Téra Téra komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Jedním slovem úžasný příběh. Moc mě bavily obě časové linky. Historie firmy Baťa mě tam hodně překvapila a moc se mi líbila. I když knížka pojednávala o těžkých tématech, tak na mě působila nakonec hodně optimisticky, protože se hrdinové s nepřízní osudu popasovali statečně a nenechali se zlomit. Myslím, že i takové příběhy jsou potřeba.

20.02.2024 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět skvěle odvyprávěné. Paní Mornštajnová píše lehce o těžkých tématech. Tento příběh se mi líbil snad i více než Hana, kterou jsem četla jako první autorčinu knihu. Ze tří žen, jejichž životy sledujeme, mi nejvíce k srdci přirostla Alžběta. To, jak si počínala s nepřízní osudu, který ji mnohokrát nebyl nakloněn bylo obdivuhodné.

27.02.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásně a čtivě napsaný historický román. Moc mě zaujalo vyprávění o poválečné situaci v této oblasti, o které jsem neměla tušení. Život Barbory a její rodiny byl nelehký, v dnešní době nepředstavitelný, ale rozhodně obdivuhodný.

05.04.2024 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi zajímavý a silný příběh o otci s dcerou, jejichž vztah byl ovlivněn minulostí a kdyby roky nebyly tiché a minulost nebyla nevyřčena, třeba by vše bylo jiné, ale třeba taky ne. Doporučuji přečíst, celé rozuzlení na konci mi vehnalo slzy do očí a myslím, že nese důležité poselství pro všechny.

08.07.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek byl trochu jiný. Ne tak tragický nebo beznadějný. Rodina si vedla, jak nejlépe dovedla, nenechala se semlit okolnostmi. Stále jsem cítila naději. Oči, které odsuzují některé chování, jsem nechala zavřené. Opět výborná Mornštajnová. Už na mě čeká jen Listopád.

30.07.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ani vlastně nevím, co napsat. Příběh mě naprosto dostal. Skvěle ukázal, co se osobě v situaci hlavní hrdinky honí v hlavě a proč se zachová, tak jak se zachová, i když zdravý rozum velí jinak. Když se ukázalo, o co v knize vlastně jde, sama jsem si připadala, jak kdybych dostala ránu, a říkala si, to přeci nemůže být pravda. A chtěla jsem, aby to pokračovalo jinak. A už se mi v mysli rodily myšlenky, za které bych si nakonec nejraději nafackovala, ale předpokládám, že o to autorce šlo. Nakonec to dopadlo dobře, i když jsem to obrecela.

23.10.2018 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh to byl zajímavý. Těžký život Zuzany byl však pro mě podán takovou až chladnou formou. Hrůzy, které byly v knize popisované, se mě vůbec nedotkly, jen tak povrchně jsem je vzala na vědomí. Tento styl vyprávění mi bohužel moc nesedl.

06.10.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Budu se opakovat, ale knihy paní Mornštajnové se čtou velice dobře, i když jsou o těžkých tématech. Tento příběh nebyl výjimkou. Jen je škoda, že díky všeobecně známé kauze, jsem celý vývoj příběhu tušila od začátku, ač jsem se článkům záměrně vyhýbala a přečetla si je až po přečtení knihy. Následně to ve mně zanechalo, takové rozporuplné pocity. Každopádně by nikdo neměl zažívat hrůzy v knize popsané a je hrozné, že tomu tak bohužel je.

09.06.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Ukončení série se mi líbilo. Zase uvěřitelné a dobře vystavěné, jen mi je oproti jiným detektivkám líto, že tu není moc šance od začátku zkoušet odhadovat vraha. Ten konec někomu může připadat přehnaný, na druhou stranu pokud se vcítíme do hlavní hrdinky, tak je pochopitelný.

06.05.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Musím přiznat, že mi docela dlouho trvalo, než jsem se začetla a cítila jsem trochu zklamání, že mne vyprávění dostatečně neupoutalo. Každopádně životy Maji a Magdy, poznamenané nepřízní osudu, režimu, ale hlavně lidskou záští, závistí, zlobou a strachem mne nakonec velmi zaujaly. Buďme rádi, že pro nás je to pouhá fikce. A co pro nás chystáte dál paní Mornštajnová? Už se moc těším.

