Tereza035 Tereza035 komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Této knize nemůžu absolutně nic vytknout. Krutý a dojemný příběh z Druhé světové války podle skutečné události. Autorka se setkala s hlavním hrdinou knihy Lalem Sokolovem, který jí odvyprávěl jeho životní příběh... Je to samozřejmě psychicky náročnější knížka, protože se převážně odehrává v Osvětimském koncentračním táboře, ale pokud to zvládnete tak vám ji stoprocentně doporučuju. Knížka je čtivá, napínavá a prostě skvělá.

23.04.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Ze života knihomolky je vtipný, roztomilý, krásně ilustrovaný a výstižný komiks. Já osobně jsem se v několika situacích našla. Pokud chcete oddechovku, která vám zlepší náladu a navíc ji máte za cca hodinku přečtenou, tak rozhodně sáhněte po téhle knížce. 10/10

03.10.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Z téhle knížky jsem totálně nadšená. Romantika ze střední mě moc baví. Knížka je neuvěřitelně čtivá a okamžitě vás vtáhne do děje. Hlavní hrdinka je navíc velice sympatická. Doporučuju všem, je to prostě skvělý.

07.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

HP filmy jsem párkrát viděla, nebyly sice moje nejoblíbenější, ale i přes to jsem se na knížku fakt těšila. A musím říct, že mě neuvěřitelně nadchla. Knížka mě chytla už od první strany. Autorka umí psát čtivě a poutavě a já osobně jí obdivuju za to, že vymyslela tak skvělý příběh. Taky se to četlo velmi rychle, vždy jsem si čtení maximálně užívala, ponořila jsem se do příběhu a nasávala takovou příjemnou kouzelnickou atmosféru (snad chápete jak to myslím:D) Už nemůžu dočkat dalších dílů série! Jednoznačně vám knížku doporučuju!! 10/10

03.10.2020 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tuhle knížku hodnotím jako jednu z nejlepšíh za tento měsíc i rok. Colleen opět nezklamala! Není to obyčejné young adult romantické klišé. Jak už je u Colleen známo, v knize se řeší vážná témata a také se většinou poukazuje na minulost hl. postav, která se v této knize postupně odhalovala a bylo to jedno překvapení za druhým. Děj byl skvělý a postavy, romantická linka i myšlenky taky! Nenechte se odradit obálkou nebo anotací, protože příběh, který se v této knize ukrývá si rozhodně zamilujete. Moc moc doporučuju!

03.06.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato knížka nemá jen krásnou obálku, ale i nádherný příběh. Je plný emocí a zážitků z druhé světové války. Kniha je rozdělena na tři části, které do sebe skvěle zapadají a je moc hezky napsaná. Jen jsem se až do nějaké 150 stránky nemohla začíst, proto jsem strhla půl hvězdičky. Každopádně posledních 100 stran bylo úplně nejlepších a po přečtení jsem si knihu velice oblíbila a můžu vám ji jedině doporučit:)

07.04.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Doporučuju všem, jak dospívajícím tak dospělím, kniha je velmi čtivá a hezká, chystám se i na druhý díl:) Jednoduše krásný LGBT román.

15.02.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Pekárna v Brooklynu, byla první kniha ze série Romantické útěky , do které jsem se pustila a naprosto si ji zamilovala. Autorka píše velmi čtivě a nenuceně. Celkově příběh krásně plynul a knížka se četla rychle, což určitě způsobuje velké množství přímé řeči, což mám moc ráda. Velmi mě bavilo poznávání města, které bylo velkou součástí příběhu a rozhodně mě to přesvědčilo o tom, že bych se do New Yorku někdy ráda podívala. Taky bych vypíchla hlavní postavy a jejich sympatičnost, hlavně Sophie měla skvělý charakter. Rozhodně tu nechyběla romantická linka a chemie mezi páry. Velké plus pro mě byl konec, který byl naprosto kouzelný.
Pokud hledáte svižnou oddechovku, plnou dobrodružství, pečení a romantiky, určitě se do knížky pusťte. Já už se moc těším na další díly ze série.

29.12.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Další skvělá knížka, kterou můžu všem doporučit. Byla skvěle napsaná a napínavá! A rozuzlení na konci jsem opravdu nečekala:D

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Skvělá knížka, která mě začala bavit hned od první strany. Je to velmi dojemný, romantický a zároveň drsný příběh. Knížka je krásně napsaná a všem jí doporučuju.

