, všechno do sebe dobře zapadalo. Opravdu mě kniha bavila.

Jen si myslím, že toto určitě knížka pro děti není a nedoporučila bych ji ani dětem, aby si ji přečetly. Přeci jen, knížka má špatný konec a je taková ponurá...

08.01.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Bohužel mě kniha moc nechytla, nevím, čím to bylo. Námět byl fajn, postavy celkem též, hlavní hrdinka celkem naivní... Prostě takový dobrý průměr, číst se to dalo, ale znovu už bych do toho nešla.

08.01.2022 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Smutný příběh, který měl hloubku a určitě doporučuji i film.

08.01.2022 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Pro mě klasika na maturitní četbu. Kniha zabavila a byla poměrně krátká.

08.01.2022 4 z 5

Čertovo kopyto Čertovo kopyto Jan Sviták

Knížku jsem četla, když jsem byla malá a měla jsem ráda takovéhle strašidelnějši příběhy. Už je to fakt nějaký ten pátek, co jsem tento příběh četla a pořád si pamatuju o čem byl, a jak jsem se bála, když jsem ho četla i po 3. Za mě knížka s originálním příběhem pro teenagery, kteří se rádi bojí.

07.01.2022 5 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Konečně jsem dočetla knihu Bestie a musím říct, že to byl teda nářez! Knihu jsem přečetla za 2 dny, jelikož mě opravdu chytla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jsem z knížky opravdu unešená.

Skvěle popsána psychologie vraha, který byl jako malý bit, ponižován, urážen a nucen do hnusných věcí svým otcem z jeho hláškou: „Ty šašku jeden počmáranej !" A vlastně, všechno u tohoto otce bylo počmáraný (někdy jsem se i zasmála u této hlášky, co vše k tomu přirovnával - asi jsem trochu divná ‍️).

Jinak mi ta knížka prostě nechutná nepřišla, já nevím, jediný, co mi tam opravdu přišlo nechutný, byl ten otec, jak se choval ke Števkovi, jeho matce, a potom nekrofilie a pedofilie. Jinak vraždy vraha atd mi nechutné nepřišly. Nevím, čím to je, možná jsem četla už i drsnější knihy, nebo prostě (jak je všude tato kniha zobrazována jako velice nechutná a 18+) jsem čekala řežbu, mučení, od začátku knihy až do konce.

04.01.2022 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Miluju, opravdu zbožňuju, jak tu knihu, tak film a určitě se chystám na druhý díl!

03.01.2022 5 z 5

Neznámá pravidla Neznámá pravidla David Morrell

Opravdu úžasné dílo! Bylo zde napětí od začátku do konce, a až na konci jste opravdu zjistili, kdo a proč to dělá. Za mě určitě 100x lepší, než první díl.

Bohužel/bohudík (pro někoho tak, pro dalšího jinak) se ale oba dva díly točí z 40% knih pouze jen v dějepisných šířkách a detailních podpisech USA historie... Pro mě to někdy byla nuda číst, jelikož já dějepis nemám ráda.

Co mě zklamalo a za co odebírám * je to, že bych toto neoznačovala (ani 1., ani 2. díl) za horor. Nic strašidelného, ani zvráceného tam nebylo...

Jinak knihu určitě doporučuji, je to skvělé čtení.

01.01.2022 4 z 5

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Tak já nevím... Mám z toho hodně rozporuplné pocity, protože jsem se na tuto knížku fakt těšila (dostala jsem ji na Vánoce a vím, jak moc byla těžká sehnat) a nakonec ani nevím, jestli jsem s touto knížkou spokojená nebo spíše zklamaná.

Místy jsem se i celkem nudila. Hlavně na začátku, kdy tam byl výklad o minulosti té budovy, seznamování s postavami (bylo to moc dlouhé a natáhnuté na několik stránek).

Bát se u této knížky bude asi jen ten, kdo nemá s horory a podobnými knížkami moc zkušeností, protože si myslím, že člověk, který pravidelně čte hororové knížky, se bát nebude ...

Ke konci to už celkem šlo. Bylo tam nějaké to napětí, zvraty a nějaká ta akce.
Za mě asi tak ⭐⭐⭐

Ještě jsem dostala i druhý díl - Neznámá pravidla a nějak moc se mi do toho nechce... Možná si dám pauzu, a pak se k tomu vrátím...