03.08.2022 4 z 5

Nejdříve jsem knihu ohodnotila na tři hvězdy. Ve stínu některých knih, co jsem četla v nedávné době, mi v této knížce něco chybělo, ale ani nevím co. Nakonec jsem své hodnocení přehodnotila, příběh to byl totiž moc zajímavý a já jsem netrpělivě čekala, jak nakonec dopadne. Lindu jsem moc obdivovala, za to, že nezahořkla a zvládla necítit nenávist a zášť.

18.07.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Tento díl se mi líbil více než první. V prvním mě trochu rozčilovala postava Adama, ale v tomto díle si získal moje sympatie. Případ byl zajímavý a myslím, že realisticky napsaný. Určitě doporučuji přečíst a těším se na další pokračování.

10.04.2023 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Už dlouho jsem nepřečetla knihu tak rychle. Je to moc pěkný příběh pro malé/mladé slečny. Pohádka, která má spád, jsou zde sympatické postavy a spletité rodové vztahy. Musím teda říct, že běžně fantasy nečtu, tak se možná v rámci žánru najdou lepší knížky (budu muset zkusit neco dalšího), ale jak se píše v komentáři pode mnou, kdybych byla (já teda o 20 let) mladší, tak z toho budu na větvi snad ještě víc.

28.05.2022 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

MOŽNÝ SPOILER Moc pěkný dojemný příběh, v podstatě celý děj je o tom, jak z té šlamastyky ven a vůbec bych nečekala, že mě to bude tak bavit. Celé jsem to prožívala s nimi. Ashley byla skvělá, vtipná a Ben jednal s chladnou hlavou, nepanikařil. Nakonec jsem si taky pobrečela, uplně mě zavalil pocit úlevy, jak kdybych zachránila sama sebe. A ani bych tam nemusala mít tu romantickou linku.

17.04.2018 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Tento díl se mi líbil ještě víc než první. Četla jsem ho více než rok po prvím díle a určitě doporučuji i ostatním nečíst knížky hned po sobě. Už jsem si přesně nevybavovala všechny detaily, takže mi nepřišlo, že čtu tu samou knížku znova. A objevují se zde i nové skutečnosti, které vás primějí číst dál i když vlastně víte, co se bude dít. Dopisy Less byly krásné a dopis od Less ... Nemám slov.

06.04.2016 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Vypadá to, že Colleen dokáže napsat cokoliv a thriller jí opravdu sedl. Byla to docela jízda, chvílemi jsem si ale říkala, že je to zvrácené až příliš. Trošku jsem nakonec čekala, že to nebude tak přímočaré, jak se zdálo. Ale já osobně mám konce jako tady ráda, když není tak jednoznačný a člověk si ho může vyložit po svém, jak se mu to hodí.

28.11.2022 4 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Nejdříve jsem se nemohla začíst. Oba hlavní hrdinové mi moc nesedli. Nakonec se příběh přeci jen zajímavě rozjel i navzdory svým nesympatickým hrdinům a mě zajímalo, kdo za tím vším vězí. No a nakonec jsem byla zklamaná, tak nějak mi motiv té pomsty přišel nezajímavý a myslela jsem, že zatím bude vězet něco "víc".

03.01.2018 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Příběh nepřináší nic nového, ale je napsaný skvěle. Několikrát jsem se musela nahlas smát, fakt se mi to líbilo. V kometářích se tu píše, jak je to podobné té či oné knížce, já jsem v tom viděla pár podobností s Love story od Segala.

14.04.2016 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Hodně dlouho jsem měla pocit, že asi nechápu tu chválu na tuto knížku. Četlo se to sice moc pěkně, příběh odsýpal, ale tak nějak mi to všechno přišlo příliš povrchní. Ale na zhruba posledních 100 stranách jsem zjistila, jak jsem si Evelyn oblíbila, začala jsem přicházet na to, jak mě její love story uplně pohltila. A když jí její opravdové životní lásky začaly opouštět, tak jsem měla zlomené srdce s ní.

11.10.2023 4 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Skvělý thriller, kde jsem si dost dlouho myslela, jak je vše jasné, až jsem nakonec byla opravdu hodně překvapená, jak to nakonce bylo. Dobře čtivé hlavně díky střídaní vypravěčů, kteří vás neustále udržují v napětí. Doporučuji.

06.09.2023 4 z 5