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Prvních cca 80 stran bylo takových poznávacích/nudnějších, ale potom co se začala rozvíjet detektivní zápletka mě knížka velmi chytla. Zprvu jsem se nemohla sžít z Adamem i s Martinem, pak časem jsem si je ale oblíbila. Já osobně jsem odhadla vraha, takže to pro mě nebylo na konci až takové překvapení, ale i tak se mi líbilo vyšetřování, zvraty a mrazivé scény v průběhu knížky. Kniha je psaná velmi krátkými kapitolami, díky nim se četla rychle. Nakonec jsem se rozhodla pro hodnocení 8/10 a za mě je to další velmi povedený YA kousek od českého autora:)

30.10.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Původně se mi do knihy moc nechtělo, protože sci-fi nečtu a nějak zvlášť mě neláká, ale po přečtení převážně velmi pozitivních recenzí, jsem si knížku přečetla a teď jsem za to opravdu ráda. Prvních cca 40 stran se mi příliš nezamlouvalo, ale pak se to začalo rozjíždět a od 100 stránky vás kniha chytne a nepustí! Nejvíce musím pochválit originalitu a nápad knihy. Pak taky vykreslení světa, hlavních postav a celkově velmi dobré popisování smrtek a jejich poslání. Kniha je čtivá, čte se rychle a je tam spoustu zvratů a akce. Původně jsem knihu nechtěla hodnotit pěti hvězdičkami, ale po přečtení jsem musela, protože ten konec byl wow! A už se hrozně těším na druhý díl.
Opravdu moc doporučuju.

24.07.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Za mě úplně boží romantické čtení. Knížka se čte rychle a utíkala úplně sama. Skvělý překlad, u knížky jsem se hodně zasmála a nechyběl a tu ani sarkasmus. Skvělé hlavní postavy. Knížka je sice taková klasická romantika, kde víte co nastane, ale mě se to prostě mooc líbilo. Místy mi to připomínalo Odvrácenou tvář lásky a podobné knížky, protože je to všechno hodně podobné, ale autorce to za zlé nedávám. Doporučila bych jí stopro holkám okolo patnácti a pak i dospělým:) Jinak knížka mě podle anotace zas tak nezaujala (původně jsem si ji koupila kvůli tomu, že byla ve slevě), ale vůbec se nebojte nezklame vás.

05.05.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Naprosto nádherná knížka. Začetla jsem se hned od začátku až do konce. Je to čtivý, silný a emoční příběh. Líbil se mi styl psaní a jednoduše celá kniha byla boží. Stoprocentně moje nejoblíbenější kniha od Colleen a jedině doporučuju:)

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Wow! Skvělá romantická kniha, která vás vtáhne do děje. Je napsaná hrozně moc čtivě a i na to že je tlustší, tak ji máte hnedka přečtenou. Opět tu byli super a sympatické hl. postavy, tak jako v předchozím díle. Dawn mě občas štvala a Spencer taky, ale i tak jsem se u knížky usmívala a byl tam i ten sarkasmus a vtipné dialogy. V knize se řeší také zajímavé a važné témata, ale je to odlehčené romantikou a tématikou z vysoké. Oproti prvnímu dílu, byla o špetku slabší. Knížku vám můžu jednoduše moc doporučit, jsem z ní nadšená. 9/10

17.05.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Toto byla opravdu skvělá knížka. Doporučuju všem od 15 let. Dozvěděla jsem se zase něco o závislosti na drogách, především heroinu. A také o shánění peněz na drogy pomocí prostituce. Příběh je napínavý, dojemný a realistický. Líbil se mi způsob, jakým je kniha napsaná. Určitě stojí za přečtení.

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Další skvělá knížka, která stojí za přečtení . Byla opravdu fajn. Mohla jsem se něco nového dozvědět o nemoci s názvem cystická fibróza, kterou jsem do té doby vůbec neznala. Je to romantické drama. Určitě se chystám i na film. Knížka je krásně napsaná a to hned z dvou pohledů - Willa a Stelly. Je to stokrát lepší než Hvězdy nám nepřály (které se mě nelíbily), takže pokud se vám nelíbily tak se nemusíte bát, tato kniha vás určitě nezklame.

07.04.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Četla se skvěle a začetla jsem se téměř od samotného začátku. Knížka mě bavila byla to taková roztomilá romantika, ale přesto super, skvělý a čtivý děj. Pokud vás LGBT tématika baví tak směle do toho. Nejvíce mě zaujalo to, že určité scénky vidíme z pohledů dvou osob a jejich různé a odlišné názory. Moc se těším na druhý díl...

Memento Memento Radek John

Ráda bych Memento nejprve všem doporučila. Knížka se zajímá o závislosti na drogách a vypráví o takzvaných narkomanech. Hrozně mě zaujalo, že se o tomto tématu mohu dozvědět něco víc a o tom jak je život těžký a nebezpečný. Určitě stojí za přečtení. Děj byl čtivý, ale co se týče romantické linky, tak ta se mi moc nelíbila. Hodnotím 4,5*/5*

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Možná jednou se pro mě stala zatím nejslabší knihou od Colleen Hoover a to z hned několika důvodů. Od knížky jsem čekala víc, protože z dalších knih které jsem od autorky četla jsem si, jak se říká, sedla na zadek, ale tahle ve mě pří čtení i po dočtení téměř nic nezanechala a příběh mě zklamal. Proč tedy hodnotím 4*? Samozřejmě měl příběh i svoje silné stránky, jako například originalita a opravdovost hl. postav, čtivost a krásné písničky! Autorčino zpracování , popis myšlenek a pocitů... Kniha obsahovala i milostný trojúhelník, který ale autorka dokázala bravurně vyřešit... Ke knize už se vracet nebudu, ale určitě budu ráda když si ji přečtete a uděláte si na ni vlastní názor:D

07.11.2020 4 z 5