28.12.2021 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Moje první Kingovka a musím říct, že je to nářez od začátku do konce. Hlavní hrdina je chytrý, sarkastický chlap, kterému fandíte, a který má vše promyšlené, než se do něčeho pustí. Konec je nepředvídatelný, až vás překvapí, jak to vlastně vše dopadlo.

Jediné, co mi na knize vadilo, byly vulgarismy, kterých tam bylo hodně a někdy se opravdu nehodily.

23.12.2021 4 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Ano, ano, ano! Panika je prostě příjemná oddechovka na večer. Je tam trochu romantiky, zvratů, napětí. Opravdu skvělá kniha, měla jsem ji přečtenou za 2 dny. Miluju tyto YA knihy. Na odpočinek skvělá knížka a rozhodně doporučuji všemi deseti!

21.12.2021 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Za mě kniha byla celkem super. Napětí tam bylo zhruba hned od začátku, až do konce. Kniha je rozdělená do dvou fází, které se mezi sebou prolínají. První fáze je ta, kde jsou všichni soutěžící a snaží se vyhrát milion dolarů (úkoly byly něco podobného jako ve známé Reality show „Kdo přežije ... ”). A druhá fáze příběhu se týkala už samotné hlavní hrdinky, která se snaží přežít v postapokalyptické společnosti. Jediný, za co ubírám *, tak to je to, že hlavní hrdinka je hrozně naivní, hysterická, tvrdohlavá a nic si nenechá vysvětlit. A dále ubírám za to, že je tam hodně postav, které nejsou moc dobře popsané a mají přezdívky a později jména, která k těm přezdívkam nejsou dána, ale musíte hodně pečlivě číst, abyste přišli na to, kdo je kdo. No a konec byl též takový, že to mohlo skončit jinak (připadal mi otevřený), ale možná se pletu a mělo to skončit tak, že opravdu je vše "ztraceno".

Je to moje první postapokalyptická knížka a i když tyto knihy s tímhle žánrem opravdu nemusím, tak si myslím, že knížka je fajn. Stojí za to, si ji přečíst.

17.12.2021 3 z 5

Sedm barev krve Sedm barev krve Uwe Wilhelm

Moje pocity z téhle knihy jsou hodně moc rozpolcené. Vůbec nevím, jaký na toto mám mít názor. Hlavní hrdinka Helena mě někdy hrozně moc vytáčela, nebyla mi sympatická a měla opravdu hloupé jednání v banálních situacích. Bohužel vraha už víme před půlkou knihy, takže sledujeme to, jak to vrahovi vše vychází a co všechno dělá za prasárny velitel (+ pomáhá vrahovi) celé pátrací akce, která se snaží dopadnout vraha.

Co dále považuji za velkou slabinu u knihy je to, že lidi, které nezajímá politika, božstvo a všechny tyhle věci, tak vás kniha bavit asi zřejmě nebude, protože + - 40% knihy jsou různé náboženské texty + dialogy o nich. Odborné názvy atd, tam moc rozepsané nejsou...

Pro mě kniha byla nudná a zdlouhavá, až 30 stran před koncem zhruba, začal být příběh celkem napínavý (ale už jste cca věděli, jak to dopadne). Kdo ví, jestli se někdy vrhnu na druhý díl... Třeba až nebudu mít co na čtení nebo budu mít chuť na lehkou, oddechovou knížku, u které přemýšlet nemusíte, protože už víte skoro od začátku, jak to celé dopadne.

13.12.2021 2 z 5

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

Poslední díl, který byl smutný a uronila jsem i slzu, trochu slabší než ostatni. Celá série Ghostgirl, je opravdu zajímavá, napínavá a určitě stojí za přečtení.

09.12.2021 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Tonya Hurley

Super, opravdu velice skvělé pokračování.

09.12.2021 4 z 5

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Knihu jsem četla ještě na ZŠ a musím říct, že jsem si ihned musela říct na narozeniny o další 2 díly. Vážně skvělý příběh, který hned vtáhne do děje... Opravdu je knížka velice čtivá. Na knize mě zaujal asi nejvíce obal, který je vytvořen ve 3D. Určitě doporučuji !

09.12.2021 4 z 5